Vaktsineerimine enne Sri Lankale minekut.

Tere! Kas enne reisile minekut, oleks mul vaja teha mingi vaktsineerimine? Või oskab keegi öelda, milliseid(kas üldse) vitamiine/piimhappebakteri tablette ma peaksin eelnevalt sööma?

CherryCherry, miks sa oma küsimust ei guugelda eelnevalt? :) Mina seda just tegin ja leidsin vastuse... kohe esimese reana

Ma ei guugelda, sest need vastused on aegunud.

Kuidas saab vastus aeguda? Ega haigused ei muutu. Üldiselt võiksid minna hoopis reisimeditsiini osakonda ja sealt küsida.

suutsid juba enne uue Sri Lanka teema tekitada, oli vaja järgmine lisada, mitte sinna oma lapsikuid küsimusi edasi postitada? Vm riigiinfo : http://vm.ee/et/riigid/reisiinfo vaktsineerimine: http://vaktsiin.ee/reisijale/

Tere. Esitasin küsimuse, sest mulle tundus see oluline, jah olen eelnevalt tutvunud teiste postitustega. Kuna lähen esimest korda elus nii kaugele reisile, siis üritan enne enda jaoks vajalikud küsimused üle küsida. Kui postitused on aastatetagused, siis igaksjuhuks tahan ületäpsust ada! Kui teie, head foorumikasutajad tunnete ennast kuidagi mu küsimustest häiritud olevat,siis vabandan. Ehk mõnele nii lapsik tunduv küsimus paneb pead vangutama ja imestunult käsi laiutama, siis minule on see oluline. Ole hea ja ära vöta vaevaks mulle siia kommentaari jätma kui sa tahad targutada. Iga inimene on isemoodi ja erinevad asjad siin elus on erineva tähtusega. Kindlasti leian guugeldades kogu info iseseisvalt aga kui keegi tunneb, et tahab mu vaeva lihtsutada siis aitäh. Õnnistatud päeva teile

Tere talv. Kirjutasin, et miks peab iga küsimuse jaoks uue teema tegema, pärast ongi, et 100 Lanka teemat, tegid juba endale teema, miks sa seal ei saanud küsida? Ja kui saad googeldades ise info, miks siis keegi peaks sinu asemel hakkama googeldama, teistel ei ole oma elu ja ajaga midagi teha? Ma niigi panin sulle lingid, et tulevikus järgmise riigi jaoks ei peaks taas küsima hakkama. Lisaks vaktsineerimine on selline teema, et möni üldse pöhimötteliselt ei vaktsineeri jne. Kui küsimus oleks, a la et soovitatakse malaariatablette vötta, aga kas on kogemusi sääskedega, siis oleks teine asi, aga lihtsalt süüdimatult igasugu lollusi küsida, ma ei tea. Jääb küll tunne, et tegemist on 7 aastasega, aga ju siis tänapäeval ongi nii:) Sama on ka nende hotellidega, no üks elab hütis ja on rahul, teisele on 4 tärni ka nörk, katsu sa siis soovitada. Enne peab endal selge olema, mida soovitatakse.

Tänan väga nende linkide eest. Kuna olen siin portaalis väga värske kasutaja, siis ei tea täpselt, kuidas pean talitama?! Oma vanuse jätan siinkohal enda teada ,täpsustuseks ainult lisan, et poest kanget alkoholi ma osta ei saa. Ma ei tea, mida küsida sääskedest vöi malaariast, pole aasiamaades kunagi käinud ja kui aus olla, siis üldse vaid möned korrad euroopas reisinud. Edaspidi ma üritan olla asjalikum. Ja Ööbimise kohapealt olen juba söna vötnud. Hüvasti.

Pole hullu, lihtsalt kui ise siin miskit otsida tahad, siis näed, et jube tüütu on kui iga riigi kohta on 100 teemat ja igas teemas 2 vastust:) Lihtsalt kõigepealt uuri ise ja siis küsi kui midagi selgusetuks jäi. See, et teed eeltööd on loomulikult tubli, soovitan LP hankida kui seda veel ei ole, saad kogu info ja soovitusi jne.

hea lehekülg kanadast reisijatele

http://travel.gc.ca/travelling/health-safety/vaccines

Aja jooksul võib olukord aga muutuda ja see võib tähendada , et mõned andmed varasematest aegadest ei kehti enam.Näiteks India on 2014 aastal peaaegu polüemiidivaba välja arvatud paar üksikut juhtumit.Sri Lanka on üle 10 aasta polüemiidivaba. Malaaria ohu kohta on ka vastuolulised andmed põha ja ida osa Sri Lakast on malaaria riski piirkond , samas teised andmed näitavad , et saar pole riski piirkond ja komandad andmed näitavad , et terve saar on riski piirkond ja 100 protsendilist kindlust pole mitte üheski kohas. Igal juhul tueb sääski vältida , sest sääskede kaudu ei levi mitte malaaria vaid ka denge viirus ja teised haigused..

Tulin just Sri Lankalt ja mina ei vaktsineerinud end, aga ei käinud ka päris ekstreemsetes kohtades. Colombos ja selle lähistel võib esineda dengue palavikku, võta sääsemürk igaks juhuks kaasa. Mis puutub piimhappesse ja muusse värki, siis ma ei söönud seda ka ja mul polnud häda midagi, sõin kohalikku toitu ja puha, mitte ainult hotellis, vaid ka seda, mida kohalikud oma kodus pakkusid. Seal on väga maitsvad mahlad värsketest puuviljadest, millest kuulnudki pole, need on väga head, aga jääd ära sinna sisse panna lase. Ma soovisin turult maiustusi osta, aga üks kohalikest ütles, et kui neid sööd, siis poti pealt enam tükk aega maha ei saa. Seepeale ostsin poest, sõin ja täiesti elus olen. Ma pelgasin sinna sõites igasugu jama, aga mitte midagi ei juhtunud. Soovin head reisi, see on tõesti vahva maa ja tasub avastamist.

Käisin nii mägedes, vihmametsades ja mujal, novembris. Sääski oli üli vähe. Mõnda üksikut õnnestus näha, enda peal ei näinud ühtegi. Haigeks ei jäänud, ei vaktsioneerinud. Sõin kõike, õnneks midagi ei juhtunud. Julgesin ka turult päris palju osta. Kohalikes "grand restoranides" (selline oli ühel nimi, mis oli pime kui kapp ja räpasem kui kõige hullem nõukaaegne raudteejaama söökla ma sisse ei läinud, eelistasin kui muud polnud, osta puuviljasid, mis katsid ideaalselt päevased toiduvajadused. Sääskedest hullem oli hoopis kaanide probleem vihmametsades. Nagu jala ojasse said oli kohe mitu tükki küljes. Õnneks ei tunne neid ja peale eemaldamist miski ei valutanud ega sügelenud.

Kuna reisin Aasias palju, siis on kogu perele tehtud A ja B hepatiidi vastane vaksineerimine, On olemas kombineeritud vaktsiin (A+B), peale kolmandat süsti on eluaegne kaitse. Mina krõbistan küll enne reisi kolm päeva ja kogu reisi vältel Lakto Seven´it tundub, et aitab. Vahest olen jätnud ka võtmata, aga siis läheb palju aega reisist raisku, potipeal veetes. Ju olen selline õrnakene.

Käisime Sri Lankal Jaanuaris 2016. Ei vaktsineerinud, ei võtnud malaariatablette. Olime erinevatel randadel nagu turistid ikka, metsadesse ega mägedesse ei kippunud. Kaasa võtsime söetablette, soovitav ka mustika ingveritablette profülaktikaks võtta. Kui käsi hoolikalt pesta ja turult ostetud puuviljad hoolikalt pesta ja vaadata mida sööte, ei teki probleemi kõhuga. Sri Lankal on nagu Aasias ikka.

Tuleme just hetkel Sri Lankalt ja ei teinud ka enne profülaktika mõttes mingisuguseid süste. Sri Lanka on WHO poolt kuulutatud malaariavabaks riigiks, seega ei teinud seda kuuri ka läbi. Käsi tuleb palju pesta ja meil oli antiseptik ka kotis kaasas. Siiani on kõik ok :)