Väike meeldetuletus, e-sigaret Tais on keelatud!

Kuna antud teemast otsingumootorit kasutades palju räägitud ei ole ja eestlaste jaoks on meelis puhkusekohaks saanud Tai, siis omalt poolt tuletan meelde, et Tais on e-sigareti kasutamine keelatud. Loomulikult on juba E-sigareti ja vedelike maale toomine keelatud, kuid ikka on tegelasi kes proovivad kotis üle tuua ja tihti see ka õnnestub. Kui alguses pahvitakse oma e-vidinat ettevaatlikult, siis mingi hetk valvsus hajub ja tossutatakse valimatult. Kui mundrikandjad märkavad antud tegevust, siis politsei jaoskonda viimine on üsna kindel. Parimal juhul pääsed kogu rahakotisisust ilma jäämisega (raha lauale ajalehe alla). Kehvemal juhul viiakse vanglasse, nt. reaalne näide 30h  vangis kohtuotsuseni ja lisaks trahv 1000€.

Eks teema sama ka heat-not-burniga. Tollis koti sees ei tossa see ja kui nähakse seal, siis ära võetakse kohe. 

Kas sa oskad sellele reaalsele näitele mingi lingi ka panna siia ?

Selle nädala meie seltskonna enda kogemused. 

Mida, siis ikkagi reaalselt tehti, hirmutati vangla ja 1000.- EUR-i trahviga, kui ajalehe alla raha ei pane? Kuskohas, Tais see täpsemalt juhtus? Niipalju kui mina tean, siis ikkagi tohib enda tarbeks ja mitte avalikes kohtades. Aga kuna mingit selget seadust pole, sõltub kõik ametniku tujust.

Juhtus Phuketil ja rumala juhusena sai rolleripeatus tehtud otse politseijaoskonna ees, seda ise märkamata. Märkas aga politsei ja viis patustanud turisti kohe jaoskonda. Esmalt olid ähvardused, et viiakse Phuketdowni arestimajja kohut ootama. Korralik ajupesu tehti. Raha ei küsitud ja seda tuli lahenduse saamiseks ise pakkuda. Nendele lõpuks sobis vaid kogu rahakoti sisu 4500bahti, mis tuli lauale jätta ja lahkuda. Tegelesid 3 politsetöötajat vaheldumisi. Muidugi seadmest jäi ka ilma. Õhtul saime kokku oma Austraalia elavate sõpradega ja sõber ütles kohe, et pääses isegi hästi. Temal polnud sularaha kaasas ja viidi 30h aresti ja lõpuks vormistati trahv ca 1000€. Antud teemaga võetaksegi just turiste maha

Taas küsimus e-suitsu kohta. Kas endiselt jama kaasavõtmisega või on leebemaks mindud?

Nii kaua kuni seadus kehtib, ei saa keegi kindlalt öelda, et on leebemaks läinud. Mõni politseinik järgib seadust ikka punktipealt ja kui vahele jäädes võib 1000 eurot trahvi saad ning 30 päeva vangistust.. Ise ei riskiks. Turistide käest altkäemaksude saamine on neile ka oluline sissetulek, kindlasti ei jäeta võimalust kasutamata, kui nende nähes oma e-sigaretti tarvitad.

Kurb, eks tuleb lõplikult maha jätta. Kuna plaan ammu, siis saagu teoks!

Päris teemaga ei haaku.Aga täna tuli uudis,et väljaspoolt EU d ei tohi enam värskeid puuvilju(ka taimi) kaasa tuua.Erand tehti banaanile,kookosele ja ananassile.Seega näiteks valmis mangosid,linche Taist kaasa v6tta ei tohi(Konfiskeeritakse).

Taimi pole tegelikult kunagi tohtinud tuua. Olen iga kord Taist toonud nii ananassi kui ka mangosid ja muid häid puuvilju, v.a. duriani. Eks siis paistab, kui võetakse ära, siis tõenäoliselt alles kas Stokis või Tallinnas. Toon ikka  selles n.n. puuviljakorvis ja vooderdan kerge, hingava paberiga. Korv lennukisse kaasa, käsipagasisse. Korra panin ananassid kohvrisse ja läks pagasisse. Juhtus aga see, et pagas ei jõudnud minuga koos Tallinnasse ja sain hiljem oma kohvri kätte. Ananassid olid siiski veel söödavad:))

inbox, see on ju vana info, dets. keskelt hakkavad kehtima uued eeskirjad ju.