USA roadtrip ja Grand Canyon küsimus

Plaan võtta septembri alguses ette USA lääneranniku road trip. Plaan järgmine päevade lõikes: 1.saabumine San Franciscosse ja sealt autoga Yosemite ligidale, kus leida öömaja. 2. Yosemite külastus 3. sõit Sequoia rahvuspargi ligidale 4. Sequoia külastus ja sõit natuke Vegase poole 5. sõit Death Vally ja õhtuks Vegases 6.-7. Vegases 8. Hoover Dam ja majutus kuskil Grand Cannyoni ligidal 9. Grand Canyoni külastus 10. sõit San Diegosse 11.-12. San Diego 13. sõit tagasi San Francisco poole ja ööbida kuskil LA ja San Franciso vahel ranniku ääres 14. lebo päev rannas 15 - 17 San Francisco 18. tagasisõit

Ehk oskab keegi kommenteerid, kas selline tiir tehtav sellise ajaga. Lisaks mõistan, et keeruline hinnata, kuid uurida ikka võib arvamust, kas kahele 4000-4500 euriga oleks selline asi tehtav. Lennupiletid oleme sobivad leidnud ~800 eest ja auto rent 300-400 aga mõtlema paneb just majutus. Tean, et SF kallim, kuid ka Yosemiti juures midagi eriti rõõmustavat pole leidnud.

Küsiks ka arvamust Grand Cannyoni kohta. Kas on mõtekas võtta sõit mainitud moel Las Vegasest ette?

Plaan väga hea, ainuke mille ära jätaks on San Diego, puhas äsamine sinna ja tagasi. Puhake parem päev Palm Springsis mönes resordis ja külastaga Joshua Treed. Zion on ka variant ja sealt siis GG, ööbida vöib ka Flagstaffis, GG juures on kindlasti kallim, aga vaadake ja vörrelge. Siin enne on neid USA lääneranniku teemasi päris palju, tundub, et olete neid ka lugenud. PS San Dieogosse võib muidugi sõita kui suur soov, aga minumeelest seal küll miskit sellist pole, et tasuks 3 päeva sellele kulutada, sest seal rannikut mööda üles on paras linn linna otsas lisaks. Palm Springist otse LA peale ja parem seal möni päev kulutada.

0
0

Plaan on teostatav. San Diego jätaks ära (kui te just Mehhikosse ei taha minna päevatrippi tegema, viisavaba) ja pikendaks selle asemel Las Vegast, tehes Vegasest väljasõite näiteks erinevatesse rahvusparkidesse nagu Red Rock Canyon, Valley of Fire, Bryce Canyon, Zion jne. Külastada mõnda showd, käia lasketiirus, niisama hotellist hotelli jalutada, kui varem pole käinud. Õhtuti on Fremontil tasuta kontserdid ja rahvast murdu. Grand Canyon on mõttekas ja igati teostatav. Kui te just kanjoni põhja ei taha matkata, siis tegelikult käib seal Vegasest ka ühe päevaga ära, kui vara hommikul sõitma hakata ja pimeduse saabumisel tagasi tulema hakata (ja on mitu juhti). Saab rahulikult külastuskeskuses tasuta filmi ära vaadata, siis shuttle bussiga omale sobivasse nurka sõita ja paar kergemat matka teha; kas või näiteks veidi maad Bright Angel rajalt alla minna.

1
0

Tänan vastuste eest. San Diego olime ise mõelnud just selles osas, et saaks ookeani ääres ka nii öelda jalad vette. Aga ehk oskab keegi soovitada, mõnda üles poole jäävat randa, kus võtta päev paar lihtsalt ranna puhkuseks?

0
0

Ranna osas saan nii palju öelda, et vähemalt paar aastat tagasi augusti keskel, kui me seal kandis tiirutasime, oli vesi nii jääkülm, et peale ühe varba ei saanud vette midagi. Mul oli samuti plaan, et pärvitan & ujun ookeanis. Ei töötanud, mega külm oli kogu rannikualal. Ujujaid ei näinud, ainult môned kalipsodes surfajaid lôpuks LA kandis märkasime. Nii et ma tegin oma ujumisosa basseinides :)
Muidu on Sul tore plaan. Jätaksin ka San Diego välja. Mulle väga meeldis Zion NP ja sealne Angel's landing rada. Ilus oli ka Canyon de Chelly nt.

Majutuste koha pealt. Me päris palju telkisime, NP-des on see parim vôimalus pargi sees ja kôige juures olla. Telkimiskohta vähemalt tipphooajal pidi kindlasti ette bronnima NPde kodulehel.

0
0

Ise sai San Diegos käidud ja meeldis (loomaaed ja Seaworld), aga sinu plaani järgi läheb tohutuks kihutamiseks. Võta oluliselt rahulikumaks. Ise sai peale GC-d ööbitud Flagstaffis (soovitaks kindlasti seda minnes või tulles), sealt rahulikult Phoenixisse järgmine päev. Ka Phoenix-San Diego tundus üheks päevaks liiga pikk ehk järgmine peatus oli Palm Springis. Siis ei olnud autoistme maitset suus. Sa tahad seda ühe päevaga teha, ei näe pointi. Pigem selle asemel tee Las Vegasest ring üles (Zion, Bruce Canyon), sealt Page, kus kindlasti käia ka Antelope Canyonis. Pagest kannatab ilusti hommikul alustada, sõita GC, käia seal hulk vaateplatvorme läbi, natuke matkata ning õhtuks Flagstaffi jõuda (või vastupidi). Et kui sa LA-sse ega mujale allapoole ei plaani minna, siis võibolla tõesti San Diego vahele jätta. Septembri alguses peaks ilm ka igati mõnus olema

0
0

Olen tripist lugenud, et päris paljud telkinud, kuid selle jaoks varustust vaja. Ei kõla nagu väga mõtekalt igasugu telgi, magamiskottide, mingi alusmadratsi ja muu kraami kaasa vedamine Eestist ega selle ostmine kohapealt, et kasutada mõned päevad. Kuidas muidu ise selle nii öelda telkimis varustusega toimetasid?

0
0

Meil sama plaan septembri algul, ainult et lennupiletid TLL-LAX-TLL, neid soodukaid liigub üsna tihti ning saab ca 350-400 kanti, saab selle arvelt kokku hoida ja mujale kulutada. Me ise valisimegi just LAX, et sinna rohkem häid pileteid (ise ostsin Lufthansa TLL-FRA-LAX veidi alla 400). Eespool mainitud Zion ja Bruce on kindlasti väga nauditavad.

0
0

Kõige odavama majutuse leidsime motelliketist M6 https://www.motel6.com/#/hotel-search Neid on pea iga asula ligidal

0
0

Just täna vaatasin, et tuli Tallinnast LA ja SF sooduspakkumine. Ja seoses sellega ning enamuse soovitusega mitte San Diegosse minna oleme plaanid ümber teinud ning plaanime hoomis TLL - SFO minna ja LAX - TLL tulla. mariihen, kui pikalt plaanite minna ja kas mingi tripi teha?

0
0

meie lähme samuti septembri algul ja kokku ca 17 päeva ja tuur on enam vähem sama nagu sul ja rõhuga loodusparkidel ning mitte läbi sõites vaid ikka matkates ka. Suurlinnad väga ei kuulu programmi, Vegas muidugi on. Ööbimisi mingi osa olen bronninud läbi bookingu, algul arvestasin 4 peale 100 eurot öö, aga paistab, et tuleb veits peale maksta. Saab kindlasti ka alla, aga see pole otseselt eesmärk.

0
0

vöite proovida bettida priclines ja hotwires, peks soodsamalt saama kui viitsiist on.

0
0

Ja Airbnb ka alati abiks ;)

0
0

Me tripime ringi oma autoga, kus voodi sisse ehitatud, telgime ja ööbime tasuta kohtades palju. Seega, kes tahab infot sellise reisikorralduse kohta võib julgelt ühenduda meiega. Meil terve läänerannik plaanis. Hetkel Juba Californias.

Aga tahtsin kommenteerida telgi asja. Kui sul on telk, siis on võimalik hoida sadu Eurosid kokku, sest palju on tasuta kämpinguid. (freecamsites.net). Kohapeal telk ja magamiskott osta on kindlasti odavam kui maksta kõik need motelli toad kinni. Walmart ist saad telgi 30 Euroga ja magamiskott teine sama palju vast. Soovitaks julgelt :) kui hästi hoida telki, saad isegi poodi vast tagasi viia.taas kokkuhoid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased