Transport Phuket lennujaam Karon

Saan aru, et Phuketi lennujaama ees on taksosid ja käest sikutajaid ohtralt, aga samas ei taha üle ka maksta. Milline oleks kõige mõistlikum liiklemisviis antud suunal ning mis võiks olla sellise sõidu mõistlik maksumus (6 inimest)?
Aitäh

Lennujaam on nii väike ja kohe kui tollist välja tuled, on fikseeritud hindadega taksode lett, lausa paar tükki.
Seal letis on hinnakiri väljas, randade kaupa. On valida kas üks reisijakoht mikrobussis (ca 200 bahti inimese kohta oli vist Karonisse) või terve takso (ei mäleta enam hinda, 1000 ringis). Seal letis maksad ära ja saad vastu kviitungi. Lähed lennujaamast välja, küsid seal istuvate kohalike käest, kuhu peaksid minema. Taksod on kohe lennujaama ees, viis sammu astuda. Seal juhatatakse sind - vahel peab veidi ootama, et sinu ranna mikrobuss täis saaks. Kui valite reisijakohad mikrobussis, mitte terve takso, siis hoia käepärast hotelli aadress, keset sõitu tehakse peatus reisifirmas, kus iga klienti ootab oma lauake, seal lauakeses annad oma aadressi, seejärel paneb reisibüroo nimekirja kokku ja annab taksojuhi kätte ning sõit jätkub siis juba hotellidesse laiali vedamisega. Kui valid terve takso, siis annad kohe juhile hotelli aadressi.
Kohale jõudes väike tipp (aga ei ole kohustuslik).
Hirm kauplemise ja käisest sikutamise ees on asjata, kõik on organiseeritud ja toimib suhteliselt valgete inimeste stiilis. Aga kui soovid, võid muidugi ka kauplemist proovida, seal on ka taksomeetriga taksosid, ehk siis ei maksa summat enne letti ära, vaid maksad taksojuhile kohale jõudes.

Saabusime mõni päev tagasi.
Minule öeldi lennujaamas igal pool et Kamala Beach´i minibussid ei sõida (kuigi kaarti vaadates see lähemal kui Patong, Karon ja Kata). Pidi sõitma ainult takso mille valisin väljast Taximeter letis. Maksin 750 bahti ehk 19,23 eur (sellepärast et ma loll vahetasin esimesed 100 eur lennujaamas kursiga 39), sain kviitungi 100 bahti kohta. Aga kohale meid kahekesi õnneks viidi ja lisaraha ei küsitud.

Ei hakka uut teemat tegema.

Kui kaua Phuketi lennujaamas aega kulub, et pagas kätte saada, dokumendikontroll läbida ja taksoni jõuda? Kas saab hakkama tunniga? Peab arvestama rohkemaga?

Kogemus Phuketi lennujaamast jaanuaris 2017. Saabumine oli suhteliselt valutu ja peaks kindlasti tunni sisse mahtuma, kuid Taist lahkudes läks tunduvalt rohkem aega kõigega kui oleks arvanud, arvestades lennujaama suurust. Esiteks oli turvakontroll juba enne lennujaamahoonesse sisenemist, teiseks oli lennujaamasisene turvakontroll täiesti umbes ja lõpuks jõudsimegi lennule tänu sellele, et Finnairi esindajad käisid oma puuduvaid reisijaid sealt järjekorrast ära korjamas. Soovitan Phuketist lahkudes jõuda lennujaama vähemalt 1,5 või isegi 2 tundi varem, siis jõuab ka viimased kohalikud rahad ära kulutada, mitte ei pea neid tagasi koju tooma. :)

Oleneb sellest, kas saabud uude rahvusvahelisse terminali või vanasse domestic terminali. Aega läheb tavatult palju igal juhul, olen ka vanas terminalis kohvrit oodanud üle poole tunni. Uues terminalis läheb olukord tasapisi paremaks, aga kuna sinna võeti oktoobris-novembris tööle täiesti uued töötajad, siis kõik protseduurid võtsid meeletult palju aega.
Tund on küll äärmine piir, aga kiiret teenindust ei maksa loota - pakuks keskmiselt 45 minutit, kui hästi läheb.

tulime just Phuketist.käsipagasiga väljumine oli kyll kiire.immigratsiooni paber oli muidugi lennukis täidetud.taksohinnad on suurematesse randadesse fikseeritud.taksolauas näitad oma pagasi suuruse ja mitu inemest on)ehk kas 4 kohaline takso või minivan vajalik).meid oli 4.takso Kata.Karon 1200 bahti. kui rohkem inimesi,siis minivan tõenäoliselt kallim.

Siselendude terminali eest oli "meter taxi" lett ja seal ei olnud midagi fixitud. Lett tahtis 100 THB lisaks taksomeetri arvele saada, mille andsin taksojuhi kätte. Tõenäoliselt kui ise taksojuht üles seal leida, siis saab selle summa vast vahele jätta, kui see muidugi just lennujaama välja/sissesõidu tasuga kuidagi seotud ei olnud. Karonisse läks igatahes koos sellega kokku mul ca 850 THB. Sõit oli igatahes üsna pikk kuigi taksojuht ei hoidnud just end väga tagasi gaasiga ning lõpuks oli suht hea meel, et ei võtnud minibussi koos teiste turistidega.