Trip.ee käitumine...

Ma olen üsna üllatunud, kuidas trip.ee inimesed käituvad kasutajatega. Selle asemel et aitäh öelda kogemuste jagamise eest, irisetakse "ü" asemel "y" kasutamise peale (mis on teatavasti paratamatus näiteks välismaises netikohvikus jne) ja ähvadadatakse postitusi kustutada... Muidugi on neil selleks täielik õigus. Nende sait ja neil on õigus sellest ka pornosait teha, aga lihtsalt üllatunud olen... Need trip.ee kommentaarid foorumites jätavad ainult ühe mulje: Te ei ole oodatud siia kirjutama. Lugege, kui tahate.

"Välismaistes" netikohvikutes ei ole võimalik ka lause algusesse suurt tähte tekitada, kirjavahemärgid on lisatasu eest ning peale punkti tühikut ei ole ka võimalik kasutada. Lihtsalt minu kogemus...

Einoh, andke aga minna. Nime võiks küll ära vahetada, midagi "keeleportaali" suunas... kuna vorm on siin ju tähtsam kui sisu. Kui aga tulla siia reisiinfot vahetama, häirivad mind kirjavigadest oluliselt enam iga viienda teksti taga olevad trip.ee märkused, et keegi on midagi jälle väga valesti teinud. Ise kirjutamisel tuleb ka meeles pidada et kui mitu viga lausesse peaks sattuma, võidakse su tekst kustutada, hoolimata sellest kui suurt sisulist tähtsust see mõnele teisele kasutajale tähendab. Soe soovitus - tehke eraldiseisev veebisait, kus inimesed saavad ebaolulist teksti sisestada ja siis toimetus saab ennast välja elada nende peal :)

Huvitav asjaolu on see, et umbes 90% märkuse saanutest paranevad koheselt.

Toimetus tänab konstruktiivselt soojade soovituste eest. Loomulikult võtame me arvesse kõikide kasutajate ideid ja nõuandeid, kuid kindlasti ei ole meil plaanis kõigutada meie saidi alustalasid. NB! Kui postitatud tekst on tõesti informatiivne või muidu oluline foorumit arendama, siis teksti üldjuhul ei kustutata, vaid korrigeeritakse loetavamaks. Asjaliku teksti puhul pole juba ammu noritud täpitähtede puudumise pärast. Kustutatakse mõttetu, sisutühi, ropp või agressiivne saast ja samuti põhimõtteliselt reegleid eiravate foorumlaste tekstid või tekstisarnased moodustised. Meie foorumi külastatavus on üsna hea ja rahulolevate foorumlaste osakaal ületab kindlasti rahulolematute oma. Püüdleme selle poole, et seda tasakaalu veelgi esimeste poole kallutada.

Trip.ee eeldab, et asjalik, tõsiseltvõetav ja informatiivne postitus saab olla vaid elementaarseid õigekirjareegleid järgides. Suurte algustähtede kasutamine lausete alguses, kohanimedes jne on elementaarne ja tagab info kerge leidmise. Tõepoolest me taunime slängilikku keelekasutusest ehk numbrite, "X", "Y" kasutamist tekstis. Enamikul inimestel on 9 kuni 12 klassi õpetatud emakeelt, me ei eeldagi, et kõik komad on õigesti aga elementaarne õigekiri on nõutav. Kahjuks ei loe paljud postitajad eelnevalt läbi meie kasutustingimusi ning me peame neid korrale kutsuma. Enamik liiklejaid sõidab ka korralikult, politseid on ikka vaja. Samas ei kurdeta selle üle, et politsei näed jälle passib mõtetult. Et teeks tee, kus võiks kõiki reegleid rikkuda.

Mina pooldan ilusat eesti keelt ja grammatikareeglitest kinnipidamist. Ja korralikus keeles kirjutatud postitusi on kordades parem lugeda kui algklassitasemel kirjutisi dešifreerida. Samas, mõnikord (siiski harva) kiputakse selle toimetamisega natuke ehk ka liiale minema ja vibutatakse näppu ka väiksemate eksimuste peale - seda võibolla siiski tegema ei peaks, sest ega kõigil pole filoloogiharidust või erilist annet grammatika või süntaksi peale. Väiksemad eksimused on aktsepteeritavad, keelemõnitused võiksid aga ka edaspidi kustutamisele kuuluda.

Minu eesmärk oli eelkõige viidata sellele, et mis mulje kõik see võib jätta algajale külastajale. Ausõna, lugesin ühe hiljutise postituse alt trip.ee kommentaari, millest võis ainult ühtmoodi aru saada: oled eksinud õigekirja reeglite vastu ja kui veel teed, kustutame ära. Polnud argumendiks toodud ei sisutühjust ega roppust. Täpset linki ei tea anda. Siis on muidugi kõik hästi, kui see kõik on trip.ee teadlik valik ja saidi alustala. Peaasi et ise rahul olete. Kui te aga soovite teha parimat ja kõige kasulikumat reisikogemuste veebi, võiksite mõelda alternatiivsetele lahendustele grammatilise korrektsuse hoidmises, vähendades saidi liikmete kallal avalikult virisemist. Vist peaks lõppu veelkora ütlema, et aga kui Teie arvates on teema juba kõige paremal moel lahendatud, võite vist kustutada antud teema ja "live happily ever after". peace.

Enamik tekste on juba modereeritud ning siis on alla ka märkus kirjutatud. Tavalugeja poolt vaadatuna tundubki, et no mille vastu siin eksitud on, aga tegelikult on need egzimuzed...!!!??? juba modede poolt korda tehtud.

Korrektse kirjakeele kasutamine näitab lugupidamist teiste kasutajate suhtes. Kirjavigadest ja värdsõnadest kubisevad "abipalved" ei tekita minus küll mingit vastamissoovi. Mis puutub täpitähtedesse, siis sagedase välismaiste võrgukohvikute külastajana julgen väita, et enamuses kohtades ei ole eesti klaviatuuri lisamine keelatud.

Ja minu postitused on ära kustutatud mis kirjutasin???:D:D:D:D:D:D:D:D TOREEEE!!!!!! Kus on inimeste õigused ahh??? Andke modereerimise õigused mulle..MODEREERIN teid ka veidikene??? või mis?

Kõik on õige, see on tore ja nii see peakski olema, et inimesed austavd ja järgivad foorumi reegleid ja näitavad lugupidamist selle tegijate vastu.

Aga kõik ei pruugi alati nii minna nagu eeldatakse. Päris paljud siinsed moderaatorid on ka ise ilmselt ettevõtete ja firmade omanikud, mis peaks neil aitama mõista sellist lihtsat asja, et iga organisatsioon hakkab mingist hetkest oma elu elama. Sa saad küll teda suunata ja juhtida õiges suunas, aga ta elab siiski oma elu ja on nii öelda "suureks kasvanud". Nii ka Trip-i foorumiga. Selle tublid loojad ja käima lükkajad on teinud ära tänuväärse töö ja võivad õigusega tunda selle üle uhkust ning oma töö vilju nautida.

Aga viimasel ajal on tõesti märgata, et moderaatoritel läheb liiga palju auru selle peale, et igat postitust parandada ja muuta, lisades veel alla märkuse, et "Trip lisas kirjavahemärgid ja suured algustähed jne."

Kas see on aga mõistlik tegu? Kas see pole mitte tuuleveskitega võitlemine? Kas kogu selle aja kulutamine postitustele märkuste juurde kirjutamiseks ei ole mitte maha visatud aeg, sest tundub, et trend parandustega postituste osas on pigem kasvav kui kahanev? Mulle tundub, et õigem oleks asjale teistmoodi läheneda. Praegu tegeletakse rohkem tagajärgedega, mitte aga põhjustega.

Mulle tundub, et siin on ka palju asjalikke moderaatoreid, kes on piisavalt inteligentsed, et paari vale tähe või kirjavea pärast sõna võtta. Reeglina võtavad nad üldse vähe sõna sellistel "helladel teemadel" ja kui võtavadki, on neil alti ka mingi asjalik sõnum. Aga on ka selliseid, kes lähevad isiklikuks ja ei suuda teinekord asju adekvaatselt ja neutraalselt võtta ning kustutavad neile ego pihta käivaid postitusi, viidates reeglitele ja veelkord reeglitele. Aga eks see ole teada ja tuntud "väikese direktori" sündroom. Inimesi on ju igasuguseid

Lõppkokkuvõtteks võiks öelda, et tegemist on siiski hea foorumiga ja vaatamata sellele kas postituste järgi pannakse või ei panda parandavaid märkusi, loetakse seda ka edaspidi edasi. Küsimus on ainult selles, kumba pidi lugejal parem lugeda võiks olla. Viimasel ajal on küll rohkem juba emakeele tunni tunne peal.

Võibolla peaks Trip-i lehe avanedes tulema ette kasutajatingimuste ja reeglitega nõustumise koht, enne kui avalehele edasi saaks suunduda. Aitaks nende puhul, kes esimest korda siia satuvad, asja puust ja punaseks ette teha ning suurendaks kasutajatingimustesse tõsisemalt suhtumist.

Edu edaspidiseks!

..Trip.ee tuletab meelde, et laused algavad suure algustähega ja lisas kirjavahemärgid. Järgmised samalaadsed postitused kustutatakse, saage ükskord ometi aru - me ei jõua kõiki postitusi kogu aeg parandada, me tahame ka vahest puhata ja reisida..:)

Üks väide ei sobi. Viimasel ajal läheb moderaatoritel kordi vähem aega vigaste postituste parandamisega, sest suurem jagu foorumi kasutajaist on reeglitega tutvunud ja neist aru saanud. Ja veelkord - kui reeglite pidev täitmine pole kellelegi vastuvõetav, siis esitage oma küsimusi mujal foorumites, kus on vabam õhkkond.

Mis puutub toimetuse intelligentsitasemesse, siis korralik intelligentsipagas on üks eeldusi, et üldse moderaatoriks saada. Ametid ja iseloomuomadused ei oma tähtsust. Meie hulgas on suuri, väikeseid ja üldse mitte direktoreid, on esindatud kõik iseloomutüübid ja vastuvõtlikkuse tasemed. Kindel on see, et kõik arendavad seda foorumit omakasupüüdmatult (tasu ei saada) ja heast tahtest oma kogemusi teistega jagada ja võimaldada seda teha kõigil, kes seda soovivad.

Vaatamata Teie toredatele õpetustele raiskavad moderaatorid siiski ka edaspidi oma vaba aega märkuste kirjutamisega, sest see aitab normaalse ja avatud mõttega inimesi paremini mõista foorumi ideed.

Edukat kasutamist!

Kuna põhiosa sinu postitusi on agressivsed, laamendavad ja teistele foorumi külastajatele ebainformatiivsed, siis need ka kõik kustutatakse. Viimase jätsin näidiseks rippuma.

Trip.ee on nö eraettevõtmine ja selle omanikel ning toimetajatel jääb õigus teha korrektiive ja valida sisu oma äranägemise järgi. Inimõigusi seejuures ei rikuta.

Mida oled sa foorumi arengu heaks teinud, et soovid modereerimisõigust? Ei mäletaks justkui midagi...! Nii, et sulle lp. pakkam ei anta kunagi siin foorumis modereerimisõigust ja edasise ülbitsemise puhul ka sõnavõtmise- ning ka ligipääsemise õigust.

NB! Puht huvi pärast küsin, et kuidas kommenteerid lingi all olevas teemas http://www.trip.ee/content/rootsi-kruiis.html oma "dialoogi" kasutajaga malmuks? Juhtumisi on teil sama ip-aadress ja postituste vahe ca 3 min. Dialoog iseendaga? Isiksuse kahestumine? Normaalne?

Poisid, neiud, kes te siin seisate korraliku keelelise- ja õigekirjalise väljenduse eest. Andke minna! Olen täielikult teie poolel, arvan et ma pole ka ainuke. Seda idiootsust ja nn.keelepaska on varsti kogu internet täis ja just seesuguste jobude pärast,nagu selles dialoogis. Kui öeldakse,et tähtis on sisu, aga mitte vorm, siis minu elukogemus õpetab paraku muud-taolise sisuga ei kasva seda õiget vormi ei kõrvade vahele ega kondi ümber. Paraku ikka juhtub ,et peresse mõni loll sigineb. Ega looduse vastu saa. Olen minagi vahel sellises meeleolus komminud, et tahaks midagi käredat ja mahlast panna. Hiljem, muidugi kahetsenud. Vabandan selle pärast teie ees. Foorum on väga asjalik ja just sellepärast, et on olnud kontroll kõiksugu rämpsu üle. Andke minna.

Tutkaonu, sa hakkad iga päevaga mulle armsamaks saama :) Mind isegi ei sega kui sinu tekstis peale kirjavahemärki tühikut pole :)

Teeme ära ja asi korras.

Ära mu teksti palun valesti mõista, oleme sõbrad edasi. Edu sulle foorumi kasutamisel. :)

Kle mees..mida fa**i Sa ajad ???? Mina ja malmux ?? 1 ja sama? Mida veel? Puratinol kasvab habe? Ip aadressi kohta ei oska ma mitte midagi õelda,kuna ma ei sheeri kellegagi internetti,olemas mul wifi,kuid seegi lukus,niiet vaevalt keegi tuli spetsiaalselt läbi minu wifi kuidagimoodi SIIS TRIPP . EE foorumissse postitust tegema? Dialoog iseendaga? Isiksuse kahestumine? Normaalne???? WTF? mees? Ma mäletan selgelt,kui tegin postituse,jah ..inimene oli postitanud küsimuse,Vastasin Lahkelt,Ja nüüd tuleb Ixxxxxxx Sõimama et mul on isiksuse dialoog? Tõesõna..Sooviks teiega Silmast Silma kokku saada? Ütle mulle näost näkku,Ja vaatame kuidas asjad on? Kas ikka on siin Isiksuse dialoog?

Ära tule Plämama,kui sa ei tea mida räägid. Kordan veel,antud Ip aadressil pole mina,ja ammugi ei vasta ma omaenda küsimustele,Ennem räägin kassiga kui siiin trip.ee-s Aega raiskan ISEENDA KÜSIMUSTELE VASTAMISEGA!

Trip.ee Administraatori kohta never ever! Pakkuge seda Urvele või kelle tahes.

Üleüldse..kui suur on % et kellelgi on veel sama ip.. Erinevates interneti lehekülgedes(kommentaariumites) On ka osade kommentaaride all,Et samalt Ip- aadressilt on ka kommenteerinud ** Nimi ** Sammuti ei ole mul kedagi kodus,kes trip.ee foorumit kasutab!

Ilma igasuguse vaevata ja esimese kommentaariumi lahti lükkamisel

Tere! 13.03.2010 17:16

Kas Sinu lõug on samasugusest plastmassist nagu strippar Markol?

Samalt IP-aadressilt on siin varem kommenteerinud ka Kunagi -(16:39) ja ärimiiss(16:57). -4 -1 +1 +6

Kellelgi siis veel minu Ip aadress..võibolla see ongi malmux?

vaadake ise ja näete,et ei ole Ip aadress tõesti ainulaadne,võib korduda. http://www.elu24.ee/?id=236550&com=1 Otsige ja leidke..Palun postitage..ixxxi siis näed..!

Teemapystituse ja kommentaaride peale tuli meelde artikkel tänasest Postimehest. See on nähtavasti nii suur uudis, et Soome raadiogi noteeris oma uudistes, irv. http://www.postimees.ee/?id=236465

See läheb hästi hetkel selle Teemaga kokku. irw.