Tai reisil haige.

Tere. Nimelt juhtus nii, et sai sõidetud eelmisel talvel jaanuaris kaheks nädalaks Phuketile 8 täiskasvanut. Reisi marsruudiks oli Phuket- Kata beach sealt edasi sisemaale džunglisse ning seejärel Krabi railay beach kuni Phi - phile. Teisel päeval phuketil olles hakkas õhtul kehv olla, mis tõstis palaviku ning wc- st välja enam ei saanudki. Kutsuti arst, kes andis antibiootikumid järgnevateks päevadeks. Hommikuks oli juba parem olla ning sain vaikselt ringi liikuda, jalad all tudisesid. Suundusime ülejärgmisel päeval džunglisse ning meie kohvrid jäid segastel asjaoludel bussi . Antibiootikumid jäid mul samuti bussi, seega jäi üks päev võtmata. Olime džunglis ühe öö ning tervis tundus olevat parem kuigi jalgade värin ei kadunud kuhugi. Džunglist suundusime Krabile ning peatusime Railay Beach-il. Samal õhtul olles Railayl hakkas kahel paaril veel halb olla, mis jätkus oksendamise, nõrkuse , kõrge 40-41 c palavikuga. Loomulikult kutsusime arsti kelle kohalejõudmine võttis aega üpris palju. Hommikuks olin ka ise uuesti haige, palavikus ning olin liikumisvõimetu, meid turgutati kuni õhtuni, mil meid transporditi( golfiauto, traktori, paadi, autoga) Ao nangi haiglasse kogu seltskonnaga. Kogu seltskonnal(8 inimesel) oli palavik, kuid vaid mina ning seltskonnast üks naisterahvas jäeti haiglasse sisse. Olime haiglas ca 3 päeva meeletute tilgutite ning tablettide all. Erinevad tervisenäitajad olid väga kehvad ning tunne vaevu väljakannatatav. Kui küsisime, et mis haigusega tegu siis öeldi ,et arvatavasti mingi bakter mille võib saada igalt poolt söögist, mereveest jne. Arstid küsisid kohe, et kas tuleme Railay ümbrusest, ning ütlesid, et see väga tavaline, et seal selline probleem selle haigusega pidevalt ning arstid ei jõua tööd ära teha. Sama väitis ka Railay arst, kes ei jõudnud oma tööd ära teha kuna sama probleemiga patsiente liiga palju. Palju oli vaidlemist ka tervisekindlustusega, kes ei tahtnud haiguskulusid katta ning üritas saada 50 % arvelt soodustust. Samuti ei tahetud saata garantiikirja haiglale,et mind haiglast välja lastaks. Mina sain enda tervise niipalju korda, et ligi kuu aega peale seda käed jalad värisesid. Aga naisterahval ,kes minuga haiglasse jäi sai sealt küll enne mind välja, kuid haigestus kolmandat korda Phi phi saarel ning põdes seda kuni Eestisse jõudmiseni. Seltskonnast veel niipalju, et jõime vaid pudelivett ning sõime üldiselt vaid korralikes kohtades korralikult küpsetatud toitu. Isiklikult minu tervis on Eestis hea ning siiani pole veel kunagi kõhutõvesi esinenud, samuti ei ole vähe riknenud toit miskit halba teinud, olen maal näpud mullas kasvanud. Sellegipoolest meeldis Tais väga kuid kogu see haiguse värk jättis pleki külge. Kas kellelgi on samuti Tai reis möödunud?

1
23

Kui googeldada, siis suhteliselt tavaline asi turistide seas. Mul endal oli Phuketis kergem toidumürgitus kaks päeva, haiglasse ei läinud. Netis mõni kilkab, et on lausa iga kord peale kohaliku toidu maitsmist haige.

0
0

Kel on tundlikum immuunsüsteem, sel võivad aasia toidud ja bakterid igasugu kõhutõvesid põhjustada. Me oleme mitmeid kordi käinud Tais, ka Railey-s ja koos lastega söönud tänavatoitu ja joonud jääga kokteile, aga mingeid kõhutõvesid pole olnud. Mõned päevad enne reisi ja reisi ajal tasub probiootikume võtta - see tugevdab immuunsüsteemi. Ja muidugi kohalik terav naps hoiab ka kõhu korras :)

2
0

Väga tuttav tunne andrem, Juba aastaid Aasiasse reisides hakkab meie pere 3-4 päeva ennem sööma probiootikume nt. Lakto- Seven ja seda kogu reisi vältel. Vot ei tea, aga oleme kõik, kunagi, kuskilt (Egiptus,Tai,Bali,jne.) oma reisiseltskonnaga keegi ikka kõhuhaiguse saanud. Piisab ainult ukselingi puudutusest, ei pea üldsegi toit olema. Jõuad sa iga liigutuse pärast käsi pesta. Kui ikka hakkab juba kõhus vulisema siis( Egiptuses, Antinal) ja mujal (Imodium) ja enne seda nagu ütles hhr. terav naps. Ühele reisikaaslasele käis kiirabi hotellis ja tegi veenisüsti. Tahsid ka kohe haiglasse viia .Ei läinud ja õieti tegi. Järgmine päev tuli meiega kaasa Kwai jõe tripile. Kindlustus maksis arstide visiidi Eestis pärast arve esitamist tagasi. Kui keegi räägib Phuketist, siis millisest piirkonnast?

0
0

Kui pole varem käinud ja on tundlik organism, siis tõepoolest võib kohalike bakteritega harjumine aega võtta. Kui Aasia bakterid viimaks olemas, siis järgmistel kordadel enam probleeme pole reeglina. Aga ma pole küll kuulnud ühestki seltskonnast, kellel oleks nii palju tõsiseid sümptomeid mitmel inimesel.

Kui on soov kulusid kontrolli all hoida, siis Tai ja kõigi naaberriikide probleem on ülimalt helde antibiootikumide manustamine. Neil on seal paljude antibiootikumide vastu resistentsus tekkinud, sest kõike ravitakse antibiootikumidega ja nende väljakirjutamisõigus (loe: müügiõigus) on igal apteekril.

Seega nähtude tekkides ei pea arsti kutsuma - võib minna ise või saata mõne kaaslase lähimasse apteeki ja sealt saab hetkega kõige vängema antibiootikumi kätte. Isegi kui on mingi imelik apteeker, kes ei taha anda antibiootikumi "kodus ootavale haigele reisikaaslasele", piisab leti ees köhatamisest ja nuuskamisest - ka seda ravitakse Tais antibiootikumidega.

1
0

Toidumürgitus käib (seljakotiga) reisimise juurde. Mul on juba järg kadunud, aga kindlasti olen saanud selle Tais, Peruus, Liibanonis ja Balil, võimalik, et kusagil veel. Lonely Planet soovitab kaasa võtta mingit ühte kindlat antibiootikumi, mille nime ma loomulikult ei mäleta - ei ole kunagi kaasa võtnud. Esimene toidumürgitus Tais sai ravitud kohalike käsimüügi antibiotsidega, ülejäänud lihtsalt läbi põetud (Peruus oleks pidanud samuti antibiotse sööma, tagantjärge targutades).

0
0

ei tea, kas jumal on mind hoidnud või olen ise ettevaatlik olnud, aga pole veel toidumürgitust saanud. Elementaarsed ettevaatusabinõud (eriti Aasias): ära joo kraanivett, ära kasuta jääkuubikuid, pese käsi pidevalt geeliga jne. Lisaks meil veel alati kaasas (isetehtud) pipraviin ja väike pits iga hommik

2
0

Oktoobris sai Goas käidud ja kõigil sh lastel vanuses 3-11 läks õnneks. Sõime ennetavalt ja reisi ajal piimhappebaktereid ja kohapeal tarbisime coca-colat, mida isegi arstid peavad heaks vahendiks kõhuhaiguste vältimisel. Kui jama juba käes, võib coca-colaga jätkata, aga siis juba pigem zero, et vältida suhkru poolt bakterite kasvatamist.

1
0

Marieliga nõus, coca üksi või veel parem koos rummi või muu alkoga on suht kindel vahend tervise hoidmisel:)

5
0

Mind tabas kõhuhäda hoopis Taist tulles Soome lennujaamas. Ostsin kalli raha eest pakiteed papist topsis, kaasa anti tasuta väike pudel joogijogurtit. Vist hakkas "parim enne" kuupäev sellel tootel juba üle minema. Äärepealt oleks Tallinna lennust maha jäänud.

0
0

Ikka juhtub. Olime hädas peale viinamarjade söömist. Hiljem kohvris väike keedupulk või kasutanud keedukannu et võimalikud puu-juurviljad kuuma veega üle loputada. Kõhulahtisuse tbl ja antibiootikum. Vana Tallinna pits enne hommikusööki, alaealisele coca-cola- ehk abiks. Enne reisi Lacto Seven ei tee ka paha. Selline jama segab puhkamist kui tualetist tualetini elad, et oleksid silmapiiril.

0
0

Väga tore, et niipalju kommentaare selle teema kohta. Isiklikult minu haigus oli nii hull, et iga väikese aja tagant vahetati tilgutit anti temp. alandavaid tablette kuid esimesed 2 päeva ei aidanud miski, arstid olid nõutud . Põletiku näitajad olid samuti väga kõrged. Samuti tahtis pilt koguaeg eest minna. Võtsin kaalus alla ca 8kg. Ühesõnaga tahaks Taisse naasta kuid väheke hirmutav kogemus oli.

0
0

Kõhutõbi kuulub Aasia reisi juurde nagu liivarannad või palmid - seljakotireisijatele on see nagu väike loterii: kes saab esimesena, kes saab viimasena, kas kõik jäävad korraga või ükshaaval ja kas keegi seekord ka puhtalt pääseb :) Ma tahaks ainult lisada (ühe varasema posituse ümber lükkamiseks), et kuigi see oleneb kindlasti konkreetse inimese organismist, siis immuunsus nende bakterite vastu tekib (piirkonnas elades) aastatega ja kaob (sealt lahkudes) nädalatega, seega ei maksa loota, et teisel või kolmandal reisil võiks juba rahulikult käed pesemata jätta...

Andrem, Sinu näide on muidugi äärmuslik, oma reisidelt sellist juhtumit ei mäleta. Kõige hullem juhtum oli Kambodžas, kui sõber sai putukahammustusest infektsiooni, mille peale tal jalg mädanema hakkas. Lisaks tilgutite alla jõudmisele sai seda jalga nii Tais kui Tallinnas opereeritud. Pilt esimesest sideme avamisest saarel, kus lisaks igasugune meditsiiniabi puudus, on endiselt vägagi silme ees :)

Lacto 7 vms enne reisi ja cutasept reisi ajal ja kui kindlasti on vaja kusagile sõita haiguse ajal, siis loperamid aitab suurema tormi mõneks ajaks peatada.

0
0

Kui kogu grupp tõsiselt haigeks jäi, tasub pärast Merimetsa kliinikule teada anda. https://www.keskhaigla.ee/kliinikud/nakkuskliinik/ Nad kontrollivad üle, et teil mingit tõsisemat tõbe pole.

Kergemaid kõhutõbesid saab lõunamaal ikka ja jälle.

2
0

Huvitav teema! Olen mitmeid kordi pikemalt Aasias ringi reisinud ning toidumürgituse olen saanud vaid Filipiinidel, El Nidos. Mujal olen saanud veel toidumürgituse Peruus, Cuzcos.

Sõpradega reisil olles olen näinud kuidas nad on toidumürgitusega hädas olnud nii Myanmaris, Indias, Tais kui Indoneesias aga mul on läinud hästi. Kuna ma restoranides üldjuhul ei käi, vaid eelistan tänavatoitu ning kohalike restorane siis minu nõuanded on järgnevad:

  • Vali restoran selle järgi kus on söömas ka kohalikke inimesi
  • Nagu mariell ning norsu mainisid siis Coca Cola või pits kangemat enne magamaminekut on ka olnud minu relvaks kõhutõvedega võitlemise vastu. Eriti just Indias.
  • Kui kardad toidumürgitust vali toiduks riis kanaga
0
0

Vaidlen vastu:

  1. Need restoranid, kus kohalikud ei käi, on enamasti nn "lääne toidu" restoranid ja need on juba visuaalselt pea alati puhtamad kui kohalike söögikohad, tänavast rääkimata.
  2. Kohalikud on seda toitu koos kõigi kaasnevate bakteritega söönud terve oma elu, sina mitte. Mis neid haigeks ei tee, võib sinu haiglasse tilgutite alla saata nagu teemaalgataja.
1
2
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased