Uus Trip.ee

Täna stardib uus Trip.ee.

Veebimaailm on viimastel aastatel hoogsalt edasi arenenud, järjest enam vaadatakse lehti nutiseadmest, kuid meie aegunud Drupali sisuhaldusplatvorm on takistanud uuenduste tegemist. Seetõttu otsustasime 2015. aasta kevadel alustada Trip.ee tehnilise poolega otsast peale. Valik tuli teha kahe lahenduse vahel: kas kasutada mõnda olemasolevat sisuhaldussüsteemi või luua Tripile täiesti uus platvorm, millele saab ise lisavõimalusi luua. Valik langes teise variandi kasuks, kuna tulevikuplaane arvestades tundus arendusvabadus olulisem. Valisime platvormiks Laraveli, koodikirjutajateks tripikad Kaspar ja Mikk ning kambas olen ka mina, Kika.Tripi uue visuaalse näo lõi kogenud digiagentuur Haiku.

Esmalt hakkab uues Tripis silma mobiilisõbralikkus ning värske välimus: uus logo, rohkem värve ning palju pildimaterjali. Lehe põhiosad on samaks jäänud, fookus on lennupakkumistel, reisikaaslaste otsingul ning foorumil. Enamus vana Tripi sisu on uude üle toodud, sh kaheksateistkümne aasta jooksul kogunenud 20 000 foorumipostitust, 46 000 privaatsõnumit ning 160 000 kommentaari.

Uus Trip.ee välimus on alles pika teekonna algus. Esmalt vigade parandus: mitmed visuaalsed ja kasutajamugavusapsud vajavad veel lihvimist. Seejärel keskendume sihtkohalehtedele, uudistele, blogidele, reisipakkumistele, konkurssidele, videotele -- ideede nimekiri on lõputu. Asume teele!

Ootame kõikvõimalikke nõuandeid, kommetaare, kriitikat ja soovitusi. Sisselogimisprobleemide korral kirjuta abi@trip.ee, muud märkused jäta kommentaaridesse.

Ohoo, esiti vaatasin, et klikkisin mingile valele bookmarkile :) Eks see uus välimus vajab veidi harjumist, et kus mis on ja kuidas toimib, kuid esmamulje on igatahes väga hea.
Üks asi, mis esimesel näppimisel ei viinud kuhugi, oli nupp "Lisa riigid, kus oled käinud". Ning seda kohta ka ei leidnud üles, et kus on näha need riigid, kus olen näinud. Samas numbriliselt (koos mingi protsendiarvutusega) on see info profiili all olemas. Igatahes suur töö on ära tehtud ja jõudu nurkade lihvimisel!

Ilus. Silma jäi, et foorumis teema taga olev rubriiginimi võiks olla natuke silmatorkavam. praegu on seda esmapilgul raske lugeda. Foorum, Tripi leivanumber võiks minu meelest avalehena avaneda. Eks neid kohendamist ja arendamist vajavaid asju tilgub veel pikka aega aga muidu hea töö! Lisaks laikimise kohta. Praegu saab ka enda kommentaari laikida ning ühele kommentaarile panna nii plussi kui ka miinuse.

Reisikaaslaste listivaade võiks olla sarnane nagu üldfoorum. Liiga palju kerimist. Võiks kohe kuvada ka postituse lisamise kuupäev ja näiteks kuulutuse kehtivus. Või vähemalt lisada filtrid ala 7 päeva viimast, 14päeva jne.

Kika,

 1. kas pildialbumi korraga üleslaadimise võimalus tuleb ikka? Juttu sellest oli...
 2. Video- ja pildilingi lisamine, et väikevaade tekiks
 3. emotikoni võimalus

ja reavahed liiga suured hetkel. Kui kirjutades uuelt realt, siis vahe ok, aga peale avaldamist läheb see liiga suureks

Peaks olema foorumis võimalus minna kohe viimase (lugemata) postituseni. Praegu tuleb avade vastav teema, kerida kõige alla, sealt valida viimane lehekülg ja siis jälle alla välja kerida!

Mobiiliga kasutades on hamburgermenüü nupp valge valgel taustal. Seda ainult siis, kui oled ise valgel taustal eks :D Kui ei ole sisse loginud, siis uue foorumipostituse loomise võimalus on segane. Nupust on saanud tekst. Võiks olla juures info, et logi sisse, et postitada või siis nupp alati alles, aga kui pole sisse loginud, siis vajutades suunab logimisse/registreerimisse

 1. Mobiiliga ei saa uuendada profiilipilti. 2. Mobiiliga riike kus käinud lisades, whoops something went wrong -> http://trip.ee/user/7318232/destinations Nüüd on mu profiilis see üldse katki

Foorumis võiks olla tsiteerimise võimalus. @Jaan Kurm. Proovisin just, minul sisselogimine töötab. Kasutasid logimiseks kasutajanime "Jaan Kurm kurm"?

Isver küll! See soodsate lennupakkumiste leht on ikka nii kehv kui olla saab. Enne olid kõik pakkumised kompaktselt koos, said ühe pilguga aru, mis on uut, mis on läbi ja mis on huvitav. Nüüd on mingi hunnik maailmakaardi pile, muudkui keri hiirega ja ikka aru ei saa, mis pakkumised on. Täiesti hirmus! Foorum on samuti enamuses tühja valget lehte täis ja sisu pole praktiliselt ollagi. Uskumatu, et alati suudetakse veebilehtede uuendamise sildi all mingi käkk kokku keerata ja ilge hunnik vilesid ja kulinaid külge kleepida ning sisu kaob sinna kuskile vahele lihtsalt ära.

Tere! Ilus värviline muidugi. Kõigepealt tahtsin vaadata, kas nüüd on paremini süstematiseeritud maailmajaod ja nende all riigid. Varem olid nad üsna segi ühel platsil paremal pool, küll suurema, küll väiksema šriftiga, aga kui maailmajao üles leidsid, olid riigid ilusti tähestiku järjekorras. Lihtne oli vaadata, kas hakata lugema Barbara või Barbadose kohta või ohhoo Dominica ka siinsamas. Mina ausalt öeldes ei leidnudki üles uuelt lehelt riikide jaotust, tuleb teisest toast gloobus kõrvale tuua. Teiseks pakuvad mulle suurt huvi soodsad lennupiletid. Selles olen küll pettunud. Varem olid kompaktselt tulbas ja hästi silmaga haarata, nüüd tuleb kõigi nägemiseks alla kerida ja siis on algus meelest läinud, siis uuesti üles, et veelkord veenduda, mis võiks rohkem huvi pakkuda või seekord mittemiski. Pilt võiks ju avaneda alles siis, kui tahad üht sihtkohta täpsemalt uurida. Üldises plaanis võiks kõik kompaktsem olla, üle poole on tühja maad ja kerimist hiiglapalju, sellega ülevaatlikkus kaotab.

Neid tulesid ja vilesid on siin piisavalt palju, kuid kahjuks väga ebaülevaatlik. Saan aru, et tegemist on katseeksemplariga, kuid kas niikaua kuni see katsetamine pole lõppenud, ei võiks olla ligipääs ka vanas formaadis foorumile. Oli tunduvalt praktilisem ja ülevaatlikum kasutada.

To Markus: muidugi ma ei kasutanud logimiseks võõrast nime, see ei oleks pähegi tulnud! Aga Tripi abi aitas mind kenasti ja vale nime all ilmunud kommid on kustutatud ja tegin üldse uue registreeringu ning paistab, et see töötab.

Esmalt suured tänud tagasiside eest! Trip.ee lendude sooduspakkumistest - see on tõesti veidi vigane, parandame. Tulevikus on ühel lehel ka vähem pakkumisi, et oleks lihtsam jälgida. Samuti saab tulevikus (lähiajal) filtreerida sihtkoha jms kaupa. Piltidest niipalju, et kuna tõime sisu üle siis hetkel on kaardipildid aga kõikidel uutel pakkumistel hakkab olema juba sihtkohapilt. Kui miskit torkab veel silma, siis kirjutage tagasiside siia :)

Lendude soodukad: hetkel nn kastivaade, kui saaks mingi väikese menüü, kust saab valida ka reavaate (vana kodukas), oleks rohkem infot kokkupressituna ja kiirem navigeerimine.

Minul suure fullHD monitoriga on hea vaadata sooduspakkumisi. Võiks ülds kuvada 3x3 ka. Vahva olekski LIST või GRID view.

Avalehel olev "Alusta teemat" nupp võiks olla roheline nagu kõik teised nupud. Samuti tekst nupul "Alusta teemat" vs "Alusta uut teemat"

Mitte ühel lehel vähem pakkumisi, vaid vastupidi, kõik pakkumised ühel lehel ja ilma kerimata, siis on lihtsam jälgida! Pilti ei maakaardist ega sihtkohast pole ka vaja, enne kui lugeja konkreetselt soovib.

@maree, kui su monitori/telefoni resolutsioon on madal, siis kerimisest sa ei pääse :) 1. http://trip.ee/destination/566 - > pildid katki 2. Lingid ei muutu hyperlingiks.

Võibolla on resolutsioon madal, oskan vaid öelda, et vanas tripis olid mulle kõik sooduslennud paremas veerus mugavalt korraga näha ja ruumi jäi muu jaokski. Estravel tegi samuti esilehe pildialbumiks, aga mulle on tekst informatiivsem, olen Estraveli unustanud ja hakanud pilku Kalevatravelile viskama. Trip on muidugi nii hea, et talle ei ole alternatiivi, küll harjub piltidega ka.

Suht keeruline leht. Ei ole aega hetkel täpsemalt uurida, aga riike lisada ei saanud. Edeva naisterahvana :) tunnen ka huvi, et kuhu on kadunud vähemalt paar-kolmkümmend minu kommentaaridele antud like? Kui enne oli neid 30-40-ringis, siis nüüd on neid vaid 13 järgi?!

Huvitav, et trip.ee eristab postitusi ja kommentaare. Võiks olla embkumb. Äriloogika oleks ka lihtsam :)

Tere!
Andke palun andeks mu otsekohesus, kuid kui vana versiooni 2 või 3 ekraanitäie asemel mul avaleht nüüd 9 ekraanitäit võtab, siis mina seda parenduseks pidada ei saa. Võib muidugi olla, et sõnad "mobiilisõbralikkus" ja "läpakavaenulikkus" on sünonüümid...
Üksikuid ebakohti ma sellelt lennuväljalt otsida ei suuda; aga võib olla, et uus trip.ee teeb mulle suure teene, hakates säästma õige suurt osa minu aega, mida ma siiani tripis kulutasin. Sest sisu on väga hea!
Keskkond osta.ee tegi hiljuti samasuguse uuenduse, kuid kasutajate tungival soovil jättis paralleelselt kasutatavaks ka vana kujunduse. Kas tripis saaks sama liigutuse teha?

Tahvlilt on kehva vaadata oma profiili ja pildid udused ja poolikud, kus iganes nad ka pole.

Kommenteerides teemat, satud algusesse ehk esimesele lehele tagasi. Väga ebamugav

Mingi teema avamisel avaneb selle teema kõige varajasem lehekülg. Kui ma nüüd tahan jõuda viimase postituseni siis pean lehekülje lõppu kerima ja sealt valima viimase alalehekülje ja uuesti lehekülje lõppu kerima. See kõik on üsna tüütu. Kas sama alalehekülgede loend, mis on lehe lõpus ei võiks vähemalt olla dubleeritud ka lehekülje alguses?

Hull scrollimine on uuel lehel põhiline, mis kohe häirima hakkab. Üldmulje nagu laste/lastele tehtud lehekülg oleks, ilusaid kellasid-vilesid täis. Varasem oli küll koledam, aga informatiivsem ja kompaktsem ning telefonist, tabletist ja arvutist parem kasutada. Sorry kui kedagi riivama peaks.

kuhu nüüd oma pakkumine panna? enam ei leia midagi

teeme uue tripi lehe, siit ei saa enam midagi aru!!!

Järjest reisidel olles pole olnud kahjuks aega uue lehe testimisega ja uurimisega tegeleda. Mis nüüd kohe silma jäi on see, et ei tea peast, mitu päeva tagasi viimati tripis käisin ja seega tuleb ehku peale teemadel klikkima hakata. Pole ka näha, mis teemas on minu jaoks uusi postitusi tulnud ja mitu neid on. Ideaaliks oleks muidugi see, kui postitusele minnes viskaks kohe esimese lugemata kommentaari juurde, aga see ei töötanud ka juba enne enam aastaid. Vähemalt nägi ära mitu uut postitust on tehtud ja hakkasid viimaselt lehelt vaatama.

Foorumi lehel pole näha mitmendal leheküljel oled. Jällegi hea vaadata, kui pole nädala trippi sattunud ja hakkad siis tagant poolt juusi postitusi otsima.

Kindlasti leiab kunagi veel midagi, kui rohkem aega tekib.

Filtreerin üldfoorumis postitused sihtkoha järgi. Kui vajutan lehe all nupule järgmine, siis ei viska sihtkoha postituste järgmisele lehele vaid üldfoorumi esimesele lehele.

Ei meeldi absoluutselt! Vana kujundus ei olnud nii popp ja noortepärane, kuid ülevaatlik ja hea lugeda.

Jah ,vana versioonil oli avaleht palju ülevaatlikum ja lihtsam kasutada.
Väga häirib see vajadus kogu aeg üles-alla kerida.

Tere, Tõepoolest, olen äärmiselt pettunud uue trip.ee kujunduses! Minu lemmiklehekülg on olnud Lendude sooduspakkumised ja nüüd olen tõesti ahastuses! Meeletu kerimine ja mittemingit ülevaatlikkust! Igasuguse uue asja tegemine peaks olema ju rohkem kasutajasõbralikum,aga praegu küll ei ole. Eelmise trip.ee kujunduse ülevaatlikkusega ja kasutajasõbralikkusega olin väga rahul. Tõesti see lehtede kerimine on ülimalt tüütu! Praegusel kommentaaride lehel ju ka üle poole kuvari tühi. See ei ole mõistlik ruumikasutus. Eks igal ühel oma maitse,aga toetan väga ühte eelmist kommenteerijat,et ka tripis võiks olla võimalus kasutada vana versiooni nagu osta.ee -s on. Tänud Teile sisulise töö eest! :) See on teil alati hea olnud. :)

Eelmise lehe kasutajasõbralikkus oli nullilähedane. Esimeses postituses on ka kirjas, et leht ei ole veel täielikult valmis ja seda saab teha kasutajasõbralikumaks. ja tagasiside "mulle meeldis vana rohkem" ei aita kuidagi sellele kaasa.
Võtke seda kui uue auto saamist, mis sest et vana sõitis, aga uus on parem ja kiirem ja lihtsam hooldada.

Inimeselooma käitumise tüüpiline joon on selles, et alati ollakse vastu uuendustele. Kõik mis oli enne on suurepärane ja kõik mis tuli pärast on jama. Vähem virisemist ja rohkem konstruktiivset kriitikat ja ettepanekuid kuidas uut versiooni paremaks muuta. Selge see, et alguses veel kõik logiseb.
Tripi probleem on selles, et uus versioon on täielikult testimata jäetud. Isegi administraatorid/toimetajad kratsivad kukalt. See on muidugi viga. Asja oleks pidanud enne ülespanekut siseringis enam vähem toimima saama. Aga eks meie eesmärk ongi nüüd see testimine kollektiivselt ära teha.
Minule uus versioon meeldib. Hüpe edasi ikkagi.
Vähem möla, pikem samm!

Tähelepanekutest:
Statistika osas pooled laigid, pooled kommentaarid ja postitused on kadunud. Samuti enamus minu poolt üles laetud pilte.

Paljudel laigid ja kommentaarid on kadunud.
Minul isiklikult pea pooled:(

Ohoo, äge et asja ette võtsite, ise olen täielik lubjakast konservatiiv, kes üheski keskkonnas ei ole nõus uuesti ümber õppima, aga eks ma ürita :)

Kas vana on alati parem kui uus või vastupidi, on maailmavaateline küsimus ja siin pole vaielda millegi üle, IMHO. Aga üldiselt kodukate tegemisel soovitatakse küll hea ülevaatega esilehte ja vältida pidevat kerimist.
Konkreetne küsimus - kas vaba teema on hetkel kadunud või ma ei märganud/leidnud seda? Ülearune see alateema minu arvates pole, vahel päris jabur, vahel ka asjalikum, potentsiaali ju on ja igasugu vabaduse kaotamise vastu olen kindlalt ka.

Johhaidii, uusi asu tehakse ikka, et oleks parem ja hetkel on ikka asi väga toores.
Kui oled näiteks LHV foorumi kasutaja, kus näitab lugemata teemasi ja klikkimisel viib kohe esimese lugemata postituse juurde, siis see süsteem sin on hullem kui kiviaegne.
Lehele tulles näitab ainult kogu postituste arvu, mitte uusi nagu vana versioon, eespool juba kirjutati, et ajuvaba on, et pead esimese lehe alla kerima ja sealt saad alles viimasele lehele, iga kord lehele tulles sama jama kerides, tekib mõte, et kas on ikka vaja.
Lisaks ei oleks ju raske olnud enne tripi kasutajaltelt küsida, mis vanas versoonis häiris ja katsuda siis uuega neid kõrvaldada. Arusaadav, et suured pildid ja viled on moodsad ja eks nendega harjub, aga KASUTUSMUGAVUS foorumi lugemata teemade lugemisel on primaarne funktsioon.
Ahjaa, nagu eespool kirjutati, siis postitamise järel viskab teema algusesse, seega pidin alla kerima ja siis teisele lehele liikuma ja alles nüüd sain oma postituseni ja saan siia kirjutada või uuesti lugeda.
Aga no loodame, et osasi probleeme saab parandada, kui foorumi lugememine lihtsamaks ei muutu, on see foorumi surm.

Kerimise osas ühtun eelkõnelejatega-mis liig see liig.
Ei saa aru, mis vahe on foorumil ja üldfoorumil. Päises kasutatakse mõlemaid.
Miks on vaja rubriigid laiali puistata kolme kohta- ülaribal, kohe algul paremal ja oh üllatust- veel lõpus tumedal ribal .

Hei, tänud, kõva töö on ees.

 • On selge, et foorumiteemade sees on navigatsioon on katki ja peab hullult skrollima. Me ei pea praegu arvestust viimati lisandunud kommentaaride üle, kuna seda tehti igale kasutajale eraldi ja see oli suht keeruline teostada -- aga see tuleb mingil kujul kindlasti tagasi. Ka vastused / kommentaarid ise laiutavad liiga palju ning 1-2 kommentaaride alamlehed tegelikult asja ei paranda.

 • On selge et lennupakkumised töötavad paremini ühes kompaktses reas. Teeme ära.

 • Kadunud postitused ja laigid -- proovisime hoolega kõik üle tuua, aga vahel tõesti võis midagi kaotsi minna. Vana arhiiv on aga olemas ja sealt saab proovida kadunud sisu taastada (kaasa arvatud kadumaläinud Cherry.ee)

 • Foorum / Üldfoorum. Eks see ole alati segane olnud :) Sisuliselt on meil the foorum ning siis kaks alamfoorumit -- elu välismaal ning ost-müük mis on muudest teemadest natuke eraldi. Mõtlesime et jaotus oleks foorum = üldfoorum + elu välismaal foorum + ost-müük ..eee...foorum aga ehk on mingi parem nimevariant?

 • Pildid on tõesti udused ja poolikud. Aga korralikud originaalid on olemas nii et saame nad kindlasti paremaks.

Ikka juhtub ! Paistab, et uue näo andmisele on kasutamismugavus ja ülevaatlikus ohvriks toodud. Pidev kerimistarve, mõttetu ekraanipinna raiskamine, värvipalett, mingi pugi, mis teemat vahetades sult uuesti parooli küsib, ...
Sellise, väga erineva ettevalmistusega kasutajaskonnaga lehe uuendamise puhul soovitaks alustada süsteemi analüüsist ja süsteemi disainimisest mitte ekraanivormidega mängimisest.

Mul on seoses Cherry kommentaaridega konkreetne küsimus. Kas Cherry kustutas need ise? Miks just need kommentaarid kadunud on? Sealsed Cherry kommentaarid sisaldavad vajalikku tõendusmaterjali võimaliku kriminaalmenetluse jaoks.

Hetkel lihtsalt ühe bugi raporteerimine - ei tea kas on juba mainitud. Kui foorumis on rakendatud filter ja vajutada Eelmine / Järgmine nuppe, läheb filter kaduma. Kiire lahendusena võib nuppude kasutamise asemel ise urlile &page=n järele kirjutada (n on siis soovitud lehekülje number)

Järgmine kord ikka testige asi korralikult läbi. Ressursi teil seal ju on piisavalt. Testversiooni parandamine on tunduvalt lihtsam ja stressivabam kui pooliku asja üles riputamine. Juba Konfutsius ütles omal ajal, et IT platvorm on valmis alles siis, kui tema läbitestimiseks on kulutatud kirjutamisest kaks korda rohkem aega.

Lugupeetud Markus Lausmaa,
palun seletage rumalale väidet
"Eelmise lehe kasutajasõbralikkus oli nullilähedane."
Mina kui Väga Väikese Aruga Karu märkan ainult seda, et uues versioonis on väga ebamugav teha seda, mis vanas käis lihtsalt. AInus asi, mis mulle vanas tripis negatiivselt silma jäi, oli pikk viivitus postitamisel, aga mulle miskipärast tundub, et seda oleks saanud parandada ka ilma haige ... vabandust, Haiku ... kujunduseta.
Lisaks tekitab väide "Võtke seda kui uue auto saamist, mis sest et vana sõitis, aga uus on parem ja kiirem ja lihtsam hooldada"
minus mitmesuguseid kahtlasi assotsiatsioone. Kuid neid ma ei hakka pikemalt lahti seletama; arvestada tuleb seda, et trip.ee on tasuta kasutatav ja seega ei ole kasutajatel erilist õigust kobiseda. Mina tänan tripi seltskonda selle 10 aasta eest, mis ma siin olen veetnud.

Cherry on tagasi, see oli tehniline kala

Visuaalselt kahtlemata küütlevam kui vana aga (nagu siin ka korduvalt mainitud):

 • väga palju tühja ruumi, mis võiks olla infoga täidetud. Vanas versioonis nägin palju rohkem poste ilma lehekülgi vahetamat. Ma arvan et loetavus ja sellega ka interactions ja retention kaotavad tublisti
 • ma pidasint tripis päevikut riikidest, kus ma käinud olen, see on nüüd kadunud :((

Kõik muu elan üle, aga lennupakkumised on küll täiesti tarbetute ja mõttetute piltidega ülekoormatud.
Vana trip.ee-ga nii harjunud, et esialgu veel ei suuda midagi sellist leida, mis uues parem oleks. Kõik tundus vanas parem :) Eriti nutifonis vaadatuna. Mobiilis on uus versioon päris tüütu muudkui libista... ja libista... ja libista... ja lõppu ei tule.
Aga ajaga on tarvis kaasas käia, selge see. Kõik programmid ja platvormid vananevad. Uue tripi tegemine on silmanähtavalt olnud suur ja kiiduväärt töö.
Uut saaks muuta paremaks, kui vähendada mõttetuid suuri pilte ja tühja ruumi. Tekst ei pea ka nii suur ja hõre olema, kes ei näe lugeda, selle vastu aitab alati Ctrl +, mis teksti ekraanil suuremaks teeb.
Ehk siis paluksin rohkem kompaktsust ja vähem bänneri vormis linke.

Ma ei saa aru „tehniliste kalade“ siin tegemist on? Cherry privaatsõnum mulle on ikka veel puudu.

Mõjub kuidagi mitte kompaktsena, kõik on nagu laiali valgunud.

Sooviks, et oleks võimalus ka vana versiooni kasutada, vähemalt alguses, kui uut veel parandatakse. :D

Suur osa uusi täiendusi, muudatusi ja parandusi jällegi tehtud ning trip.ee domeenile üles pandud.

@Mõmmi-beebi Vana versiooni kahjuks või õnneks ei ole praktiline paralleelselt uue versiooniga jooksutada - andmebaasid on erineva ülesehitusega ja kui seda võimaldaksime siis see eeldaks pidevat ümber konverteerimist, mis võib põhjustada kuvamise vigasid ning seda täpselt nii pikaks ajaks kuni jälle vana versioonile me ligipääsu enam ei võimaldaks.

Lisaks eelnevale lõigule veel tõsiasi, et uus versioon on totaalselt uue väljanägemisega ja boonusena tulemas erinevaid uusi lisasid aina juurde. Vana versiooni paralleelselt töös hoidmisega kaasneks olukord, kus mingi osa meie külastajatest uue versiooniga kunagi ei harjukski.

Lubame, et saame kiirelt uue alguse ponnistustest üle ja toimetame külastajateni kaasaegse, mugava ning lisaderohke trip.ee.

Aitäh kõigile tagasiside ja soovituste eest!

Palun vana tagasi :) Vanal lehel oli võimaluk hetkega hoomata kas on midagi uut ja huvipakkuvat.

Kokkuvõtvalt: ebaülevaatlik - ei saa aru, mis on uus, juba vaadatud, mis ajal postitatud jne.

 • List view'ed võiks olla igal pool võimalikud, nt reisikaaslased.
 • Reisikaaslaste otsingu esmases views ei näe postitamise aega.
 • Lennupakkumistes ei näe, millal expire on.
 • Kuupäevade calendar ja days ago view võiks olla igal ühel konto seadetest määratav. Hetkel ümardab üle 6 päeva 1 nädal ja 2 nädalat, vahepealseid aegu pole.
 • Mingid veidrad bannerid on keset liste.
 • "Mobiilisõbralikkus" kogu see kellade ja vilede läbikerimine teeb ühe trip'is käigu andmemahu märgatavalt suuremaks. Roaminguga enam vist ei tahagi tulla vaatama.

Nõus nendega, et muudkui keri ..see, et tilulilu on rohkem mulle absoluutselt ei istu. Ülevaatlikus on täiesti kadunud. Vana oli oluliselt parem.

kuidas ma saan oma konto kustutada?

...sain aru (kuna sellele küsimusele, et "kas", vastust ei tulnud), et vaba teema on otsustatud maha võtta, OK siis.
Aga muust - teema juures ei ole enne klikkamist näha, et kes on teema algataja. Kohati tundub see oluline, et kas klikkida teemat või mitte.
See on muidugi pisiasjade rubriigist.
Üldisemalt võiks struktuur olla loogilisem ja mingite selgete hierarhiliste menüüdega, mis on kättesaadavad pidevalt - ülal, all, vasakul ja paremal.

Tahan selle kommentaariga tunnustada tegijaid! Küll kasutajad harjuvad. Ja vanadest asjadest rääkides: paar aastat tagasi Austraaliast ostetud tossud olid küll parimad, mis mul kunagi on olnud, kuid oma aja ära elanud. Nii ma nad kevadel New Yorki hotellituppa jätsingi. Oli veidike kurb, aga aeg oli edasi minna. Tripi veebiga on samamoodi. Jõudu!

Nagu teema alguses öeldud, on siit uue kujundusega üsna pikk tee veel minna. Tegime teadliku otsuse: uuenduste lõpmatu edasilükkamise asemel ajasime garaazhist välja alles kergelt pooleli ning värvilõhnase mudeli. Sellised "eluskatsed" toovad küll kohati frustatsiooni, nii kasutajatele kui tegijatele, kuid samas annavad reaalse võimaluse reaalse tagasiside pealt asju kiirelt parandada. Kinniste uste taga oleksime ka aasta pärast sama targad kui alguses. Mõned märkused:

 • Cherry ja teised kommertskasutajate kontod ei olnud esmase sisu ületoomise hulgas, sest reisipakkumisi vanal kujul me ei jätka. Seetõttu toome kommertskasutajaid tagasi hiljem, järk-järgult ning päris kõike üle tuua ei saagi, näiteks kommertskasutajate ning tavakasutate vahelised privaatsõnumid.

 • Vaba teema on alles, see on nüüd rubriik http://trip.ee/content/forum?topic=5000.

 • Kasutajakontot saab maha võtta, aga see on keerulisem protsess. Kui sa @cassandrina tahad tõesti kontost loobuda, siis kirjuta abi@trip.ee

 • Andmemahud ja roamingud: jah, see on teada probleem, lehe optimeerimine on plaanis

 • Nipet-näpet nagu kasutajanimed teemade juures, kuupäevaparandused jne parandame jooksvalt

Aitäh kõigile!

Mitte et ma neid praegu vaadata tahaks, aga selline elementaarne asi nagu pildid/fotod, mis siia teiste kasutajate poolt on pandud - kus kavalas kohas need on?

Ma olen nii taibukas - need on avalehe alumises menüüs!

Palun lisaks cassandrinale ka minu konto kustutada.
-- vabandust, juba sain teada, kuidas see käib. Kiri saadetud. Veel kord aitäh senise eest.

Rõõm kuulda, et lehe üle itereerite. Ma loodan, et UX meistrid teevad katseid ka päris inimestega tänavalt ja ehk võtavad ka seniste kasutajate soove kuulda.

Jah, pildid on ligpääsetavad jalusemenüüst: http://trip.ee/content/photo

Ehk saavad kunagi tagasi ka suurele pildile :)

Eks te ise näete paremini, palju on langenud külastatavus. Ise käies ennem iga päev , siis nüüd....
Aga eks inimene harjub

Külastatavus on keeruline teema - keegi lahkub, keegi tuleb juurde. Tõsisemat analüüsi saab alles kuude pärast teha.

Uuega harjumine võtab muidugi aega, ilmselt tekib mingil hetkel tasakaal selle vahel et mida tarvis parandada ja millega tuleb harjuda. Tühja ruumi on ikka hullult palju, nt postituse ümber olev raam teeb ühe postituse jaoks kuluva ruumi ebamõistlikult suureks. Hetkel häirib mind kõige enam see et ükski Google otsingu link ei tööta, ma loodan siiski et see paraneb kui ämblik uue versiooni läbi ronib. Hetkel plaanin reisi ja paljut otsingu tulemused suunavad Trip.ee-sse, kus ootab ees veateade ja lehte ei leita.

Ma ei jaksa neid lehti lapata et aru saada kas keegi on juhtinud tähelepanu sellele, et otsing ei tööta üldse. Olen endale varem salvestanud trip.ee lingid planeeritava sihtkoha kohta, st tean et postitus eksisteerib ja milline on pealkiri. Aga vana link ei tööta ja pealkirjas olevate sõnadega uues foorumis otsimine samuti. Oleks teadnud oleks terve teksti salvestanud...

Prrovi inglise keeles googleis :-) leiab muude rahvaste kogemusi ka.

Eks see ole tehnika arengu võlu ja valu, mis siin näha on. Mina, poolpime vanatädi, bussis ühe jala peal seistes netis ei surfi. Istun ikka kodus mugaval toolil suur arvutiekraan ees. Vanasti oli Tripi foorum konkreetselt ja kompaktselt ekraanil, nüüd laiutab enamusel ekraanist vaid tühjus. Iseenesest pole mul uuenduste vastu midagi, kui need mõistlikud tunduvad, aga siinselt lehelt ootaks siiski rohkem asjalikkust ja konkreetsust. See pole siin ju tiinerite lehekülg, kus tuled ja viled esmatähtsad. Matka-ja reisisellid otsivad siit kiiret ja asjalikku teavet ootamata, et see info diskopallina vikerkaarevärvides vilguks. Tegelikult oleks võinud juba varem teema üles võtta ja küsida, mida ja kuidas oodatakse ning endapoolseid tulevikuvisioone tutvustada. Kahju lemmiksaidist!

Ei viitsi seda jura enam lugeda , mitte midagi ei saa aru kust midagi leida, mis on loetud jne.
Kahju, et uuendused asja hullemaks teevad alati.
Ja nagu ikka, ei leia ka kohta kust oma profiili kustutada saaks.

@flora -> google on ka ainult tühi leht, aga ikka kasutame ja mõnus on. Neti.ee samuti (kes seda veel kasutab :D), SEB koduleht on pooltühi , auto24 on pooltühi.
Kui paned brauser suumi 200%, siis on ka trip.ee leht terve ekraan täis.

Emotsioon on tähtis, aga näha on rohkem vaenulikkust, kui omaksvõttu ja püüdu proovida asja paremaks teha.

@toto -> milleks uksi paugutades lahkuda?

Kui avasin uuenenud Tripi keskkonna,see oli 14.06 ja kella13.00 paiku,tundus,et olen sattunud mingi silmakliiniku kodulehele.Laup.vihmase ilma tõttu,sirvisin läbi kommentaariumi ja katsetasin uut Tripi nii ja naapidi ja järeldus,et olete teinud ühe toote,mida võiks nimetada Tripilaadseks tooteks.Tõesti,väga pikk tee on minna,ent kas sel on mõtet?Nagu ütleb Tõstamaa vanasõna,-kui püramiidi astmed vajavad renoveerimist,siis ei lammutata püramiidi,vaid renoveeritakse astmeid!Murelikuks teeb see,et kevadest 2015-juuni 14.06.2016 olete loonud keskkonna,milles on paljudel tripikatel keerukas orienteeruda.Praegu tundub mulle,et tuli kokku sõpruskond,tehti midagigi,lõigati läbi lint,kõlistati pokaale ja tõmmati üles roheline loosng kirjaga-TEHTUD!Ka mul on osa kirjutisi kuskil rändamas,osa laike läinud,mõningaid asju ei saa avada,saan lugeda 4 viimast enda postitust.Eelmises Tripi keskonnas kustutasin priva sõnumid,ehk saatsin nad kuskile pilve,siis tänasel päeval on nad tagasi minu sõnumites.Ega ometi Jürgen Veberi käed ole mängus?Õnneks on teil ajaga vedanud,paljud tripikad sätivad jaanilõkkeid üles,paljud on suvemajades,paljud reisidel,paljud lihtsalt ei viitsi selliste ilmadega arvutis istuda,sestp tuleks teil praeguse Tripi vajakajäämisi korrigeerida.Tundub,et olete sellega alustanud,ei pea enam teksti kerima.Ma arvan,et aug.lõpupool peaks olema see aeg,mil Trip peaks olema kasutajasõbralik,sest inimesed tulevad foorumisse muljetama oma suvel kogetust,otsima soodsaid lennupileteid talvehooajaks jne.jne.Aga nagu me teame ka Eiffeli torni,kui Pariisi siluetti mitte sobivat on 3x tahetud maha võtta!Edu tegemistes ja vaatame kuhu on Trip sept.jõüdnud!

Foorumi otsing ei tööta korralikult.

Jep, Google otsingu parandused on prioriteet.

See on praegu nagu kapsad ja puder, s...gi üles ei leia. Tahvlis ääretult ebamugav kasutada. Foorum ja tekstid on mõeldud nagu silmahaigetele. Scrolli-scrolli, lõppu pole, oma postitusi ja teemadest osavõtt on peidetud nurga taha. Aktiivseid teemasid/uusi teemasid/värskendusi ei ole piisavalt informatiivselt näha.
Suhteliselt käkk ja praeguse seisuga tahvlis raudselt seda jama kasutama ei hakka.
Igasugu amatöörlikud veebidisaini bürood võiks eemal hoida asjadest, mis on suunatud eelkõige infovahetusele, mitte "juudi jõulupuu" ilule.

Veidi vana esilehte analüüsides:

Kui paar korda päevas lehte külastada, piisas 2-3 Page Downi vajutusest ja paarikümnest sekundist, et oleks selge, mis uut ja põnevat on - ja seda absoluutselt KOGU sisu osas.

Keskmes oli foorum, peamine põhjus, miks lehte külastada. Ülejäänud sisu nagu uudised ja pakkumised olid sinna piisavalt diskreetselt juurde poogitud, nii need jäid lihtsalt möödaminnes silma.

Üldfoorumist oli välja toodud piisav hulk teemasid, nii et kui päeva-kahe tagant foorumit vaadata, näed kõik uued teemad ära. Ning kuna kujundus oli piisavalt kompaktne, ei hakanud see nimekiri ekraanil liialt laiutama.

Ma ei otsi reisikaaslast ega soovi midagi osta, kuid siiski oli põnev ka nendest teemadest silm üle lasta - äkki on näiteks mõni rattamatk päevakorral. Võrreldes üldfoorumiga on siin liiklus hõredam ning sellevõrra oli ka välja toodud teemade nimekiri lühem - jällegi, kõik toimis. Praegu, kui nende kahe rubriigi nägemiseks peab kusagil eraldi klikkima hakkama, jäävad need minust vaatamata.

Uus kujundus on piisavalt pihtsa saanud, et kõik oluline oleks juba öeldud, siia midagi lisada ei ole peale kokkuvõtte, et lohisev väljanägemine ja nadi ülesehitus peidavad sisu enda taha ära.

Olen kindel, et varsti saavad vead korda ja puuduv elementaarne funtsionaalsus lisatud, selles osas on napi nädalaga ka omajagu edasiminekut toimunud (ilmselt nii mõnegi unetu öö hinnaga). Kuid kui niivõrd toores ja vigane versioon üles panna, siis oli kasutajate tormiline reaktsioon täiesti ootuspärane.

Saan aru, et Tripi kapitaalremont oli puterdava mootori tõttu vajalik, kuid hetkeseisuga eelistaksin ka ise kindlasti vana versiooni, hoolimata paarist väiksemast tehnilisest probleemist.

Tulin üle mitme aja siia ja selline tunne, et appiii.... Praegu küll lahkun ja otsin oma küsimustele vastuseid mujalt, aga no loodan et olukord on mõne aja möödudes parem ja need uuendused teevad foorumi paremaks kui vana versioon oli, mitte vastupidi.

Ei ole küll väga tõsiselt muudetud keskkonda testinud, mis ei ole täna ka veel väga valmis, aga tuleb meelde GoogleMaps -i uuendus. Olin alguses sellest väga löödud, aga täna meeldib palju rohkem kui eelmine.

Mulle uus kujundus meeldib aga kas RSS võimalus ka kuskil on? Kasutasin isiklikult lennupakkumiste jälgimiseks. Veebi lehte avan väga harva.

Loodetavasti jätkub Trip.ee meeskonnal oidu siinseid kurtmisi selekteerida.

Näiteks see, et mõni täiskasvanud mees löristab nutta selle üle, et osa tema laike on läinud ja kõiki iseenda postitusi ka tagantjärgi imetleda ei saa.
Iseenesest kahtlemata suur probleem, aga see probleem vast ei kuulu foorumi haldajate pädevusse.

Foorumi kompaktsus on kahtlemata tegelemist vääriv asi.
Google leiab uued URL-d nagunii varem või hiljem üles, liigse agarusega võib siinkohal ainult häda kaela tõmmata.

Paneks siis ka märgi maha...lühidalt. Uus veeb on nii halva ülesehitusega et kui varem sai Trip.ee`d külastatud paar-kolm korda päevas siis nüüd ei teki tahtmist üldse siia tulla.

Lisafeatuur võiks olla vanus profiilis. See teema läheb kohe poole huvitavamaks. Praegu ainult emotsionaalne paugutamine. Peale vanuse näitamist saab vb ka mõne baka töö siit kirjutada.

See uus platvorm on kahjuks küll täiesti mööda. Miks on peaaegu alati nii, et iga uus asi tehakse vanast oluliselt viletsam, kuigi teoreetiliselt võiks ju hoopis vastupidi olla?
Luuakse mingi täiesti uus platvorm, millega pole harjutud, mis on jube keeruline ja ebaloogiline..
Trip.ee võiks siiski arvestada, et kui nad palkavad 20-aastased oma kodulehte tegema, et Trip.ee peamine klientuur on siiski 30-40+ inimesed ja neid ei huvita ülimoderne sisu, vaid lihtsus. Nagu see enne oli.

Esmamulje päris masendav, Ei tea, kas tuleb kunagi nii palju aega et selle tilu-liluga ära harjun.

Ma olen kasutaja kümnetes foorumites aga nii tobedat kujundust ja kasutaja vaenulikku pole kohanud. vanas sai vähemalt aru sellestki, kui uus postitus oli lisatud kuhugi. Kahju. Oli hea asi aga ... tsiteerides klassikuid: tahtsime parimat aga välja tuli nagu alati

Mõnus värkendus graafiliselt.
Kas praeguse konto saab ka nt siduda FB kontoga?
Idee poolest see "dislike" nupp on küll üleliigne.. liiga delfi..
Like nupp on küll hea.. pigem oleks loogika kui ei meeldi siis
lihtsalt ei vajuta. Jõudu!

Hei,

FB kontoga sidumine: jep, see on plaanis, natuke raskeks teeb asja see et kasutaja e-mail FBs ja tripis ei pruugi sama olla, aga muud "ühist" neil kontodel ei ole.

Dislike: see oli esialgu ka vanas tripis, siis võtsime selle ära (teemad kippusid liialt "punaseks" minema), nüüd proovisime tagasi tuua. Vaatame, kui palju seda kasutatakse ning siis otsustame mis edasi.

Pooliku ja katkise versiooni ülespanemine: nagu öeldud, läksime teadliku riski peale välja -- tripi uuendus oli nii palju veninud, et väljatulemise järjekordne edasiükkamine ei oleks enam suuremat kvaliteedihüpet andnud. Soojas tagalas ei kipu nii hoolega vigu parandama kui otse turmtule all.

Oleme iga kommentaari kirja pannud, prioritiseerinud ning tegutseme parandamise kallal. Osad asjad on suuremad ettevõtmised, osad kiired parandused, kuid igal juhul töö käib.

Üks lihtne küsimus- kui varasemas versioonis sai otsida postitusi nii postituse sisus oleva märksõna või fraasi kaudu, siis uues see ei toimi(võib olla ma ei oska leida)- kas see oleks võimalik see tagasi tuua või selgitada, kuidas see oleks võimalik?

Ilus vaadata, aga ma ei leia enam üles riikide kaupa foorumipositusi. Mulle see väga meeldis, et vanas foorumis oli võimalik teemasid riikide kaupa valida. Mõlgutasid nt plaani reisida Indoneesiasse, võtsid Indoneesia teemad ja lugesid. Aga nüüd ma kas ei oska uues foorumis teemasid maade kaupa sorteerida, või polegi seda võimalust enam?

@EloX otsi foorumi vaates paremast servast "Filtreeri"

Ei kuulu küll ´´vinguvate-virisevate´´ inimeste seltsi, kuid antud lehe uuendus on minumeelest küll mitte paremini kasutavaks kasutaja suhtes muutunud. Leht on sisutühi... Eelmisel lehel oli kõik kenasti reas ja hõlmas palju-palju infot! Kuupäevaliselt kenasti näha viimane postitus jne... Nojah, eks see vbl on viga minus, et kasutan läpakat :P
Igatahes on väga kurb, et ainuke kenasti toimiv leht, kust võis leida reisikaaslasi, asjalikke ja ajakohast infot, on minu jaoks oma funktsiooni minetanud. Lihtsalt jääb lehe külastus minimaalseks...
Aga tegijatele uuendustes jõudu ja jaksu.
Meeldib väljend, mida elus ise tihti kasutada armastan...
´´Ei oska vahest enda meele järgigi olla, ammugi siis veel teiste inimeste meele järgi´´

Ei meeldi. Kahjuks... Otsinguga midagi välja ei tule. Kuigi tean, et peaks selline teema olema. Kui panna googlesse sama sõna siis pakub, et võib tripist lugeda, lähed peale ja lehte ei leitud. Oleks teadnud, oleks enne wordi kõik postitused ära salvestanud. Aga ei tulnud selle peale...

Mind häirib praegu ainult see, et kuupäevad puudu nii foorumipostitustelt kui lennupakkumistelt. Mobiilist on ikka tükkmaad parem foorumit sirvida kui varem.

Mul sama asi, enam lõbupärast ei käi, ainult hädapärast, isegi jääb päevi vahele. Varem meeldis rohkem, et foorumit avades oli kohe reas ja kergesti aru saada, mis teemadel oli kommentaare värskelt lisatud, seisis meeles, mis kuupäeva ja kellaajani olid loetud. Teiseks oli hea jaotus maailmajagudest riikideni ja iga riigi all veel enamkülastatavad kohad. Kolmandaks olid sooduslennud plaksti korraga ees. Üldse kogu info oli lehe avamisel kompaktselt haaratav. Praegu meenutab avamisel oma kauni värvilise kujundusega ja infolagedusega tibiajakirju, palun vabandust. Olen küll naine, aga eelistan selget must-valget infot. Fotodele omad galeriid.

Mis point on sügis-talviste lennupakumiste all kuvada näiteks juuni 2016 - juuli 2016?

Ennem tuli sõnumi puhul teade meilile, enam seda pole?

Mind häirivad:

 1. sisselogides viskab esilehele, mitte sinna, kus enne logimist olid
 2. kursoriga teema kohale minnes ei näe enam, millest teemas juttu. Paljud pealkirjad on liiga mittemidagiütlevad, et niisama huvi pärast lahti klikkida
 3. foorumi teemade kuvamine - nagu oleks kahekaupa grupeeritud, iga kahe teema järel on joon vahel (ma saan aru küll, et üks teema on valgel ja teine mingil õrnhallil taustal, aga ühegi oma ekraaniga ma seda vahet korralikult ei näe)
 4. enam ei näe, kus teemas on uusi/lugemata postitusi
 5. kõik on maru suur (kui panna ekraan 100% pealt 80% peale, siis on tekst küll väiksem, aga suur osa lehest täiesti tühi)

Ja uus kirju mummuline logo ei ole ka minu maitse :) Igavesti kribu-krabu on.

Varem oli mõnus - kohe esilehel nägid ära, millistes teemades on uusi postitusi, kerisid lehe alla ning nägid kohe ka kõik ostu-müügi, reisikaaslaste ning vaba teema postitused ära, samuti lennupakkumise. Nii mugav. Nüüd ma lähen otse foorumisse, esilehte väldin ning muid rubriike ei viitsi ka eraldi lahti klikkida. Lennupakkumisi võiks vaadata, aga loodan seal pigem Facebooki peale. Kõike seda teen varasema korra päevas asemel nii korra-kaks nädalas.

Kui ei ole sisse loginud, siis filtreerimine valdkondade ja sihtkohtade järgi ei tööta. Tuleb kiri
Whoops, looks like something went wrong.

Iga kord logi sisse. Varem ei pidanud vist seda tegema.

Ma kas ei näe või ei oska veel kasutada, aga tahaks tagasi saada Foorumi teemad riikide kaupa. See oli eriti mugav. Sai kiirelt ja lihtsalt vaadata mida räägitakse riigi kohta. Pregu trüki riigi nimi ja saad mis saad vastuseks. Ei ole väga kasutaja sõbralik selles osas. Aga jõudu ja jaksu:)

 1. kursoriga teema kohale minnes ei näe enam, millest teemas juttu. Paljud pealkirjad on liiga mittemidagiütlevad, et niisama huvi pärast lahti klikkida

Selle paneksin ka ise wishlistis päris kõrgele kohale

Mulle meeldis samuti, et varem sai ülevaate teemadest ainult kursorit liigutades. Lahti klikkisin siis, kui teema huvi pakkus. Seda tahaksin tegelikult kõige rohkem tagasi.

Tere

Ma ei jõua neid kommentaare siin lugeda. Aga kuidas ma saaksin vaadata postituse eelvaadet?

Kui lisan lingi, kas seda saab veel peita koodiga: [url=link]Nimi[/url] ?
Sorry, ma veidi oldscool vend. ei ela netis enam. Aga nii sai enne vist linke pandud. Palun kirjutada tagasiside postkasti.

Otsing on endiselt katki. Tundub, et otsib ainult teemasid, mitte sõnu, mis on kommentaarides kasutatud.
Samuti näitab teibaid ka uute kommentaaride kohta teemades.
(näitab, et on postitatud 14h tagasi, kuid kui lähed värskeima kommentaari peale, kuvab 5 päeva vana jutu).

"Ennem tuli sõnumi puhul teade meilile, enam seda pole?"" -- Meil on suurem jama meilidega, otsime lahendust, saab korda.

"Sisse logides viskab esilehele, mitte sinna, kus enne logimist olid" -- Jep, see oli mugav. See tuleb tagasi, aga tehniliselt on seal üks väike kuid keeruline nõks ja seepärast ei saa seda kohe teha.

"Kursoriga teema kohale minnes ei näe enam, millest teemas juttu. Paljud pealkirjad on liiga mittemidagiütlevad, et niisama huvi pärast lahti klikkida" -- Tahaks selle tagasi tuua, aga kuidagi paremini, see vana "kollane kast" ei toiminud eriti hästi pikemate lausete puhul ning tehniliselt tegid need eelvaated lehekülje hästi mahukaks.

"foorumi teemade kuvamine: nagu oleks kahekaupa grupeeritud, iga kahe teema järel on joon vahel" -- me pole rahul ei foorumi ei esiküljega, siin tuleb kindlasti korralikult muutusi teha.

"enam ei näe, kus teemas on uusi/lugemata postitusi" -- nagu ennist lubatud, tuleb see tagasi.

"kõik on maru suur" / "kohe esilehel nägid ära, millistes teemades on uusi postitusi, kerisid lehe alla ning nägid kohe ka kõik ostu-müügi, reisikaaslaste ning vaba teema postitused ära, samuti lennupakkumise" -- osaliselt on see loetavuse huvides, osaliselt me laiutame liiga palju, otsime kompromissi.

"Ja uus kirju mummuline logo ei ole ka minu maitse :)". -- Ehk meeldib see logo rohkem siis, kui ta kunagi ellu ärkab :)

Lugupeetud tripi asjapulgad.
Lugedes kika postitusi ei saa ma ikka aru, millal ükskord on võimalik otsida postitusi neis sisalduva märksõna või fraasi järgi. Palun konkreetset vastust, mitte vastusest kõrvalehiilimist! Kui seda ei tule, siis nii õelgegi, aga ärge palun lollitage inimesi.
Tänan!

Kui üldfoorumis mingi konkreetne maa välja filtreerida, siis postitusi kuvatakse täpselt ühe lehekülje jagu. Edasi vaadata pole võimalik. Lehekülje lõpus on küll nupp "Järgmine", kuid see viib üldfoorumi lehele nr 2 (st filter tühistatakse). Usun, et see ei peaks nii olema.

Täiendus: Kuna kiiret lahendust ilmselt ei ole tulemas, sest foorumi areng näib ilmselgelt seisvat (sellises poolpiduses vormis), siis leiutasin ise võimaluse. Tuleb aadressireale tippida (ilma jutumärkideta) järgnev: "&page=2". Number 2 on siis valimi lehekülje number, kui teemad jätkuvad kolmandal ja neljandal lehel, siis vastavalt kirjutada 3 või 4 jne.

Ausalt öeldes olen ka mina pettunud. Alguses tundus see uus layout isegi huvitav, kuid kuna funktsionaalsuses ja kasutajasõbralikkuses on ikka väga suur samm tagasi tehtud ja paremaks ei ole midagi läinud, siis see teeb hinge täis. Miks oli vaja muuta midagi, mis töötas väga hästi, kui asemele pakuti ainult tühi kest? Foorumi tegijad vist unustasid ära, et tripi kasutajad tulid siia ikkagi peamiselt sisu järele, mitte ei hinnanud seda, kuidas see igas võimalikus nutiseadmes välja näeb. Olen olnud tripis aktiivne lugeja/kirjutaja sisuliselt selle foorumi loomisest saadik, siit väga palju hääd nõu saanud, kuid viimasel ajal satun foorumisse üha vähem (peamiselt vaatan lennupakkumisi). Kasutamine on tohutult ebamugavam, teemasid ei leia üles ning sisu on ka justkui vähemaks jäänud (eks adminid teavad muidugi paremini, et kui tihedalt käidi siin varem ja käiakse nüüd). Kahju veidi...

Rubriigiks teema taga võiks kuvada esmalt ikkagi sihtkohta, mitte reisistiili vms. See filtreerimise asi on väga tüütu.

Siia võiks üles kirjutada informatsioon kuidas oma postitusi või kontot kustutada.

Nüüd, kus uus kujundus ja lahendus on juba mõnda aega üleval olnud, võiks vana tagasi tuua, see oleks siis parem ja ühtlasi ka uus (kuna teadagi uus on unustatud vana).

mitsushita,
hetkel kustutada ei saa. Mida saad teha juba preagu, on:
muuda oma teksti > kustuta tekst ja kirjuta nt vaid sinna punkt vms.
Mõni tometaja niikuinii näeb seda, arvab õieti, et muutsid meelt oma teksti osas ja peidab kogu su postituse.

Olles nüüd uut versiooni pikemalt kasutanud paistab mulle, et mingit lubatud hüpet paremuse poole võrreldes vanaga pole kahjuks toimunud. Trip on kasutaja seisukohalt hoopis keerulisemaks, tülikamaks ja ebaloogilisemaks muutunud. Käin siin vahetevahel vaid vanast harjumusest. Aga keda see ikka huvitab.

Ootan ikka "Kuhu soovid minna" asemele või lisaks selget jaotust: maailmajaod ja iga jao all riigid. Ilmakaart muutub nii sagedasti, et vähesed julgeksid kinnitada iga riigi teadmist või õigekirja, mis nimega seda foorumist otsida. Südamest öeldes, tahaksin vana Trippi tagasi, nagu siin mõnigi ohanud.

Mis kasu on andmepangast kui otsingumootor tunneb ära sõnu ainult pealdistest? Äkki saaks jooksutada paralleelselt vana Trip'i? Väga kummaline uuendus.

Halb. Väga halb. Need, kes siin harjumisest soiuvad, siis....pole millegagi harjuda. Ja vaatamata, et palju aega on uuendusest möödas, ega midagi ette ka ei viitsita vōtta, onju?

Mina arvan et kaotasite palju kliente seoses uue formaatiga

Käin veel vanast harjumusest lennupakkumisi vaatamas, aga foorum ja otsing sisuliselt kasutuskõlbmatu. Isegi ei viitsi teemasid vaadata ja vastata, kuna see on nii tülikas. Millal võiks mingilgi määral korda saada, et siis teaks uuesti proovida? See poolik lahendus on juba hulk aega olnud ja ei paista kuhugi poole arenevat.

Kohutav formaat on nüüd :( Arvan ka, et kaotate palju seniseid kasutajaid. Väga ebamugav on nüüd trippi kasutada, eelistan pigem kahjuks muid kanaleid nüüd.

Otsing ikka veel ei toimi mujalt kui ainult pealkirjadest? Postitustest fraasi/sõnaotsingu tekitamine ei ole ju ometi mingi raketiteadus :(

Väga totter on, et kui filtreerida, siis saab vaadata ainult ühe lehekülje. Kui minna edasi, siis viskab jälle üldfoorumisse. Tõesti kui on vaja ainult teatud teemat, ei viitsi sorida kõiki miljonit postitust läbi.
Teine asi mis ei meeldi, jah lennupakkumised olid enne palju paremini arusaadavad, mis kehtis, mis enam mitte.
Ja mulle meeldiks et oleks postituse juures ka kuupäev näha.
Kokkuvõtteks, varem vaatasin Trippi palju sagedamini...

See filtreerimine on tõesti täielik jama, kirjutasin sellest ise ka mõned postitused tagasi. Lõpuks leidsin ka lahenduse, kuidas saada järgmistele lehekülgedele (kirjutasin selle postitusse), kuid selline käsitöö on tüütu, ebamugav ning täiesti idiootne. Tundub, et tripi adminid viskasid selle pooliku versiooni üles ja rohkem pole siin käinud, sest praktiliselt ükski puudus, millele selle praeguse teema all viidatakse, pole lahendust saanud. Pole isegi ühtki admini kommentaari viimasel ajal...

Filtreerimise probleem on tänaseks päevaks lahendatud.

Tegelikult toimub trip.ee arendus igapäevaselt. Kahjuks enamus arendused ja parandused pole tavakasutaja jaoks silmatorkavad, mistõttu võib jääda mulje, et Trip.ee jääbki selline nagu ta hetkel on. Reaalsuses see nii ei ole. Me teeme igapäevaselt samme parema Trip.ee poole.

Tänasel päeval on meie põhi eesmärgiks luua paremat kasutusmugavust ja parandada teadaolevaid vigu. Pärast seda jõuame lisade juurde, mis muudavad reisihuviliste elu veelgi teadlikumaks ja põnevamaks.

See filtreerimise probleem on suhteliselt teisejärguline. Siin on lõpmatuseni küsitud, kas otsingut saab teostada postituse sisu järgi või ei. Siiani vastust ei ole. Ainult pealkirjade järgi otsida on suhtkoht mõttetu tegevus. Kas keegi on võimeline seda kommenteerima?

Otsingu paremaks muutmine on meil üks suuremaid teemasid, mis üleval hetkel on. Otsingu saab tekitada küll postituste sisu järgi, aga see lahendus on vaja vähe täpsemalt paika panna, et see ei hakkaks performance'it mõjutama.

Aga see tuleb kindlasti.

No kurat võtaks! Miks te neid asju hakkate paika panema alles siis, kui uus versioon on juba pool aastat üleval. Väga suureks kurvastuseks pean tõdema, et kogu see tripi värk on muutunud üheks suureks ebaõnnestumiseks. Vanast heast foorumist ei ole ei sisu ega vormi poolest mitte midagi alles jäänud. Ja kõik algas sellest, et te ise ei viitsinud mõelda, testida ja projekti juhtida ning viskasite enda laiskusest tegemata töö kasutajate ette lootuses, et ehk meie viitsime sellega tegeleda. Paraku enam mitte. Totaalne tootearenduslik ja projektijuhtimisalane läbikukkumine. Tõeliselt hea asi on oskuslikult p....e keeratud. Aga noh, kingitud hobuse suhu ei vaadata. Õnneks on Tripadvisor.

Üksjagu aega möödas ning uus trip.ee pole siiani koduseks saanud. Just out of curiosity- mida näitavad külastusnumbrid (külastuste arv ja uued liitujaid) võrreldes eelmise versiooniga?

Ühinen urmoo uudishimuga. Pole siin kuude kaupa kolanud ja lootsin, et tänaseks on ometi midagi paremuse poole pööranud, aga siiski mitte:((((( Näeksin hea meelega, et trip siinsamas endale pangede kaupa tuhka pähe raputaks, vanade heade sõprade ees suurelt ja punaselt vabandaks ja lõpuks ütleks selga sõnaga, kas ja millal oleks mõistlik vanas headuses tripi taas külastada.

No kuulge, IMHO on ignoreerimisest viisakam küsija pika puuga prsse saata ja asi sellega- kuidagi ei usu, et tegijad pole vastavat numbrit aegajalt vaadanud ning et viimase paari päeva jooksul pole kordagi foorumisse satutud. Niisiis, kas loen ennast vaikimisi prsse saadetuks ja lõpetan teema torkimise või tasub siiski teemal pilk peal hoida?

Ahoi!
Külastajaid on võrreldes aastatagusega kuskil 10% vähem, aga võrreldes 2 aasta tagusega 20% rohkem. Eelmisel nädalal oli näiteks 32 000 külastajat. Otsekülastuste arv on seejuures suurenenud, kaotanud oleme külastajate arvu ainult läbi google, mis peaks nüüd peatselt ka paranema hakkama :)
Kasutajate arvu kohta ei oska mina miskit kosta. Aga eeldatavasti on google ja fb sisselogimine kasutajaks registreerimise mugavamaks teinud.
Olen nõus et üleminek vanalt drupalilt uuele laravelile on olnud valulik ning me ei suutnud kõike, mis võib valesti minna ette näha. Samas oleme kõik, mis siin teemas kirjas on ka endale üles märkinud ning nii mitmedki siin kirja pandud probleemidest on juba ka lahendatud. Teised ootavad oma järge.
Peatselt tuleb ka tagasi võimalus kus kasutaja näeb missugused on foorumis uued teemad ja postitused ning võimaluse liikuda esimese lugemata postituseni. Otsingut parandasime samuti ning nüüd leiab vasted ka postituste seest.
Töö jätkub, aga piiratud ressursside juures võtab see kahjuks rohkem aega kui sooviksime.

Aga tehke variant uus versus van,et saaks ise valida lehele sattudes... siis näete päris tulemust....

Palju parem seis, kui oleks arvanud. Küllap siis minu probleem on liigselt vanas kinni olemises, igatsen siiani seda pisut lapsikut disaini ja lihtsust.

eks käiakse lendude sooduspakkumisi vaatamas, see on asi, mis liiklust toob, aga ei tähenda aktiivset lugemist, ega postitamist.

Foorumis otsingut teostades võiks uusimad teemad esimesena kuvada. Saaks parema ülevaate värskest infost.

Tundub, et uus Trip hakkab vaikselt paika loksuma. Tähelepanekuid parendamiseks aina harvem, et siis mõned. Vanas Tripis oli foorum 'varia' või midagi taolist, ei tule täpselt meelde. Võiks lisada, oli palju teemasi mis haakusid reisimisega ja erutasid reisisellide meeli. Teine tähelepanek, võib-olla tehniliselt keeruline aga ikkagi, vanas foorumis oli sisselogimisel kohe näha mitu postitust on teemast lugemata. Väga mugav oli.

Ahoi, ehk tekitaks kommentaari juurde ka mingi "kustuta" funktsiooni ? Miks ? Sest kohati on kommentaari salvestamine üli aeglane ja kui siis topelt vajutad, on ka üks-sama asi kohe 2x ! Asja mõistlikkuse huvides tahaks siis enam kirjutatud kommi ära kustutada, paraku pole võimalik. Ok. Kui ei saa, siis võiks adminnid-moded selle ettevõtta, kuid kes jõuab neid ülevaadata ?!

Eks neid tähelepanekuid ole vähem ka sel lihtsal põhjusel, et külastajaid tunduvalt vähem siin....minu ja paari lähema inimese puhul läks nii nagu arvata oli, kes kord kvartalis ja kes üldse pole enam käinud siin. Iseenesest kahju, aga nii juhtub igal elualal vahel. Lõigatakse näppu....

Tervitused tripikatele Guatemaalast,

to sebin - "vanas" tripis oli olemas eraldi Vaba teema. Hetkel on see olemas eraldi valdkonnana. Oleme seda ka toimetuse liikmetega arutanud ning otsus on olnud ühtne, toome Vaba teema peatselt tagasi. See lugemata/loetud teema on tegelikult juba välja arendatud, aga seal on üks tehniline nüanss millega IT hetkel tegeleb ja kohe kui see lahendatud, siis on sisselogimisel ka näha ka mis teemad on lugemata ning teemale klikkides suunab viimaste lugemata kommentaaride juurde.

to Cocopoco - kustuta funktsioon on tegelikult viimistlemisfaasis, aga see jääb kasutamiseks moderaatoritele. Hetkel hoiavad moderaatorid topeltpostitusi kontrolli all. Probleemi lahendus on pigem selles, et topeltpostitused ei oleks lubatud ning IT on probleemist teadlik.

to poegkaru - mul on olemas ligipääs statistikale ning külastajate arvu kohta kirjutasin kuu aega tagasi, et tripil on kuskil 10% vähem külastajaid just google ja SEO probleemide tõttu. Probleemiks siis üsna valulik üleminek drupalilt laravelile. Igatahes googlest tulev külastatavus on paranemas ning nüüd on iganädalaselt unikaalsete külastuste arv sama mis eelmisel aastal. Ehk siis iganädalaselt on tripil kuskil 30 000 unikaalset külastajat. Toon siia näitena, et kui tripil oleks eelmise aastaga sarnane külastatavus läbi google, siis oleks tripil võrreldes eelmise aastaga 10-15% rohkem külastajaid.

Ehk siis tegelikkuses on iga muudatus valulik ning iga muudatuse juures on kasutajaid kellele need ei meeldi ning nad ei taha või ei suuda nendega adapteeruda. Oleme järjepidevalt uuendusi ka üles laadinud ning tööd jagub! Ootame igasugust tagasisidet siia teemasse huviga ning teeme kõik, et tripi külastamine tripikatele veelgi mugavamaks teha.

Andres

Vanas tripis sai ülepäeviti mõnusalt aega veedetud. Nüüd heal juhul korra kuus vaatan siia. Vabandust, aga ei meeldi.
Ehk olnuks mõttekas jätta "konservatiividele" alles vana variandi kasutamise võimalus? Kõik oleksid õnnelikud...

to andresk:

1.kui arvestada ka potensiaalne kasv, mis iga aasta ma eeldan toimus ja oleks ka edasi toimunud, siis kukkumine on päris tuntav vist

2.ja kui nüüd viia lahku lihtne külastatavus ja ka mingi teema kommenteerimine, siis pole ju eriti lõbus, kui esmaspäeva lõunaks kella 13 ks on kommenteeritud ainult kahte teemat....ei mäleta, et vana trip.ee versiooniga sellist ikaldust oleks olnud

Poegkaruga täiesti nõus.
Uus trip on nagu nõukaaegne kaubamaja- külastatavus oli massiline, aga osta polnud midagi. Sama siin- külastavus on vägev, aga lugeda pole enam kahjuks midagi. Olles ise huvitunud just autoreisist, tuleb kahjuks tunnistada, et kui viimase nelja nädala jooksul on sinna lisandunud viis postitust, siis kahjuks on see teema varjusurmas(või juba välja surnud). Siiski palve- palun tooge vana trip tagasi, ehk saab seda foorumit veel päästa. Seda, et te suudaksite uut trippi vanaga samaväärseks teha, ilmselt ei usu enam keegi- aeg on tenud oma töö.

Ehk peaks tegema küsitluse, kas eelistatakse vana kasutajasõbralikku kompaktset tripi foorumit või uut vaimusünnitist, kust peale viieminutilist kannatlikku edasi-tagasi kerimist närviliselt välja logid.
Hetkel jääb mulje, et pirukas on põhja kõrvetatud. Aga pagarid lohutavad, et küll lõpuks kõrbelõhnaga harjub...

Tsiteerides kasutajat Rännumees:
"Miks oli vaja muuta midagi, mis töötas väga hästi, kui asemele pakuti ainult tühi kest? Foorumi tegijad vist unustasid ära, et tripi kasutajad tulid siia ikkagi peamiselt sisu järele, mitte ei hinnanud seda, kuidas see igas võimalikus nutiseadmes välja näeb."

TheOatmeal iseloomustab uut trippi hästi:
http://theoatmeal.com/comics/mobile_website

Kehtib ka tava-arvutis.
Teen lehe lahti ja foorumi asemel on lehetäis... oleme viisakad ja ütleme "reklaami".

Ma olen püüdnud harjuda, aga no ei, ei saa.
Seljakoti- ja reisi-foorumi asemel on teil nüüd lennupiletite reklaami leht.
Võib-olla ongi nii parem.

Mitte pahaga öeldes, aga ehk oleks aeg tunnistada projekt läbikukkunuks ja teha uus/või vana? Ei peagi igakord välja tulema, aga tundub kuidagi totter ignoreerida mitu lehekülge inimeste täiesti põhjendatud arvamusi ja fakti, et foorum lihtsalt sureb välja.

Väljasuremine - suretamine foorumi puhul pole vast õige argument, sest kuna palju teemad on mitmeid kordi käsitletud, siis pole põhjust sama kedrata. Palume ju ise ka uutel tulijatel kasutada otsingut, mitte iga küsimuse kohta kohe teema teha. Järelikult on paljud küsimused vastuse saanud ja nö andmepank töötab. :)
Järele on jäänud siis sellisemad teemad-kohad, mille kohta keegi oluliselt sõna võtta ei oska.
See muidugi ei tähenda, et ma hetkel siin oodi laulan aga ju ma olen siis selle kujundusega juba harjunud ja oluliselt kasutamist ei sega enam.

No ma nimetaks küll seda väljasuretamiseks kui pool aastat järjest lubatakse operatiivselt "põlevate" teemadega tegelemist - reaalsuses pole mitte midagi ära parandatud ega praktiliselt ühtegi nõuannet kuulda võetud, otsing ikka ei toimi normaalselt, pealeht on ikka ebainformatiivne ja ebamugav, foorumis jätkuvalt puuduvad elementaarsed funktsioonid nagu "loe viimast postitust" jne.
Mõttetu kõike lahti kirjutada, seda on juba 5 lehekülge teiste poolt tehtud.
Ime pole, et foorumil enam sisu pole ja keegi siin ei kirjuta, kui midagi üles ei leia. Loeks ja kirjutaks ise ka huvipakkuvate riikide kohta, aga kui ikka otsingusse paned nt India ja leht hakkab tootma 2007 aasta postitusi, no millest me siis räägime, kui nii lihtsat ja elementaarset filtrit ka ei viitsita korda teha...

"Loe viimast postitust" asemel on "Mine uusima kommentaari juurde".
Tõesti ei näinud?

Ja panin praegu otsingusse India ning annab ka palju hilisemaid kommentaare kui
2007.

Virise vähem mees, ausalt. Sellise suhtumisega ei tunne küll puudust nendest
sinu "huvipakkuvatest" postitustest.

Sisutult võib ju vastu vaielda ja teravalt eestlaslikul kombel ära panna , aga see ei muuda fakti, et

 1. "Mine uusima kommentaari juurde". - ei ole sama mis "mine lugemata postituse juurde", ehk Sinu toodud nupp viib teema lõppu, mitte pooleli jäänud kohta, ehk tegemist on täiesti kasutu nupuga. Rääkimata sellest, et nupuni jõudmiseks peab teema avama ja alla ketrama.

 2. Otsing annab loomulikult ka hilisemad variandid, aga selleks peab kõik läbi ketrama, ehk ajakohase info leidmine on väga tülikaks muudetud.

ja lugupeetud Maur.Aur, minu meelest teema oligi tehtud kriitika saamiseks, või mis?

"Rääkimata sellest, et nupuni jõudmiseks peab teema avama ja alla ketrama."

Jama jah kui nii palju vaeva peab nägema. Sinusugusega koos reisida võib ääretu piin olla, oo lugupeetud Flatu.

Ja kui teha kriitikat, siis võiks osata ka seda taluda. Eriti kui ei ole oma elus ühtegi foorumit teinud.

üldiselt võiks inimesed, kes enda pildi asemel kasutavad massimõrvari pilti, vait olla.
Häbi peaks olema.

Ja sea nime all võib uhkusega kirjutada?

Ohooo! Hakkab nagu looma. Vana head trippi on juba tunda. Andke aga hagu! Sellest olengi siin uues igavas ja steriilses foorumis puudust tundnud. Pole intriigi. Pole kirge. Ainult mingi luuserite blablablaa.

Häid jõule Sullegi ja kõigile teistele reisisellidele ka :)

Soovin enda poolt trip.ee loojatele ja arendajatele kauneid jõule!

@Maur.Aur

"Ja kui teha kriitikat, siis võiks osata ka seda taluda. Eriti kui ei ole oma elus ühtegi foorumit teinud"

Kahjuks sinu poolt pole lisaks personaalsetele solvangutele/rünnakutele tulnud minu suunas ühtegi konstruktiivset kriitikat.

Küsimus ei olnud varem ega ka nüüd sinu isikus, vaid foorumi uues kujunduses.

Kas keegi oskab öelda, mille järgi on järjestatud mingid konkreetse otsingu tulemused? Kui nt kirjutan "Sitsiilia", annab täiesti arulageda valiku suvalises ajalises järjekorras. Varem andis vähemalt kommenteerimisajaloo järgi.
Pean ka nõustuma nende paljude kriitikanooltega uue asja kohta, vana versioon oli kõvasti etem. Kuna see on ainuke eestikeelne selleteemaline keskkond, käin ikka siin, inglise keelt nii vabalt ei valda, et inglisekeelsetel saitidel vabalt toimetada.
Elu on näidanud, et kui tekib piisavalt suur hulk rahulolematuid, teeb keegi uue ja parema.
Mul on selliste muudatuste tegijatele alati küsimus olnud, et mis siis vanas (ja väga hästi toiminud) keskkonnas ei rahuldanud või mis positiivset oodati uuendustest?

Huvitav, kes need isikud nii hingelise trauma on saanud, et isegi jõulusoovidele negatiivseid laovad ? Kõrgem idiootsus ja tsirkus kuubis ! :D

Otsing on uue tripi kõige nõrgem külg. On sellest räägitud juba küll, aga midagi ei muutu. Ilmselt ei hakkagi muutuma.
Pealkirjadest otsib, sisudest otsida ei saa. Väga nõrk.

Uue Tripi kõige nõrgem külg on siiski arendajad.

Ei tea kas arendajad plaanivad üldse muuta midagi voi on need hüüdjate hääled kõrbes? Siis oleks selgus majas vähemalt. Kui ei, võiks selle postituse sulgeda ja asi ants...muidu aga head pühadeaega!

Tere veelkord.
Tundub, et asi hakkab juba tragikoomiliseks muutuma. Nagu eelnevalt näha, on viiel leheküljelel tehtud kümned parandusettepanekuid, kuid valdava enamusega tripi moded neist pole arvestatud. Palun Tripi arendajatelt siiski konkreetsret vastust, kas neid parandus/täiendusettepanekuid arvestatakse või mitte- kui jah, siis milliseks kuupäevaks need on need paranduses/täiendused sisse viidud. Kui ei, siis nii ka öelge- pole mõtet siin oma aega rohkem raisata, et igapäevaselt vaadata, kas on midagi uut või mitte. Öelge see otse välja ja vähemalt mina ei tülita teid rohkem sellel koduleheküljel.
Aitähh!

Vabandused. Oleme palli maha pillanud, kuid töö käib taas, uuendused tulevad järg-järgult aasta algusest.

Mina saan aru nii. Vana trip foorum põhines Drupal platvormil. Sellel oli see puudus, et ei sobinud hästi nutiseadmetes kasutamiseks ja äkki ei saanud sinna hästi reklaami müüa (loe raha teenida), kuna platvorm ei võimaldanud reklaame esitleda. Muidu oli hea platvorm.
Selle asemel, et valida mõni tore tuntud foorumi platvorm, näiteks hästi palju levinud phpBB, mida kasutavad paljud emakeelsed foorumid, mindi seda teed, et valiti Laravel.
Nii saab lugeda ka esimesest postitusest:

"Valik tuli teha kahe lahenduse vahel: kas kasutada mõnda olemasolevat sisuhaldussüsteemi või luua Tripile täiesti uus platvorm, millele saab ise lisavõimalusi luua. Valik langes teise variandi kasuks, kuna tulevikuplaane arvestades tundus arendusvabadus olulisem."

Paraku osutus Laravel tripi meeskonna jaoks liiga kõvaks pähkliks. Võimalik, et isegi kahetsetakse selle platvormi valikut. Tagasi minna enam ei saa, sest liiga palju on juba tööd tehtud ja aega ning ehk ka raha kulutatud. Sestap olemegi praegu siin kus me oleme.

Kaupol on õigus, aga Laravelis polegi niiväga probleem, seal arendada on endiselt efektiivsem kui Drupalis. Pigem häda selles et arendusmeeskonnas pole kedagi, kes saaks tööd täie rauaga teha. Uuel aasta prioriteedid paremini paika, muud polegi.

Tegelikult ei toiminud Drupal hästi ka ka Macil, eriti andis see tunda retina peal kus kogu tekst oli nagu kirbusitt. Homme algab juba aasta 2017 kus 4K resolutsioon peaks olema juba mingisugunegi standard. Ega phpBB on tänaseks ju samuti minevik, pole ju normaalne kui lugemiseks zoomima peab.

Ma ei usu, et "rohkem arendust" midagi muudab.
Kasutajate või sissekannete nappus ei ole seotud sellega, kuidas otsing töötab või kas sissekannet saab kustutada.
Oluline on, kas trip.ee-d on kellelgi vaja või ei.

Alguses rahuldasite te seljakotirändajate kampa.
Siis tulid peale Egiptus-Türgi-Kanaarid.
Kes peaks Trippi kasutama nüüd, Facebooki ajastul?
Kuidas peaks ta siia jõudma?
Mis lehed või sõbralikud teenusepakkujad ta siia suunavad?
Kui ta jõuab, siis mida näeb?
Miks peaks ta siia jääma?

Ma loen teist sarnast foorumit - matkafoorumit. See ka hingitseb. Ehkki matkatakse aina rohkem ja rohkem, ei ole neti-foorumites seda näha.

Ehk, ma ei usu, et rohkem "mootori kallal nikerdamist" midagi annab. Kujundus on teil üldiselt niigi okei. Mind isiklikult vihastab reklaamide rohkus, aga see pole ju mootori mure. Aga mis aitaks - ja kas üldse - ma ei tea.

Trippi küsimus on väga õige. Kellele seda foorumit tehakse? Arenduste järgi paistab, et reklaamiandjale eelkõige. Tegelikult hakkas kogu asi peeti minema mõni aasta tagasi, peale omanike vahetust. Vanad enam ei viitsinud, uued aga ei teadnud kuidas minna edasi. Omanike vahetus tekitas suurema pereheitmise modede seas sest ka neid teavitati sellest alles siis kui sündmus juba toimunud oli. Mitu mode, kes olid foorumi juures peaaegu sünnihetkest omasid ressursse ja tahtmist ise selle foorumiga edasi minna, soovisid Trippi investeerida ja arendada. Kuna neid ignoreeriti siis lahkusid need suurte kogemuste ja autoriteediga tegijaid siiit ukse paukudes. Mis seal aga salata vana foorum toimis foorumi ja suhtluskeskkonnana just tänu modedele. Kuigi nendega ei oldud rahul, neid sõimati sageli ja tihti ka põhjusega suutsid nad hoida selle keskkonna elava ja arenevana. Siin oli intriigi ja põnevust. Huvitavaid teemasid ja vaidlust. Tatti ja verd pritsis. Siia oli põnev tulla. Trip toimis ühtehoidva kommuunina. Uued tehnokraatidest omanikud aga siin praktiliselt sõna pole võtnud, kui siis ainult vabandamas käinud, vanad moded on lahkunud ja need vähesed kes jäänud ei suuda või ei viitsi paraku üksi foorumit foorumina käigus hoida. Samuti on tehnilised probleemid üle pea paisunud. Elu on Tripist lahkunud, pole enam hinge. See mis platvormi kasutatakse ei oma mingit tähtsust kui kasutamise peamine mõte, kasutaja, on kadunud.

to tripp - Kõik sinu esitatud küsimused on ka meil läbi töötatud. Praegune probleem on olnud arendamine ning arendamise kiirus. Uue tripi prioriteet oli teha sellest portaalist veelgi ägedam reisiportaal ning samuti tuua trippi uusi elemente. Kahjuks oleme me siiani veel arenduste algfaasis ning nagu kika mainis on oodata uuendusi uue aasta alguses! Rõhume ka edaspidi just iseseisvale reisijale (sealhulgas siis suuremas osas just backpackerid).
to raivo - ma leian, et pole mõtet tuua omanikevahetust siia teemasse sest selle taga on pikem story. Tulemustest võin välja tuua, et viimase 3 aasta jooksul on tripi külastajate arv kasvanud 50-70%. Nagu ma juba kirjutasin, siis oleme hetkel alles arenduste alguses ning hoidkem positiivset meelt. Ressursid on piiratud, aga teeme kõik võimaliku, et trip kasutajasõbralikumaks ja huvitavamaks teha. Ja mis reklaamidesse puutub, siis kust võtad, et arendused on suunatud reklaamiandjatele? Reklaampindade arv on väiksem kui vanas tripis.

Rohkem positiivsust ja reisiderohket uut teile!

"Tulemustest võin välja tuua, et viimase 3 aasta jooksul on tripi külastajate arv kasvanud 50-70%."
AndresK, sa võid ju petta iseennast, mitte kasutajaid. Sisu on samal ajal kahanenud 50%. Raivoga saab ainult nõustuda, kuigi me muidu omal ajal kaklesime piisavalt.
Rahateenimise koha pealt on ilmselt õigeid samme tehtud, vana foorum oli selline hobi ilmselt tegijatele ja rohkem nagu kogukond, Miks peaks keegi vabaahtlikult panustama saiti, mille eesmärk on raha teenida? Ega ei olegi...

Trip.ee-l on alati olnud suhtumis-probleem ja selle nimi on "Kasutage otsingut!".

Iga arukas sots-meedia platvorm TAHAB uut sisu.
Uusi küsijaid, vastajaid, lugejaid, vaatenurki ja melu.
Aga trip.ee pole iial tahtnud.
Miks te kirjutate! Ärge küsige! Minge otsige, ehk on keegi samast asjast juba rääkinud! Kasvõi ääriveeri! Võib-olla google teab?
Isegi kui te küsite, siis otsige enne üles vana sarnane teema ja küsige seal!

Mida t_ra küll?
Miks peletada inimesi?
Kas trip tahab olla wiki?
Sinna selline suhtumine sobiks.
Aga aktiivse, elus keskkonna korral - anda küsijale vastu näppe selle eest, mida me jusnimelt tahame, et ta teeks?
MIKS OMETI????

Teine samasugune jama on (oli) keelenatsindus.
Käia kasutaja kirjutisi toimetuse poolt parandamas - midagi nõmedamat ei saa olla.
See vihastab.
Ja reisihuvilised väljastpoolt panevad tähele.

Tulemusena lõi trip.ee endale "tugevalt modereeritud" keskkonna, mitte sõbralikus ja kasulikust lehe imago.
Seda just ajal, kui rahval tekkis raha ja aega ja maailmarändamine muutus popiks.

Kas seda saab muuta?
Ma ei tea.
Aga "teeme otsingut veel paremaks" kõlab nagu "Tümpsa teeb veel rohkem tööd!".
Mantra, mis probleemi sisust meelega mööda vaatab.

Ma pole ammu midagi nii rumalat lugenud kui see, mida Tripp kirjutas.
Antud kasutaja (kes on ka moderaator!) postitused on pannud varemgi pead vangutama, aga nüüd on vist viimased ajuriismed ära joonud.

Justnimelt postituste kvaliteet on see mida tuleks hoida ja parandada!

Keegi peale kasutaja Tripp ei taha siin näha keskkonda, kus iga päev tehakse ca 10 postitust stiilis "tere Ma tahan minna 2019 sepptembris egyptussse kas keegi on käind seal soovitake hotelli"

Keelenatsindus ei meeldi trippile. Aga paljudele lugejatele ka ei meeldi postitused kus nimed on väikeste tähtedega, eestikeelsed sõnad vaheldumise ingliskeelsetega ja küsimused umbes tasemel- kuidas hääletada Eestist Ibitzale.

Trippile:

"Uusi küsijaid, vastajaid, lugejaid, vaatenurki ja melu." -- väga nōus, ilma pulbitseva kogukonnata on oht lihtsalt reklaamtulbaks muutuda.

Keelenatslus -- kas see on ikka teema, ei mäleta juba aastaid "Trip.ee parandas kirjavigu..." jalust postituste juures.

Just selline elitaarsus Tripi tappiski.
"Ei, neid küsimusi me ei taha."
"Ei, nii rumalaid / kirjaoskamatuid / saamatuid kasutajaid me ei soovi."

Aga keda me siis soovime?
Kui eesti reisihuviline siiralt tahab teada, kuidas "ibitsale" saada, siis seda ta tahab ja selline ta on. Miks selle ees silmad sulgeda?
Mis imelikku ja eksootilist reisihuvilist me siis taga ajame?

Ise inglise keelt rääkiv ja vabalt guugeldav äss leiab oma vastused niikuinii ise netist. Temal ei ole siia asja. Tripadvisor, yelp, airbnb, lennufoorumid ja piletisaidid - need on kõik olemas. Erinevalt tripi algusaegadest, kui Eesti oma Bookinghouse oli erakordne tegija. Nüüdseks on ka Aafrika ja Kesk-Aasia nurgatagused netti jõudnud, oskajal otsijal on kõik, KÕIK ka tripita olemas.

Kui me ootame trip.ee-sse ainult "asjalikke küsimusi varem vastamata ja googlest puuduvatel teemadel", siis ongi kõik ju hästi. Tuleb küsimus-paar päevas, keegi ehk vastab ka. Aga siis pole mõtet rääkida aktiivsusest, kogukonnast, reklaamikäibest ega üldse millestki. Ongi selline nurgatagune sait, kus intelligent-reisijad saavad lurkimas
käia. Ja harvade päris-kasutajate üle õelutseda.

Olin aastavahetuse välismaal, enda jaoks uues sihtkohas, kogu perega, kogu reisi korraldasin ise. Tripist sihtkohta otsisin, targemaks ei saanud. Uut teemat teha ega nõu küsida ei tulnud isegi pähe. Miks? Selleks, et keegi saaks mulle "oled ajuriismed ära joonud" vastata?

Samas on ju ka kasutajate hulk piiratud ja kui üks kasutaja on viis korda kirjutanud, kuidas taksoga X lennujaamast X linna saab, siis ta kuuendasse teemasse sama juttu enam ei viitsi kirjutada.
Tekib tohutult teemasid, kus keegi küsib, aga mitte keegi ei viitsi vastata, sest kõik tunnevad, et "mina enam kuuendat korda ei kirjuta sama juttu, las keegi teine teeb seda". Aga teised ka ei viitsi.
Kas sellised vastuseta küsimused jätavad arvukatele uutele kasutajatele Tripist parema mulje?
Ma ausalt öelda ei mäletaTripis teemat, kus keegi kirjutab, et otsis Tripist infot, aga ei leidnud, ja nüüd küsib. Või et "viimane teema on 3 aasta eest, kas vahepeal on midagi muutunud?" ja keegi käsiks guugeldama minna. Võid muidugi mõne lingi saata postitusele, kus keegi on vastu hambaid saanud sellise postituse eest.

Trip mingil määral on suutnud tekitada olukorra, et küsimusele on lootust leida asjalik vastus. Modereerimata kommentaariumi tulemusi näeme Delfis näiteks - kunagi võis seal avaldada arvamusartikli ja kommentaariumis tekkis mingi asjalik arutelu antud teemal. Siis tekkis üha rohkem möla vahele ja nüüd on seis, kus asjalikud kommentaarid puuduvad, sest kirjutajad on loobunud, ongi 500 kommentaari mingit möla. Klikid on, tekstimaht on, reklaamikäive mühiseb, aga sisu puudub.
Oleks kahju, kui Tripist enam asjalikku infot üles ei leia, sest ei suuda 30 sarnast teemat läbi klikkida. Keegi siiski peab elitaarsuse ja mölapidamatuse vahel mingit keskteed otsima.

Sama asi on ka keelenatslusega. Kui mode ei paranda, siis alati leidub keegi, kellel pole midagi teema kohta öelda, aga ilgub Ibitsa-Ibiza kallal ja solvab postitajat rumaluse eest. Kui moderaator suudab kiiresti ja pea märkamatult parandada probleemi, siis hoiab ta sellega ära hulga solvavaid ja postitajat peletavaid õelaid tühikommentaare. Kui aga Ibitsa-Ibiza, Burma-Birma parandamise asemel hakata komasid lisama ja suuri algustähti muutma, siis läheb see juba teistpidi üle piiri.
Pieteeditundeline modereerimine on kahtlemata vajalik - kas need inimesed on siit kõik poolenisti minema jooksnud mingite omanikuvahetuste pärast, seda ei oska kommenteerida.

Keelenatslus mõistlikul tasemel peab siiski olema. Komade tasandil sorkida pole mõtet ja keeleksamit ka ei pea korraldama. Aga Ibitsa parandaks küll õigeks. Ehk jääb siis ka teemaalgatajale nimekuju meelde. Pealegi on riigi, linna või inimese nime kirjutamine suure algustähega üks tuntumaid reegleid. No umbes sama elementaarne, nagu kempsus paberi kasutamine. Loomulikult saab ka mõlema tava vastu valjuhäälselt protesteerida. Aga mida see näitab?
Kõigil pole sellist keelevaistu ja kogu reeglistikku ei tea peast ka paadunud keelenats. Usuge, kõik moded aktsepteerivad seda.
Parandamise käigus ju kirjutajat läbi ei sõimata. Kunagi lisati see vigade parandamise teade, et oleks näha kasvõi teemaalgatajale. Eemale peletab vigade parandamine pigem suure egoga isiku, kes on harjunud maailmanabaks olema ja tunneb ennast ka siis puudutatuna, kui küladiskol keegi talle otsa juhtub vaatama. Kui paljud meist vihkavad oma kooliaegselt eesti keele õpetajat? Ossi tasemele jäänud kiruvad muidugi veel järgmised 20 aastat. Kindlasti on ka muid erandeid.

Eespool oli hea näide, et Delfit ju sõimatakse peldikuseinaks. Ja igaühel ongi vabadus seal kirjutada, mida sülg suhu toob. Ainult teatud sõnad tuleb eemal hoida. Aga seal on puhas kliki-reklaamihuvi. Meie foorum ei pea olema kriiskavpuhas aga elementaarne kord tuleb ainult kasuks. Kes viitsiks lugeda minutite kaupa teemasse mittepuutuvat mula selle lootusega, et äkki seal kusagil mula vahel on mõni asjalik mõte.

Järgmine teema otsing. Samuti seinast seina. Mis kasu on tüübist, kes logib sisse ja kirjutab kohe oma küsimuse? Alles hiljuti oli siin teema koos näitega, et sama asja küsiti lühikese aja jooksul korduvalt. No kurat küll, ma ei hakka iga nädal 10 minutit oma aega raiskama, et järgmisele inimesele sama asja seletada. Saabki lakoonilise lingi, et loe sealt. Samas polnud teema sugugi kaugel. Huvipakkuv rubriik tuleks siiski esmalt üle vaadata. Miks sellise küsija aeg rohkem maksab kui minu oma?? Kusjuures mingi osa infost ajas eriti ei muutu.
Samas ei tohi küsijat kohe tingimusteta mutta tampida, sest otsing pole päris selline, nagu ta peaks olema.

Just äsja tekkis foorumisse jälle soovitus kasutada Kuuba kohta uuemate postituste leidmiseks otsingut.
Kui seda teha saab vastuseks 270 foorumipostitust, mis on listitud mingisse arusaamatusse järjestusse. Igatahes pole nad nii, et uuemad on eespool, ega ka tähestikujärjekorras. Kuidas sealt uuemad leida on mulle mõistatus.

Vanas versioonis olid ilusti riikide kaupa ja paljudel riikidel veel alamjaotistena ka suuremad piirkonnad või linnad ning siis listis tulemused nii, et uuemad olid ees.

Täna tegin ühe katsetuse:

 1. Otsing "Indoneesia" annab 327 foorumipostitust (ikka suvalises järjestuses - esimene aastast 2011, teine 2007, kolmas 2003, siis jälle 2011)

 2. Otsing "Bali" annab 472 vastet, loogika järgi ei peaks neid olema rohkem kui Indoneesia otsingu tulemusi

 3. Otsing "Java" annab 1275 vastet, millest esimene on kohe: "Vene sõjaväe topograafilised kaardid digikujul" ehk "sõ-javä-e" sisaldab (peaaegu) otsitavat "java"-t.

Seega on soovitus otsingu kasutamiseks igati teretulnud, eriti nende poolt, kes on siin foorumis igapäevased kasutajad või moderaatorid ning teavad, kui hästi see töötab. (See oli iroonia).

See ongi minu arvates põhipõhjus, miks tekivad iga natukese aja järgi uued teemad selle asemel, et leida vastus juba olemasolevatest postitustest või mõnda neist edasi arendada.

Internet ei tööta viisil "lollid küsivad, targad vastavad".
Internet on KOGUKOND, kus IGAÜKS panustab, natukene.
Täna küsin mina "kuidas saada ibitsale" ja sina vastad.
Homme küsib Pets - ja mina vastan.
Ja nii edasi ja edasi.

Aga selleks peab tänane küsija homme trippi tagasi tulema.
Kui me degradeerime foorumi staatiliseks wikiks - siis ta ei tule.
Vaja on kogukonna tunnet, ja kasutajale näkku pekstes seda EI TEKI.

Otsing.
Mis kuradi otsing?
Kui ma tahan otsida, teen ma seda googlest, mis annab mulle kätte kogu maailma, mitte ei piira mind ühe foorumi kahe teemaga.
Kui ma olen foorumis, siis ma tahan päris inimeste käest midagi küsida, mitte ei taha "otsida".

Kui kasutaja on meie lehele jõudnud - ta teab selle olemasolu, on oma brauseris selle lahti võtnud ja viitsinud end ära regada ja midagi päriselt kirjutada, siis tuleb teda siin hoida nii kuidas saab.
Ja teha lisatööd, et ta tuleks pärast reisi TAGASI.

Sellist liberastlikku demagoogiat nagu Tripp väljutab on naljakas lugeda.
Reaalsuses ei too tema promotav ideoloogia mitte melu vaid läbu.
Mingit "kogukonda" samuti ei teki.
Sest enesega hakkama saav, ennast ja ümbruskonda natukenegi austav ning suuremate kirjavigadeta kirjutada mõistev inimene ei pea eriti lugu kirjaoskamatutest, ülbetest ja laiskadest ossidest, kelle arvates on nende aeg hinnalisem kui teiste foorumlaste oma. Ja see mittelugupidamine on kahepoolne.

Keelekasutuse võttis tabavalt kokku Meelis.
Jah, rumalusest / ülbusest / enese ja teiste mitte austamisest tingitud koledad kirjavead tuleb parandada ja soovitavalt ka postituse alla parandamise märge jätta. See distsiplineerib.
Näpuveast või grammaatika peensusteni mittetundmisest tulenevad vead las olla.

Põhimõtteliselt on siin Trip.ee kolme valiku ees:

 1. Minnagi liberastlikuks. Sellisel juhul oleks mõistlik kaotada ka konto regamise kohustus.
  Uusi kasutajaid küll eriti juurde ei teki, paljud vanad lahkuvad jäädavalt.
  Aga läbu käib see-eest täiega.
  See kontingent paraku lennupileteid eriti ei osta ja reklaamikäive läheb praeguse rahateenimise kontseptsiooni puhul suht nulli.
  Kui aga foorum täis pikkida google adwords reklaame, siis neile klikib selline seltskond päris palju ja mingisugune papp isegi kukub.

 2. Minna konservatiivsuse rada. Foorum on puhas ja korras, seda on hea ja hariv lugeda. Aga selle toimimiseks on vajalik tõepoolest korralikult funkav otsing.
  Ajaga kasutajate ja postituste hulk kasvab ning tekib ka midagi kogukonna taolist.
  Olen veendunud et see on parim lahendus nii rõhuva enamuse kasutajate kui ka reklaamikäibe seisukohalt.

 3. Üritada leida mingisugust keskteed. Midagi sellist praeguse Trip.ee puhul näha võibki. Ja foorum sureb tasapisi välja.

cragum - kui me siin täiesti neutraalses teemas omavahel viisakaks jääda ei suuda - MIKS, kuramuse pärast, peaks ükski uus inimene seda foorumit kasutama?

Vabandust, kuid kui keegi ikka järjepidevalt suust sulaselget fekaali välja ajab, siis sellele vastates on mõnikord raske poliitkorrektseks jääda.
Samas tunnistan oma viga ja luban, et üritan edaspidi rohkem viisakamalt väljenduda.

Igasugused äärmused on enamasti hukutavad. Olgu see riigivalitsemine või firma juhtimine või foorumi töös hoidmine. Kui kasutaja peab justkui nööri mööda käima, siis see ahistab ja peletab. Kui kõik on lubatud, tekkib läbu ja anarhia. Seega jääb tegelikult üle ainult kuldne kesktee. See tee peab olema täpselt nii lai, kui otsustajate arvates peaks olema. Tagantjärgi tarkus on alati täppisteadus. Läbi ajaloo on ka tripis erinevaid muudatusi tehtud.

Mina ütleksin nii, et Trip ei suuda nagunii võistelda terve Guugli infohulgaga, ükskõik kui vähe/palju siin postitusi toimetada. Kui ma midagi guugeldan ja mulle tuleb ette 500 lehekülge ja 30 Tripadvisori/Lonely Planeti teemat mingi asja kohta, siis ma pöördun Tripi poole kahel põhjusel.

 1. Konkreetne Eesti/eestlase kogemus (a la Eesti passiga/juhilubadega/reisifirmaga seonduv) ja Eestist lähtuv reisikogemus.
 2. Koondatud infovoog. Ma tulen Tripi, sest guugeldades on mul ees miljon postitust, aga Tripis on 2-3 postitust ja ma saan info sealt kätte. Ma tulen Tripi, sest mul on siin VÄHE, aga asjassepuutuvat infot, mitte selle pärast, et siin on PALJU postitusi.

Selleks, et see info oleks siin olemas, on vajalik, et

 1. Asjassepuutuvad inimesed viitsiksid kirjutada.
 2. Info on otsinguga leitav.

Suurim ebakoht on hetkel 2. Selle eest tulebki Tripi peksta, sest kui poole aastaga ei suudeta saidile kõige olulisemat asja toimima saada, on see ohu märk.
Teiseks - kuidas tagada, et siin on asjalikud postitused ja asjalikud inimesed viitsivad kirjutada oma kogemustest?
Kasutaja Tripp arvab, et meelitame võimalikult palju inimesi kirjutama ja isegi kui 90% on läbu, siis tuleb juurde ka 10% asjalikke inimesi. Samas läbu väsitab Kui mul pole enam vahet, kas ma murran läbi Tripadvisor, Lonely Planeti, Yahoo Answersi või Tripi läbust, siis mul puudub konkreetne põhjus Tripi eelistada. Delfi on näidanud ka läbu mõju asjalikele kommenteerijatele - nemad loobuvad esimesena kirjutamast, sest ei näe enam mõtet.

Kuid samavõrd on ohu märk ka praegune, kui paljud asjalikud kasutajad ei viitsi kirjutada, sest arvavad, et Trip on liiga väikeseks, ebasõbralikuks ja tõrjuvaks tõmbunud.

Kuldne kesktee oleks "otsi ise" soovituse asemel modedel otsida ise ja panna sobiv link vastuseks. See avaldaks omakorda tehnikaosakonnale sisemist survet otsing korda saada.

Postituste toimetamise seisukohast võiks Trip teha revolutsiooni. Hetkel on kommenteerimise ja postitamise Eestis tapnud kohustusliku kommentaari/postituse ülesehitus. Kohustuslikud komponendid on:

 1. Alustada solvanguga/rünnakuga eelmis(t)e postitaja(te) suunas.
 2. Edastada mõte/asjalik info.
  (3. Lõpetada solvanguga/rünnakuga. See on juba valikuline komponent, kõik enam lõpus ei viitsi solvata)

See "kõigepealt sõidame pasunasse" stiil on tegelikult kõige hävituslikum. Delfi/Postimees reageerisid sellele tervete postituste kustutamisega, mis omakorda kutsus esile suure pahameele. Aga tegelikult on võimalik kustutada ainult postituste solvav/ründav algus ja jätta mõtte/info osa alles.

Näiteks ülespoole kerides, kui kustutada siitsamast teemast laused

"Vabandust, kuid kui keegi ikka järjepidevalt suust sulaselget fekaali välja ajab, siis sellele vastates on mõnikord raske poliitkorrektseks jääda. "
"Sellist liberastlikku demagoogiat nagu Tripp väljutab on naljakas lugeda."
"Ma pole ammu midagi nii rumalat lugenud kui see, mida Tripp kirjutas.
Antud kasutaja (kes on ka moderaator!) postitused on pannud varemgi pead vangutama, aga nüüd on vist viimased ajuriismed ära joonud."

siis tegelikult on tulemus ju suhteliselt arukas mõttevahetus foorumi tuleviku teemal. Eriarvamus ei tähenda ju vajadust teisiti arvajaid maha teha.
See pole tegelikult rünnak kasutaja cragum suunal, lihtsalt konkreetsel lehel (Uus Trip, lk 6) on need kõige tüüpilisemad "kohustusliku Eesti kommentaari" näited. Aga igas pikemas teemas võiks selliseid laused hulgaliselt vahelt kustutada. See stiil on nii juurdunud, et ma ka ise kirjutan tihti nii ja enne "lisa kommentaar" vajutamist kustutan postituse esimesed laused ära.
Vana Trip ju tegelikult tegeles sellise asjaga - vaikselt ilmus rida "kasutaja postitust on parandatud" ning Ibitsast sai Ibiza. Kuid uuemal ajal meenuvad nii mõnedki "pasunasse" modetöö näited stiilis "parandasin sul seekord Ibiza ära, teinekord kirjuta normaalselt, siis keegi äkki vastab ka".

Samas eespool on neid, kes peavad lugu just pasunasse stiilist, verest ja intriigidest ja arvavad, et ilma selleta on foorum liiga steriilne.

Aga minu arust võiks üritada sellist vaikset toimetamist, kus info jäetakse alles ja "pasunasse" võetakse maha. Kordagi mainimata, et "kuulge, siin läks liiga isiklikuks, ma kustutasin midagi vahelt ära". Lihtsalt vaikne käsi kustutab märkamatult ja vaikides tarbetu teksti. Reeglina on see väga selgelt mõtte/info osast eristuv.
Samamoodi parandab vajadusel Ibitsa-Ibiza ja kustutab kõik kommentaarid, mis lapsusele tähelepanu juhivad, sest keelenatsluse teemalised märkused on ka tegelikult paljusid heidutav läbu, eriti kui need jäävad näha pärast algse vea parandamist.

Kas see oleks liigne sekkumine ja kisub natsluseks? Kas on piisavalt palju modesid, kes suudavad seda piisava täpsusega teha? Minu arust võiks see olla üks uusi kasutajaid kinnistav ja vanade kasutajate postitamist soodustav võte - kui kohustuslikud solvangud märkamatult vahelt kaovad ja kasutajad saavad ka igale lollile küsimusele lingi olemasoleva vastusega + soovituse näiteks pärast reisi kirjutada, kuidas see Hurghada hotell siis oli.

Kasutaja improved mõtted on ilusad ja asjalikud, aga ma kardan et neid pole võimalik teostada piisava hulga asiste moderaatorite puudumise tõttu.

Lihtsalt enamvähem asine inimene ei taha eriti tasuta töötada teisele mehele raha sissetoova (isegi kui see praegu veel eriti ei too sisse) masina juures, ükskõik kui üllas ja kasulik selle masina töötamine veel lisaks ühiskonnale on.

Cragumiga nõus.

Skeem
1) kasutaja küsib;
2) moderaator toimetab küsimuse korrektseks;
3) moderaator otsib netist või tripist endast vastuse;
4) moderaator postitab vastuse
võiks jääda dr. Noormanni aega.

Aga siinne lõim ei ole selleks, et tripi tulevik selgeks vaielda ja kasutajate vahel konsensusele jõuda.
See on tagasisideks.
Et toimetus vms loeks ja saaks kasutajate arvamused nende mitmekesisuses ja vastuokslikkuses otse kätte.
See on minu arust nüüd tehtud.
Kas keegi luges - ei tea - ja pole enam meie asi.

Kas äkki oleks siiski võimalik otsingu tulemused ajalisse järjekorda saada? Praegu tundub tähestikulises järjekorras tagant ettepoole olevat :(

Otsing on hektel meil tõesti üks suuremaid probleeme. Teeme paar muudatust otsingusse lähiajal, aga pikemas perspektiivis on plaan selle struktuur täiesti ümber teha.

Vabandused ebamugavuste pärast.

Kuidas ma saan vaadata reisikaaslaste otsingu varasemaid kuulutusi? Hetkel kuvatakse viimasel 14 päeval lisatud kuulutused.

OH ma ei ole arvuti ja neti guru aga vanas tripis ma siiski leidsin vastuseid otsingu teel ja samuti oma vanemad postitused, kui viga on minus siis sorry
aga abi otsides näen ka teiste nõutust. Nii ei jää muud üle kui aina algatada uut postitust ja loota kiiretele vastustele. NII tekib palju kordus teemasid ja trip muutub prügilaks. Pidev alla kerimine on ka ära tüüdanud.
Kui siiski on teemad leitavad , siis võiks päises olla KKK või
õpi küsima /leidma link. Pidevalt tuleb juurde uusi kasutajaid kes saaks oma esmaste küsimustele vastused ilma uue teema algatuseta.
Lõpuks ka küsimus, kas vanemad teemad on kustutatud või miks ma neid ei leia. Mu tuttav läheb 1 x lennujaama ja lendama , tahtsin teda juhatada oma postituse juurde, kus pikalt selgitasin sealset elu-olu, tegevust ja muud infot. See võttis ikka omajagu aega ka, hoiaks seda kokku kui see tekst kuskil alles on. Kahjuks ei leidnud.

Mind ikka nii häirib, et kursoriga teema kohale minnes ei näe, millest seal juttu. Pidevalt klikin täiesti mõttetuid teemasid lahti.

Ja sisseloginuna tahaks näha, millises loetud teemas on uusi postitusi.

Uut postitust tehes peaks rubriigi valik olema kohustuslik, võimaldaks vähemalt mingitki filtreerimist või sorteerimist (eriti kuna see otsing on nagu pole).

Reisikaaslaste otsing on nüüd küll päris jama. See, et ei näe varasemaid kuulutusi on üks asi. Jama on ka see, et kui keegi saadab sõnumi, siis pead alati sisse logima, et seda näha. Vanasti tuli teade meilile ja kohe oli võimalik vaadata, kes kontakti võttis. Nüüd on nii, et kui pidevalt ei käi tripis, siis võid reisikaaslasest ilma jääda ja vastupidi. Miks lõhutakse toimivat süsteemi? Ma pole uue vastu, aga kui see on tunduvalt halvem, siis milleks?

tegelt saad teha linnukese, et sõnumi puhul meilile teavitus tuleb:) Mul see oli samuti ära võetud (seoses uue trip-iga) ja panin tagasi

Ma ei näe seda, kus riikides teine tripikas on käinud. Seda, kuhu ta soovib minna, ma näen.

Lisan veel, et mingil põhjusel näen teise tripika profiili all klahve "Muuda profiili" ja "Riigid, kus olen käinud". Nendele vajutades tuleb loogiline vastus "Õigused puuduvad".

megavana teema, aga ma otsingut ei kasuta.

reisikaaslaste rubriigis võiks olla teemaalgataja kellaaeg juures. Oleks ülevaatlikum.

kas asi on minu netis või milles, aga täna on võtab kommentaari lisamine 30sek.
vaadake logist järgi, mis teema on.

aitäh

Tere!
Olen siin foorumis uus registreeritud kasutaja aga loen seda foorumit ammu. Varem sai otsingussõna Poola sisestades palju vastuseid, nüüd aga pole otsingus enam valikus Poolat üldse. Või teen mina midagi valesti? Väga ebamugav on mööda foorumit Poola kohta postitusi otsida

Tegelikult on vist ikka 2 otsingut - üks riigi põhine ja teine sõna põhine. See teine on väiksem luup ekraani ülaosas. Sinna saab otsitava sõna sisestada.

Kus saab lisada "olen käinud"?

Profiili all. Ülal paremal on sinu menüü, kust saad avada profiili. Profiili all on nupp "Riigid, kus olen käinud"

Aga kui sinna tahta lisada, siis vanad käidud riigid kustuvad ja vaja samiti lisada. Ei ole nii, et lisan näiteks 1-2 viimast ja kõik korras....vähemalt mul nii juhtus ja ei viitsi hakata uuesti pikka rida lisama

poegkaru,
sa pead kõik riigid ühekaupa lisama, nii need, kus käidud, kui need, kuhu plaanis minna

Aga proovi lisada "Ma olen käinud" kimpu näiteks Tansaania...siis kõik eelnevad kustuvad ju? Või see juhtus ainult minul? Mul oli ju rida ees ja tahtsid 2-te lisada ja nüüd ainult need 2 ongi alles ainult:)

tehtud.
kõigepealt kliki lahti see kolmnurgake ülevalt paremalt, siis kirjuta otsingusse (samasse kohta, kus minul hetkel juba on Tansaania) Tansaania ja kolmandaks ära unusta vajutamast LISA

Ei noh jah tore.
Tahtsin ka lisada oma riikide nimekirja ühe uue aga nii kui olin selle valinud ja vajutanud "Lisa", olid kõik eelmised kadunud. :(
Ei viitsi mina hakata uuesti nullist sisestama kõiki riike ja kohti.
Las olla siis niisama...

Proovisin igatmoodi seda olukorda tekitada, aga ei suutnud. Proovisin nii chrome kui safariga.
Mis riigiga nii juhtus muidu? Ja mis brauser?
Sama riigi peale klikates kustub ainult valitud riik ära, see, et kõik kustub riiki valides, on küll imelik ja ei tohiks juhtuda.

Läksin lihtsalt oma profiili kaudu nupule "Riigid kus olen käinud". Seal vajutasin nuppu "Riigid kus olen käinud". Siis kirjutasin otaingusse "Indoneesia" ja valisin selle. Järgmisena vajutasin nuppu "Lisa".
Seoses sellega olid mul järsku kadunud kõik eelnevalt sisestatud riigid ning ainuke koht seal oli nüüd Indoneesia.
Minu mõistus ütleb, et ma ei teinud midagi valesti.
Samsung Note 4 brauser kui see peaks nüüd probleem olema?!

Kaspar, lihtsalt remargi mõttes: läksin ET profiilile seda ainukest Indoneesia riiki vaatama ja niimoodi siis:

vanasti nagu seda keeldu polnud?!
Chrome brauser

Ma eemaldasin selle ainukese ka kui nägin, et teised kadusid. Nii et sealt enam midagi leida ei ole.

Praegu märkasin, et ma olen nüüd ränduri staatusest uueks kasutajaks kukkunud :)

Mul sama mure täna, vaatasin et käidud riikidest Iisrael oli puudu. Lisasin, ja see jäi ainukeseks, kus olen käinud. Võtsin siis end kokku ja ladusin kogu kupatuse uuesti, ühe korraga. Kõik oli kena, kuniks avastasin et ikka üks riik jäi puudu. Selle lisamine oli viga - midagi pole enam.