trip-krainetrip-ukraine-dark
Telk käsipagasis?

Tere kõigile trippijatele!

Selline kiire küsimus, et kas käsipagasisse võib telki panna ja kui, siis millist täpsemalt? Probleem nimelt selline, et plaanis aprillis Sitsiiliasse minna ning vaja lennupiletid ära broneerida. Helistasin Tallinna Lennujaama infosse ja sealt öeldi, et võib käsipagasisse kaasa võtta telgi. Helistasin ka lennujaama julgestusele ning sealt öeldi ,et telki võib ainult registreeritud pagasiga tassida. Keegi oskab täpsemalt kommenteerida? Lennufirmaks oleks ilmselt Easyjet kui see midagi peaks mõjutama. Ei tahaks registreeritud pagasit võtta aga kui käsipagasisse ei või telki panna, siis tuleb vist leppida sellega? :( Või võtta üldse ainult magamiskott? Nõuandeid mis teha?

Ette tänades, Ken.

Uuri välja, mis on sel ajal tavaline õhutemperatuur kohapeal. Siis võta paar kraadi vähemaks, et varu oleks. Seejärel võrdle seda temperatuuri magamiskoti lubatuga. Loomulikult ei tohiks sel ajal vihma sadada. Seda ette ennustad on aga raske. Lõppkokkuvõtteks vaata palju see telk lisapagasina maksab. Ehk pole suur raha. Telk oleks siiski asjalik abimees.

Käsipagasil on vaid 3 reeglit

  1. Ei tohi ületada ettenähtud kaalu
  2. Ei tohi ületada etteantud mõõte
  3. Ei tohi sisaldada keelatud esemeid.

Ongi kõik. Rohkem piiranguid ei ole. Aga see 5 euri pagasikoha eest (vist 2x2 lendu, 4x5=20€) ehk 20 € ei tohiks olla nii tappev summa, et hakata liigset koli lennukisse vedama.

Telk telgiks. Ma arvan, et need on hoopis vaiad, mida sa kabiini võtta ei tohi. Seega pead ilmselt nagunii juba vaiade pärast telgi pagasina ära registreerima.

Justnimelt ma nende telgi vaiade suhtes mõtlengi. Tõmbasin lennujaama kodulehelt keelatud esemete nimekirja ning kui seda lugeda , siis võiks küll telgi vaiad kaasa võtta(kuppeltelgi, kokku "volditavad" ja kummiga ühendatud, lamedad nürid otsad) http://www.ecaa.ee/atp/failid/keelatud_esemete_loetelu_1_.pdf Mis teised sellest arvavad? Oleks võimalik telk kaasa võtta, siis oleks rahu majas. Vihm mind ka ei kõiguta eriti :) Samas mõtlesin, et kui vaiad eraldi pakkida ja kui läbi ei lasta siis viskan nad lihtsalt minema või annan pakihoidu ja leiutan kohapeal looduslikest materjalidest äkki midagi mis telki püsti hoiaks :) Lisaks easyjet`il on reg. pagasi hind 6€ inimese kohta ning registreeritud pagasi peale läheks meil kokku umbes ~28-30€ mis meile kooneritele oleks natu mõttetu tasuda :D Esialgu sai lennupiletid juba ära tellitud ainult käsipagasiga, eks näis kas lastakse läbi või ei :)

Aga igasugune informatsioon ja inimeste kogemused telgiga käsipagasis reisimise kohta teretulnud.

Ken.

Need maasse surutavad vaiad võid rahulikult koju jätta. Mägises piirkonnas ei saa neid nagunii maasse suruda (muldkate peaagu olematu ja seegi vähene kive täis). Mina olin kunagi selline idioot, et neid vaju kaasas tassisin. Kui on, kasutad kive vaiade asemel, kui ei ole, oled ilma. Neisse kohtadesse, kus peaks olema vaia koht, seo umbes 20 cm läbimõõduga aas. Piisab nii 2-3 mm nöörist. Ja natuke nööri tagavaraks.

Vaevalt, et nad fiiberkaarte üle nurisevad. See ju pehme materjal. Alumiiniukaared võivad küll nurinat tekitada, ikkagi metallvardad, kuid see selgub lennujaamas. Ära jäta lennule möllimist viimasele minutile. Mine varemalt kohale ja katsu olla esimeste hulgas. Võid küsida sellelt kenalt näitsikult, kes sult pileti vastu võtab, nende kaarte kohta. Jäta ka varuks aega, et juhul kui sa turvakontrollist läbi ei pääse, jõuad kaared koos telgiga anda pagasi hulka. Küsimus on hoopis selles, et kaared teevad koti mahukamaks ja ta võib mitte mahtuda lubatud mõõtmetesse. Kuid siingi ei saa anda ühest nõu. Kõik sõltub sellest kontrollijast ja tema arusaamadest turvariskidest. Igaks juhuks aja ära oma 10 cm pikkune mussulami habe ja võta mussulmani müts peast. Ka turban ja see araablaste peakate pole soovitav.

Ise kasutan juba aastaid telgi asemel bivikotti (see on see nn vihmakindel magamiskoti ümbris). Telki ei asenda, kuid saab hakkama.

Tegelikult ma arvan, et probleemiks kujunub see, et telk + magamiskott +(madrats?) + kogu muu kraam pakkimine käsipagasi mõõtudesse osutub suht keeruliseks.. Kilosid nad minu kogemuse põhjal käsipagasi puhul nii väga ei kontrolligi, küll aga mõõtmed peaks enam-vähem sobivad olema..

Samas kui tahate eriti odavalt läbi ajada, siis ilmselt telk säästab teile oluliselt rohkem kui see 30 EUR. Ja näiteks vihmaga on ainult magamiskott ikka suht nutune öömaja.

Ja näiteks (tasku)nuga? Kui teil on ainult käsipagas, siis peate kohapealt omale uue noa ostma ja pärast selle jälle maha jätma..

Ja variant ju ka see, et kui mitmekesi lähete, siis ainult üks maksab selle äraantava pagasi eest.

Asi hakkab naljakaks muutuma. Telgiga lennuki reisijate salongi :D

Räägin parem oma juhtumisest, ehk kannatab võrdlusmomendi välja.

Kui lendasin Saksamaale ja käsipagasis olid ainult kaks kõige tähtsamat asja, mis kindlasti pidin kaasa võtma, siis üks nendest osutus takistuseks lennukile pääsemisel ning rändas hiljem äraantava pagasina kuskil kaubaruumis kaasa. Kotis oli autonavi ja auto käivitusjuhtmed. Tõeline terroristivarustus.

Läksin autot ära tooma ja ei olnud kindel, kas ta enam peale pikka seismist käivitub. Nii saigi igaks juhuks kaablid kaasa rabatud, et vähem sekeldamist oleks. Poed ju kinni nädalavahetusel. Turvakontrollis küsiti minu arust väga õigesti: "Kas teil on lennukis neid juhtmeid tarvis?"

Sa kennylonny küsi kah endalt, et kas sul on reisi ajal lennukis telki tarvis...

Kas ma peaks siis sitsiiliast hakkama otsima kohta kust telki normi hinnaga osta ja siis jätan selle pärast sitsiiliasse maha? see palju mõttetum variant minu arvates. Küsimus ongi just nendes painduvates telgi kaartes mis on mingist fiiberkiust vms. valmistatud. Ise väikeseid metallist telgi vaiu üldse ei kasuta ning neid ei olnud plaaniski kaasa võtta. Tüdruku sõbranna just ütles ,et temal telgiga probleeme ei tulnud käsipagasis. Eks vastuse oma küsimusele saan ilmselt alles lennukile minnes. Ja seljakoti pakkimisega ei näe ka ma erilist probleemi. Easyjet`ga mitmeid kordi lennanud ja vahel imestan silmad pärani lahti kuidas paljud SUURTE ratastel reisikohvritega läbi lastakse! Ükskord nägin isegi kuidas suht "jõuga" topiti sinna kontroll-masinasse :D Aga kuidas nende taskunugadega lood on? Keelatud esemete nimekiri ütleb, et keelatud on "Noad (sh tavandinoad) 6 sentimeetrist pikema teraga, valmistatud metallist või muust"... et siis kuni 6cm teraga multifunktsionaalne taskunuga võib olla käsipagasis? või see kehtib ainult registreeritud pagasi kohta?

samas on ka kirjas et "Igasuguse pikkusega lukustatavad noad või vedrunoad". Kas kokkupandav taskunuga siis ka järelikult keelatud?

Käsipagasis ei või olla ÜKSKI terariist, ka 1 cm pikkuse teraga. Üldpagasis olen üsna sageli matkadele kaasa vedanud ca 13 cm teraga pussi. Pole mingit ütlemist olnud. Üle-eelmine aasta sai Ekvatoriaal-Gineast kaasa toodud u. poole meetri pikkune külamehelt ostetud matšeete. Mässisin kõvasti voodilinasse, vaevalt mahtus seljakotti ära, aga probleemi ei tekkinud, ehkki E-G-s soriti kotid lausa käsitsi läbi ning lennujaamu oli koduni 5 tk.

Aga teemasse tagasi: a) No, helista, küsi sellest lennufirmast siis järgi ometi - siinsed foorumielanikud ju reegleid ei tee ja pagasit ei kontrolli b) Või pane see ometigi üldpagasisse - mis salongipagas, andke andeks, on telk?

... ja ka väikseim tavaline kööginuga on jah keelatud kraam käsipagasis. Ise olen seetõttu 2x turvakontrollist tagasi läinud, et ainult nuga registreeritud pagasina saata. Halvemal juhul võetakse need sult aga lihtsalt ära.. No küünekääridki on ju keelatud ja selles osas eriti silma kinnipigistamist ei tasu loota..

Olen isiklikult ilma jäänud nii paberi- kui ka küünekääridest, mis käsipagasisse unustasin, seega ei soovitaks proovida noaga lennukisse pääseda. Isegi pisikesega.

Sellest sain ise ka nüüd aru, et teravad asjad võivad ainult reg. pagasis olla. Seega lennukisse ma terariistu kaasa ei vea. Tänud siiski vastuste eest sellele väiksele teemavälisele lisaküsimusele.

Siiski tundub, et mõni inimene ei saa siin ikka veel aru miks ma telki käsipagasisse tahan panna. Sellepärast, et ma ei taha ainult telgi tõttu seda 30€ maksta! See on ju piisavalt loogiline, et lennukis ma telki ei kasuta juhuks kui keegi aru ei saanud :D Samuti mainiks ära ,et kuskil ei ole öeldud "käsipagasis võivad olla ainult lennu ajaks tarvilikud asjad". Vähemalt mina ei ole kuskil sellist kirja näinud. Ja ega easyjet ilmaasjata ei tee reklaami, et no weight restriction @ hand baggage. Samuti tassitakse igasugu lisapagasit igasugu "käekottide", "seljakottide" jne. kujul lennukisse mis tegelikult enamus inimestel kasutuses teise käsipagasina. Vähemalt easyjetis ei ole ma kordagi kellelgi selliste lisapagasite tõttu probleeme kohanud. Usun ,et see väike telgi kompsuke ei tohiks ka mingeid probleeme tekitada.

Aga milleks maksta 30euri - Easyjetil pagasi hind 6euri, ehk siis edasi-tagasi 12 euri ja kamba peale peaks ühest pagasist piisama (20kg). Saate muretult kohale ja kindlasti on veel üht-teist mida lennukisse sisse ei või võtta (kas tõesti lähete kuskile telkima nii, et pole ühtegi terariista kaasas?)

Milleks maksta 30€ ? O_O Vaata kuhu me suundume ja siis arvuta palun uuesti! Tean, et Easyjet`is pagasi hind 6€ aga korruta palun see 5-ga ,sest täpselt niipalju lende kulub mul Eestist Sitsiiliasse ja tagasi!

Tavaliselt on edasi-tagasi paarisarv lende. Milline on teie lennuplaan ja palju te ühe lisalennuga kokkuhoidsite

Kuna enne Sitsiiliat Milaano disaini messile minek, siis ostsimegi piletid milaanost edasi Cataniasse. Cataniast tagasi nii nagu meil vaja tuli ikkagi kaks lendu (minul kolm kuna ma Eestisse ja tüdruk Saksa).

Hei.

Mul sama küsimus ... aga nendest vastustest välja ei tulnud, kas oli võimalik telk käsipagasisse kaasa võtta või ei?

Need teravad metallvaiad jätan maha. Aga kas need kummidega ühendatud põhivaiad olid siis OK?

KIIRE vastus oleks lahe ;) Thanks!

Telk, madrats, magamiskott ja mõned riided ja esmatarbed mahuvad hea pakkimise korral vabalt käsipagasisse. Enda kogemus selline, et vaiade peale ei mõelnud ja need võeti ära. Muud midagi.

Vaatan, et meie kunagine teema nii palju vastuseid saanud. Lisan ka omalt poolt, et nüüdseks olen mitmed korrad seljakoti ja telgiga käsipagasi all lennanud. Tihti veel nii, et need telgikaared saab seljakoti toetavate vaiade asemel kanalisse toestuseks panna. Aga kui mõnes kotis ei mahu, sobib ka niisama. Probleemi pole olnud. Need pisikesed vaiad, millega telk maa küljes, võetakse muidugi ära. Aga pakkima peab otstarbekalt jah, et kott sinna käsipagasi kasti ära mahuks, mõnel pool kontollitakse seda päris agaralt.