USAst Eestisse praegusel hetkel

Tere,

Oleme elukaaslasega hetkel Miamis. Saabusime siia 11/03 SASiga ehk siis napilt enne Trumpi piiranguid.

Meil ka jätkulend siit Chicagosse ja tagasilend koju 25/03 Chicago-Stockholm-Tallinn, mille marsruut on hetkel tühistatud kuni 28.03.

Kas Kellelgi on tühistatud veel lend koju?

Kas proovite nii kiirelt koju saada kui võimalik?

Tänud vastamast.

Meie olime ühed neist, kes tulid täna asap koju. Reis oleks pidanud veel edasi kestma mitu head päeva, aga sai otsus tehtud neljapäeva hommikul (enne eriolukorra välja kuulutamist). Terve reis tegelikult hingas see teema kuklasse. 

On siiralt hea meel, et kokkuvõttes saime tänase hommikuga koju.

Peate läbi mõtlema, kas teil on võimalik teadmata ajaks jääda reisile, katta kulusid, mis kindlasti tulevad ootamatult antud olukorrast. Kuidas säilitada tervisekindlustust jne. 

Ei oska kahjuks väärt nõu anda sinna jäämise osas, aga kaine mõistus soovitab koju naasta (nii nagu ka ministeerium deklareerib).

Meil oli esialgne lend 18. Märtsil Miamist. Lot kirjutas et see tühistatud ning pakkus lennu Chicagost 20. märtsil. See oli päev enne uudist et nad sulgevad rahvusvahelise lennuliikluse. Mingit eraldi maili meile tulnud enam pole ja sisse logides on lend aktiivne. Kätte neid ei saa - kodupehelt kontaktivormid maha vòetud ja helistades ei saa nad tehnilistel pòhjustel castata. Kirjutasin ka messengeri neile. Me oleme hetkel costa rical ja ei tahaks sinna chicagosse lihtsalt ilma pòhjuseta ka kohale minna. Vóimalik, st. ma tahaks loota et äkki nad komboneerivad neid lende kuidagi ja toovad ikkagi inimesi koju, sellepärast ka osad sihtkohad jäetud. Ootame päeva veel nende vastust.

Meil seis selline, et saime piletid 18.03 chicago-kopenhagen-stockholm-tallinn.

Aga olen väga skeptiline, et üldse koju jõuame..ei tahaks üldse kuskile Euroopasse kinni jääda.

Pigem oleksin siis juba siin.

Kuidas Teil @Kadri_L?

Meie kogemus oli selline, et pidime naasma 15.03 LAX-ist Tallinnasse. Uudised läksid igapäevaga hullemaks. Nägime, et SAS oli selleks ajaks enamus USA liine tühistanud. 14.03 hommikul proovisin KLM-ga ühendust saada telefoni ja messengeri teel, lootusetu. Kuna olime lennujaama lähedal, panime kohvrid autosse ja üks mees läks passidega check-ini. Lettides oli rahulik, palju teenindajaid oli tööl. Peale paari kordset minu poolset "check, please again", pandi meid  tasuta vahetusega esimese AF lennuki peale ja jõudsime päeva võrra varem koju. Ainuke koht, kus oli näha coronaga toimuvad lisategevused, oli Tallinna lennujaam. Lennukite täituvused ca 75%, ruumi oli.

@Sugram 

Väga mõistlik ja konkreetne lähenemine. Ma ei ole kindel, et ma oleksin nii mõistlik olnud.

Meie mõistlikust suunas ka olukord, kui Venice beachil sadas vihma ja temperatuur oli 10 kraadi. Nii, et oli lihtne otsust teha ja kaaslasi veenda:). Kohapeal trippides ja kogu aeg mitte uudiseid lugedes, ei saanud kohe olukorra tõsidusest aru.

Oleme Honoluulus ja lennupiletid saime vahetada 18.03 Honoluulu-Chicago-London. Kuidas Londonist edasi saame,selle kohta info puudub. Kas on veel eestlasi, kes Londonist koju lendu ootavad?

@Betškin me ostsime piletid Miami-New York-Frankfurt-Tallinn homme 18.märtsil. hoiame pöidlaid

14 päeva peab olema eemal usast et saada lennule. Meil saab 2103 täis 14 p2eva eemal schengenist, et tagasi lennata

14 päeva eemal USAst jah, aga ühes eelmises teemas sain aru, et olete Mehhikos? Sealt peaks 19.03 tulema Turkishi lennuk vahemaandumisega Istanbulis. Eile vist oli veel pileteid, täna ei oska öelda.

Enne Turkishi lennu võtmist tuleks vaadata teisi toimivaid sihtpunkte Euroopasse ja sealt Tallinna. Eelmine laupäev tühistas türgi sekundipealt, mingi 1-2 päevase etteteatamisajata lennud portsu ohtlikesse riikidesse. Kui Eesti või terve Schengen lisatakse nimekirja, siis Istanbuli lennujaama lõksu jäämine pole ehk väga mõnus.

Vaadates Tallinna Lennujaama täna saabuvaid-väljuvaid lende, siis ainsad on Istanbulist, Frankfurdist ja Londonist tulevad-minevad üksikud lennud.

Tere 

Olin Miamis lastega ning tagasilend oli 18 mârts Norwegianiga lâbi Oslo . Pilet canceled ja muudeti pâev varasemaks , mis omakorda jâlle canceled Otsustasin , et ei riski ja oota rohkem ning sain Lufthansa lennud Tallinna 16 mârts . Miamis ja Fort Lauderdales suleti rannad , toidukohad ning jârjest ka poed ... Lennujaamades oli olukord rahulik ja vâga vaikne!   

Núúd "naudime " karantiini ja kodukontorit !

Oi kui tuttav tunne on kõike seda lugeda. Tundub, et nii mõnegiga oleks samas lennukis olnud. Meie lugu sai selline:

https://kuud.blogspot.com/2020/05/miami.html

Lykas - mul kohe suunurgad kerkisid kui lugesin reisipäevikust Starbucks asemel Starbooks :) Meil väiksem kutsus ka seda nii ja Dominos pizza oli ka üks lemmik. Teemaparkide osas soovitus, et, väiksematele kuni 8 v 10 aastat Disneyland ja suurematele Universal Studio park. Mõlemad on väga suured (ja ka kallid) ning tegelikult 2 päeva oleks tegemist.