TŠIILI

Tere,

reisin veebruari keskpaigast 3 nädalaks Tšiili.  

Plaan külastada järgmiseid kohti: 

1) Torres del paine rahvuspargi külastamine, kas keegi oskab soovitada,  kuidas seal olla. KAs võtta auto ise ja ringi  liigelda, või liituma rahvakrupiga, mis ei ole minu esimene valik.  

2) samas lähedal, mis nr. 1 asukohas, külastada pingviinide saart. 

3) Atacama- kindlasti soov külastada kõrbelinna teisele poole riiki. KAs keegi oskab soovitada, kui kaua seal oleks ok oll. Soov natuke aeg maha võtta ja, külastada kõrbe maastikut. ja väike ranna puhkus teha. võib soovitab keegi kuskile mujal väikene rannapuhkus teha.  Plaan atacamas olla kaks ööd  

4) Viimasena sooviks külasta Santiago-t, ei oska praegu mõelda kui kaua seal olla, arvasin 3 ööd.  Küsimus, kas see on ok  nii kaua teha või peaks seda aega mujale kasutama.

Reisi eesmärk vähe aktiivsem puhkus. 

Kui kellegil veel märksõnu, kuhu poleks kindlasti mõtet minna või mu hea idee, mida ettevõtta, siis olen väga tänulik abi eest !

Suured tänud ette.

Võibolla hiljaks jäänud aga ehk aitab:

1) Sai seal käidud lennukiga Santiagost Punta Arenas. Sealt bussiga Puerto Natalesesse ning sealt siis juba rahvusparki. Kui sa tahad minna Torres del Paine rahvusparki ja seal ka ööbida, siis sa pead broneerima kämpingukohad eelnevalt ette kuna igas kohas on kohtade arv piiratud. Meil joppas ja saime asjad organiseeritud Puerto Nataleses olles, aga ei pruugi jopata.

2) Punta Arenasest saab Isla Magdalenale, kus siis on pingviinide koloonia. Teepeal nägime meie ka delfiine. Kui mälu ei peta, siis oli (kõrghooajal) laevapilet ette osta, Me käisime päev varem sadamas ja soetasime.

3) Me tulime Boliiviast ning olime Tšiili poole peal kuskil nädala. Rentisime auto ja sõitsime ringi. Seal on näha päris palju. Rannapuhkust Atacamas vast ei saa.

4) Santiago on üsna suurlinn, tunduvalt ägedam oli Santiagost väikse bussisõidu kaugusel olev Valparaiso.

Mulle jällegi Valparaiso ei meeldinud. Räpasem, turistikam ja rohkem kerjuseid, kui Santiagos. Külastada võib sellegipoolest.