Ümberistumine Miami rahvusvahelises lennujaamas

Küsin kogemusi, kui kiiresti asjad käivad Miami rahvusvahelises lennujaamas? Sai ostetud lend Panamast Miamisse, kust lendame edasi Madriidi, lendude vahe on 1h40min. Ärge küsige, kuidas õnnestus nii lühikese vahega lend hankida :) Lennufirmad ei ole samad, täitsa eribroneeringud on. Kas on mingitki võimalust, et selle ajaga jõuaks vahetada...? Kuidas kõne all olevas lennujaamas asjad üldse käivad - kas edasi lennates peab pagasi ikka turvakontrollist ja ise tollist läbi minema või saab ennast säästa sellelt? Ilmselt toimub kõik samas terminalis, st. ei pea terminali vahetama. Või peab ikka pileti vahetamise peale mõtlema hakkama...?

American Airlines Panamast ja Iberiaga edasi Madriidi.

Tõstaks teemat vahepeal. Lend on Curacaolt New Yorki, ümberistumisega Miamis ja lennuaegade vahe Miamis on 2,5h. Tõsi, lennud on ühel piletil ja AA-ga, kuid lend toimub tänupühadega samal päeval. Kas see 2,5h võib osutuda sel juhul ebapiisavaks?

Miamis tuleb sul siiski minna läbi passikontrollist, tollist ja uuesti pagas ära anda ning siis jälle turvakontrollist läbi. Meie kogemuse põhjal võttis passikontrolli läbimine ikka väga palju aega - seal on alati pikad järjekorrad. Pagas oli juba ammu kohale jõudnud, kui passikontrollist olime läbi läinud ja isegi lintidelt juba maha tõstetud. Tollis oli samamoodi jälle järjekord, aga seal läheb järjekord tunduvalt kiiremini. Leian, et vahe on suhteliselt väike eriti, kui veel pühade ajal minna, kus niikuinii reisib rohkem inimesi.

Peaks piisav olema, kui lühikeseks kisub, siis antakse mingi paber, millega saab kiiremini passikontrollist läbi. Tulime NY-s USA-sse sisse ja alla 2 h (jätkulennuni siis) sai kõik eelpoolkirjeldatu tehtud - lapsekäru oli pagasist ainuke, mis maha jäi.

Tänud vastuste eest! Samas kui ma näiteks passikontrollis oleva järjekorra pärast ei jõua jätkulennule, mis siis edasi juhtub? Lennufirma pakub tasuta piletit järgmisele lennule? Mul muidugi päeva viimane lend, seega vist vaevalt ööseks hotelli pakutakse? Samuti kuna kõik lennud on ühel piletil (k.a. tagasilend), kas siis see, kui ühele vahepealsetest lendudest ei minda, võib mõjutada ka ülejäänud lende?

Hei,

kes on käinud Curacaol? Mida seal kindlasti vaadata tuleks ja kas sealt on võimalik ka mõnda teist saart külastada? Millist majutust soovitate? Plaan minna oktoobris.

Eelmisele: Postitame ikka õigesse teemasse : Curacao teema asub siin: http://www.trip.ee/taxonomy/term/685

Stahlile: Kui ei jõua lennule, siis lennufirma annab sulle uue tasuta pileti järgmisele võimalikule lennule. Ööbimist võivad pakkuda, aga see oleneb ka lennufirmast ja olukorrast. Endaga ei ole AA-ga sellist juhtumit olnud nii, et ei oska kommenteerida, kuidas nad käituvad. Kui sa ühele lennule ei jõua ja nad annavad uue pileti, siis ei peaks see mõjutama teisi lende. Jama on siis, kui erinevate lennufirmadega lendad (ja kes ei tee omavahel veel koostööd).

Tõstataks teemat! Kas on reaalne Miamist Cancuni lennata kui ümberistumise vahe on 2h? Piletid ostetud eraldi. Kui peaks lennukist maha jääma siis kas lennufirma võimaldab meile uued piletid ja majutuse kui on kindlustus olemas?

Merle, kui lennud on erinevatel piletitel ja jääd jätkulennust maha, siis lennufirma ei võimalda sulle midagi. Milline neist firmadest peaks seda tegema ja miks? Hangid ise hotelli kui vaja ja ostad uued piletid. Kui sul on kindlustus olemas ja mahajäämine liigitub kindlustusjuhtumi alla, siis kindlustus hüvitab hiljem kulud vastavalt lepingu tingimustele. Kas 2h ümberistumise vahe Miamis on kindlustuse jaoks piisav, küsi pigem oma kindlustuselt -- soovitavalt kirjalikult.

Alariga nõus.. aga omast kogemusest muidu, et Miami lennujaamas läks meil tohutu aeg.. turvakontrollides oli meeletud järjekorrad, koerad nuusutasid (ehk kui peaks koera jaoks kahtlane tunduma, siis veel kõrvale).. mina varuksin küll selle lennujaama jaoks pikemat aega.