Jamad Qatar Airwaysiga

Tervist, Mure selline, et ostsime juba suve algul Qatar Airwaysi piletid, lend siis Helsingi-Doha-Krabi. Hind oli väga hea ja aeg kohalejõudmiseks oli vaid 18h. Kuid nüüd avastasime, et lende on muudetud, eelnevalt oleksime oodanud Dohas 5h järgmist lendu kuid nüüd 19h. Meil juba hotelli eest makstud ja nüüd maksime pms 2 päeva eest millal meid ise enam seal pole, Reisikindlustust pole ka veel teinud. Ja nüüd siis ka küsimus -- kas lennufirma peaks meile mingit hüvitist pakkuma sellise asja eest? Pole varem kunagi midagi sarnast juhtunud ei tea mida teha ega kuhu pöörduda. Netist natukene uurisin, leidsin veel inimesi kellel sama juhtunud ja pole Qatari käest midagi saanud, isegi meilidele pole vastatud. Nii palju veel inernetis lugesin, et ikkagi midagi peaks lennufirma sellise asja ees kompenseerima. Tänud

1
23

Euroopas kehtib reegel, mis vabastab nad vastutusest, kui nad vähemalt kaks nädalat enne reisi teada annavad

0
0

Juhul kui sa ostsid pileti Qatar Airwaysi kodulehelt 1.maist kuni 31.august 2017, siis peaksid sa saama tasuta ööbimise neilt ehk siis hotelli. Seega kaotad küll öö Krabis, kuid saad öö tasuta Dohas. Samas, kui broneerisid ööbimise Booking.comi-st, siis saad ju oma broneeringut muuta peaaegu viimase päevani enne kohale jõudmist. Kui võtsid muidugi erilise säästupaketi, siis see reegel ei pruugi rakenduda. Panen siia ka Trip.ee uudise Katari ja Qatar Airwaysi kohta https://trip.ee/uudised/qatar-airways-pakub-stopoveriks-tasuta-hotelli

3
0

Tere. Mul ka ostetud Qatarist lennupiletid läbi Copenhageni Krabisse.Muudeti lennuaegu.Start Copenhagenist Dohasse tõsteti pool tundi varasemaks.Nüüd jääb lennukivahetuseks vaid 35 min.Ei oska selle teadmisega midagi peale hakata.Vahendaja firma küsib ,kas nõustun sellise muudatusega.Lennud ühel piletil.Ehk oskab keegi nõu anda?

0
0

Teemaalgatajal soovitaks helistada lennufirmasse, saab asjad kiiremini selgeks. Ega seal variante palju pole, lepite olukorraga, raha tagasi või saate ehk kuupäeva või alguskohta muuta (näiteks algusega Stokholmist) kui niimoodi lühemad ümberistumised saaks. Kuna teil hotell makstud, siis peate neid ka teavitama millal tulete, et mitte "no show" saada ja bronnist üldse ilma jääda.

0
0

Mul oli qatariga sama seis 2015 alguses, kus vahepeatust Dohas venitati ehk muudeti lennuaegu lennufirma initsiatiivil. Ja sain korda.

  1. Vaatasin järgi ise otsingutes, mis oleks samal päeval kiireim lend ehk lühim vahemaandumine. Lihtsalt Dohast läheb paljudesse kohtadesse lende väga palju.
  2. vaatasin et on olemas parem kombinatsioon, kirjutasin üles lendude numbrid et hea viidata
  3. Helistasin lennu müünud vahendaja helpdeski, rääkisin soovi/mure ära. nad ütlesid et ise nad tasuta muuta ei saa, aga soovitasid helistada Qatari otse ja siis neile tagasi. (ma ei tahtnud tühistada)

Qatar saavat kuidagi nii lennud ära märkida, et siis saab vahendaja neid tasuta muuta. 4) Helistasin Qatari, ilma puiklemiseta "tegid mis vaja" (aga nemad ainult märgendasid, mitte ei muutnud). 5) tagasi vahendajale kõne, kes siis sai ära muuta nagu tahtsin.

0
0

Mannimetsale!

Leidsin Doha lennujaamast sellise info: If your onward flight is departing in less than 45 minutes after your arrival at Hamad International Airport, then we can speed you through transfer formalities to help you reach your boarding gate on time. Please alert our ground staff as soon as you exit your aircraft and walk onto the aerobridge, or as you board the passenger bus. Ehk teoreetiliselt sa jõuaksid 35 minutiga lennukile. Pagas ilmselt ei jõua.

0
0

Tõenäoliselt muutus Helsingi-Doha lend? Kui nii, siis peaks saama muuta lennu kuupäeva. Kui ei soovi ööd ja päeva Kataris veeta, siis lase lahkumine Helsingist päev hilisemaks muuta kui on hommikune Doha lend ja jõuad ikka sama muudetud Krabi lennu peale. Jah kaotad oma makstud öö Krabis, aga ei pea Dohas selle eest juurde maksma või pingil magama. Või kui puhkus jne võimaldab, siis äkki saab muuta ka päev varasemale lennule, kui see hommikul läheb ja sealt Krabi lennule jõuab. Maksad Krabis ühe öö eest rohkem ja saad päeva lisapuhkust.

Tundub, et graafik on neil umbes nii, et kaks päeva läheb õhtul lend ja siis kaks päeva hommikul. Vaata graafikust ise sobivad päevad ja lase ära muuta.

Ja kui lähed selle hberti mainitud tasuta Doha öömaja alla, siis kaotad küll oma Krabis makstud öö, aga saad selle eest öö Dohas ja päeva linnaga tutvumiseks.

0
0

Selgituseks,Tallinnast SASiga Copenhaagenisse jõuame 07;00.Edasi Dohasse stardib lennuk uue plaani järgi juba 07:35.Pileteid broneerides oli vahe 1 tund,nüüd 35 min.

0
0

OK, sain aru et Dohas on 35 minutit aega. Antud lugu ei lähe ka ilmselt reisikindlustuse alt hüvitamisele, kuna varutud aega ümberistumiseks ei pruugi kindlustusfirma lugeda mõistlikuks ( 1 tund). Küsida võib ikka. Aga katsu SAS-i piletit vahetada.

0
0

See kõlab äärmiselt kahtlaselt. Kopenhaageni lennujaamas on kontinentidevahelisele lennule ümberistudes minimaalseks ajaks 45 min. Seega ei tohiks ka broneeringusüsteemid sellist võimalust pakkuda. Ma ei tea, kes see vahendaja on ja kuidas ta reaalselt saab sellise muudatusega pileti väljastada. Loogiliselt võttes peaksid saama selle pileti vahetada sellise vastu, millega on ümberistumine näiteks Stockholmis või Helsingis ja jõuaksid ikkagi Dohas Krabi lennule.

0
0

Lisan siia enda kurioosiumi, ehk keegi oskab kommenteerida. Maikuus sai ostetud oktoobriks Qatari piletid Stockholmist läbi Doha Dubaisse. Juunis tuli tüli naabritega ja lennukeeld, Qatar vastas mu küsimuse peale, et ärge muretsege, tegeleme asjaga siis kui reisiaeg lähemal. Kui tuli uudis, et Katari saab nüüd viisavabalt, mõtlesin, et ok, polegi seal käinud, et jääme hoopis nädalaks Dohasse, ei lähegi Dubaisse. Saatsin Qatarile konkreetse küsimuse, et kas nii saab, et kasutame ära ainult ARN-DOH ja DOH-ARN piletid, aga DOH-DXB ja DXB-DOH jäävad kasutamata, sest neid lende ju niikuinii ei eksisteeri. Vastus tuli, et ärge muretsege, küll me teid kuskiltkaudu ikka Dubaisse lennutame, aga tegeleme sellega mitte varem kui 72 tundi enne lendu... See meile ei sobinud. Tühistasime oma Dubai hotelli bronni ja bronnisime hotelli Dohas. Nüüd olin targem ja kirjutasin läbi FB (messengeri) Qatarile, et veelkord, me jääme Dohasse. Kas see on ok ja palun arvestage sellega. Lõpuks tuli vastus, et jah, nii saab küll, aga me ei saa teile raha tagasi maksta Doha-Dubai-Doha lendude eest. Et kinnitage, kas see sobib teile. Kuna piletid olime saanud imeodavalt, siis jah, saatsin kinnituse, et see sobib meile. Ja olin täitsa rõõmus, kuni... päev hiljem tuli uus kiri ja seal oli põhimõtteliselt selline info: vabandust vale info eest, te siiski ei saa Dohasse jääda, vaid peate lendama edasi Omaani, sinna lennutame teid tasuta. Sealt vaadake ise, kuidas Dubaisse saate. Aga kui tahate jääda Dohasse (ehk kasutada oma neljast lennust siiski 2 ära), siis see maksab teile 11 780 QAR reisija kohta (?!?). Khmm... Loomulikult ma vastasin, et see ei sobi kohe mitte. Ja ootan jälle vastust. Mul on piletid olemas ja nende eest makstud, aga kui tahan ära kasutada vaid pooled piletid, siis pean juurde maksma?? Nüüd ma siis üritangi aru saada, mis jama see selline on. Kui ma Dohas edasi Omaani lennule ei roni, siis on see no-show ja kõik mu järgmised piletid tühistatakse? Ja kui lähen Omaani (jumal teab, kui pika ooteajaga), siis pean ise vaatama kuidas, Dubaisse saan (ja need lennud on vägagi välja müüdud ning kallid). On variant küsida Qatarilt refund ja kogu lugu unustada, aga Tallinn-Stockholm piletid on siis ka raisus. Ühe sõnaga, see saaga läheb edasi. Kuidas, eks näis.

0
0

Aga miks mitte Omaan? Palju huvitavam riik kui AÜE, tõsi küll rannapuhkuseks pole kõige parem naistele, aga muidu tegevust ja vaatamist küllaga. Selle piletipoliitika kohta oli hiljuti väike nupp ka tripis: https://trip.ee/uudised/lennufirmade-no-show-reegel-tule-all Seepärast sa piletid nii odavalt said, et konkurentdele ära teha, olukord on küll nõme, aga Qatar ise ilmselt ka ei ole erit õnnelik naaberriikide blokaadi üle ja kannab mega kahjumeid sellest.

1
0

Tõsi, miks mitte Omaan. Kõik on võimalik. Aga just tuli kõne Qatarist, kus vabandati ette ja taha tekkinud segaduse pärast ja kinnitati, et nad ikkagi leiavad võimaluse meid kas läbi Omaani või Kuveidi Dubaisse kohale lennutada (nende kulul). 15 päeva enne reisi saavat küll alles täpse marsruudi paika panna, sest teised lennufirmad varem ei võimaldavat kohti broneerida neil. Nii et üllatusi võib veel tulla, aga leppisime kokku, et jäägu siis nii. Dohasse me jääda ei saavat, sest soodukaga saadud piletite muutmine ongi täpselt nii kallis nagu meile öeldi. Ainus võimalus oleks tühistada olemasolevad piletid, saada raha tagasi ja osta uued piletid Dohasse, ega täna on hind muidugi juba hoopsis teine. Kiitus neile muidugi, et kohe reageerisid ja helistasid. Ise ka jälle targem, pole varem ühestki lennust loobunud ega maha jäänud, seega no-show reegel ja selle tagajärjed oli mulle täiesti uus info.

0
0

Jagan oma tänahommikust sekeldust samal teemal - Qatari lennuplaani muutus. Kusjuures kogu asi sai alguse tegelikult sellest samast esimesest postitusest siin teemas. Kontrollisin siis eile seepeale ka oma lende (oktoobris Balile läbi Stockholmi ja Doha, ostetud otse Qatari kodulehelt) ja leidsin, et ka meil olid lennuajad muutunud. Minek oli korras, aga tagasitulek oli nii, et saabudes Dohast Stockholmi jäi STO-TLN kahe lennu vaheks 15min (?!?). Ja kõik ilusti ühel piletil nagu see oleks igati ok, et muudkui kinnitage, et olete uute aegadega nõus. Kirjutasin siis neile kodulehe tagasiside kaudu, et palun leidke viimasesse segmenti (STO-TLN) uus lend, kuna olemasolevale me mitte kuidagi 15 minutiga ei jõua. Vastati vähem kui 24h jooksul (ehk täna hommikul) täiesti mõttetu vastusega, et neil on kahju blablabla ja pöörduge oma lähimasse Qatari esindusse (wtf?). Otsisin siis lähiriikide esinduste kontakte, meiliaadresse ei ole (?!?), ainult tel nr. Helistasin Stockholmi esindusse, ooteliin 25min, siis rääksin oma mure ära, kõne katkes. Võtsin uuesti, sain teise inimese jutule, tulemuseks see, et meile leiti tagasilennuks uus marsruut läbi Kopenhaageni ideaalsete connection time'idega (2h). Kõne lõppedes sain oma meilile ilusti uued piletid ja ka "manage my booking" lehel Qatari kodulehel on uus lennuplaan olemas. Teemaalgatajal soovitan soojalt neile helistada, ehk leitakse teilegi uus lennuplaan. Kokku istusin telefoni otsas küll 60min (lõpuks tasus siis see Telia mobiilne elu oma 100 tasuta skandinaavia minutiga ära:D), aga asi sai positiivse lahenduse.

2
0

Mul sama teema käsil,lubati uut lendu otsida.Kas see vahetus oli tasuta?

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased