trip-krainetrip-ukraine-dark
Teravmäed

Tere.

On siin foorumis matkaselle ,kes käinud teravmägedel? Mis kliima seal on alates 01.06-01.09 Mida seal olles peab jälgima ja kuidas sinna kõige lihtsamalt saab?

Küsi Maria Kupinskajalt, ta oli seal tööl (rakendikoertega tegelemas), kirjutas ka raamatu ja just hiljuti oli tema kohtumisõhtu Teravmägede teemal, põnev. Kindlasti leiad internetiavarustest ta andmed.

2007 aastal sai seal käidud. Temperatuur on sel ajal umbes 5-8 C. Meil vedas kohe kõvasti ja ühel päeval oli isegi 15 C, kuigi see ei ole tavaline. Pilte näeb siit: http://trip.ee/node/35662#new. Kui on mingeid küsimusi, siis vastan hea meelega. Super koht - soovitan väga!

Hei, olin seal aprillis. Siis oli lund veel jalaga segada ja polaarpäev oli täies hoos. Kohale saime läbi Norra. Minu mäletamist mööda lendasime meie läbi Oslo ja Bergeni. Miks selline marsruut - ju oli siis kõige odavam. Mida peab jälgima - oleneb, mida teha tahad seal. Kui linnast omal käel välja, siis pead nt püssi omale rentima. Kuna meie marsruut oli omal käel, siis käisime seda ka kohaliku sysselmanni (midagi kuberneri või maavanema sarnast) juures kooskõlastamas.
Mina isiklikult tahaks sinna suvel ka minna. Võrdlusmomendi tekitamiseks. Küsimuste korral aitan ka hea meelega :)

Reisikirja ja pilte näed nendelt linkidelt: http://juno.elulabor.net/wp-content/uploads/2008/02/reisikiri_teravmaed.pdf http://nagi.ee/photos/juno/sets/15781/

Tervist

Küsimus eelkõnelejale (ja ka teistele teadjatele) järgmine: kas omal käel liikudes nõuab kohalik võim, et keegi kohalikest oleks kaasas? Kas relvi saavad rentida ka suvalised välismaalased?

Ette tänades

Tere

Ehk leiad mõned vastused siit reisikirjast: www.aripaev.ee/2959/new_eri_artiklid_295908.html

Kuule, kasuta nüüd veidi otsingut ka, eks. Sellel teemal on siin juttu olnud küll. Lisaks on ilmasaitidel ja Svalbardi lehekülgedel ilmainfo üleval.

Tervist

Algatuseks tänud Indrekule asjaliku lingi eest.

Edasi küsimus laiale ringile: kust tuleb Eesti foorumites see rumal komme, et kui keegi esitab küsimuse, ilmub kohe välja vähemalt üks (sageli kohe mitu järjest) tegelane, kes pistab tänitama stiilis: "kasuta otsingut, sellest oli juba 4 aastat tagasi juttu..."?

Kas foorumi eesmärk ei ole mitte inimesi omavahel suhtlema ärgitada?

Kas foorumi eesmärk ei ole mitte inimesi omavahel suhtlema ärgitada?

Trip.ee (põhi)eesmärk kindlasti mitte. Kui tahetaks võimalikult palju "suhtlust," siis tehtaks seda lehte hoopis teisiti. Pigem on siin eesmärk, et info oleks võimalikult efektiivselt kokku koondatud. Antud juhul on siis soov, et ei oleks kümmet Teravmägede teemat, vaid üks. Nii et kui sinust järgmine inimene küsib, siis saaks talle viidata "loe sealt", mitte "loe sealt, sealt, sealt ja sealt".

See ei ole Eesti foorumite eripära. On mõned foorumid, kus eesmärgiks on tõesti lihtsalt inimesed lobisema panna... ja on mõned, kus eesmärk on efektiivselt infot jagada; ja pole vahet, kas on väljamaa foorum või Eesti oma.

Asja võimalikult kompaktsena hoidmine on iseenesest hea mõte, aga siin on kaks "aga": esiteks osa infot aegub ja teiseks, mujale suunajate toon ei ole sageli just kõige sõbralikum.

Nu ehk siis ennustad ilma metskapten. Mis kliima seal on alates 01.06.09–01.09.09? ;)

Alati saab ju olemasoleva teema all sama küsimuse uuesti esitada ja nii ongi teemas värske info.

Sageli järgneb sellisele küsimusele esimese asjana vastus umbes nii: "kamoon tüüp, ära esita küsimusi, toksi guuglisse!" Sageli ei viitsi sellised mehed küsimustki korralikult läbi lugeda.

Minule jääb ausalt öeldes segaseks, milleks sellisete vastuste kirjutamiseks üldse elektrit raisata.

Vaat, kulla metskaplan, olen oma isiklike väikeste valgete käekestega siia ning mitmesse teisegi saiti erinevatel teemadel hulga omast arust asjalikku infot lisanud (muu hulgas ka Teravmägede kohta). Lihtsalt meele teeb mõruks, kui keegi sinu vaeva ei hinda ja seda ei loe. Toodagu aga kandikul ette ja õigust jääb ülegi. Juba küsimuste niivõrd üldine laad näitab, et iseseisvat tööd pole grammigi tehtud.

Muuseas, kõikidele esitatud küsimustele on siin saidil vastused olemas.

Ühe vihje küll annan juurde: kasuta otsingul ka sõna Svalbard.