Autoga Türki

Tere. Plaan lahiajal soita autoga tyrki. Veeta seal nonii kuu. Ehk isegi tood otsida ja pysivalt elama jaada. Akki on keegi sama asja kunagi teinud ja on anda Soovitusi. Ja kui asjast midagi valja ei tule, siis niisama mooda euroopat ringi kruisida ja tagasi halli eesti. Gertfin2@gmail.com

Kustkaudu sinna liikuda tahad?

Labi euroopa :-) ex paistab. Ei pea sellekohaseid plaane veel.

Aga on keegi yritanud tood leida tyrgis. On see yldse moeldav. Olen puusepp, ehitaja

Oled sa kunagi mõelnud, kas ja millistel põhjustel Türgi viisasid ja elamislubasid väljasta? ? http://www.turkishconsulate.org.uk/en/work_visa.asp

Juhin tähelepanu, et tööpakkumine peab viisa taotlemiseks olema olemas, taotlemine kestab 2 kuud ja selle peab esitama asukohariigis ehk Eestis.

Olen 2005 aastal käinud Istambulis autoga. läksin läbi Bulgaaria, kuid see oli lihtsalt üks osa meie road tripist. Kui soov minna, siis läbi Balkani (serbia jms) saab ilusasti mööda kiirteed kohale.

Tõõ ja elamise kohta ei oska vastata, aga 2011 jaanuaris sõitsin ise autoga Türki. Läbi Ungari, Serbia ja Bulgaaria, tee oli igati ok, ja piiriületused kiired. Türgi jaoks eraldi liikluskindlustust polnud vaja teha, seal kehtib roheline kaart.

Kiirteed on Türgis tasulised, kasutatakse spetsiaalset kaarti(HGS Card), mida on võimalik osta tanklatest ja samas saab kanda kaardile vajaliku summa raha. Siin on pikem jutt kiirteede tasudest. http://www.turkeytravelplanner.com/trans/Car/pay_toll.html

Kas keegi soovib tulla reisikaaslaseks. Trip kestab umbes kuu. Ehk kauem.

Aga niisama tyrgis autoga ringi reisimiseks pole ju viisat vaja. Voi Olen asjast valesti aru saanud.

Eesti Välisministeeriumi reisiinfo lehelt: turistina võid kuni 90 päeva poole aasta jooksul Türgis viibida viisavabalt. Eeldus on see, et omad Eesti kodaniku passi, mis kehtib peale reisi veel vähemalt 3 kuud. Turistina Türgis viibides võid seal oma autoga ringi sõita.

Pikemaks ajaks kui 90 päeva või töötamise eesmärgil Türgis viibimiseks vajad kas viisat ja/või elamis- ning tööluba. Nende väljastamine on omaette protsess ja täpse info saad Türgi saatkonnast. Sellele viitas msander juba eespool. Türgi ei kuulu Euroopa Liitu, seega seal töötamine ja elamine ei ole võrreldav elamise ja töötamisega näiteks Soomes.

Plaaniks liikuda marsruudil Lviv-Moldova-Odessa-Rumeenia-Bulgaaria ja seal Türgi Euroopa osasse. Doonau suudmes tuleb ilmselt jälle läbi Moldova sõita - kas keegi oskab anda infot Moldova piiriületuste kohta, kui närvesööv või ajamahukas see on ? Kas Euroopa rohelise kaardiga üle Türgi piiri lubatakse, kui Aasia poolele minna ei kavatse ?

Roheline kaart kehtib kogu Türgis ja isegi Iraanis. 

Rumeenia- Moldova piiriületus täiesti tavaline ja üsna kiire. Sisse sõitsime põhjast ja välja lõuna poolt. 

Türgis töötab mustalt väga palju odavtööjõudu Gruusiast, Azebaidzaanist, lisaks veidi spetsiifilisemat tööjõudu Ukrainst ja Venemaalt. Nad peavad omandama kohaliku keele, et seal läbi lüüa lihttöödel (nt koduabilised, teenindus jmt) või piirduma teenustega kehakeeles.  Lisaks on Türgis miljonite kaupa põgenikke Süüriast.  Oled sa valmis konkureerima sellel tööturul?  

Tööd otsiti Türgis 5 aastat tagasi. Nüüd soovitakse vaid autoturistina minna ;)

Tööturg on sinu jaoks lootusetu,vaja tööluba ja loomulikult osata tyrgi keelt. Tyrgi politsei jahib kovasti ja edukalt neid nn.must töö tegijaid,jmingil juhul ei soovita seda afääri ette vötta.suured trahvid ja deport! Tuhanded inimesed endisest SSSR ja mujalt ,kes elavad Tyrgis, otsivad tööd.Tahtsin ise autoga soita Tyrki märtsi alguses,aga yksinda minna polnud julgust ja nuud soidan lennukiga sinna.

Too 5 a tagune töö-otsija on selle vast juba leidnud, mul väheke teine plaan...Istambul oleks muidugi äge, aga sinna suurlinna pole vist eriti mõistlik autoga ronida, jätan selle Turkish Airile tulevikuks, kui MAX 8-d korda tehakse ...Seekord piirduks Bulgaaria piiri taguse vana pealinna Edirnega. Kas keegi on seal käinud kolamas ? Kas ja kuidas sellesse kuulsasse Suleimani agsesse mošeesse ka sisse pääseb ? Kuidas üldse selliste kohtadega Türgis on ? Peale selel peaks olema seal linnas veel üht-teist vaadata..Kui minnes tahaks Odessas väheke kolada, kas keegi oskab soovitada mõnda kesklinnast jalutuskäigu kaugusel öömaja ? Või on seal mõni normaalne rannakämping ?

Kui plaan ainult Edirnesse või Istanbuli minna, siis ehk tasuks üldse auto nt Plovdivi valvega parklasse jätta ja sealt bussi või rongiga Edirnesse või Istanbuli sõita? Plovdivist läheb mõlemasse linna 5 mugavat Metro bussi + 1 rong päevas, TV ja wifiga, hind 1 ots 10€ Edirnesse ja 20€ Istanbuli. Siin üks reisiblogi sel teemal:  http://vagamundeando.co/from-plovdiv-to-istanbul/. Säästaks autoga piiril seismisest ja asjatamisest. 

Türgis on kiirteemaks ainult elektrooniline. Samas Plovdivi poolt Edirnesse sõites ei pea kiirteele sõitma. See hakkab alles enne linna peale ja on ka linnaringiks. Aga kui tuled hoopis Malko Tarnovost, siis pead jälgima, et kogemata kiirteele ei suunata.

Kas Türgi piiriületusel on tavapärane kontroll, või peab seal ka mingeid deklaratsioone ja maaletuleku kaarte täitma ?