USA ja lapse pilt passis

Olen planeerimas reisi New Yorki ja lähen üldse esimest korda USAsse ja küsin, kas sealpool piiri peal kontrollitakse passi või on elektroonne passikontroll? Loen, et pass peab olema biomeetriline selleks ka selline järeldus:) Nimelt reisi ajaks 13-aastasel on paar aastat tagasi tehtud passipilt ning ta on muutunud, et saad aru küll kellega tegu, kuid ... Inglismaal käies kasutasime elektroonset passikontrolli ja seal tuvastati küll ära, et passis ja reaalselt ikka üks inimene aga kuidas USAga on?Ja veel, kas kellelgi on teadmist või kogemust, et kui perekonnanimi on lapsest erinev? Mul on küll Eestist väljastatud inglisekeelne rahvastikuregistri tõend ja mujal Euroopas on seda aksepteeritud, kuid kas ka seal, USAs?ESTA - kas mõsitlik on ennem ESTA teha ja alles siis lennupiletid? 

1
2

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/3643/~/children---child-traveling-with-one-parent-or-someone-who-is-not-a-parent-orPõhimõtteliselt pead end varustama kõikvõimalike tõenditega ja kui lapse isa kaasa ei tule, siis tema avaldusega, et ta on lapse reisimisest teadlik ning lubab seda. Vähimagi kahtluse korral või mõne paberi puudumisel on ametivõimudel õigus sind pokri pista kuni asjaolude selgitamiseni. Arvesta juba ette sellega, et kontroll USA piiril on väga range ja uuritakse kõike ikka korralikult.Biomeetrilise passiga ei usu, et probleeme tekib. ESTA antakse tavaliselt väga kergesti ja saab kiirelt kätte, aga parem on see taodelda ennem piletite ostmist. Ja tee seda kindlasti ametlikul lehel: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/Teised lahed on vahendajate omad ja kasseerivad rohkem raha.

1
0

token, ära tekita paanikat, ei ole see asi seal sugugi nii karm. See teise vanema luba tuleks igaks juhuks kaasa võtta, seda küsivad pigem agarad töötajad Tallinnas ja ei pruugi Eestist minema lasta, st iga riik rohkem muretseb oma kodanike pärast.

0
0

Ise ütled, et ei pruugita Tallinnastki minema lasta ja siis, et ma tekitan paanikat:D Tõsi on see muidugi, et tallinna lennujaamas on erakordselt palju selliseid töötajaid, kellel käiks nagu omavaheline sotsialistlik võistlus reisijate peedistamisel ja kes ei taha isegi korras dokumente tunnistada, aga USAsse sisenemise kontroll on range, seda räägivad kõik, kes käinud. Mind taheti piirilt tagasi saata, sest küsiti mingit dokumentaalset tõestust minu töökoha kohta ja unise peaga ei tulnud meelde kohe, et pagasis oli üks vastav paber olemas. 

4
0

just nimelt, 15a jooksul on Tallinn ainuke koht, kus on lapsevanema nõusolekut küsitud. USA s korduvalt käinud nii lapsega üksi kui ka elukaaslasega kellel laps teise nimega ja kordagi pole midagi küsitud laste kohta. Võibolla on viimasel paaril aastal olukord muutunud, ei oska õelda, aga eks peedistatakse USA piiril neid, kes kahtlased tunduvad, ametnikel on sellealane koolitus. Kusjuures see kevad oli esimene kord, kus teise lapsevanema nõusoleku tegime ja Tallinnas kukutigi peedistama, kuigi lend oli EL ja Shengen, suht absurd.

2
1

Kahjuks on see, et isa on lapsel surnud ning selles rahvastikuregistri tõendis on "Rights of curatorship - full personal care ja full property care", et sellest vast piisab, et ei pea surmatunnistust vast kaasa võtma või ...Ja kusjuures Tallinnas on mul iga kord küsitud seda tõendit ja ma olen ka mõelnud, et no misasja:)Misasja - töökoha kohta tõestust? Tegelikult ka või? Milline see paber peab välja nägema?

0
0

Minu käest küsiti konkreetselt töötõendit või siis mingit muud dokumenti, mis tõestaks et ma töötan seal kus ma väidan (turvafirmas). Mul oli telefonis töölepingu koopia ja pagasis ka üks dokument, see rahuldas neid. Üldiselt nokivad iga asja kallal, mis vähegi võimalik.  

0
0

ToToken: Ei ole see asi nii hull. Olen penskar ja minu piiri ületus NY võttis aega ei mitte rohkem ega vähem 30 minutit.  Samas ei paista ma, et oleks õudne kortsuline, et tekiks minu suhtes privileegid. Ka mina töötan jne. Ei küsitud küll mingit dokumenti.

1
0

Väga võimalik, et kõigi käest ei küsita. Aga minult küsiti. Lisaks uuriti põhjalikult, millistes hotellides ma peatun, kas raha on piisavalt ja vähemalt kolm korda küsiti: "Kas Teil kodumaal perekond on?"Siin foorumis erinevate ESTA teemade all on veel kirjeldusi põhjalikest ülekuulamistest, see ei ole minu väljamõeldis.

0
0

Olen korduvalt USA-s käinud ESTA-ga ja riiki sisenemisel pole keegi minu persooni vastu erilist huvi tundnud. Paar formaalset küsimust stiilis kui kauaks jään kus peatun, mis on reisi eesmärk.  Ei mingit huvi minu perekonna, töökoha, pangaarve jne kohta.Eeldan, et põhjaliku uurimise alla satuvad üksinda reisivad noored mehed? Sorry kui kellelegi sellise eeldusega liiga teen :)

0
0

Minu kaks esimest piiriületust USAsse minnes olid ka ca 5, max 10 minutit kumbki. Kolmas oli tunnine ülekuulamine ka ähvardustega öö vangis ja hommikul lennukiga tagasi.Aga teemaalgatuse juurde tulles, siis on küll elektrooniline kontroll, aga sellele järgneb siiski ka mehitatud. St, et mehitatud on kindlalt ja osades tuleb enne veel mingi elektroonilise asja juurest läbi käia. Kui mingeid krimkaristusi pole ja varem USAs käinud ka pole, siis peaks ESTA 15 minutga approve'itud olema.

1
0

Ei usu, et paar aastat vana pilt lapse passis probleeme tekitaks, vastavad ametnikud ikka jälgivad näos ja pildil omadusi, mis oluliselt kasvades muutuda ei tohiks :)Kui rahvastikuregistri tunnistuses kirjas, et oled ainuhooldaja, siis ei saa ju keegi ka teiste inimeste nõusolekuid küsida.Oma kogemus on selline, et erineva perenimega lapsed ja ei ole USA piiril keegi küsinud ei minu hooldusõiguste kohta  (rahvastikuregistri tõend oli siiski kotis olemas) ega ka teise vanema nõusolekut (mis oli tegelikult ka kaasas).Kui esmakordselt USAsse lähed, siis võetakse sõrmejäljed, tehakse pilti ja ilmselt küsitakse reisi eesmärgi ja pikkuse kohta.  Ehk mehitatud kontroll on kindlasti, aga midagi ülemõistuse nad küsida ju ei saa. Kuna ESTAs küsitakse ka töökohta jms, siis võibolla tõesti võivad kontrollküsimusi ka selles osas teha, aga minul pole selliseid küsimusi olnud. Ainult reisi enda kohta mõni põgus küsimus.Kas enne ESTA või lennupiletid, see on nii ja naa ning soovitatakse erinevalt, kuid mina olen lennupiletid ja hotelli bronni enne ESTAt teinud, sest ESTAs küsitakse seda infot ka. Samas hotelli infot (ehk täpsemalt sinu peatuskoha aadressi ja kontakte) saab hiljem muuta.Edu! Ei ole see USA nii hirmus ühti :)

2
0

Aitäh vastajatele:)Ma ka tegelikult väga ei usu, et olukord on nüüd nii hull:) Ma küll mõtlesin, et igaks juhuks võtan lapse sünnitustuse ja isa surmatunnistuse kaasa, et endal oleks siis kindlam:)Olen Euroopas ja odavaid lennufirmasid kasutanud ja küsin sedasi, et kuna plaanin Finnair´ga minna, siis kas mingisugune toitlustus on ka pardal olemas?Ja lisaks keegi kommenteeris, et kui osta Light pilet, mis siis on ainult lennupilet, saab kehvemad kohad, kui osta Standard piletid, kus on ainult pagas hinnas, kas see võib ka nii olla?

0
0

Veidi off-topic. Aga kas keegi oskab öelda - kui 1 vanem sõidab 12.aastase lapsega Usa'sse - kas piisab lihtkirjas teise vanema nõusolekust või peab see notariaalselt vormistatud olema?

0
0

Kui üldse nõusolek teha, siis ikka notariaalne. See peaks olema ka ingliskeelne.

0
0

Sai käidud 3-aastase lapsega, kellel passis pilt kui oli 2- kuune. Ei tekkinud mingit probleemi.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased