Milliseid vaktsiine Taisse minekul tegema peab?

Paluks tarkadelt nõu! Läheme perega veebruaris Phuketisse ja tahaks teada, mis vaktsiini võiks kindlalt teha? Kaasas on ka 12a laps.

Tänud ette!

1
2

ja tegelikult on vastav teema meil siin juba olemas: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/vaktsiinid-lastele

1
0

A-hepatiit oleks väga mõistlik, B-hepatiidil ei näe lastel vajadust sest levib sugulisel teel ja vere kaudu. Kui ei ole narkomaan või ei tee reisi ajal tatood ja seksides kasutab kaitsevahendeid ei tohiks probleeme tekkida. Teetanus ja difteeria on ohtlik ning dengua nakkus (palavik kõrge) mida levitavad moskiitod.

0
1

to matkaja: dengue palaviku (eesti keeles seitsmepäevatise palaviku) vastu vaktsiini ei eksisteeri.

1
0

Jah, ma tean et vaktsiini ei ole! Sry! Kirjutasin jadasse, lihtsalt teetanusele otsa, et Dengue (palavik võib tõusta kuni 41 kraadini, mis on eluohtlik) ohtlikkusest teavitada. Sellest ka veel, et levitavad moskiitod. Jätsin kirjutamata, et on vaja kasutada sääsetõrjevahendit mis oli mulle loomulik. Sellest siis mittearusaamine. Häid tugevaid sääsetõrjevahendeid saab jahimeeste poest mida mujal eriti ei müüda ja on 10´id kordi tõhusamad kui Off ja muud sellised vahendid!

1
0

Mul on sama mure. Ma tahaksin teada, kui paljud tegelikult ennast vaktsineerivad Taisse minekul. Ja need, kes ei ole end vaktsineerinud, kui paljud on reaalselt haigeks jäänud.

0
0

Kõhutõbedest võib lugeda siit (kõhutüüfuse vastane vaktsiin ei tapaks) https://trip.ee/foorum/uldfoorum/tai-reisil-haige

Sõltuvalt reisiprogrammi iseloomust võib olla mõttekas sugulisel teel leviva B-hepatiidi vastu, kuid täielik kaitstus nõuab kolme süsti ja võtab ligi aasta.

0
0

Tere. Inimesed ei vaktsineeri ennast ainult Taisse minemise puhul. Ka Eestis ja üleüldse elades/reisides on kasulik, et on tehtud teatud haiguste vastu kaitsesüste. Näiteks A,B hepatiit (3 süsti), puukensefaliit (3 süsti ) jne. Endal reisides kaasas Eesti immuniseerimispass (ESTONIA Passsport of immunization) kuhu on tubli perearst kõik vaktsiinid sisse kleepinud. Vajadusel saab seda reisil olles näidata. On riike kuhu ilma teatud vaktsineerimiseta ei lubata, seega pass igati vajalik. Kas vaktsineerida ennast Taisse vs. Nuustakule minemise puhul, siis mina tean, et eelloetletud süstid küll väga sügelema ei aja.

0
0

Nipitiri100-le: mina pole kunagi ennast vaktsineerinud, ka mitte Taisse mineku puhul. Ma pole kunagi kas asja tõsidusest aru saanud või siis olen lihtsalt üldises plaanis vaktsiinide vastane. Pole siiani ka midagi hullu üles korjanud (isegi mitte kõhuhädasid) ptui-ptui-ptui, kuid viimane kord Tais jäin väga ootamatult kõrgesse palavikku (39 kraadi). Mitu päeva oli jube kehv olla ja raiskasin puhkuse päevi hotellitoas voodis. Ega ma ei teadnudki lõpuks, millest siis selline järsku tekkinud palavik. Esmalt arvasin, et sääskedelt midagi halba saanud, kuid väga vabalt võis põhjus olla ka selles, et väljas oli 30+ kraadi ja samas hotellitoad alati jääkambrid ja selline kuuma-külma vaheldus võibki haigeks teha. Õnneks mingid apteegi rohud tõmbasid lõpuks palaviku alla ja reis võis jätkuda.

0
0

Sääsetõrjevahendid tasub osta ikka Taist koha pealt. Meil müüdavate ka kõige tugevamate tõrjevahendite peale sealsed moskiitod vilistavad. Räägin seal maal elanuna omadest kogemustest. Nägime piisavalt, kuidas turistid moskiitode ja liivakärbeste poolt ära näriti, hoolimata meil müüdavatest jahimeeste putukatõrjevahenditest. Sama kehtib ka enamiku kõhuhädade puhul. Meie apteegis müüdavad rohud sealseid baktereid ei vaigista. Minge ostke sealsetest apteekidest sellised rohud ja kõik saab korda.

1
0

Phuketil Patongis, Karonil, Katal ja teisteski suurtes randades olles praktiliselt sääski ja liivakärbseid ei kohtagi, aga kui tuure võtta, siis džunglis võib neid ikka kohata. Hotellis võiks ka hoida toas öösel kondiga temp.18...20 kraadi, siis kohalikud sääsed nii külmas väga ei lenda, sellepärast erilist ohtu ei olegi. Aga jah, kohalikud ravimid ja tõrjevahendid on palju tõhusamad kui siit kaasavõetavad. Kui on reisikindlustus, saab arstile pöördudes õiged ravimid tasuta.

0
0

Mina olen vaktsineeritud Hepatiit A ja teetanuse koos difteeriaga ning väisanud 66 maad ja õnneks ei ole mingit tõbe veel saanud ja sülitan 3 korda kohe üle õla. Nüüd saab vaktsineerida komplekselt difteeria, teetanuse, läkaköha, poliomüeliidi ja Hib vastu ehk siis suts ja valmis. Vaktsiinides kasutatakse säilitusaineid mis sisaldavad elavhõbedat (mitte kõik) ja see ei ole just mitte tervislik Sinu verele kus need ühendid ladestuvad. Hepatiit B on vajalik siis kui lased ennast mujal tätoveerida, kasutad põrandaaluseid med. asutusi, oled narkomaan või muidu sexturist. Muudel juhtudel risk väga väike. Muud vaktsiinid nagu kollapalavik, meningok on vajalikud Aafrikas ja Amazonase džunglites. Jah idamaades levib veel Jaapani entsefaliit kuid ma ei tea kas meie puukentsefaliidi vaktsiinist seal kasu on, vaja küsida nõu spetside käest. Kõhulahtisus on kinni suures osas oma hoolsuses ja see tuleb enamvähem esimesel reisil ebahügieensetesse maadesse (kasvõi Vahemere rannik). Kui oled need bakterid oma organismi saanud siis tavaliselt pääsed hiljem juba puhtalt (omapärane immuunsus). Kuid alati peab olema hoolas sest kõhutüüfus on midagi muud kui kõhulahtisus. Reegel! Kõike mida katsud käega (ukselingid jne millest kinni hoiad, raha vahetus ja lugemine, ennem söömist ja peale söömist) katsu käsi pesta või desotada ennem kui neid suhu topid. Joo plommitud pudelivett ja pese alati puuviljad ning muu värske asi. Oman ka vaktsineerimise passi kuid seda läheb vaja siis kui oled kuhugi viisataotlusse märkinud mingid maad Aafrikas või eriti ohtlikud riskipiirkonnad. Paljudes maades on sellised küsimused viisaankeetides sees. Mul ei ole seda vaja veel läinud!

1
0

A jaB hepatiidi vaktsiinid on nn. kaks ühes, ehk kombineeritud vaktsiin. B hepatiit nakkab lisaks eelpool loetletutele ka vere ja sülje kaudu. Samuti vereülekandega, torkevigastustega ja naha ning limaskestade mikrotraumade korral verega saastunud olmeesemete kasutamisel (hambaharjad, habemeajamisaparaadid ) . Ka hambaarsti külastus. Vaktsineerimise pass on abiks, sest näitab välismaal olles ära sulle juba tehtud vaktsiinid, see lihtsustab arstidel diagnoosi panekut.

2
0

Sääsetõrjevahenditest! Isiklikult ei ole kohalikke eriti kasutanud ja nende toimet ei tea kuid samuti ei ole need vahendid tervislikud nahale ning imendudes verre ja sellepärast olen kasutanud tsiviliseeritud maailma tooteid firmadelt Tender ja Sawyer lootes parimale (tervise suhtes aga ilmselt kahjulikud kõik). Kuid mis jama ei ole, on see, et tõesti kanged ja hoiab moskiitod, liivakirbud, puugid jne ohutuskauguses, minul vähemalt. Eks see ole ka individuaalne mis lõhnu eristad, et need põrgulised Sul nii kallal on. Borneo (Kalimantan) džunglites rännates ja ööbides sain neist abi. Öösel magasime pea lageda taeva all ning moskiitovõrgud olid muidugi ümber kuid samuti moskiitode hulgas on kavalpäid siis aitas vahend. Müüakse neid jahi ja matkapoodides ning ei ole odavad. Ei leia Te neid apteekidest ja moosiriiulite vahelt. Offidest on üsna tõhus oranži värvi!

1
0

AC on hotellides üks ohtlikumaid ja salapärasemaid asju mis tekitavad külmetuse, nohu, kurguvalu millega võib kaasneda samuti üsna kõrge palavik. Selle vältimiseks olen mina kasutanud ventilaatorit mis ajab õhku ringi, muidugi juhul kui toas on olemas. Olen seda Recep. isegi küsinud ja saanud. AC temp. 23-25 + ventilaator on minu arust parim kombinatsioon, et saad väljapuhata ja värskust hommikul kogeda. Isegi moskiitod ei tule ringleva tuule tõttu. Vbl jälle individuaalne asi! Juhul kui vendikat ei ole siis AC labad suunata lakke kui programm lubab, et nad ei puhuks Sulle peale magades mis on vägagi reegel hotellides. Temp. alla 22-23 ei soovita sest selle temperatuuri saavutamiseks toodab AC väga palju külmemat õhku. Olen ka mina haige olnud kui oma reise alustasin ja ega ennem aru saagi kui tulemus on käes. Nii meeldiv on jahedas toas olla kuid Sinu kehale on see külm sest tuled tihti 30-40 kraadisest leitsakust ja üleküpsenuna rannast.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased