USA ja 'swine flu'

Mis seisus olukord on, eriti huvitaks idakallas: NY, Washington, Philly, Boston etc

Mind ka huvitaks veits, endal järgmine neljapäev minek NY-sse.

Niipalju, kui ma tean, on hetkel New Yorgis leitud seagripi juhtumid kõik seotud Mehhikosse reisimisega ja seni on nakatunud üsna kergelt pääsenud. Soovitatakse vältida rahvakogunemisi ja sageli käsi pesta. Paanikat pole.

Floridas pole siiamaani veel yhtegi juhtumit, aga eile naitas uudises kuidas Miami lennujaamas moned inimesed juba maskidega ringi kaisid.

Täna oli raadios just nupuke et Miamis on 2 18. aastast nakatunud kuid toonitas et tegemist ei ole ravimatu haigusega- tuleb olla ise ettevaatlik ja jälgida olukorda.

Tana naiteks kuulsin, et Harvard Medical School sulges uksed selle parast.

Meil ka minek 15 mai NY ja läbi Londoni siis, vahemaandumisega. Seal pidi ka nagu olema see gripp. Ei tahaks nagu seda reisi ära jätta küll, nii suur unistus oli sinna saada.... Et kui hull asi siis ikka on seal NY-s ?

Seagripi levikuala: http://www.postimees.ee/?id=114370 Veel lugemiseks: http://www.postimees.ee/?id=114168 ja http://www.tarbija24.ee/?id=112669

Lisainfo: Tervisekaitseinspektsioon avas seagripi infotelefoni. Numbrile 510 2270 vastatakse igal tööpäeval kell 8.00 - 17.00.

Helistamisel kehtib tavaline paketipõhine kõneminuti hind, teatas tervisekaitse.

Väljaspool tööaega ja puhkepäevadel vastab gripiteemalistele küsimustele perearsti nõuandetelefon, mille number on 1220.

Ühesõnaga tundub et asi polegi siis nii hull kui meedias räägitakse. Üks leht kirjutab, et see viirus polegi surmav ja teine et väga ohtlik. Loodan, et paari nädalaga vaibub see värk ja saab ikka rahuliku meelega minna maad avastama. :D

See on ju gripp, seega ravitav ning surnud on ilmselt need, kes ei saanud ravi või järgnesid tüsistused. Väga palju on külvatud paanikat ja jäetud selgitamata raviga seonduv. Paljud nakatunud on lihtsalt viiruse edasikandjad või põevad läbi kergelt.

Sea-gripi teema on kindlasti ajakirjanduse poolt ülesse puhutud teema. Ameerikas oli selle nädala seisuga nn 109 selle haiguse juhtu, millest üle 40 oli NYC's. Need juhud olid seotus ühe kooliga, kelle õpilased käisid Mehikos reisil. Kool on suletud mõneks ajaks. Tänavatel on mõned maskides inimesed, kuid üldjuhul tundub, et paanikat ei ole. Mis aga on põhiline, see haigus ei ole ravimatu - põhi nähe on kõrge palavik, mis tuleks lihtsalt alla saada. Tasub järgida hügieeni nõuideid, siis minimeerid ohte. Kui hetkel on maailmas üle 600 sea-gripi juhu ja surnuid neist üle 100, siis tasub võrdluseks tuua, et tavalisse grippi sureb ainuüksi USA's igal aastal üle 1000 inimese ja maailmas peaks selle tagajärjel olema surmajuhtumeid päris arvestavalt - seega ei tasu paanikaks.

Siin peaks olema kohalik pidevalt uuenev ametlik info:

http://www.cdc.gov/h1n1flu/

Ise olen praegu NYC ja siin pole sellest gripist haisugi.

väga palju paanikat foorumis seoses seagripiga - tegemist on samasuguse gripiga nagu tavaline A- gripp . Ka A-grippi sureb iga aasta inimesi . Ise põdesime seagrippi kogu perega nädal tagasi - saime siitsamast Eestist. Seega seagripi hirmu pärast pole mõtet ühtki reisi ära jätta .

Kas ma olen nüüd nakatunud, peale zerblati teksti lugemist... ?!

Ma olen juba terve :-)...enamus pereliikmeid ka