Transport Ho Chi Minh Cityst Mui Nesse

Sõidame novembris Mui Nesse. Quatari lennufirmaga saame HCMC-sse, mis jääb 4-5 tunnise autosõidu kaugusele Mui Nest. Kas kellelgi on kogemusi. mis maksab taksosõit HCMC-st Mui Nesse või on Vietnamis võimalik sõita ka normaalse suure kaugliini bussiga ning sellisel juhul, kuidas ma selle koha HCMC-st leiaksin? Mõni aasta tagasi soovitati leida buss Mui Nesse Pham Ngu Lao Streetilt. Juhul kui kellelgi on kogemusi rongiga, loeks samuti.

Mu endal on kogemus Malaisiaga, kus valisime puhkamiseks supper resorti, mis oli pigem mõeldud kohalikele ja seega tuli sinna sõita samuti kuskil 4-5 tundi lennujaamast. Tulles võtsime takso, sest ükski buss nii hilja enam ei väljunud ja maksime 200 $, minnes olime targemad ja sõitsime ülimugavas bussis ning maksime ainult 6 $ nägu.

Vaata https://www.thesinhtourist.vn/ Bussid väljuvad De Tham tänavalt (Pham Ngu Lao põiktänav) 7:15AM, 2:00PM ja 8:00PM, sõidu aeg 5 tundi. Kodulehel on ka hinnad antud.

Tellige transport eestlastelt Mui-Nes.LiveInMuine.com.Neil on ka oma kodulehekülg,kust tellisin. Jäin väga rahule ja tellisin neilt ka hiljem tagasi transfeeri. Kuna teed sinna on väga umbes,siis õhtul sõitsime seda mitte eriti pikka maad 5,5 tundi. Tagasi saime aga 3,5 tunniga.Hinnad on kodulehel üleval.Meil maksis kolmele 80€. Saab sõita ka sinna bussiga.Bussid lähevad District 1 selle pika pargisiilu tänavalt,nime ei mäleta,aga meie hotelli lähedalt.

Kasutasime ka LiveInMuiNe teenuseid. Meie lennuk Katarist hilines umbes 6 tundi, kuid transa oli ilusti ootamas saabudes. Helistasime muidugi Katarist Indrekule (LiveInMuiNe), et jääme hiljaks.

Miks sa rongiga ei lähe? Esimese klassi kupee on puhas, pakutakse pudel vett, konditsioneer ning näeb päris palju huvitavat.

Minu arusaamise järele saab rongiga sõita Phan Thiet või Bin Thuan jaama ja sealt taksoga edasi 17 või 38 km Mui Neesse. Taksosõit maksab ca 10 või 25$ ja võtab aega 0,5 või 1 tund. Ei tundu mingi kandi pealt huvitav variant. Vaata http://www.seat61.com/Vietnam.htm#.U9aCg0Az96Y

Pool tundi autosõitu Phan Thietist vs 5 tundi autosõitu? Mu matemaatika pole väga hea aga kuidas see 5-6 tundi, olenevalt liiklusest, loksumist autos saab huvitavam olla? Rong ei sõltu teetöödest ega ummikutest.

Kuna meie lennuk jõudis 16.00 paiku Ho Chi Minh Citysse,siis olime öö linnas ja alles järgmisel päeval sõitsime bussiga edasi Mui Neesse.Pileti bussile ostsime hotellist ,ka bussipeatusse viidi meid kenasti taksoga. Sõit kestis umbes 6 tundi.Täisesti talutav,kuigi need teed ja liiklus.... Tagasi sõitsime ka bussiga ,kõik toimis.Hinda kahjuks ei mäleta.

Suured-suured tänud!

Olen teinud ka ise pisut uurimistööd ja ilmselt eelistaksin bussi või rongi kui seda ainult lennuk võimaldab. Kui marks66 kirjutab aga, et lennuk võib hilineda ja seda isegi 6 tundi, siis on auto ainuke lahendus. Need busside ja rongide väljumisajad on üsna piiratud. Muidugi suurepärane on see, et eestlased on ka kohapeal oma firmaga, et kui tekib päikesest tüdimus ja tahaks päevaks minna HCMC lihtsalt kolama, siis saab seda teha mugavalt. Kuidas rongis pagas paigutatakse? Kas mind lastakse suurte kohvritega salongi või tuleb need mujale ära anda?

Meie saime küll kogu pagasi oma kupeesse, kui sõitsime HCMC-st Hanoisse. Sama värk nagu kunagi vene rongides, ja oli ka muus mõttes nostalgiline rongisõit:)

Ära muretse liiga palju. Busse Mui Nesse läheb iga paari tunni tagant District 1-st (turistide piirkond, pargi kõrval). Maksab ca 6 euri, iga hotellipidaja viib sind kättpidi kohale, kui oskad meeldiv olla. Ainuke probleem oli röövlitest taksojuhtidega, kes lennujaamast linna viisid umbes 15 euri eest. Sõit oli muidugi odavam kui Tallinnas, aga kohaliku standardi järgi teevad nad sulle tõsise tünga. Jõudsin Saigoni öösel ja midagi parata polnud. Linnast lennujaama oli taks 3 korda odavam.

Jätan siis muretsemise :) ja lähen ikka kas bussi või rongiga. Mul ei ole midagi rongi nostalgia vastu, omal ajal sai keskkooli plikana Moskvasse kauba järele sõidetud ja need olid täitsa vahvad reisid :). Usun, et bussid on sama mõnusad kui Mailaisias. Lennujaama taksojuhtide kohta andis Lonely Planet soovituse, et vältida neid taksosid, mis seal kohe hoone juures seisavad. Kuskil eemal, ilmselt siis hot-tsoonist väljas, pidi olema normaalse hinnaga tegelasi ka.

Küsiks veel viisade kohta. Kui viisa juba soetatud enne minekut (täna andsin Stockholmis sisse, 600 SEKi nägu), siis mingeid "lisakulusid" nagu "templi löömine" vms piiril ei lisandu? Näiteks Balil tuli maksta nii viisa eest kui lahkumisel veel 25 $ mingit lahkumistasu!

Viisat saad sa ka läbi eestlaste http://liveinmuine.com/et/teenused/eviisa-vietnami/

Transporti saad siit: https://www.thesinhtourist.vn/openbus/vcvx/open-bus/sg

Tegemist vast kvaliteetseima firmaga, mis turiste Mui Nesse viib. Seal olemas ka bussid, kus palju ruumi ja saab magada. Igat bussi ka päris ei soovita võtta..

Mida teevad eestlased paremini kui www.cheapvietnamvisa.net ,et maksta 18 USD vs.8 USD? No offence.