Teemaks Itaalias

Oskab keegi öelda, kui kallis on Itaalias teemaks, võtsin Viamichelin-i lahti ja ühest Itaalia otsast teise sõit maksaks umbes 60€, üks tegelane aga väitis, et tema sõit maksis reaalselt 500€. Milline see tõde siis on?

Aastat neli viis tagasi oli pidevalt sõitmist Toscanasse. Austria piirilt Firensesse taks 36 euri. Pakun puusalt tulistades, et 10 senti kilomeeter.

Eks ta suures piiris sinna sebin´i poolt pakutud suurusjärku jää. Ise maksime marsruudil Rooma-Pescara-SanMarino-Veneetsia-Milaano-Firenze-Rooma kokku ca 200euri teemakse. Aga kuna kogu teed ei läbinud kiirteel, vahepeal peatused ja kiirteelt mahasõidud jne, siis täpset summat ei tea. Tavaliselt tuli keskmise otsa eest maksta vahemikus 12-35 euri. Veel kasulikku infot:

http://www.italybeyondtheobvious.com/the-italian-autostrada-tips-for-foreigners

Sellest võib järeldada, et ViaMichelini teemaksude osas küll usaldada ei saa ja see 500 tundub ka ülepakutud.. Ja aitäh lingi eest, see on päris hea lugemine.

ViaMichelin pakub täiesti reaalset hinda ja see ülalpakutud 60 euri on õige. Mingist viiesajast ei ole juttugi. Teedel ei ole ühesugused maksud, vaid nn turimipiirkonnad tunduvad kallimad olevat. Näiteks toon Bergamo - Firenze hinna, mis on ca 22 euri ja 350 km.

JH nii ta on vastavalt vahemaadele aiast aiani.Kunagi maksin ka neid tee makse,aga nyyd sõidan alati sinna tõkkepuuni,ja siis loomulikult järgnevad mulle teised autod,tekib ju järjekord,siis ytlen et panga kaart on tyhi ja sula pole,mispeale kirjutatakse mulle alati välja tsekk,kuhu pean hiljem maksma.Siiamaani maksnud ei ole,ja ka koju pole tulnud yhtegi tsekki,sest keegi ei küsi aadressi.Mõnel korral on väravavaht helistanud karabinjeeridele,kes tulevad dokumente kontrollima ja paluvad viisakalt pagaasnik avada,sellega on ka piirdutud ja sõida aga järgmise tõkkepuuni :D kus kordub sama.Kiirteed on paljud eraomandis ja hinnad kõrged ega ka politseile ega karabinjeeridele ei meeldi liigkasu võtjad :D ja kriminaali siin ju ei ole , nii et kuidas keegi oskab :D Head reisi !

Hr. Donnerman.....ega see natuke nö "varastamine"/teiste raha eest sõitmine pole? Ebaeetiline igatahes küll. Aga eks igaühel ole omad moraalinormid. Sellist käitumist igatahes propageerida ei tohiks. Toredat ja päikselist suve.

Kui mööda tavalisi teid sõidad, siis pole üldse mingit teemaksu :) Näed rohkem kohalikku elu ka!

Donnerman...häbi sul olgu!!!! Sinusuguste pärast ei julge varsti Eesti numbrimärgiga autoga Itaalias ringi sõita!!!

Mul oli ükskord Itaalias omapärane lugu, et sattusin kiirteele ilma "väravateta" ja see tähendab ilma piletita. Kuidas selline asi juhtus, mina ei tea! Mahasõidul peatusin teenindajaga putka juures ja ütlesin, et ma ei saanud piletit. Sellepeale ta küsis, et "kus ma teepeale tulin"? Ütlesin talle linna, veidi vaatas arvutis ja olingi tal käes. Ise sain ka näha oma pealesõitu, sest palusin monitori veidi minu poole keerata. Tal alguskoht teada ja maksin vastava summa. Ei olnud mitte mingit õiendamist, et miks ei ole piletit vmt Moraal sellest, et tegelikult kõik pealetulemised ja tõenäoliselt ka mahaminekud jäävad andmebaasi. Need sealsed kaamerad on töökorras ja salvestavad!

Jämedalt öeldes tuleb Itaalias kiirteemaksuks 10€ 100 km kohta. eelmisel aastal sai autoga sõidetud idakaldalt Sitsiiliasse ja Läänekaldalt tagasi. Kokku kiirteemaksudena ca 300€

Itaalia kiirteed on ka tohutult tihedalt kiiruskaameraid täis. Seega väga ei soovita ületada seal.

Vaatasin ka huvi pärast mõne aastat taguse marsruudi läbi ning 10€ per 100km on hea orientiir. Kiirust pole kusagil mõtet ületada, aga kindlasti tasub jälgida kohalike käitumist - itaallased on väga rahutud liiklejad, kui kuskile aga kolonn moodustub, siis on kaamera kohe tulemas...

Unustage see viamichelin ära see moodustis paneb nii segast et eksite oma koduski ära. On ju palju tänapäevasemiad võimalusi teekonda koostada ehk olete Googlest midagi kuulnud.

Seda ViaMichelini soovitati just teemaksude vaatamiseks, google ei näita ju teemakse? Plaanis ongi rohkem sõita mittekiirteedel, ümbrusega tutvuda ja rahulikult kulgeda, aga mõnikord on vaja ju ka kiirteele minna. Eks seal aitab sõita ikka enda GPS ja kaart on ka alati igaks juhuks kaasas, et elektroonilist juhendajat kontrollida. Aga igasugu soovitused kuluvad alati marjaks ära, eelistatult sellised seadusekuulekad soovitused :)

Loomulikult on Google igapäevane, aga tõesti ViaMichelin aitab samuti teekonda planeerida. Ma tegin eelmise aasta maiks selle abil kiirteedel sõitmise variandid ja jäin väga rahule. Sõitsin kokku seitsme riigi territooriumil Itaalia, Šveitsi, Lichtensteini, Austria, Saksamaa, Prantsusmaa ja Monaco kaudu Itaalisasse. Teemaksude osas olid eksimised minimaalsed, aga alati ei suundunud kiirteele varem planeeritud kohtades ja mahatulemisega olid samad lood. Prantsusmaal tundusid tegelikud hinnad kallimad.

"Vatse" - väga hea rakendus, ei olnud seda varem näinud. Planeerin Itaalias tänavu palju sõitmist ja väga hea on vaadata selliselt kiirtee võimalusi. Hinnamajandusest ei saa ma küll aru. Olen 3 viimast aastat Itaalias sõitnud pikema otsa ühel ja samal teelõigul mai, septembri ja oktoobri kuus. Hind on erinenud alla euro, aga praegu nähtav hind on poole suurem varasemast. Küsimus suurele ringile: "Kas kiirtee hind sõltub aastaajast?"

Siin lisaks Itaaliale ka muude teede kohta infot: http://www.highwaymaps.eu/italy

to o7af: Ma ei ütleks küll, et itaallased väga rahutud liiklejad on. Kui ise sõitsin kiiruselimiidi lähedal, siis imestasin, et nii paljudest kohalikest möödusin.

Igatahes oli seal liigelda väga mõnus...

Lugesin nüüd siit foorumist, et augusti esimesel nädalavahetusel lähevad teed umbe, aga me tahaks just 3-dal augustil (pühapäev) Itaaliast minema saada, kas see on siis ilmvõimatu?

Itaaliast saab ikka minema, tuleb pooltundi-tund varuaega jätta! Tropid on tavaliselt linnade juures (näiteks mahasõidud) ja tähtis on ka kuhu sihtkohta peab minema ning mis kellaks.

Ma ei sõida eesti numbritega ega räägi eesti keelt seal :D Minuarust on teemaksud ylepingutatud,sest me maksame kütusepealt aktsiisi,mis on teede ehitamiseks ja korrashoiuks !