Vahepeatus Amsterdamis-mis jõuaks?

Plaan veb. sõita Hiinasse aga vahepeal on vahemaandumine Amsterdamis (schipholi lennujaamas). Vaba aega on 9.00st kuni 17.30ni.....et mis jõuaks selle ajaga seal ära teha/näha või kuidas aega sisustada? 22 a. üliõpilane olen

9.00 maandud siis arvesta pool tundi, et lennujaama ukseni jõuda, pool tundi kesklinna sõiduks, ehk kell 10.00 oleksid kesklinnas.
17.30 väljumise puhul püüa 2 tundi varem ehk 15.30 lennujaamas olla mis tähendab, et kella 15 paiku peab kesklinnast liikuma hakkama. See vahele jääv viie tunnine aeg sisusta siit foorumist või google "must see/do in amsterdam" vahendusel leitud huvipakkuvate tegevustega.
Ja mis veel oluline, rendi ratas, jõuad kõik huvipakkuva läbi vurada.

siis kahtlaselt külm vokiga ringi lasta. Kuna mul ka sama jama ees, nimelt õhtune lend asendati hommikusega, siis ootaks mõnda söögikoha juhatust. Mis neil seal üldse peale kanepi moodsat süüa on? :P

on igasuguseid peeneid Lõuna-Ameerika restosid . Liha oskavad teha , aga kõik muu prae juures on paras crap .

Mönusaks brunsiks kölbavad väga hästi yhed korralikud kohalikud pannekoekenid :-)
http://www.pancake.nl/

Hangi endale Priority Pass (www.prioritypass.com) ja joo lounge kangest alkoholist tühjaks.

Schipoli lennujaam asub umbes Amsterdami ja Haagi vahel, rongiühendus mõlema linnaga on väga hea. Võid vabalt ka Haagi sõita ja seal ringi vaadata, sõita kaunisse Delfti linna ja käia "Tütarlaps pärlkõrvarõngaga" radadel.

Sõida bussiga linna - central station ja mine paadiringile kanalitel, siis sööma, siis ostutänavale inimesi vaatama, ongi kõik,... võib-olla vahakujude muuseum?

No kuule, mida sa Amsterdamis kolme tunniga ikka niiväga teha/näha jõuad?

Esimeses ettejuhtuvas kohvipoes end odavast (kuid heast) kamast pilve tõmmata ning seejärel tunnike-paar kesklinnas ringi tuiata ja huvitavaid maju klaasistunud pilguga jõllitada ehk jõuad.

Edu!

Kui sul on jätkulend ja check-in lõpuni tehtud, siis ei pea ka 2 tundi enne kohal olema. Piisab kui nii 45 min enne laekud, jõuad ilusti lennule. Sai sama asi aasta tagasi tehtud. Võtsime kanalituuri, siis sai söödud ja natuke niisama kolatud ja oligi aeg läinud. Ikkagi targem kui need 7 tundi lennukal passida.

Piisab kui nii 45 min enne laekud, jõuad ilusti lennule.

Just! Alati on mõtet mandritevahelise lennu check-in viimasele sekundile jätta! Ega multi-kulti miljonilinnas Amsterdamis pole ju põhjust arvata et mõni ootamatu ummik või turvajärjekord võiks tekkida!

Mina küll ei soovitaks mingeid asju seal manustada, eriti kui Aasiasse sõit. Võetakse veel piiril kinni, hakka neile igast proove jätma jne.
Aga üks kanalisõit, 1h jõuab vahakujude muuseumis ka käia, kui seal väga pikk saba ei ole...või siis jaluta central stationini (või seal edasi-tagasi)...võta ühed mõnusad 3 eur'ised friikartulid majoneesiga ja vaata inimesi - väga põnev!

kui sa tähelepanelikult loed, siis saad ju aru (no peaks vähemalt), et ma rääkisin kui on jätkulend ja check-in lõpuni tehtud ja EI pea enam Amsis uut tegema. Kuna liikumine kesklinna ja lennuka vahel toimub rongiga, siis pole ka ummikuid karta vaja. Endal läbi proovitud, aega jagus varuga.