trip-krainetrip-ukraine-dark
Usa tahab ka eestlasi sõjaväkke(2009,Postimees)

Kas see käib ka praegu?

Ledsin Postimehest, eriti hea uudis on see neile kes tahavad Usa kodakondsust seal saada. Teenistuses saab seal kodakondsuse poole aastaga, milleks on loomulikult vajalik keeleoskus.

http://www.postimees.ee/?id=82678

Kui surma saab, kas siis saab kodakonsuse postuumselt?

Sa võid kodu ukse ees ka surma saada.

Kui sa sured seal, siis vähemalt asja eest.

Millise asja eest? Et need hõimupealikud kes Talebaniga sõdivad, saaks moone kasvatada või et Taleban, Pakistani vahendusel ning USA finantseerimisel, saaks ikka relvi muretseda ja sinu pihta kõmmutada.

Et no vot ei saa pihta, mis asja eest inimene seal sureb . Teine naerukoht on unelm saada USA kodakondsus , tundub selline nostalgiline nõuka kaheksakümnendate lõpu prostituudi unistus olema.

Iseenesest pole see üldse halb variant, kui tahta USAs uut elu alustada. Kindel töö ja elukoht, sotsiaalsed garantiid ja palju uusi sõpru. Lisaks võimalus pärast reservi minekut tasuta ülikoolis käia.

Lugege ikka artikkel ka läbi, seal on ju selgelt kirjas, et enne peab olema elanud 2 aastat USAs vähemalt. Ja need hädapätakad, kes eluga kodus toime ei tule, ei saa seda enam hakkama tegevarmees. Kui vaadata, mis teemasi ja juttu teema algataja on siin enne postitanud, siis...

Eestlased kes seal on teenivad 50 000.- kuus, lihtsalt niisama passimise eest. Istuvad seal valves ja vaevalt raatsib Taliban oma mehi kaotada, et neid sinna saata, mis on snaipreid ja maamiine täis. Pidevalt imporditakse Afganistani uusi relvi, nagu nt. hiljuti said nad miini otsijaid juurde. 2 aastaks ei ole raske tööd saada sinna, õpi Pastoriks ja mine sinna Californiasse Eesti kogudusse pastoriks, veel parem ole seal 10 aastat ja elamisluba käes. Kasuta loogikat ja uuri asja, mitte ära looda viimase peale, et nüüd vist peaksin ola IT spetsialist vms.. Kui tahad hästi teenida siis mine TTU-sse õpi logistikat või IT kolledžisse ja sa oma kogemus sealt kätte.

Ps. Eestlasid Afganistanis ja Iraagis on surma saanud 2 käe sõrmede peal. Peale selle on seal asi rahulikumaks jäänud kui oli 5 aastat tagasi.

To naabrimees: Kui sa surma saad, siis mida sa selle kodakondsusega enam teed?

Ei midagi. Kui armeega liitumise eesmärk oli USA kodakonsus saada, siis hukkumise korral postuumselt kodakonsuse saamine täidaks eesmärgi. Muidu oleks väga nukker.

Minugi poolest võib kes tahab minna Iraaki ja Afganistaani. Aga mina olen sügavalt veedunud, et olgu neid Eesti poiste surmasid seal kasvõi 1, ei ole see teema, millesse nii kergekäeliselt suhtuda ja kommentaare visata. Ja mis vahet, kas hukkunu on eestalne või inglane? Surma on seal saanud päris mitu noormeest ja väga mitmed saanud haavata - ja kõigil neil on / oli lähedasi inimesi. Palun näita nende mure vastu austust.

Väga õige Tip. Ning täpsustuseks lisaksin et ainuüksi käesoleval aastal on seal hukkunud peaaegu 650 NATO sõdurit. Haavata on saanud tuhandeid ning kuskilt otsast ei ole näha et asi rahulikumaks muutuks. Siin teemas ei tohiks enam midagi arutamisväärset küll olla.

Miin ei küsi su käest enne plahvatamist mis kodakondsus sul on. Eestlasi on ehk tõesti vähe hukkunud, aga vaata suuremat pilti.