Tripadvisori pettur?

Olen oktoobriks otsimas Malagasse majutust. Varasemalt olen kasutanud ainult bookingit ja airbnb, seetõttu järgnev jutt, et veenduda, kas tegu on petturiga, kes teeb mulle "liiga hea, et tõsi olla" pakkumist. Mainin kohe ära, et 10 ööd 4 magamistuba + 4 vannituba korter Malaga kesklinnas 1430 + 500 euri deposiit.

Täpsemalt lugu järgmine: bookingis on uus majutusasutus saadava ja seal kohe esimese pildina siis tekst, kus tuleb oma soovitud kuupäevad meili teel üle kontrollida. Kuna pakkumine on tõesti mega ja korter ise ka, siis saatsin meili ja küsisin kuupäevade kohta. Vastuseks sain, et ei see korter pole saadav, aga on alternatiiv ja saatis kohe selle pildid ja et asub samas majas jne. Ütles ka kohe, et pakub sama hinda, mida ma selle saadetud lingi korteril nägin. Ja selleks, et see kõik toimuma saaks, saadab ta TripAdvisori vahendusel lingi, et sealt teha bronn korterile. Täpsemalt saatis ta mulle kutse, kus avanes robotilõks ja edasi oli küll kujundus nagu oleks nagu TripAdvisori lehega, aga mõned kahtlused ikka tekkisid. Tegin bronni ära (lisan kohe, et minu kontaktandmed seal ainult kirjas, muud ei ole, krediiti puudutavad andmeid ei edastanud). Tegin selle eile õhtul ja täna õhtuks peaks olema makstud, et bronn kinnitada.

Tasumine peaks toimuma: BANK DETAILS: TRIPADVISOR REPRESENTATIVE: ALEJANDRO ...

Samas on eelnevalt mainitud, et tasumine on läbi Tripadvisori - kohe tekkis mul error, et miks siis mingi Alejandro selle raha saab. :D

Kuna minu suhtlus selle majutajaga toimus läbi eposti, siis küsisin, et miks googles teie kohta infot pole ja miks raha Alejandrole kandma peaksin. Muide selleks, et bronn lõpuni saaks peale tasumist, peaksin ma lisama panga kviitungi sinna tripadvisori lehele.

Deposiidi kohta küsisin ka meilitsi, et kui klaasi ära lõhun, kas jään oma 500 ilma ja sellele ma ka vastust ei saanud.

Ühesõnaga asi on mega kahtlane mu arvates, aga sooviksin siit teadjamate poolt ka hinnangut. Minus on nii hull kõhklus, et anyway ei julgeks ma enam seda bronni lõpuni teha ja iial mitte tasuda, aga siiski küsin targematelt, kes äkki on kuskilt kuulnud, et siuke skemm toimumas on või et siiski selline tasumise võimalus täitsa legaalne? :D

1930 eurot kellegi isiklikule kontole kanda ja jääda lootma, et selle eest saad ka ööbimise on kergelt öeldes naiivne. Mitte ükski majutusplatvorm ei soovita majutajaga suhelda mujal kui ainult oma portaalis - nii jäävad kõik sõnumid neile nähtavaks. Platvormivälist suhtlust kasutataksegi selleks, et seal mingeid sobinguid teha ja platvorm selliste platvormiväliste ülekannete eest vastutust ei võta ega peagi võtma (loe tingimusi).

6
0

Mida kujutab endast Tripadvisori vahendusel saadetud link, mille kaudu broneeringu saab teha? Võibolla ma ei ole nii hästi kursis, aga minu teada ei saa TA kaudu mingeid broneeringuid teha. Ja mismoodi see suhtlus TA vahendusel toimus? Personaalsõnumitega? Sul sellest väidetava TA saidi aadressiribast juhuslikult screeni ei ole?

Mina ütleksin ei.

4
0

See kutse link on selline:

0
1

Ma ka ei ole kuulnud, et TA vahendusel saab bronni teha, aga kuna ma ei pruugi kõiki võimalusi teada, siis seetõttu ma siit üle küsingi. :)

0
0

Kui googeldada lingi aadressis olevat "autoturncloud", siis tulevad vastuseks skämmerivalvurite listid (mis iseenesest ei tähenda midagi garanteeritult kindlat, aga valvsusemomendi siiski tekitab)

5
0

Hetkel keerleb mu peas ka mõte, et kuhu sellisest olukorrast teada anda? Et teised ei satuks sama jama otsa?

1
0

Airbnb ja booking ju hoiatavad, et ärge väljuge platvormilt, pidage kõik vestlused platvormil:

E-kinnituskirja vaatamine Leiad teabe ettemakse, kahjutagatise ja muu kohta Booking.com-i saadetud e-kinnituskirjast. Kui majutusasutus soovib, et sa teeksid kiire makse (nt „Tee makse pangakontole 24 tunni jooksul või sinu broneering tühistatakse“) või kui majutusasutuse esindaja soovib, et suhtleksid temaga väljaspool Booking.com-i platvormi, võta abi saamiseks ühendust klienditoega. (allikas)

Enamik inimesi on selle infoga kursis ja ei satu selliste otsa, sul ei ole vaja maailmale kuulutama minna, et platvormiväliselt suheldes võid skämmeri otsa sattuda, see on ilmselge. Booking, AirBnb, Agoda ja teised vahendajad ongi populaarsuse ja usaldusväärsuse teeninud sellega, et nad pakuvad usaldusväärset teenust, mis ei eelda kliendilt domeeni guugeldamist ja skämmervõrgustike vastu kontrollimist.

Bookingu kaudu on võimalik halvast majutajast teada anda, aga see eeldab bookingu kaudu tehtud broneeringut (vt alasektsioon ebakorrektsed maksed). Politseid selline asi ei huvita, nad võivad su ära kuulata, aga nad ei võta midagi ette kui raha liikunud pole. Kui raha liikus, siis võib-olla tehakse paar kõne või saadetakse mõni e-kiri partnerriigi politseiametisse, aga mingit lahendust ei maksa loota. Pank ilmselt makse vaidlustamist menetlusse ei võta, sest ülekanne ei ole kaardimakse ja seda ei saa selliselt tagasi kutsuda nagu tavalist krediitkaardi makset saab (pangatöötajad parandavad mind, kui eksin).

Kui tundus, et ma olen liiga karm, siis on hästi. Nii pidigi mõjuma. Väike ärkveleraputus kulub ära kõigile, kes ei tutvu rahale ligipääsevate platvormide turvaeeskirjadega. Soovitan külastada ka seda lehte.

5
0

olen omaj ajal tripadvisorist Malta majutuse ostnud, aga maksmine käis ikka tripadvisori vahendusel

2
1

Ei, taitsajanku, ei olnud karm, aus olid.

Aitäh sulle selle eest!

Sel korral läks õnnelikult ja raha jäi alles ning õppetund kogu eluks. :)

0
0

Alles mõni päev tagasi Torreviejas Airbnb kaudu bukitud (ja makstud) 1-kuune majutus - saabudes avas ukse habemik vanamees ja küsis, mida otsite siit.

1
0

Aiiiii, seega juhtub ka läbi konkreetse vahendaja sellist jama. Siis kindlasti aitab Airbnb leida olukorrale lahenduse ma usun.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased