Transiitlennujaamad Eestisse reisimiseks

Antud hetkel riikide erinevad reeglid ajavad kergelt hulluks, st kõik on nii pidevalt muutumises, et on raske jälgida. 

Seetõttu küsin kohe suuremalt - Eestisse lendamiseks on tihti vaja kasutada suuremaid transiitlennujaamasid. Hetke seisuga, kas oskate välja tuua, millised lennujaamad on need, millega rohkem jama?  Selle alla pean silmas, et nõutakse lennujaama siseseks transiidiks (või üldse lennu alustamiseks) ka täisvaktsineeritud reisijatelt negatiivset testi või arvestatakse, et täisvaktsineeritutel kehtib covidpass vähem kui 9 kuud (nt 6 kuud). Antud küsimus on arvestusega, et reisijad tulevad Euroopa Liidust ja reisivad Eestisse. 

Võimalikud lennujaamad:

Amsterdam

Frankfurt

Stockholm

Helsingi

Varssavi

Viin

Rooma/Milaano

Istanbul

Riia

Kopenhaagen

Oslo

(võib lisada). 

Samuti on mulle ebaselge, et kas Suurbritannia on nüüd EL mõistes kolmas riik pigem (täiendav testimine) või pigem tingimused sarnased kui EL kodanikele.

1
2

Oslot ei soovita. Kõikide international arrivals reisijate (k.a transiitreisijad, erand ainult domestic arrivals reisijatele) laustestimine. 

Sain seal valepositiivse ja jama oli rohkem kui küll. Õnneks oli endal antigen test kit kaasas ja sain näidata, et olen negatiivne. Pärast tuli pcr ka negatiivne, aga ikkagi ei jätnud just head maitset suhu.

0
0

Sooviks ka infot just Itaalia/Milano lennujaama kohta infot. Lugesin, mis ma lugesin, aga sellest lausest kahjuks aru ei saa. Mis sertifikaati nad soovivad?

Air Transits

Regardless of the country of origin, for air transit, persons who:

  • do not leave the transit area of the airports
  • do not stay in our country, but use an Italian airport as a stopover or destination airport and then head to their residence/domicile abroad

must present, at the time of embarkation, the certification of having carried out the swab according to the discipline provided by the Order of the Minister of Health of 14 December 2021.

0
0

Testimise kohta - neg testi sertifikaati tahavad.

0
0

Küsiks prantsusmaa ja CDG kohta. Lugesin kusagilt, et transiitreisijana  pole vaja PCR testi kolmandadest riikidest tulles kui oled vaktsineeritud, aga kui tahad lennujaamast väljuda pead omama testi. EU siseselt pidi ilma testita saama liikuda, aga just väljaspool EU´d tulles.

0
0

Jah, kui tahad lennujaamast väljuda, siis on test vajalik, sest sisened Prantsusmaale.

Kolmandad riigid otseselt asja ei puutu. Loeb riigi värv. Mõned üksikud riigid väljaspool Euroopat on ka hetkel rohelised.

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel

1
0

Minul küsimud Amsterdami kohta. Tulen Usast, 3 päeva enne transiiti Eestisse saab 9 kuud 2.doosist läbi. Kas transiidil on vaja negatiivset testi või vaktsineerimispassi (ehk pean ikkagi 3.doosi peale tegema). Olen lugenud Hollandi kohta ja transiidi kohta, aga ei saa ikka päris täpselt aru.

0
0

@milord, Schipholi info leiab siit: https://www.schiphol.nl/en/page/welcome-back-transfers/. 

Vaktsiini kehtivuse osas lähtuvad nad Hollandi reeglitest, kus on kirjas nõuded vaktsiini tüübile ja vaktsineerimiste arvule, ent mingit ajalist piirangut vähemalt praegu ei ole: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/requirements-for-proof-of-vaccination

1
0

Frankfurdi lennujaamast saab küll läbi, kui oled ainult 2 doosiga vaktsineeritud, aga söögikohtadesse ja lounge'idesse pääsemiseks peab olema ka tehtud kolmas doos või peab olema tehtud test lisaks vaktsiini- või läbipõdemisepassile.

1
0

Võimalik, et mul läheb midagi jutu mõttest kaduma, aga ehk keegi saab selgitada nii nagu tema aru saab.

https://www.consilium.europa.eu/en/infographics/covid19-travel-measures-eu-january-2022/ 

Siin lõigus siis jutt Euroopa piirangute kohta, aga järgnevas lõigus kus jutt kolmandatest riikidest tulevate EU kodanike piirangutest jääb mulle arusaamatuks, et kas need testimised on vajalikud ainult mitte EU kodanikele?

 This emergency brake should not apply to:

  • EU citizens
  • long-term EU residents
  • certain categories of travellers with an essential function or need

https://www.consilium.europa.eu/en/infographics/covid19-travel-restrictions-third-countries/

0
0

Jansseni vaktsiiniga vist ei saagi tarnsiiti teha Saksas kui ei ole boosterit võtnud?

As of 15 January 2022: New regulationame into effect. Proof of recovery is valid for 90 days instead of 6 months. Proof of vaccination: For vaccinations with Johnson & Johnson (Jannssen-Cilag) a second dose with one of the vaccines specified on the website of the Paul-Ehrlich-Institute is necessary. In future also requirements for boosters must be met.

https://www.auswaertiges-amt.de/en/visa-service/EinreiseUndAufenthalt

0
0

Keegi oskab seda Saksamaa ja Jansseni dilemmat kinnitada/ümber lükata. 24 jaanuar lubati veel kenasti transiidiks sisse, aga nüüd vaja tagasi minna.

0
0

COVID-19 Travel Regulations Map:il mida ka kõik lennufirmad kasutavad on sama asi kirjas. 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Kui on üks doos Janssenit siis sa ei ole "fully vacinated". Kui vatsiini ei ole siis tuleb teha PCR test 48h enne minekut.

0
0

Tundub, et 24. jaanuaril lihtsalt vedas ja lennujaama töötaja ei teadnud täpseid reegleid. Uued reeglid kehtivad juba 15. jaanuarist.

0
0

Veidi offtopic:

Mul ei ole transiit vaid veebruari keskel Soome sisenemine Taist tulles ja sealt edasi sadamasse ja laevaga Eestisse.

Olles EU kodanik ja tehtud vaktsiin + booster, kas ma pean ikkagi Tais enne tagasilendu tegema antigeeni testi või saab nüüd selleta läbi?

Ei suuda enam orienteeruda selles reeglite muutmise virrvarris..

0
0

Minu meelest oli just üks veebruari keskpaiga kuupäev, mil kolmandatest riikidest tulles reeglid muutuvad.

Jep, testi nõutakse kuni 14. veebruarini https://intermin.fi/en/-/internal-border-control-will-end-restrictions-on-external-border-traffic-will-continue-until-14-february

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased