veebruaris Vietnami

Tere, oleme perega mõelnud minna laste sünnipäevade puhul Egiptus (hurgada). Samas, oleme ka ammu tahtnud minna ida poole (Tai, myanmar, vietnam jms.). Lapsed vaimustusid nendest kohtadest tänu sarjale 2kanget! Kiir otsinguga tuleb hinna poolest sama (ma eeldan). Siit ongi nüüd tekkinud küsimused millele leian kas liiga palju või üldse mitte vastuseid ja loodan Teie kui kogenenumate reisijate peale. Kuna Vietnam oleks plaanis Ise organiseerida (lend, majutus, söögid, ekskursioonid jne) siis:

  1. Läbi mis linnade oleks kõige mõistlikum oma(teie) lennud otsida? Alguse oleme mõelnud rohkem kultuuriliselt ja olla põhja pool 3-5p Hanoi jms piirkond.
  2. kuna kaasas on lapsed 6 ja 11, siis kindlasti ranna mõnudele on suurem rõhk, milleks esialgu valisime vist tuntuima piirkonna Nha Trangi?! Siit küsimus, kas ja kuidas käib auto rent Vietnamis. Olen kuulnud, et seal nad tahavad "enda" juhiluba. Kas on mõtet nendega jännata ja trippida lastega? Samas kohaliku lennuga saab 160€ Hanoi-Nha Trang. Kas ja kuidas juhiloa hankimine käib? Hea põhjus veel minemiseks on 15-17.02 olev aastavahetuse pidustused idamaades, mis võib ka lummav olla. On keegi eelnevalt olnud antud ajal seal ja kuidas ja mis moodi see turiste mõjutab? Reisi aja oleme planeerinud esialgu 08.02-24.02.18 (+-5p)

Kui on paremaid variante pakkuda, on iga idee/vihje/mõte vms tere tulnud. Mis lennufirma rohkem vaadata (olen momondot jms tuntumaid vaadanud ja skeemitanud mitmeid päevi, kui kuna kogemus puudub siis ei tea mis see parim lahendus üldse oleks?

Viisa: googeldasin leidsin, et seda saab ka maabudes lennujaamas teha? Lisaks on ka mingeid erisuguseid lehti kus saab teha. Millest sõltub hind ja kus/millal oleks parim teha viisat.

Malaaria: Vaktsiinid tuleb ära teha küll, kuid mis on hetke seis nende "uut tüüpi" sääskedega? Kas üles haibitud jutt ainult või tuleb asja tõsiselt võtta?

Tänan teie aja eest.

  1. Moskva nt.
  2. Mina eelistaks Phú Quốc'i saart
  3. Vietnami uusaastapidustused: mida mina olen lugenud, et sel ajal kogu see mass liigub riigisiseselt, st on pileteid raskem saada ja need kallimad ka. Seega kaaluge hoolikalt, aga ägedad võivad need pidustused kindlasti olla.

Lubade kohta ei tea ja et teada, peaksin guugeldama (aga sama saate te ise ka teha). Ülejäänud küsimustele peaksite ise ka leidma vastused siit: https://trip.ee/foorum/uldfoorum?destination=336 ja guugeldades viisalehekülgi jne

Ja sorry, aga kuna te ise ka täpselt ei tea, lähete või ei, piletid veel ostmata ka, siis väga pikka juttu ei räägiks. Mõtlete ümber ja sama hakkab otsast peale :) Hea hinnaga pileteid saab siit jälgida: https://trip.ee/odavad-lennupiletid

Vietnami kohta on kõik oluline Tripis räägitud. Kuna Vietnam on nii suur ja erineva kliimaga maa, siis mina ei teeks seda reisi ühe korraga. Ikka põhja v. lõuna Vietnam. Kui lapsed kaasas ja oluline ka rannapuhkus, siis kindlasti lõuna-Vietnam.

Nha Trang jätke kindlasti välja. See ei ole enam Vietnam. Vt ka https://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_1-2015 lk 54.

Julgen ka soovitada Phu Quoc saart, olime perega seal eemine aasta jõulude ja aastavahetuse ajal (lapsed siis olid 4 ja 13). Peatusime sellises hotellis nagu Blue paradise resort ja jäime väga rahule. Alguses kui piletid HCMC ostetud said, siis suure hurraaga võtsin kohe järgmiseks hommikuls piletid edasi Nha Trangi (Vinpearl teemapargi pärast, et lastel oleks kindlasti tore seal), natukene googeldamist ja hakkasin kahetsema kiiruga ostetud edasilennu pileteid, sest avastasin, et sama teemapark olemas ka Phu Quoc saarel ja lendasimegi hoopis sinna- saime täpselt sellise puhkuse nagu ootasime ja lootsime. Olime saarel kokku 15 ööd, viimasel päeval õnnestus esimest korda terve reisi jooksul kokku põrgata teiste Eestlastega ja seda koguni kolm korda

Tere jälle, Oleme otsustanud ja lukku pannud asukohana lõuna-vietnami. Reisi alguse oleme sättinud 9-27.03 (+- mõned päevad, olenevalt kuidas piletid saame). Kuna lennu ostame viimase hetke variandina (1-2 nädalat ette), siis mis oleks parem linn maanumiseks/elamiseks kas HCMC või Nha Trang, et sealt siis omal käel edasi-tagasi avastada. Teadjamad võivad ka soovitused anda tegevuseteks antud piirkondades, plussid ja miinused kohta, kumma linna lähi ümbruses on paremad rannad (loe puhtam, ideaalis valge liiv helesinise veega), kummas rohkem tegevust kultuuriliselt ja avastamiselt. Kiidetakse loomaaedasid ja kusagil pidavat ka lõbustuspark olema. Ühesõnaga, kumb linn on stardi paigaks sobivaim, või soovitate mõnda kolmandat linna, kuhu ka otse rahvusvaheline lend lendab (variant 2. maandumisel võtta kohe siselend õigemasse kohta).

Ise tunnen veel huvi kohaliku hindade suhtes? Mis maksavad elementaarsed ajad vesi, tänavasöök/restorani söök, kas vietnamis on sushirestoranid laialdaselt olemas? Kuidas on lood alkoholi ja tubaka kätte saadavusega ja mis hinnad neil üldse on?

Ega keegi mingit tehnikat pole kaasa ostnud?

Vastustele juba ette suured tänud

Tere,

päris suur väljakutse saab olema 1-2 nädalat enne reisi hea hinnaga lennupiletite ostmine. HCMC-s võiks paar päeva ringi vaadata. Ja siis edasi juba vastavalt soovile. Valge liiva ja helesinise veega randade valikut Vietnamis väga pole. Kohalikud hinnad on soodsad- väljas söömine, joomine on ikka väga soodne. Sushirestorane on, aga mitte väga palju. Mui Nes jäi silma ainult 1 selline restoran. Alko on kättesaadav ja igas poekeses müügil. Ise ei ostnud ja pdl hindasid ei vaadanud. Söögikohas sai tellitud gin&toonikut ja see maksis u 2€ kokteil. Õlu (kohalik) söögikohas maksab u 60 senti, sama hind ka poest ostes.

Jah, valge liiva ja helesinise ranna jaoks on Vietnam vale riik. 1-2 nädalat enne reisi ostes ei saa valida - lennake sinna, kuhu soodsamalt saate. Aega on teil piisavalt, et seal surmani avastada, seega erilist vahet pole. Kohapealsete hindade pärast ärge muretsege, need on odavad - nii söök-jook kui transport, ekskursioonid jne Pole vast erilist vahet, kas mingi söök on euro või kaks eurot - Vietnam on ka riik, kus saab viietärniluksust nautida Eestist odavamate hindadega, seega soovi korral võite ka seda proovida. Arvestage võrreldes Egiptusega, et kohalik elu elab väga seljas, kogu oma 70 miljoni elaniku (ja nende tekitatud prügi ja müraga - seetõttu puuduvad ka valged rannad ja helesinine vesi), turistid pole seal eraldatud oma vaiksetesse korallitsoonidesse. Reaalset elu ja vee värvi näeb pigem selles Maalehe videosarjas http://maaleht.delfi.ee/news/kaameragamaal/kaameraga/maalehe-dokfilm-ohumargid-viitavad-et-vietnami-ahvardab-okokatastroof?id=80627853