Varssavist mööda

Head sõbrad paluksin teie nõu ja abi. Kuidas oleks kõige mõistlikum ümber Varssawi sõita ? Ostrava suunas Tsehhis. Eesti poolt tulles. Ja et ka teed oleksid enamvähem normaalsed. Väga väga tänulik iga nõuande eest!

Mõistlik on sõita nii nagu GPS juhatab. Kõik teed on enam-vähem normaalsed, võiks isegi öelda et täitsa normaalsed!

8
1

Mõistlik kasutada Wazet, tema teab ka liiklustihedust

2
2

E67. Ei ole väga ümber, pigem on see otseim ja kiireim tee Varssavist mööda, isegi ummikute puhul. Kõik muud variandid, mida Varssavi puhul eriti polegi, kaasa arvatud läbi linna, teevad pikki ja aeganõudvaid haake. Ise olen oma sõidud seadnud nii, et satuks sinnakanti tipptunniväliselt, näiteks alustan siit liikumist laupäeva hommikul. Vähem rekkakolonne jm sebimist. Abiks ka Riia, Kaunase ja mõne teisegi linna möödasõitude puhul ja kui huvi, kasvõi linna sisse põigata, liiklus on puhkepäeviti kõikjal palju hõredam. Tähtis pole mitte niivõrd tee, mida mööda minna, vaid õige ajamoment.

Aga nagu Buldooza juba ütles, GPS teab parimat rada kõige paremini, sest see lähtub hetkeseisust. Ei pea GPS-i kinnisilmi järgima, teinekord võib endal huvi olla kusagile kõrvale põigata, aga selle masinaga vaidlemine reeglina otstarbekama tulemuseni ei vii.

Liiklustihedust teavad tänapäeval kõik äpid, aga selle info saamine eeldab mõningast andmeside kasutamist. Läbitavate piirkondade kaardid võib offline ette ära laadida, aga liiklusinfo on ajakriitiline.

11
0

Jälgid lihtsalt E67-t ja muud mõtlema ei pea. Lisaks on samal sildil enamasti ka S8 ja Wroclaw. Meie mõistes läheb kiirtee läbi linna põhjaosa ja midagi mõtlema ja leiutama enam ammu ei pea.

5
0

Mõistlikum oleks sõita vara hommikul, õhtul peale 9ksat või päesel ajal :)

Waze - tihti peale on halvem kui Google Sõita Wazega hea , aga suurema marsruudi tuleks näha Googlest.

Eelmine aasta Waze ei teadnud kummale poole ummikud on ja pani umbluud.

2
6

Veelkord - sõita Waze või Google Mapsi järgi. Eksperdid ja statistikahuvilised võivad isegi mõlema järgi korraga sõita :-) ummikuid ei maksa karta, isegi hommikusel ajal. Vaatasin Google Mapsist et praegusel hetkel, tööteisipäeva hommikul kl 08:30 Poola aja järgi võtaks Varssavi läbimine mööda E67 trassi IKEA Targoweki juurest kirdes IKEA Jankini edelas 36 minutit, samas kui näiteks kesköösel võtaks see 22-30 minutit. Ehk siis isegi tipptund lisab Varssavi läbimisele vaid ca 10 minutit ning selle kogudistantsi mõttes imepisikese aja (alla 1% kogu teekonna ajast) nimel pole küll mõtet imevigureid tegema või öösel end soodaks sõitma hakata.

4
0

Minu arust on ka see Varssavi läbimine nii lihtsaks muutunud, et sellele eraldi mõtlema küll ei pea. Isegi ainult viitade järgi saab sõidetud. Kuigi mingi väike segadus võib tekkida, sest kõiki nimesid koge aeg ei näita ja mingi tee number ka muutus.

6
0

Mööda E67 Varssavist möödudes/läbides saab tipptunnil ikka päris kenasti aega kulutada. Ilmselt peav väga hästi valima aega. Poolas ka levind Saksa ummikute üks peapõhjusi - ei ole sujuvust. Oodatakse seistes kuni keegi kiirendusrajalt vahele laseb . Sellist tõmbluku tüüpi reastumist seal ikka eriti ei ole...

1
2

Varssavis keerab see tunnelite teema asja pekki, paljude jaoks on tunnelis sõitmine raske ja siis unustatakse gaasi vajutada või kui on vaja rida vahetada, siis seda ei tehta ning lõpuks ongi tropid ees ja keegi sõita ei saa. Üldiselt olen mina(matkaautoga) krusadega ühes reas kulgenud ja vahel mõned kiiremad möödasõidud teinud, ummikute puhul töötab paremini kui sõidukate rida.

4
4

Inimesed on erinevad ja väga palju oleneb ka sihtkohast! Kellel on kiire ja soovib ainult head teed, siis loomulikult Waze (GPS). Mulle endale lihtsalt ei meeldi pidevalt ja alati Varssavi kaudu sõita. Olen Poolas teinud vähemalt 5 -6 reisi vältides seda linna! Eriti on meelde jäänud Saksamaalt kõige põhjapoolsem tee, mille kaudu sain lõpuks Leetu kitsast külavahelist asfaltteed mööda, mida ei leia GPS ega ei ole näha kaartidel.

Meeldiv oli ka teekond Zambrowist otse lõunasse, kuskil keerasin läänesuunda ja lõpuks Krakovi juurde.

Seega valikuid on mitmeid, aga iga juht peab ise otsustama!

Olen hetkel Hispaanias ja valin mõne nädala pärast oma teekonna, kuigi põhilised ööbimise broneeringud on tehtud! Loomulikult ei kasuta jälle klassikalist ja kõige otsemat teed...

4
4

@834arr, iseenesest nõus et kui aega ja huvi on, siis lisaks põhimaanteedele on tore ka kõrvalteid kasutada ning olen seda ka ise korduvalt teinud. See vääriks aga omaette teemat, antud küsimuse teemaks oli aga konkreetselt Varssavi läbimisega seonduv ja loodan et küsija siit ka vastuse sai.

5
1

Buldooza! Me keegi ei tea mis põhjusel teema algataja soovis Varssavit vältida! Kõigil kommenteerijatel on soovituseks kindlalt just sealt läbi sõita, et GPS viib jne. Möödunud aastal sõitsin ma Ostrava suunas Ustronist (seejärel läbi Tšehhi Saksamaa Passausse, millele järgnes veel pikk reis mitmesse riiki) ning Sileesiasse sain ma kuskilt ida poolt (Lublin?) ning kindlasti ei läbinud eelnevalt Varssavit.

1
4

Minu jaoks tekitab Varssavi läbimine piisavalt ebamugavustunnet . Samuti ei sobi need vilkuvad sillad linna alguses . Sellepärast tahaksingi võimalusel seda vältida. Linna

2
2

Siis äkki tee 50 lõunast ümber linna. Ostrow Mazowiecka järel Minsk Mazowiecka suunas ja siis jälgid teed 50 kuni oled S8-l väljas. Google Maps näitab lisaks umbes tunni sõitu. Kunagi ammu oli seal mingi transiitliiklus peal, aga praegu on pigem tühi metsavaheline tee, sest kõik veoautod sõidavad mööda Varssavi kiirteid. GPS-id, Wazed jms tasub sellistel ümbersõitudel välja lülitada, sest need üritavad igal uuel võimalusel suuremale ja kiiremale teele suunata Varssavit ümbritsevatele kiirteedele. Silte on Poola teedel piisavalt. Vaatadki lihtsalt number 50-t seni kuni lõpuks näitab S8 ja Wroclaw.

3
0

@834arr, see on umbes sama kui inimene soovib Tallinnast Räpinasse sõita ja küsib et kuidas kõige parem Tartut läbida - ning vastuseks hakata kiitma Mulgimaa ilu ning et läbi Rapla, Türi, Viljandi, Otepää ja Põlva on ka jummalast lahe tee. On küll, aga see polnud küsimus.

4
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased