trip-krainetrip-ukraine-dark
Transport Phuketi lennujaamast Phuketisse hotelli

Tere.Palun soovitage millist transporti valida lennujaamast hotelli.Millega on soodsam ja millise summaga peaksin arvestama?Ette tänades,Inna

Sel teemal on siin vist korduvalt kirjutatud...Mina omal ajal kasutasin https://phuketshuttle.com/ Toimis probleemivabalt. Hinnad saad lehelt.

Lennujaamast väljudes on letid, kus müüakse 1) minibussipileteid 2) taksovautšereid. Hind sõltub sõidu piirkonnast, erineb paari euro piires (takso 700-1000 baati, minibuss alates 150 per nägu). Kõigis lettides on sama hind, tegu pole konkureerivate teenustega.Hinna osas kaubelda ei saa, hind on fikseeritud. Taksosid on väiksemaid ja suuremaid, see võib tekitada näilise konkurentsitunnetuse. Aga ei, kõigil transpordiliikidel on täpselt sama fikseeritud hind.Tõmmelda pole mõtet, lettidest möödudes ja mingit taksojuhti ära rääkides saad sama hinna või +/- üks-kaks eurot.Odavamalt võid teoorias saada Grabi appiga (kohalik Uber), kellel küll pole lubatud lennujaama tulla, aga kuskil lähedal saavad peatuda. Aga kui oled seal esimest korda, siis jälle pole mõtet tõmmelda. Kui saad ka nii 5 eurot odavamalt, siis on see niivõrd tühine kokkuhoid võrreldes sellega, et lähed, võtad letist ega pea millelegi rohkem mõtlema.

Kui sa Phuketi lennujaamas maandud, siis oledki ju juba Phuketil. Kuhu sa lennujaamast,  Phuketi saarel sõita tahad, sellest oleneb ka hind.

Kui soovite transfeeri Phuket airport - Patong hotell,siis auto hind oleks kõige odavam tellida vecayphuket.com(551.- baati),sinna vist küll lisandub veel 100.- baati lennujaama sissesõidu tasu.Tellida saab ka mozio.com , rideways.com või võtta taximeter takso putkast.Tellisin just teisipäeva õhtuks transfeeri Patongi hotelli(800.- baati) Toyota Camry,võtab peale 4 reisijat. Makstasaab kohe krediitkaardiga ja mailile tuleb voucher taksojuhi nime,tel.numbri ja taksonumbriga.See tellimuse süsteem on selline,kui ära tellid,siis kohehakkavad mailile tulema erinevate taksojuhtide pakkumised,kui sobib,maksad ära.Sama hinnaga pakkus üks juht tervet mikrobussi.Eelmine aasta sõitsin minibussiga,mille võtsin transf.letist,vist oli 180.- baati,aga aega võttis kohale jõudmiseksnatuke üle kahe tunni,kuna tehti vahepeal peatus turismibüroos,kus koostati autojuhile vastav graafik hotellide kohta.

Nagu Improved kirjutas, tuled lenukilt maha ja ostad letist sobiva transpordi. Pole mõtet bronniga vaeva näha, kõigile jätkub.

Meie kasutasime Phuket SRC Travel teenuseid. Transfeer sai eelnevalt interneti kaudu ära broneeritud. Lennuk küll hilines, aga ei olnud probleeme. Autojuht ootas sildiga kokkulepitud kohas. 5 inimest ja 5 kohvrit mahtus lahedalt sõitma.Hinnad kodulehel:http://www.phuketsrctravel.com/transfer_service.php

Saab kah tavalise bussi peale ronida , oli väga odav 

Soovitan Aasias kasutada klook.com rakendust. Olen paljud transfeerid ja ekskursioonid sealt otsnud. Näiteks HKT - Patong jagatud mikrobussis maksab ca 9 ja privaatses autos ca 17 eurot suund.

Phuketi linna minibuss 150 bahti, ehk siis kuskil 4 €Saad kviitungi ja sind juhatatakse bussini. Hind fikseeritud, kaubelda ei saa. Bussid pannakse järjest täis ja järgmine. Sa ei pea ise midagi tegema, sulle pakutakse lennujaamas nii pea kui jõuad välja ja näed silte Phuket, Patong, Karon, Kata. Kutsutakse ka ühe leti juurde, kus vaadatakse üle kas sellel hotellil tasuta transportteenus sees.Lähevad ka tavabussid, mis nõks odavamad. Olin midagi ka välja uurinud eelnevalt, aga kohale jõudes ei viitsi otsida ja võtad esimese millega kiirelt hotelli saaks. Taksod muidugi mitu korda kallimad. 

Tänud Raul Soots, see  klook.com on väga hea sait.

Klooki tasub Aasias mitmel pool kasutada. Isegi kui hinnavõitu ei anna, saab sealt tihti ingliskeelses keskkonnas mingi "ilma järjekorrata sisse" või muu piletitüübi, mida umbkeelses kassas kohapeal polegi ehk nii lihtne hankida.Antud juhul Klook sobib ilusti mujalt Phuketilt lennujaama sõitmiseks. Lennujaamast mikrobuss 9 eurot (320 bahti) näib kallis, sest sõitma peab ikka sellesamaga, kuhu kõik kohapealt 150 bahtiga pileti ostavad.Takso on jälle see 2-3 eurot siia-sinna hind, aga Klooki puhul tasub arvestada 100-bahtise trahviga iga 30-minutilise hilinemise eest, mis hinnavahe kiiresti ära sööb või sunnib valima igaks juhuks liiga hilist pick-up time'i, nii et reis algab molutamisega lennujaamas, sellal kui kõik teised lihtsalt tulevad lennukilt, astuvad letist läbi, maksavad, võtavad kviitungi ja kõnnivad esimese takso peale.