Vietnami reisikava 2015. Palun abi!

Tere

Oleme minemas Vietnami 20.01.2014-19.02.2014. Oleme teadlikud, et 18.02 hakkavad pidustused ning üritame enda liikumist võimalikult hästi ette valmistada. Hetkel oleme ostnud ära kaks lendu. Palun mõtteid järgnevale reisikavale. Oleme arvestanud, et kohapeal saab veidi ajakava kohendada.

20.01 Saabumine hommikul Saigoni, paar tundi hiljem lend Hanoisse
21.01 Õhtul rongile, et liikuda Sapa poole. Päeval tutvumine linnaga
22-23.01 Sapa
24.01 Sapa - liikumine tagasi Hanoisse
25.01 Hanoi
25 - 26.01 Halong Bay
27.01 Halong Bay - liikuine tagasi Hanoisse. Rong Dong Hoi
28.01 Hommikul vara Dong Hois, rendime rollerid, et minna Phong Nha-Ke Bang national parki
29.01 Õhtul rongi ja sõit Hue poole
30 - 31.01 Hue
01.02 Hue-Hoi An
02-03.02 Hoi An

Nüüd ei oska hinnata kas peaksin eelnevat reisikava kohendama või võiksin lisada mingeid kohti juurde, kuid plaanis oleks liikuda mööda maad (või peaksin lendama?) Saigoni, kus sooviksin olla 10-11.02

11.02 jõuame Saigoni
12.02 Cu Chi tunnels
13.02 sõit Mekong Deltasse, esimene peatus Can Tho
14.02 Can Thoga tutvumine, sõit Rach Gia poole.
15.02 Laevaga Phu Quoc saarele - broneerin pileti kuuaega varem
16.02-17.02 Phu Quoc
18.02 lend hommikul Saigoni, hotell bronnitud.
19.02 Hilisõhtul lend koju. .

Ei suuda otsustada, kas peaksin lendama Can Thost Phu Quoci või oleks selline laevaga seiklemine tore või võiksin liikuda Nha Trangi ja sealt hoopis lennata? Mulle lihtsalt ei meeldi eriti lennata ja seega võimalusel pigem ei teeks seda. Mida teha nende 6 päevaga mis hetkel lahtised on? Kindlasti kulub neist juba 2 päeva selleks, et Hoi Ani-st Saigoni jõuda kui liikuda mööda maad.

Ootan Teiepoolseid mõtteid! Tänan! :)

Evelin

Vahetaks Sapa ja Halong Bay ära, et saada osa pühapäevasest (vist 26. jaan) Bac Ha turust.edasi 26. õhtul Hanoi poole.
Hoi Ani ja Saigoni vahele jääb Nha Trang, Mui Ne ja Dalat, ise vaadake mis rohkem sobib 4 päeva sisustamiseks.
Rach Giast saarele sõidavad kiirlaevad, rahvas istub kinnises sõiduruumis mootor mürisemas. Ega mingit romantikat sellel sõidul on raske leida
Cu Chi tunneltele lisaks telliks tuuri Caodai templi juurde, on väga värvikas ja teeb tuuri paar $ kallimaks.
Jutust ei saa aru, kas sõidate Can Thosse omal käel. Kui nii, siis kaaluge ennem mõnda ametlikku 2 p tuuri Saigonist läbi Mekong delta Rach Giani

Tänan Tera!

Jah, plaanisime küll liikuda Can Thosse omal käel ja sealt siis edasi uurida, et palju privaatne paat ning giid maksavad. Internetist lugesin, et see pidi huvitavam ja ka soodsam olema. Kas pigem soovitaksite võtta ametlik tuur kohe Saigonist?
Lähme nagunii Phu Quoce ning suured päevitajad me ei ole (nahk ei kannata) Seega kas on üldse mõtet Nha Trangi või Mui Ne-sse minna, kui nagunii rannas ei taha vedeleda?

Põhjapoolset osa ei oska kommenteerida, sest pole käinud.
Mui Ne-d isiklikult ei soovita (räpane venelaste kuurort). Ainult juhul, kui soovite tegeleda surfi/lohetamisega.

Nha Trang jättis väga hea mulje, sobiks sinna reisi vahele päris ilusti, sest ta on küllaltki läänelik koht ja hea vaheldus. Väga hea koht ujumiseks, mõnusad suured lained.

Nha Trang - Dalat sõitsime taksoga ja see oli väga ilus teekond. Dalat iseenesest jällegi hoopis teistsugune. Õhtul tuli kampsun selga panna :) ja seal ikka juba jäädakse valgele inimesele järgi vaatama.

Phu Quoc kujunes meie lemmikuks. Sõitsime selle saare rolludega risti-põiki läbi, väga mõnus. Igal pool saada värskeid mereande, mis otse grillile visatakse. Rahvast on samuti vähem, seega on rolluga väga hea sõita - teed on suht tühjad. Kõige ilusam rand, mille otsa reisi jooksul sattusime on samuti seal - Sao Beach. Seal rannas on mingi peenem hotell, kus ees olid head mugavad rannatoolid, mille kasutamine oli vist umbes 10usd. Ehk siis suht kallis kohalikus mõistes ja seega oli see rand üsna tühi.

Isiklikult soovitan lennukiga sinna minna. Meie maksime mäletamist mõõda umbes 70euri edasi-tagasi piletite eest HCMH-st Vietnam Airlines'ga. Väga viisakas lennufirma!
Mis puudutab laevareisi, siis olles Vietnamis käinud, on keeruline ette kujutada, et see võiks väga nauditav kogemus olla (ilmselt saab see olema ülerahvastatud küna).

Meil tuli reisi jooksul veel üks siselend juurde, kuna autoga sõitmisest sai kopp täielikult ette Dalatis. Otsustasime seal, et lendame HCMH-i.

Miidagi on kapitaalselt sassis. Can Thost saab minu mõistuse järgi tellida privaattuuri ujuvatele turgudele. Kui tõesti on selline imevõimalus sõita mööda kanaleid Rach Giasse ja sealt mööda merd saarele- laske käia.
Nha Trangis on ka muud tegemist peale rannapäevituse, Dalat omapärane kõrgplatoo linnake kohviistanduste ja lillekasvatusega.
Üks paljudest Saigoni turbüroodest- https://www.thesinhtourist.vn/landscapes/mk/1/mekong
minu 2011 a reisikiri http://trip.ee/content/vietnam/vietnam.html

Halong Bay-le soovitaksin läheneda mitte läbi Halongi linna, vaid läbi Hai Phongi ja ööbida Cat Ba-l.Saadan lingi kus üksikasjalik info kohalesõitmise kohta. Asia Outdoorsiga saab ka laevatuuri Halongi lahele koos kajakisõiduga.

http://www.asiaoutdoors.com.vn/News/Useful-Information/Travel-info.html

Tänan nõuannete eest!

Tera ma ise väljendasin ennast vist veidi halvasti. See marsuut peaks olema selline: Can Thost tuleb minna Cai Rang ujuvale turule (eeldan, et paadiga siis) ja siis sealt Rach Gita (bussiga siis vist) ja järgmise päeva hommikul siis laevaga Phu Quoce saarele. Kokku peaks teekond Saigonist kestma 3 päeva (3 päeval olen saarel).

Kuna tegemist on pühade eelse nädalaga siis on ka kahjuks VA lennupiletid üsna kallid. Phu Quoce - Saigoni lend läks meil juba kuskil 70 eurot reisija. Can Tho - Phu Quoc oleks ka kuskil 55 eurot. Võibolla kohapealt oleks saanud soodsamalt aga kuna need pühad siis ei julge riskida.Saigoni tagasi ei viitsi enam sõita, kui nagunii Mekong delta kandis oleme.

Kas keegi on paadiga Phu Quoce saarele läinud. Mõtlen ise, et äkki oleks tegemist hariva ja huvitava teekonnaga?

Kas 2,5 päeva oleks Phu Quoce jaoks piisav, kui mitmeid tunde järjest nagunii päevitada ei saa? Pigem sooviks niisama rolleritega ringi kihutada, ujuda ja mereande süüa.

Kui sobib noorte seljakotireisijate seltskond, siis soovitaksin Halong Bay tuuri võtta sellest hostelist: http://www.vietnambackpackerhostels.com/the-hostels/downtown-hanoi/

Ise tegime 3 päevase tuuri koos ~50 backpackeriga: hommikul start Hanoist ja saabumine Halong Bay-sse. Kahe laevaga sõit saarte vahel. Ööbimine laevas. Enne seda muidugi laevalt vette hüpped ja õhtused mängud. Lisaks veel kajaki sõit. Järgmine päev sõideti private islandi peale Halong Bay saarestikus. Seal oli siis meelelahutus ja pidutsemine. Ööbimine saarel. Järgmine päev tagasi Hanoisse. Väga meelelahutuslik reis oli.

Aga soovid muidugi olenevad seltskonnast.

Kodulehel on Halong Bay tripi kohta täpsem info olemas:
http://www.vietnambackpackerhostels.com/trips/ha-long-bay/ha-long-bay-and-castaways-island-3-days-2-nights/

Meie maandusime Saigonis ning tegime spetsiaalselt õise 12 tunnise rongisõidu Nha Trangi ja kahjuks pettusime selles linnas nii, et vahetasime tagasisõidu ja Saigonist edaslennu Phu Quocile varasemaks. Nha Trangis on ebamäärased kõrged hooned ja rannariba, mis jääb suure tee äärde. Ei midagi imelist. Phu Quoc on selle eest väga vahva saar. Rentisime ka rolleri ja sõitsime niisama ringi, avastasime tühje randu. Piisavalt suur, et 2-3 päeva igav ei hakkaks. Soovitan ka üht Tripadvisorist leitud söögikohta (http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g469418-d1977321-Reviews-Sakura-Phu_Quoc_Island_Kien_Giang_Province.html) , mis asus keset suurt padrikut, kuid pakkus autentset hot poti ning muid vägevaid emotsioone. Perenaine kokkas köögis, vanaema magas kõrval võrkkiiges.

Phu Quocile me vist lendasime, kuid edasi Kambodžasse läksime maad mööda, seega tagasi tulime paadiga. Täitsa mõistlik sõit.

Sapas 3 päevane trekking kodumajutusega on väga lahe - ilmselt minu Vietnami highlight. HoiAnis kindlasti süüa ohtralt white rose dumplinguid. Ise rentisime ka rollerid ja käisime Champa varemeid vaatamas - miski 40-50 km rollerisõitu, täiesti ise teostatav kuigi esmalt võib liiklus ehmatav olla. Ka esimest korda rollerit näinud inimene sai hakkama.

Kas Ninh Binh ei huvita? Meil minek järgmisel nädalal ja Põhja-Vietnami kava suhteliselt sarnane. Peale Ha Long Bayd sõidame otse Ninh Binhi ja oleme seal 2 päeva enne Huesse sõitu.

Toetan Tera nõuannet ja kindlasti minna Bac Ha turule - see saab olema teie kõige värvikam ja ehedam elamus reisist. Võimalusel võiks sinna jõuda päev varem ja ümbruse küladele tiir peale teha. Samuti olete siis turul varahommikul , kui Sapast tulevaid turiste veel pole.

Tasub arvestada, et jaanuaris on Põhja-Vietnamus ikka talv ja Sapa kandis(1600 m üle merepinna) on päris külm. Sama kehtib ka Hanoi ja Halong Bay kohta.

Hue lähedal on Hoi An - kõige ilusam vana linn Vietnamis üldse ja see on MUST SEE. Väga chill peale kauba.

Jah, oleme arvestanud sellega, et seal külm ning soojad riided on kaasas.
Bac Ha turu lisame ka plaani! :)

Aga kas äkki oleks mõistlik mitte ühtegi kohta juurde lisada vaid viibida nendes kohtades mis mul reisikavas lihtsalt kauem? Ninh Binhi jätaksin pigem vahele, sest hakkaks kiiremini allapoole laskuma.
Kas see Da Lat oleks muidu seda tõmblemist väärt või on mingi muu koht mida peaks kindlasti külastama?
Kuidas Sapas ja ka Mekong deltas kodumajutust bronnida, kas seda saab organiseerida siis kui oled seal või peaks juba varem?

Kui hakkate allapoole laskuma, on teil ju vaba ajagraafik (usun, et te hotelle ette broneerima ei hakka) Siis võite teha tee peal korrektuure ajakava osas. Soojalt soovitan osta thesinhtourist avatud bussipiletid, mida saab käigu pealt korrigeerida (veebiaadress on mul siin eelnevas postituses toodud) Kui olete Hoi Aniga lõpetanud, saate otsustada edaspidise tõmblemise. Dalati kohta lugege toodud atraktsioone ja otsustage siiski ise http://www.visit-mekong.com/vietnam/attractions/top10-attractions.htm
Kodumajutuse osas kogemused puuduvad, Sapas veidi kahtlen, sest talvise külmaga on hotellimajutus veidi soojem ja inimlikum.

Liitun Asia Outdoorsi soovitusega Cat Ba saarel. Käisime nendega küngaste vahel kajakkimas ja väga lahe oli. Mitte küll Halongi, vaid Han La lahel, kus hulga vähem operaatoreid ja seega olematu turistihulk.
Dalat on tore koht, kui on huvi mägedes jalutada või jalgrattaga sõita. Olen teinud nii seda kui teist tüüpidega sildi alt Phat Tire Ventures (www.ptv-vietnam.com). Ninh Binhi ümbruses on nö Halongi laht kuival maal + mõned väiksed templid ja ka seal on kena päev või paar hängida, aga ükski koht ei ole minu meelest tõmblemist väärt :)

tänud teema algatajale ja kõikidele vastajatele. miks? kuna ise samal ajal on ka plaanis olla vietnamis, saab siit kaasa võtta mitmeid häid soovitusi.

Luiterebane, kui on huvi siis võime Vietnamis pead kokku panna ning mõne seikluse koos teha.
Meie oleme kahekesi N (25) ja M (29).

Kui keegi raatsib veel jagada oma reisiblogisid Vietnami kohta, kust saaks häid mõtteid siis need on väga teretulnud! :)

Soovitan sukelduda Vietnami kööki. Võtta julgelt istet kohtades, kus turistide asemel vaid kohalikud. Tegemist on maailma ühe parima köögiga.

Vaata ära ka mõned filmid, mille tegevus leiab aset Vietnamis. Näiteks The Scent of Green Papaya ja The Quiet American. Eriti mõnus on osta kohapealt mõni raamat, mille tegevus toimub külastatavas riigis. Lugedes raamatus kirjeldatut ja sattuda nendesse samadesse paikadesse aastaid hiljem - lisab ühe mõnusa kihi seiklustesse kaugetes maades.

VÄGA oluline koht, mida külastada, on Sõjamuuseum Saigonis. See avab enamusele inimestest täiesti teise vaatenurga selle rahva kannatustest. Me oleme väga mõjutatud propagandlistlikest Ameerika filmidest.

Halong Bay'd avasta Cat Ba saarelt ka saar ise on avastamist väärt, paras võrriga läbi sõita, liiklus on seal Vietnami mõistes pea olematu, ilus loodus, head restoranid, matkamine, saad paadi rentida jne. Liikusime sinna Hanoist linnalähirongiga Hai Phongi, sealt praamiga edasi Cat Ba'le. Ronge praame käib tihedalt midagi ette planeerima ei pea.

Kas siis Halong Bay-le ei tasugi bookida trippi otse Hanoist, vaid tasub ise sinna Cat Ba saarele minna ja siis sealt edasi vaadata?

Cat Ba on arhipelaagi suurim saar see tasub juba iseenesest külastamist. Loomulikult võib trippi osta ka Hanoist.

raatsin jagada reisiblogisid Vietnami kohta, need on küll mõned aastad vanad.
Lõunapoolne ots, käidud komplektis Kambodžaga http://www.travelpod.com/travel-blog/nipitiri/vietnam2008/tpod.html
Põhjapoolne ots, komplektis Laosega http://www.travelpod.com/travel-blog/nipitiri/23/tpod.html

Ella123, täiesti võimalik jah. Hetkel oleme kolmekesi M28, M28, N 25. Vietnamis oleme vahemikus 03.02 - 18.02.

Võin ka omalt poolt jagada Vietnami reisiblogi:
1) Põhjast lõunasse kolme nädalaga (Hanoi, Sapa, Halong Bay, Hue, Hoi An, Dalat, Saigon): http://maailmas.blogspot.com/
2) Kümme päeva Vietnami lõunaosas (Saigon, Mekongi delta, Nha Trang): http://maailmas.blogspot.com/2013_02_01_archive.html

Oleme kolmekesi tüdrukutega 20.01-04.02 Vietnamis. Lendame Saigoni ja sealt edasi Nha Trangi ja siis kohe edasi Hoi Ani, siin plaanime olla nädala ja edasi pole veel mõelnud. Reisi viimased 3 päeva Saigonis.

kui juba, siis juba :)
Meie seal jaanuari teine pool ja meie marsruut selline:
Riia-Moskva-HCMC-Siem Riep-Da Nang-Hoi An-Hue-Hanoi-Phu Quec-HCMC-tagasi koju....

Endal minek 16-31 jaanuar. Alguses Saigonis plaan ringi vaadata ning siis mere äärde minek. Küsimus ongi, et kas Mui Nesse või Phu Queci. Praegu tundub otsus minevat Mui Ne kasuks

Mui Ne-s ootavad ees tuhanded vene turistid, kes käituvad seal palju hullemini, kui käiteks Türgis. Phu Quokil on nende kontsentrasioon palju hõredam.

Kas keegi oskad soovitada veel mõnda ettevõtet kelle kaudu võiks bronnida Sapa ja/või Mekong delta kodumajutuse ning halog Bay tripi või siiski on sedasi kallis ja pigem tasub kohapealt otsida? Kuidas on rongipiletitega kas need tasuks juba varem internetist ära broneerida või saab nii, et lähen sama päeva hommikul või üks päev varem kuhugile hotelli või rongijaama ja ostan pileti?

Omast kogemusest - kui tahad head kodumajutust Sapas, võta ühendust Phamiga - http://sapatourswithpham.wordpress.com/. Vähemalt minu puhul oli suurepärane kogemus, märkimisväärne hulk teisi kohatud reisijaid Sapas rääkisid, et olid oma homestaydes pettunud (homestay sageli Sapas tähendab lihtsalt ühikatuba, kus oled puntras koos viieteistkümne teise turistiga).

Mekongi deltas olin Hungi juures - http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303942-d1948569-Reviews-Hung_Homestay-Can_Tho_Mekong_Delta.html. Täitsa OK kogemus.

Mõlema puhul töötab otsekontakkt, pole vahendusfirmat vahele vaja ning asjad sujusid suurepäraselt.

Halong Bay tuuri võtsin hotellist, läks vist mingi 80 dollarit kahepäevase tuuri eest. Ei midagi erilist, aga talutav toit, paat mis pidas vett, üksi kajutis ning ei olnud midagi mis oleks lootusetult nässu läinud. Kui otsid, võid leida netist ka kõrgklassile mõeldud mitmepäevaseid tuure sadae dollarite eest, kohapealt Hanoi tänavalt ostes võid saada tuuri ka 20 dollari eest, kuid isiklikult ei julgeks sellise kvaliteediga laevadele väga minna.

Rongipileti soovitaks ära broneerida väga varakult kui reis on pühade ajal. Teti ajal broneeritakse rongid täis kusagil kaks-kolm kuud varem. Muidu saab pileteid kohapealt, hotell on alati mõõduka lisatasu eest nõus igasuguseid pileteid korraldama mis vaja on. Kui rongipileteid ei saa, siis on Vietnamis ka ööbussid, kuid üldiselt soovitaks neid nii füüsilise kui vaimse tervishoiu mõttes pigem vältida.

Selle aasta veebruaris Sapas: http://vietsapatravel.com/
Hea korraldus - kõik rongipiletid, majutused, söögid, transpordid Hanoi-Sapa-Hanoi. Omanikul on ka hotell ja restoran Sapas, korraldas mõnusa hotpoti söömise, mingi vietnami söögi tegemise õhtu oli jne. 1 öö oli kodumajutus. Hind oli kokku ca 180 daala.

Kuna kõik Mui Ned maha teevad, siis sai ka kava muudetud. Alguses Saigonis kultuuri-Nha Trangi lõbutsema ja siis lõpuks Phu Quoki puhkama. 16 päevaga jõuab küll

Kusjuures seda viimast blogi ma olen juba ka ise uurinud. Väga tore lugemine ja ilusad pildid :)
Tänan kõiki vastanuid, sain häid mõtteid juurde! Otsustasime, et praegusele reisikavale ühtegi kohta enam rohkem juurde ei lisa. Kohapeal saab vajadusel seda teha ning saarele liigume laeva/praamiga :)

Praam on täitsa ok. Ei ole kinnine ruum vaid mingil hetkel saab ikka tuult ja merd ka nautida
Käisime jaanuaris. Piletid ostsime Can Thost kohapealt koos bussipiletiga.
edu!

Me nyyd n2dal oleme vietnamis olnud ja raporteerin infot p6hja ilma kohta (keegi soovis teada). Sapas olime 23,24 ja 25 jaanuar. Ilm oli ilus p2ikseline, matkasime 6hukestes riietes, n2htavus oli hea ja vihma ei tulnud. Ainult 6htul l2ks kylmemaks ja pidi soojad riided selga panema. Halong Bay olime 26,27 ja 28 jaanuar. Vihma ei tulnud, ilm oli esimene p2ev v2ga soe, teistel p2evadel meie tavaline suvi. Samuti olime suveriietes, viimasel p2eval oli rohkem tuult siis pidi jaki ka selga panema. N2htavus oli hea. Minu arust ei olnud see ilm p6hjas midagi hullu aga vb meil vedas. Nyyd liigume Hue ja Hoi Ani poole. K6ik on super ja siiamaani ainult v2ga positiivsed elamused.

Oleme nüüd tagasi Eestis ja kuuaega läks nii kiirelt nagu oleks ainult nädal reisil olnud. Üdliselt Põhja- Vietnami piirkonnad ja Hoi An meeldisid meile rohkem kui Lõuna-Vietnam. Phu Quoc saares veidi pettusime, ootasime rohkem paradiisi, kuid prügi osades randades rikkus minu jaoks asja ära. Dalat ei meeldinud ka meile eriti ja selle oleksime võinud vahele jätta. Tet meie reisi eriti ei mõjutan, transpordi saime plaanipäraselt ainult 18 ja 19 veebruar oli restoranide hindadel 10-20% juures. 14 veebruar läksime laevaga Rach Giast Phu Quoc saarele. Pileti ostsime Saigonist 3 päeva varem, kuid praamil oli veel vabu kohti, seega oleks seda saanud teha ka kohapeal. 18 veebruar olime Saigonis, terve tänan oli täis lilleseadeid ja kaunistusi ning kell 24.00 oli ilutulestik. Üldiselt aga meile Vietnam väga meeldis ja kes minemas võib mulle kirjutada, kui oskan siis jagan muljeid pikemalt :)

Oleme minemas 7.02-25.03 Riia-Bangkok-Hanoi ja sealt mööda maad lõunasse ja edasi Kambodza-Bangkok oleme kava koostamas ja kõiksugu värske info eest olen tänulik .

Korduvalt ostnud, mis vea annab?