Tühistatud lennud, kui reaalne on saada neile asendus?

Meil on kahe kuu pärast ees reis Tallinn-Lima United Airlinesiga (ehk on siin veel neid, kes seda sooduspakkumist kasutasid). Broneeritud läbi MyTripi.

Täna vaadates juhuslikult lennufirma kodulehelt avastasin, et kuuest edasi-tagasi lennust on bronnist ära kadunud kolm - Brüssel-New York, New York - Lima ning tagasi tulles Lima-New York.

MyTripiga on praktiliselt võimatu ühendust saada, aga Unitedi klienditeenindus oli küll väga nobe ja sain kinnituse, et tõesti on need lennud tühistatud. 

Pakkusid võimalust kogu broneeringu tühistamiseks ja tagasimakseks või ümber broneerimiseks. Klienditeenindaja otsis tükk aega, aga sarnasteks kuupäevadeks meile asenduslende ei leinud. Ainukene pakkumine, mis ta tegi, oli samade kuupäevadega Lufthansa lendudele ümber broneerida, mis oleks tähendanud +1400 eurot. 

Lõpus ta soovitas mul seda broneeringut mitte veel tühistama hakata, sest väidetavalt olevat mingi võimalus, et nendele liinidele tulevad ikkagi Unitedi lennud, aga see olevat lahtine. Käskis mingi aja tagant nende kodulehelt staatust uuesti vaadata. 

Kas kellelgi on kogemust, kas võib tõesti olla lootus, et meile siiski leitakse asenduslennud? Võime iseenesest oodata, kaotada sellega midagi pole. 

Mingit ametlikku kinnitust tühistamise kohta ma pole ei MyTripilt ega Unitedilt saanud.

No mitu korda peab ühe reha otsa astuma, et saada aru, mis on MyTrip?

7
0

Teemapüstitus on väga lai ja sôltub lennufirmadest, lendaja püsikliendi staatusest, riikide koroona aja sisenemise tingimustest jne.

Naljaga pooleks vôiksin küsimusele vastata, et ei ole raske ;-)) Mul öösel tühistati Finnairi lend Tallinna, magasime külma lennujaama pinkidel (kuna Soome ei lase turisti sisse) ja ennäe-juba 10 tundi hiljem pääsesin täna ennelôunasele asenduslennule. Samas paljud sellele asendusele ei pääsenud ja jäid  ôhtust lendu ootama....

Kui aga tôsisemalt vastata ja täpsemalt Su reisikava uurida, siis mina ise vist veel ootaks mingi 1-1,5 kuud, et selguks kas USA ikka lubab suvel Euroopast turistidel lennata, sealhulgas transiidina vôi mitte. Ja mis toimub teiste vôimalike transiitriikidega.

Ja veel, MyTripiga ongi väga raske suhelda, vähemalt, mis puudutab lendude muudatusi, tühistamisi ja hilisemat raha tagasinôudmist. (Aga mille muu pärast siis veel suhelda, peale piletiostu). Sellest on ka siinsamas Tripis palju kirjutatud.

3
0

"Pakkusid võimalust kogu broneeringu tühistamiseks ja tagasimakseks"

Mis siin veel oodata, küsi raha tagasi ja oota kuni koroona olukord selgineb. Raha ja tervisega lotot pole mõtet mängida.

4
0

See LH lendudele ümberbronnimise eest lisaraha küsimine tundub veidi kahtlane. Et reis algab ELis, peaks see olema kaetud EC261 ning võimaldama tasuta ümberbroneerimist, juhul kui tühistajaks oli lennufirma ja kõik lennud ühel piletil.

Eraldi piletite puhul peaks BRU-NYC minema EC261 alla. NYC-LIM-NYC lendudele peaksid kehtima DoT reeglid, millega ma väga kursis ei ole, aga need peaksid suht sarnast kaitset reisijale pakkuma. Keegi teadjam ehk oskab täpsemini neid kommenteerida.

0
1

See tühistamine on rohkem kui 14 päeve ette, võivad külma näoga raha tagasi pakkuda. Ja nagu ka eespool mainitud, kahtlane kas USA 2 kuu pärast meile transiidi avab.

1
0

Eks ma siis lihtsalt ootan ja vaatan, mis saab. 

Me broneerimisime need piletid ka teadmisega, et on 50-50 võimalus, kas üldse minna õnnestub. 

MyTripi kaudu enne ise midagi broneerinud pole ning suures õhinas ei taibanud uurida ka, eks järgmine kord olen targem :)

1
0

Läbi USA ju hetkel isegi transiidina ei pääse, kui just mingit varasemat korraliku viisat juba passis ei ole. Ma ei usu, et kahe kuu pärast asi muutunud on. Käivad jutud, et EL lubab mingist hetkest sisse vaktsineeritud USA turistid. Peale seda avaneb USA tõenäoliselt ka vaktsineeritud EL-i turistidele. Kui vaktsiinid selleks ajaks tehtud on, siis võiks ju ootele ja lootma jääda, aga muidu on hetkel hea võimalus broneering tühistada ja raha tagasi küsida.

Kuna tagasimakse teeb lõpuks ikka MyTrip, siis võtab see määramatu aja aega. Aga vähemalt saab säilitada tõendid selle kohta, et hetkel on broneeringust mitu lendu tühistatud. Sellega on hiljem lihtsam pangast kaardimakset tagasi kutsuda saamata jäänud teenuse eest. Kogu see kadalipp MyTripiga tuleb ikka ära teha, sest muidu ei saa pangale tõestada, et oled neilt ka ise saamata teenuse eest tagastust küsinud.

2
0

MyTripi suhtlust on tegelikult imelihtne tõestada, kuna kirjadele ei vastata, siis see ongi suhtlus:) Saadad nt ühte ja sama kirja nn fowardina 1xnädalas 3 korda, sama saad hiljem ka panka saata. Kui võtad raha tagasi pakkumise vastu, siis soovib MyTrip kindlasti oma teenustasu sealt maha arvutada. kaarditehingu vaidlustamisel saad 100% raha tagasi.

0
0

Kas piletid lubavad tasuta muutmist? Kui United peaks panema lennud plaani ja need toimuvad, aga vaid vaktsineeritud reisijatele vms, siis ei ole enam alust raha tagasi ka küsida. See, et sind lennule ei lubata, sest ei vasta mingitele kriteeriumitele ei ole enam lennufirma vastutus. 

Nagu mainitud, hetkel need, kes on viimase 14-päeva jooksul EU-s viibinud, USAsse siseneda ei tohi. Sealhulgas transiit pole lubatud. Suvel aga võidakse teha erand täielikult (st 2 doosiga) vaktsineeritud reisijatele.

0
0

Isaac, 14 päeva on piiriks kompensatsiooni saamiseks. Ümber broneerimise eest ei tohiks lisaraha küsida olenemata sellest, kui pikalt ette lend tühistati.

0
0

Mina olen viimased paar kuud jännanud kiwi platvormiga. Ehk on kellelgi kogemusi? Kuna lennufirma muutis lennuaega (lend pidi olema aastavahetusel), küsisin raha tagasi. Mida kiwi lubas ka teha. Mul oli kõige odavam pakett, mille puhul taotluse menetlemise aeg pidi olema 3 kuud. Nüüdseks on möödunud üle kuue kuu. Järelepärimistele on vastatud viisakalt, et raha on lennufirmadelt saadud ja süsteem on seadistatud automaatsele tagastamisele... Kaks korda kahe kuu jooksul saades sellist vastust hakkab asi pisut kahtlasena tunduma. Kas see on mingi hämamine või on ikka lootust raha saada... Kuidas on teil kogemused kiwiga?

1
0

Yesss ! Mul on hea meel,et peale minu on veel onnetuid,kes Kiwiga vastu pykse on saanud ! Mul 3 reisi cancelleeritud, viisakalt on lubatud raha tagasi refundida,ja seda juba eelmise aasta mai kuust saadik....koik 3 reisi....nyyd ootan ja ootan,olen juba lootused kaotanud. !

0
0

Siis pole vist mõtet jah eriti loota. Aga kirjuta mulle [email protected] oma ärajäänud reisid ja kiwi.com lubadused. Katsuks mingi nõudekirja teha. Niisama ei tahaks ka raha korstnasse kirjutada. Kui ähvardada, et koondame nõuded ja nõuame raha kasvõi kohtu kaudu välja, äkki aitab.

0
0

Janek...nende jutt on umbes selline,et  miljonid inimesed ootavad  refundi,et peame olema kannatlikud ja nemad on ainult vahendajad ja ootavad ise,millal lennufirmad neile rahad tagastavad ja siis saavad alles refundi teha. Teoreetiliselt on ju nende jutt öige .

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased