Ungari eriolukord

Kas keegi on kursis uue Ungari eriolukorraga. Ma ei leia kuskilt infot, kas reisida tohib. Oleme ikka Horvaatiasse läbi Ungari läinud, tahaks ka seekord juuni lõpus  sealt läbi sõita.

Mis see uus Ungari "eriolukord" ka on?

0
0

Vanas Ungaris ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Uue Ungari kohta avalikku infot ei ole, põrandaalusele infole ligipääs on raskendatud.

2
2

Selle eriolukorra peamine eesmärk oli sundida suurkorporatsioone oma enamiku kasumi loovutamises järgnevatel aastatel riigile, mitte turismi takistamine ja mõjutamine.

0
0

Võib tähendada ka riiki saabuvate turistide sõidukite (suurkorporatsioonide toodang) ning nende kütuse (suurkorporatsioonide toodang) natsionaliseerimist suure Ungari rahva vajaduste katmiseks :-)

2
1

Eriolukord kestab juba aastaid. Nüüd eelmise lõppedes pandi järgmine lihtsalt uue põhjusega. Tõenäoliselt ei jää see viimaseks. Turisti see ei mõjuta.

0
1

See eriolukord on seeleks, et riik saaks firmadelt kasumi omale võtta. See eriolukord ei ole seotud turismi või tervisega.

0
1

ma ei tea, kas see on ka selle eriolukorraga seotud või ei, aga just sain Ryanairilt kirja, et palutakse lennupiletile juurde maksta 10 eur, sest Ungari valitsus kehtestas miski uue maksu lennupiletitele mõni päev tagasi. ei no tore meede küll raha juurde teenida mõnes riigis :/

https://dailynewshungary.com/painful-here-is-the-governments-extra-tax-on-each-plane-ticket/

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/ryanair-urges-hungary-scrap-new-tax-airline-passengers-2022-06-08/

0
0

Orban tahab küttekulud kunstlikult madalal hoida ja kuskilt peab selleks raha tulema. Lennukipiletitele on ju kerge midagi otsa panna. Klassikaline populistlik samm.

3
1

Aga miks peaks küttekulud olema üle mõistuse kõrged, selleks, et keegi saaks  turul monopoolseid ülikasumeid teenida ja rahvas läheks pankrotti? Kümme eurot on ikka üsna väike raha selle eelarve augu täitmiseks...

1
4

Oh seda püha lihtsameelsust kui arvatakse, et vaid sellest kümnest eurost reisijate taskust maksuametile püha ürituse nimel piisab. Ütleb ju ka Murphy seadus et lause, mida iial uskuda ei tasu, on 'Ma olen maksuametist ja tulnud et teid aidata'. 

Kuna Orbani uue maksu eesmärgiks on 2 miljardit (ehk 200 eurot elaniku kohta) rahvalt kokku kraapida, siis loomulikult kooritakse seal rahva raha lisaks veel kümnest kohast - pangaülekannetelt, rahavahetuselt, kõigilt kindlustusliikidelt, elektrigeneraatoritelt, internetiteenustelt, käibemaksult, bioetanoolilt, ravimitelt, magusalt, soolalt ja millelt iganes veel: https://www.lexology.com/library/detail.aspx?g=833f26d4-a27d-4c9d-bced-8cc13530c0dc . Taustaks uinutav jutt, kuidas sellega ülikasumeid piiratakse - samal ajal kui ülikasumit nööriv pangahärra pelgalt õlgu kehitab ja vääramatule jõule viidates võetava maksu võrra oma monopoolseid teenustasusid tõstab, nii et tarbija lausa topelt mööda pükse saab. Sellest et lennundussektor pole juba mitu aastat kasumit näinud ma parem ei räägigi, ega seal maal vist ka ei hakka niipea nägema, Ryanair juba teatas et neil on rõõm oma 'kapatsiteet teistele turgudele' ehk maakeeli lennukid Ungarist mujale viia: https://simpleflying.com/ryanair-unhappy-hungary-passenger-tax/. Selline sotsialismi taastulek, kus lapsehoidja-riik ütleb lapsukestele-maksumaksjatele, mida nad võivad (Putini naftat tarbida) või ei või (omatoodetud bioetanoolist elektrit) teha. 

Aga ju siis selline on sealse valija tahe, ehk nagu tähendas juba Švejk: "Mispoolest on madjar süüdi et ta on madjar?"

11
0

Buldooza võta natuke rahulikumalt. Sul läheb vererõhk kõrgele ja nii me ei  saagi tükkaega sinust midagi kuulda:)

1
4

LiisM, aitäh muret tundmast, käisin just iga-aastasel terviseauditil, rõhk kippuski madalaks jääma, siin hea vurtsu lisada!

7
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased