Vietnami reisikava 2015. Palun abi!

Tere

Oleme minemas Vietnami 20.01.2014-19.02.2014. Oleme teadlikud, et 18.02 hakkavad pidustused ning üritame enda liikumist võimalikult hästi ette valmistada. Hetkel oleme ostnud ära kaks lendu. Palun mõtteid järgnevale reisikavale. Oleme arvestanud, et kohapeal saab veidi ajakava kohendada.

20.01 Saabumine hommikul Saigoni, paar tundi hiljem lend Hanoisse 21.01 Õhtul rongile, et liikuda Sapa poole. Päeval tutvumine linnaga 22-23.01 Sapa 24.01 Sapa - liikumine tagasi Hanoisse 25.01 Hanoi 25 - 26.01 Halong Bay 27.01 Halong Bay - liikuine tagasi Hanoisse. Rong Dong Hoi 28.01 Hommikul vara Dong Hois, rendime rollerid, et minna Phong Nha-Ke Bang national parki 29.01 Õhtul rongi ja sõit Hue poole 30 - 31.01 Hue 01.02 Hue-Hoi An 02-03.02 Hoi An

Nüüd ei oska hinnata kas peaksin eelnevat reisikava kohendama või võiksin lisada mingeid kohti juurde, kuid plaanis oleks liikuda mööda maad (või peaksin lendama?) Saigoni, kus sooviksin olla 10-11.02

11.02 jõuame Saigoni 12.02 Cu Chi tunnels 13.02 sõit Mekong Deltasse, esimene peatus Can Tho 14.02 Can Thoga tutvumine, sõit Rach Gia poole. 15.02 Laevaga Phu Quoc saarele - broneerin pileti kuuaega varem 16.02-17.02 Phu Quoc 18.02 lend hommikul Saigoni, hotell bronnitud. 19.02 Hilisõhtul lend koju. .

Ei suuda otsustada, kas peaksin lendama Can Thost Phu Quoci või oleks selline laevaga seiklemine tore või võiksin liikuda Nha Trangi ja sealt hoopis lennata? Mulle lihtsalt ei meeldi eriti lennata ja seega võimalusel pigem ei teeks seda. Mida teha nende 6 päevaga mis hetkel lahtised on? Kindlasti kulub neist juba 2 päeva selleks, et Hoi Ani-st Saigoni jõuda kui liikuda mööda maad.

Ootan Teiepoolseid mõtteid! Tänan! :)

Evelin

Vahetaks Sapa ja Halong Bay ära, et saada osa pühapäevasest (vist 26. jaan) Bac Ha turust.edasi 26. õhtul Hanoi poole. Hoi Ani ja Saigoni vahele jääb Nha Trang, Mui Ne ja Dalat, ise vaadake mis rohkem sobib 4 päeva sisustamiseks. Rach Giast saarele sõidavad kiirlaevad, rahvas istub kinnises sõiduruumis mootor mürisemas. Ega mingit romantikat sellel sõidul on raske leida Cu Chi tunneltele lisaks telliks tuuri Caodai templi juurde, on väga värvikas ja teeb tuuri paar $ kallimaks. Jutust ei saa aru, kas sõidate Can Thosse omal käel. Kui nii, siis kaaluge ennem mõnda ametlikku 2 p tuuri Saigonist läbi Mekong delta Rach Giani

Tänan Tera!

Jah, plaanisime küll liikuda Can Thosse omal käel ja sealt siis edasi uurida, et palju privaatne paat ning giid maksavad. Internetist lugesin, et see pidi huvitavam ja ka soodsam olema. Kas pigem soovitaksite võtta ametlik tuur kohe Saigonist? Lähme nagunii Phu Quoce ning suured päevitajad me ei ole (nahk ei kannata) Seega kas on üldse mõtet Nha Trangi või Mui Ne-sse minna, kui nagunii rannas ei taha vedeleda?

Põhjapoolset osa ei oska kommenteerida, sest pole käinud. Mui Ne-d isiklikult ei soovita (räpane venelaste kuurort). Ainult juhul, kui soovite tegeleda surfi/lohetamisega.

Nha Trang jättis väga hea mulje, sobiks sinna reisi vahele päris ilusti, sest ta on küllaltki läänelik koht ja hea vaheldus. Väga hea koht ujumiseks, mõnusad suured lained.

Nha Trang - Dalat sõitsime taksoga ja see oli väga ilus teekond. Dalat iseenesest jällegi hoopis teistsugune. Õhtul tuli kampsun selga panna :) ja seal ikka juba jäädakse valgele inimesele järgi vaatama.

Phu Quoc kujunes meie lemmikuks. Sõitsime selle saare rolludega risti-põiki läbi, väga mõnus. Igal pool saada värskeid mereande, mis otse grillile visatakse. Rahvast on samuti vähem, seega on rolluga väga hea sõita - teed on suht tühjad. Kõige ilusam rand, mille otsa reisi jooksul sattusime on samuti seal - Sao Beach. Seal rannas on mingi peenem hotell, kus ees olid head mugavad rannatoolid, mille kasutamine oli vist umbes 10usd. Ehk siis suht kallis kohalikus mõistes ja seega oli see rand üsna tühi.

Isiklikult soovitan lennukiga sinna minna. Meie maksime mäletamist mõõda umbes 70euri edasi-tagasi piletite eest HCMH-st Vietnam Airlines'ga. Väga viisakas lennufirma! Mis puudutab laevareisi, siis olles Vietnamis käinud, on keeruline ette kujutada, et see võiks väga nauditav kogemus olla (ilmselt saab see olema ülerahvastatud küna).

Meil tuli reisi jooksul veel üks siselend juurde, kuna autoga sõitmisest sai kopp täielikult ette Dalatis. Otsustasime seal, et lendame HCMH-i.

Miidagi on kapitaalselt sassis. Can Thost saab minu mõistuse järgi tellida privaattuuri ujuvatele turgudele. Kui tõesti on selline imevõimalus sõita mööda kanaleid Rach Giasse ja sealt mööda merd saarele- laske käia. Nha Trangis on ka muud tegemist peale rannapäevituse, Dalat omapärane kõrgplatoo linnake kohviistanduste ja lillekasvatusega. Üks paljudest Saigoni turbüroodest- https://www.thesinhtourist.vn/landscapes/mk/1/mekong minu 2011 a reisikiri http://trip.ee/content/vietnam/vietnam.html

Halong Bay-le soovitaksin läheneda mitte läbi Halongi linna, vaid läbi Hai Phongi ja ööbida Cat Ba-l.Saadan lingi kus üksikasjalik info kohalesõitmise kohta. Asia Outdoorsiga saab ka laevatuuri Halongi lahele koos kajakisõiduga.

http://www.asiaoutdoors.com.vn/News/Useful-Information/Travel-info.html

Tänan nõuannete eest!

Tera ma ise väljendasin ennast vist veidi halvasti. See marsuut peaks olema selline: Can Thost tuleb minna Cai Rang ujuvale turule (eeldan, et paadiga siis) ja siis sealt Rach Gita (bussiga siis vist) ja järgmise päeva hommikul siis laevaga Phu Quoce saarele. Kokku peaks teekond Saigonist kestma 3 päeva (3 päeval olen saarel).

Kuna tegemist on pühade eelse nädalaga siis on ka kahjuks VA lennupiletid üsna kallid. Phu Quoce - Saigoni lend läks meil juba kuskil 70 eurot reisija. Can Tho - Phu Quoc oleks ka kuskil 55 eurot. Võibolla kohapealt oleks saanud soodsamalt aga kuna need pühad siis ei julge riskida.Saigoni tagasi ei viitsi enam sõita, kui nagunii Mekong delta kandis oleme.

Kas keegi on paadiga Phu Quoce saarele läinud. Mõtlen ise, et äkki oleks tegemist hariva ja huvitava teekonnaga?

Kas 2,5 päeva oleks Phu Quoce jaoks piisav, kui mitmeid tunde järjest nagunii päevitada ei saa? Pigem sooviks niisama rolleritega ringi kihutada, ujuda ja mereande süüa.

Kui sobib noorte seljakotireisijate seltskond, siis soovitaksin Halong Bay tuuri võtta sellest hostelist: http://www.vietnambackpackerhostels.com/the-hostels/downtown-hanoi/

Ise tegime 3 päevase tuuri koos ~50 backpackeriga: hommikul start Hanoist ja saabumine Halong Bay-sse. Kahe laevaga sõit saarte vahel. Ööbimine laevas. Enne seda muidugi laevalt vette hüpped ja õhtused mängud. Lisaks veel kajaki sõit. Järgmine päev sõideti private islandi peale Halong Bay saarestikus. Seal oli siis meelelahutus ja pidutsemine. Ööbimine saarel. Järgmine päev tagasi Hanoisse. Väga meelelahutuslik reis oli.

Aga soovid muidugi olenevad seltskonnast.

Kodulehel on Halong Bay tripi kohta täpsem info olemas: http://www.vietnambackpackerhostels.com/trips/ha-long-bay/ha-long-bay-and-castaways-island-3-days-2-nights/

Meie maandusime Saigonis ning tegime spetsiaalselt õise 12 tunnise rongisõidu Nha Trangi ja kahjuks pettusime selles linnas nii, et vahetasime tagasisõidu ja Saigonist edaslennu Phu Quocile varasemaks. Nha Trangis on ebamäärased kõrged hooned ja rannariba, mis jääb suure tee äärde. Ei midagi imelist. Phu Quoc on selle eest väga vahva saar. Rentisime ka rolleri ja sõitsime niisama ringi, avastasime tühje randu. Piisavalt suur, et 2-3 päeva igav ei hakkaks. Soovitan ka üht Tripadvisorist leitud söögikohta (http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g469418-d1977321-Reviews-Sakura-Phu_Quoc_Island_Kien_Giang_Province.html) , mis asus keset suurt padrikut, kuid pakkus autentset hot poti ning muid vägevaid emotsioone. Perenaine kokkas köögis, vanaema magas kõrval võrkkiiges.

Phu Quocile me vist lendasime, kuid edasi Kambodžasse läksime maad mööda, seega tagasi tulime paadiga. Täitsa mõistlik sõit.

Sapas 3 päevane trekking kodumajutusega on väga lahe - ilmselt minu Vietnami highlight. HoiAnis kindlasti süüa ohtralt white rose dumplinguid. Ise rentisime ka rollerid ja käisime Champa varemeid vaatamas - miski 40-50 km rollerisõitu, täiesti ise teostatav kuigi esmalt võib liiklus ehmatav olla. Ka esimest korda rollerit näinud inimene sai hakkama.

Kas Ninh Binh ei huvita? Meil minek järgmisel nädalal ja Põhja-Vietnami kava suhteliselt sarnane. Peale Ha Long Bayd sõidame otse Ninh Binhi ja oleme seal 2 päeva enne Huesse sõitu.

Toetan Tera nõuannet ja kindlasti minna Bac Ha turule - see saab olema teie kõige värvikam ja ehedam elamus reisist. Võimalusel võiks sinna jõuda päev varem ja ümbruse küladele tiir peale teha. Samuti olete siis turul varahommikul , kui Sapast tulevaid turiste veel pole.

Tasub arvestada, et jaanuaris on Põhja-Vietnamus ikka talv ja Sapa kandis(1600 m üle merepinna) on päris külm. Sama kehtib ka Hanoi ja Halong Bay kohta.

Hue lähedal on Hoi An - kõige ilusam vana linn Vietnamis üldse ja see on MUST SEE. Väga chill peale kauba.

Jah, oleme arvestanud sellega, et seal külm ning soojad riided on kaasas. Bac Ha turu lisame ka plaani! :)

Aga kas äkki oleks mõistlik mitte ühtegi kohta juurde lisada vaid viibida nendes kohtades mis mul reisikavas lihtsalt kauem? Ninh Binhi jätaksin pigem vahele, sest hakkaks kiiremini allapoole laskuma. Kas see Da Lat oleks muidu seda tõmblemist väärt või on mingi muu koht mida peaks kindlasti külastama? Kuidas Sapas ja ka Mekong deltas kodumajutust bronnida, kas seda saab organiseerida siis kui oled seal või peaks juba varem?

Kui hakkate allapoole laskuma, on teil ju vaba ajagraafik (usun, et te hotelle ette broneerima ei hakka) Siis võite teha tee peal korrektuure ajakava osas. Soojalt soovitan osta thesinhtourist avatud bussipiletid, mida saab käigu pealt korrigeerida (veebiaadress on mul siin eelnevas postituses toodud) Kui olete Hoi Aniga lõpetanud, saate otsustada edaspidise tõmblemise. Dalati kohta lugege toodud atraktsioone ja otsustage siiski ise http://www.visit-mekong.com/vietnam/attractions/top10-attractions.htm Kodumajutuse osas kogemused puuduvad, Sapas veidi kahtlen, sest talvise külmaga on hotellimajutus veidi soojem ja inimlikum.

Liitun Asia Outdoorsi soovitusega Cat Ba saarel. Käisime nendega küngaste vahel kajakkimas ja väga lahe oli. Mitte küll Halongi, vaid Han La lahel, kus hulga vähem operaatoreid ja seega olematu turistihulk. Dalat on tore koht, kui on huvi mägedes jalutada või jalgrattaga sõita. Olen teinud nii seda kui teist tüüpidega sildi alt Phat Tire Ventures (www.ptv-vietnam.com). Ninh Binhi ümbruses on nö Halongi laht kuival maal + mõned väiksed templid ja ka seal on kena päev või paar hängida, aga ükski koht ei ole minu meelest tõmblemist väärt :)

tänud teema algatajale ja kõikidele vastajatele. miks? kuna ise samal ajal on ka plaanis olla vietnamis, saab siit kaasa võtta mitmeid häid soovitusi.

Luiterebane, kui on huvi siis võime Vietnamis pead kokku panna ning mõne seikluse koos teha. Meie oleme kahekesi N (25) ja M (29).

Kui keegi raatsib veel jagada oma reisiblogisid Vietnami kohta, kust saaks häid mõtteid siis need on väga teretulnud! :)

Soovitan sukelduda Vietnami kööki. Võtta julgelt istet kohtades, kus turistide asemel vaid kohalikud. Tegemist on maailma ühe parima köögiga.

Vaata ära ka mõned filmid, mille tegevus leiab aset Vietnamis. Näiteks The Scent of Green Papaya ja The Quiet American. Eriti mõnus on osta kohapealt mõni raamat, mille tegevus toimub külastatavas riigis. Lugedes raamatus kirjeldatut ja sattuda nendesse samadesse paikadesse aastaid hiljem - lisab ühe mõnusa kihi seiklustesse kaugetes maades.

VÄGA oluline koht, mida külastada, on Sõjamuuseum Saigonis. See avab enamusele inimestest täiesti teise vaatenurga selle rahva kannatustest. Me oleme väga mõjutatud propagandlistlikest Ameerika filmidest.