Vaktsineeritute reisimine

Kui on saadud üks vaktsiinidoos, siis peab ju ikka testi tegema, eks ole? Aga kas vaktsineeritul tuleb igal juhul positiivne test? Antikehad on ju olemas?

0
7
1
234

Miks peaks viiruse  määramise test positiivne tulema? Sulle ei süstita vaktsineerimisel viirust sisse. Antikehade määramine on hoopis teine asi. Organismi kaitse või antikehad tekkivad mõni aeg pärast vaktsineerimist või läbipõdemist. Ühe vaktsiinidoosi peale ei anta üldjuhul vaktsineerituse tõendit.

4
1

Tänan, aga kas kohe peale teist süsti saab tõendi vaktsineermise kohta ja see kehtib?

0
1

COVID-19 haiguse vastu vaktsineerituteks loetakse inimesi, kes on läbinud vastava vaktsiini täieliku kuuri.

Selle kuuri lõppemise ajaks ei ole mitte viimase süsti saamise aeg vaid täieliku immunsuse saavutamise aeg.

Erinevate vaktsiinide puhul on see aeg erinev.

Pfizer/Biontech - 7 päeva teist doosi

Moderna - 14 päeva pärast teist doosi

Astra Zeneca - 15 päeva pärast teist doosi

Johnson & Johnson/Janssen - 14 päeva pärast ainsat doosi

Seega, isegi kui on võimalik kohe pärast süsti saamist sertifikaat/tõend saada, ei ole sa tegelikult veel kuuri täielikult läbinud ja loogiliselt võttes reisimiseks seda ilmselt veel ei aktsepteerita.

Näiteks Tai puhul peab vaktsineerimise teise doosi ja reisi vahele jääma vähemalt 14 päeva, mis ongi siis selleks vaktsiini täieliku mõju saavutamise puhvertsooniks. Nii et sul võib küll sertifikaat olemas olla, aga sinna reisida varem ikka ei saa.

5
0

Johnson & Johnson/Jansseni vaktsiini süstitakse ainult üks doos.

2
1

Kas reisimiseks sobivad vaktsineerimistõendid on juba olemas - mõeldes siinkohal just Aasiale, kus selliste inimeste vastuvõttu kaalutakse? Ma saan aru, et Euroopas mõni riik vast on juba, aga seal ongi igasuguste tõenditega kergem.

Eelpoolse Tai näitel - vaktsineeritud kavatsetakse ju plaani järgi 1. juulist sisse lubada, kinnitatud pole aga midagi.

Hetkel on ikka rivitult kõigile 14-päevane karantiin, seega vahet pole, kas on mingi tõend või mitte. Isegi plaan vaktsineeritute karantiin 7 päevale lühendada on ju ikka veel kõigest plaan?

Pole ka kuulnud, et ükski teine Aasia riik ametlikult oleks vaktsineeritutele midagi lubanud, lihtsalt räägitakse, et kunagi juulis, kunagi oktoobris jne

Seega kas on üldse teada, milline see vaktsineerimistõend peab välja nägema, et eksootilisematele riikidele sobiks?

0
0

Minu teada veel aktsepteeritavaid vaktsineerimistõendeid pole.Aasia(Tai) ilmselt enne sügist lahti ei lähe.Muidugi mingi võimalus ka pisut varem,aga siis mingine karantiin ikkagi.Lisaprobleem see,et lende sinnakanti vähevõitu.Euroopas räägitakse vaktsiinipassist kusagil juunis?

0
0

Taisse lendab Finnair 4 korda nädalas. Singapuri lendavad ka, Jaapanisse samuti.

Seega Eestist väga suurt probleemi pole Aasiasse saamisega, lihtsalt turiste väga sisse ei lasta mitte mingi tõendiga ja pole mõtet minna.

0
0

@ Hapnik

Vabandan. Näpukas. Parandatud.

0
0

Rahvusvaheline vaktsineerimispass on juba ammu olemas - https://www.who.int/ihr/IVC200_06_26.pdf?ua=1 Sama passi alusel saabki käia testita nendes loetud Euroopa riikides jne. Kui nõutud arv koroona vaktsiine on sisse kantud ja nõutud arv päevi viimasest süstist möödas, siis on täiesti piisav dokument.

Kõik need ülejäänud jutud Euroopas on erinevad digitaalsed lahendused. Et antud passi asemel näitan kusagilt QR-koodi ja lugejaga saab kusagilt serverist infot, et sul on kõik vajalik tehtud. Mul pole seni silma jäänud, et mõni digitaalne lahendus plaanib antud passi näiteks piiriületusel täielikult kõrvale lükata. Kuna tegemist on rahvusvahelise dokumendiga, siis ma pole kindel, kas riiklikul tasemel saab mõni äpp olla eelistatum. Restoranide, kinode jne külastamisel saab lihtsamalt nõuda mingit kindlat äppi.

2
0

Vatse, aga mis saab neist põdenutest, kellele üks doos tehakse? Vaktsineerimispassi järgi on neil vaktsineerimine justkui pooleli ju. Hakkavad mingit eraldi tõendit kaasas kandma? Tehakse vaktsineerimispassi märge erisuse kohta?

0
0

Ma ei tea, kas selle kohta on ka mingi rahvusvaheline praktika. Kui see on rahvusvaheliselt paika pandud, et peale põdemist teatud aja jooksul saadud üks doos annab piisava kaitse, siis tõenäoliselt saab passi teha vastava märke. Meditsiin pole päris minu teema :) Reisipiirangud jms on jälgimisel, aga liiga spetsiifiline meditsiiniline küsimus jääb vastuseta.

Mul on selles passis näiteks kollapalaviku kohta lisamärge koos allkirja ja pitsatiga, et eelnev vaktsineerimine on nüüdsest eluaegse mõjuga. Mingi hetk kuulutati uuringute tulemusena teatud ajal tehtud vaktsiinid eluaegseks ja selle sai lisaks täiesti tasuta passi märkida.

0
0

Olen vaktsineeritud covid 19 vastu, oli kaasas ka vaktsineerimispass kuid vaktsineerija millegipärast sinna ei soovinud kirjutada ( ei viitsinud?) ja ütles et digiloost saab selle välja printida.

0
0

Kust saab rahvusvahelise vaktsineerimispassi?

0
1

Mina sain Lääne-Tallinna keskhaiglast, kui käisin reisiks vaktsineerimas. 3€ maksis

0
0

Osades Eesti vaktsineerimise uudistes on isegi näha, et need passid on laual hunnikus ja siis järjest võetakse ja kirjutatakse sisse. Kas tegemist oli perearsti juures või mujal vaktsineerimisega, seda küll enam ei mäleta.

Minu oma pärineb u 15 aastat tagasi reisimeditsiini kabinetist. Ma eeldan, et selle sai siis tasuta. Visiiditasust piisas.

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased