USA - MIAMI, BAHAMA, busside liikumine, toidu hind jm

Detsembris minek lapsega.

Tahame käia ja näha kõike omal jalul.

Kes teist seal praegu on või alles käinud, mis bussidega tasub Miami linnas liikuda, kuidas on seal toidu hinnad (võtame kööginurgaga hotelli), millega peaks veel arvestama ? Sama ka Bahama - Freeport kohta. Ehk kasutame võimalikult soodsaid variante.

Ja mis dokumendid peale värske neg Covid testi  ja vaktsineerimistõendi on olulised ? Viisat sain aru pole vaja.

Tagasilennule on ka neg Covid test vajalik ?

Esta tuleb teha enne minekut. Maksab 14 dollarit.

Kas tagasi tulles testi vaja ei tea. Ilmselt ei ole kui vahemaandumised toimuvad ELis ja EL vaktsineerimistõend olemas on

1
1

Kui soovite Miamis ringi liikuda siis ilmselt oleks mõistlik rendiauto. Oleme abikaasaga need seljakotiga reisijad ning alati kasutame igal maal ühistransporti ja seikleme aga Miamis mulle see bussindus ei meeldinud. Ei ole nii arenenud seal see kuidagi. Saab liigeldud küll aga linn on suur ning seal ei pruugi buss minna nii otse ja sinna kuhu soovid. Jubedalt võttis see bussiga liiklemine aega. Mõned kuhu minna soovisime oli vaja kasutada nii bussi kui rongi. Meile kõik rääkisid, et rendiauto on "kohustuslik" aga mõtlesime, et ahh.. saame hakkama. Teinekord võtaks juba auto :) 

Kasutasime ka Lyft'i mis on nagu Bolt.

Aga kõik sõltub ka kuhu soovite minna ja mida teha, ilmselt kesklinna piirkonnas saab rongiga hakkama, sellega saab ka lennujaamast otse linna. Väga mugav. Arvestama peab, et vahemaad on pikad.

Toidupoe hinnad kui korra käisime tundusid täitsa OK olema, mõned asjad ikka soodsamad kui meil. Väljas söömine sama nagu meil või kallim.

ESTA on ka vaja teha, ilma selleta USA sisse ei lase. Viisat vaja ei ole.

Tagasitulles Neg Covid test ka vaja, kui lend läbi USA.

Bahama kohta kahjuks ei tea.

0
0

Osa toidupoode on, jah, üldiselt sama kallid kui Eestis - näiteks Aldi, Kroger jmt.

Väljas söömine on kindlasti kallim. Isegi kui hinnad esimene hetk ok tunduvad, siis lisandub ju 15-20% tip, mis teeb hinna kõrgemaks.

0
0

"Tagasitulles Neg Covid test ka vaja, kui lend läbi USA" - aga kui Miamist tagasi lennata ja test positiivne, mis siis saab ?

Pean jääma 14p karantiini linna ja mingi karantiinihotelli leidma ? Seal hotellid ju ulmekallid ka sellel perioodil.

0
0

Kui peab reeglite järgi karantiini jääma, siis peab. Praegusel ajal reisimine ongi riskantne ning inimesed on juba saanud meeletuid arveid koroonasse nakatumise tõttu välismaal. Aasta tagasi käis nt Poola uudistest läbi, et üks poolakas nakatus kusagil Aasias ja arved olid pärast kokku 80 000 USD. Aitab kas koju jäämine või korralik Covid-kaitsega kindlustus.

3
0

Merrru see "Tagasitulles Neg Covid test ka vaja, kui lend läbi USA." käib selle kohta, et kui ta tuleb lennukiga Bahama - USA - Eesti?

Et kui oled USAs ja tuled sealt otselennuga Euroopasse (mina näiteks tulen Poola) siis pole vast vaja neg testi?

0
0

 "Tagasitulles Neg Covid test ka vaja, kui lend läbi USA." - Kuna ma ei teadnud kuidas Teemaalgataja koju tuleb kas Miami'st või Bahamast algusega, kirjutasin, läbi USA.

Ise tuleme ka jaanuaris Mehhikost läbi USA tagasi ja peame Neg testi esitama, ilmselt lennufirma ei lase meid enne lennule, kui vahepeatus USA pinnal. Kui test osutub positiivseks, siis jääme Mehhikosse karantiini, kuni saame lennata.

Aga kui olla USA pinnal ja tulla sealt otse - jään vastuse võlgu, soovitan seda uurida - või äkki keegi teine oskab vastata.

Soovitan väga hea kaitsega kindlustuse teha, ilma selleta ei reisiks praegu kindlasti :)

0
0

Me liigume jah nii: Tallinn-Miami-Tallinn, vahepeal vaid ümberistumised.

Terviseameti lehel näen, et peaks justkui olema ka piiriületaja ankeet:

https://www.terviseamet.ee/et/reisimine-ja-covid-19

0
0

USA-sse minnes jah negatiivne test vajalik. Oluline vaadata ka ajalist kehtivust mis sõltub omakorda vaktsineerimisest. Näiteks Astra Zenecat minu teada ei tunnistata kui see pole just USA-s toodetud.

Aga üldiselt USA muidugi väga kallis riik. Hindadele tuleb lisaks tipile juurde ka local tax. Aga ilma nendetagi hinnad kõrged. Seetõttu ma ise kaaluks kuhugi mujale minekut, aga kui piletid juba olemas, siis ega muuta muidugi hästi ei saa.

1
0

@mrky

AZga ei tohiks probleeme tekkida. FDA pole sellele küll kasutusluba andnud, aga et see on WHO (ja vist ka CDC) poolt tunnustatud vaktsiin, siis seda aktsepteeritakse.

0
0

Ma ise küll ei kujuta ette, et seal ainult ühistranspordiga normaalselt hakkama saaks. USAs üldiselt on ühistransport oluliselt vähem arenenum kui meil. Võibolla siis on reaalne, kui tahta ainult kesklinnas ja/või Miami Beachil olla, aga sel juhul majutuse hinnad on väga kõrged. Me ise olime osa aega Coconut Grove-il ehk umbes 5 miili kesklinnast. Saime soodsama majutuse, võtsime rendi auto ja oli väga mugav ringi käia. Sai muidugi käidud ka mujal - Key West, Everglades, Orlando, Tampa jne. 

PS. Miamis on ka tasuta trollide süsteem

https://www.miamigov.com/Transportation-Roadways/Trolley-Information/Get-Trolley-Information-Schedules-and-Maps

0
0

Nagu me kõik USA telesarjadest oleme näinud, kui on vaja näidata, et kellegi elu on ikka täitsa lootusetult alla käinud ja täitsa paadialuseks muutunud, siis on dialoogis väljend "I had to take the bus". 

Eks ta põhimõtteliselt nii on, et normaalne inimene Ameerikas bussiga ei sõida, see on elu hammasrataste vahele jäänud ühiskonna põhjakihi  ja immigrantide ringiliigutamise vahend :)

0
0

Kes teab mis taksohinnad seal on ja Bolt kui selline toimib ?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased