Torremolinosse lastega juuni?

Plaanime reisi juuni keskel lastega(5ja10a). Mõtlesime Hispaaniasse, küsisime CWT-st pakkumist Torremolinosse. Kuidas tundub, ei ole eriti kogemustega reisisellid:) Kuidas siis meri on, kas saab juba vabalt ujuda? Mida lastega teha ja kuhu minna?

Tere

Eeldan et maandute Malaga lennujaamas, seega soovitan rongiga paar peatust edasi sõita ja valida Benalmadena kuurort. Benalmadenas lastele mõeldud atraktsioone tunduvalt enam. Infot selle kohta leiad küll ja veel kasvõi siit foorumist või uuri http://www.spain-holiday.com/Benalmadena

Torremolinos rohkem niiöelda läbu koht. Vesi on sel ajal Hispaanias igalpool soe. Edu!

Benalmadenasse saab ka siis kui ööbid Torremolimoses, vahemaa väike.

Tere. Olime sügisel 2014 Torremolinosses ja arvame et lastega pole seal suurt midagi teha, rannaäärsed hotellid kaugel linnast ja kallid, rand liiga rahvast täis.

Benalmadena lähiümbruses on tõepoolest väga palju atraktsioone just lastele. Olime perega seal 2014 septembri keskel. Kaasas olid lapsed 3,5,5,10. Eriti soovitan sellist kohta kui Butterfly park, mis lastele kustumatu mulje jättis. Vee osas ma nii kindel ei ole. Kui 22 kraadi tundub ok ujumiseks, siis hästi. Meie jaoks jäi pisut jahedaks. Kohalik ütles, et Malaga piirkonnas on vesi maksimaalselt soe juulis-augustis, kuid enne ja pärast seda on ookeani mõjutus nii suur, et tavaline temp on 22. See oli meie reisi juures pettumus. Ujuda sai, kuid muretult sulistada mitte.

Merevee soojus Costa del Sol'is on paras loterii: puhuvad pohiliselt kas ida (Levante) voi laane (Poniente) tuuled. Esimene on nn mere-, teine aga maatuul. Vee temperatuuri mojutavad siin 2 faktorit: hoovused ja tuule suund. Meretuul lukkab soojema vee kaldasse, maatuul aga eemale, kusjuures jahe vesi kerkib siis pinnale (sarnane meie Piritale). Kui laanetuul, siis on vesi soojem Tarifas, Atlandi rannikul ( 2 tundi autosoitu Torremolinosest). Selline vee-temperatuuride skeem kehtib lounarannikul kuni Almeria'ni, Cabo de Gata neemeni. Edasi Alicante ja Valencia randades on vesi marksa soojem ja selliseid koikumisi pole.

Marksiga igati nõus. Valencia kandi rannad (Oliva jt.) on jah palju soojemad Costa del Soli omadega võrreldes. Kui viimati käisime, oli Olivas oktoobri lõpus vesi +25, samas Malagas ainult +19. Juunis ei pruugi ka Oliva veel väga soe olla. Liivarand on Olivas igatahes super hea ja ilus ning rahvast selgelt vähem. Lisaks on Valenciasse lennupiletite saamine lihtsam ja odavam kui Malagasse.

Valenciasse lennupilet odavamalt kui Malagasse? Ei usu küll.. Malagasse lendavad kõik Euroopa odavlennufirmad igast suuremast Euroopa linnast.

Marksiga tuleb nõustuda. Olen suviti neli korda Gosta del Solis erinevais paiguis käinud ja alati on vesi olnud suht jahe, umbes 22 kraadi. Kord juuli lõpus keeras mitmeks päevaks sellise maatuule peale, et merevesi võib-olla 15 kraadi oligi. Kuurortitest Benalmadena on kõige rahulikum, rohelisem ja kõige enam on seal lastega midagi koos ette võtta. Hispaania kirdeosas on merevesi kindlalt soojem kui lõunas. Tahad kindlapeale sooja merevett, sõida Türki, Alanya Kleopatra rand on liivane ja lähedal veepark. Küprose kaguosas Ayia Napas on laste jaoks head liivaranna sopid, kus vesi läheb väga aeglaselt sügavamaks ja on alati soe ning läheduses on suur veepark.

Estfin, ka Valenciasse lendavad paljud odavlennufirmad. Erinevalt Malagast ei ole see lihtsalt nii "kuum" sihtkoht. Seetõttu on piletid reeglina odavamad. Meie lendasime Bergamo-Valencia otsa 2 aastat tagasi 20€ nägu ja sama hinnaga tundus pileteid suht vabalt saada olevat. Malaga otsa jaoks oli soodsat piletit oluliselt raskem leida ja seda ajaliselt klapitada.

Tänud vastamast! Uurime siis edasi, tundub et Torremolinosse ei tasugi minna, kas siis Benalmadenisse või hoopis Valencia kanti.

Jah tõesti, kas siis Valencia või Benalmadena,kus lastel rohkem tegevust,delfinaarium, butterfly park, muid atraktsioone ja muidu lahe koht. Tihe rongiliiklus Malagasse.Pilet normaalse hinnaga , vist natuke üle 4.-euri. Valencias aquarium, väga võimas. http://www.valencia-tourist-guide.com/en/attractions/valencia-aquariums.html Kuivanud jõe põhja rajatud aed. Torremolinot ka ei soovita.

Soovitan minna Costa Brava rannikule, Barcelonas ja lähikonnas on vaatamisväärsusi igale maitsele.

Torremolinos ja Benalmadena on kokku kasvanud, uks linn laheb teiseks sujuvalt ule.

marks66 räägib õiget juttu! Chillisime Torremolinosest mööda rannapromenaadi baare ja olimegi Benalmadenas väljas:)). Üks linn läheb sujuvalt teiseks üle, mingit tühermaad ega metsa vahepeal pole. Öösel oli üsna pikk maa tagasi, kuid lõbus oli ja ilm piisavalt soe. 2012a aprilli keskpaik toimus meie trip sinna kanti. Soovitan!

Benalmadena Costa ja Torremolinos on kokku kasvanud ja piiri ei ole. Ise ka kogetud seal seda külma vett. Tarifas läänetuulega oli küll mõnus soojas murdlainetuses hullata. Lastega panustaks ka rohkem Valencia poole. Katsu sa lastele selgeks teha, et sorry, vesi täna külm.

Valencias Aquariumi külastades soovitan parkida selleks ettenähtud parklasse, mis ei ole odav. Me üritasime parkida eemaoleva kõrvaltänava peale, mis ei olnud hea mõte. Aknad katki ja asjad läinud. Prügikasti ümbrusest enda asju otsides avastasime, et me ei olnud kaugelt ainukesed...

Alicante on vist sellele ajal kõige sooem . Ja valencia , alicante on kordades odavamad kui malaga odav lennuga :)

Sumo : kunagi randi autoga ära pargi tatuta parklase , alicantes oli siin ühel perel sama jama , kogu pagas viidi minema autost