Vietnami viisa

Hei,

Küsiks natuke nõu. Hetkel tegemisel turistiviisa Vietnami saatkonnas Helsingis. Just hetk tagasi sain telefonikõne, et probleem viisa tasuga. Kodulehel on öeldud, et singe entry viisa on 25 USD. Ehk siis sellise summa saatsimegi koos passide ja piltide ja muu vajalikuga. Nüüd aga hlistab tädi saatkonnast, ja ütleb, et tegelikult on viisa maksumus 45 EURi, mitte 25 dollarit. Midagi ei saa aru. Küsin, et miks nii, et kui kodulehel on teine hind. Tema räägib mulle mingist permitist, mille olemasolul viisa odavam, aga kui nemad peavad permiti hankima, siis kallim. Mingist permitist ei ole kuskil nende kodulehel juttu ja põhimõtteliselt, ma ei saa üldse aru, mis toimub!
Nüüd tädi ütleb, et saadab raha tagasi ja mina saatku talle see 45 EURi asemele. Meil aga nüüdseks juba päris kiire viisadega. Krt, ma ütlen.

Ma ei tea, tahtsin lihstalt ära rääkida ja jagada ja hoiatada. Ja küsida, kas keegi teab, mis toimub?

Terv.
Mona

Aga kuhu lennupilet on? Kui Taisse, siis teha viisa äkki Bangkokis.

Tuleme maadmööda Laosest Kambodžasse ja sealt Veitnami. Ei taha ennast sellega kinni panna mingis linnas, et viisat oodata päevade/nädalate kaupa. Tahaks lasta siin ära teha. Ma lihstalt ei saa sellest summa muutusest aru. Kurjaks teeb....

Saatkonnaga ei vaielda, saada see 45 EUR-i neile ära ja asi korras. Saada kohe, mitte ära oota 25USD tagasi laekumist. Või sõida Helsingisse kohapeale. Minu viisa maksiski 45 EUR-i ja aega kulus umbes nädal.

Sääl peaks küll kiiresti saama ära teha.

hbert, kas 45 EUR on siis lühiajaline (kuni 1 kuu) ühekordse sisenemisega turismiviisa?
Mona, loodan, et saate oma viisamurele lahenduse ja anna palun siin ja teada, kuidas siis lood tegelikult on.

Endal minek Vietnamisse veebruaris. Tore, et Trip olemas on - ise arvestasin küll seni saatkonna kodulehel oleva infoga, mis paistab siis päris vale olevat.

 • täiskasvanud ja laps oma passiga 45 EUR (ühekordne viisa, kehtib 1 kuu)
 • 90 EUR (mitmekordne viisa)
  Viisalõiv tuleb tasuda sularahas!

Homme lähen saatkonda kohale, nagunii Helsingisse asja. Plaan on passid ära tuua ja Phnom Penhis viisa teha. Sealse Vietnami saatkonna andmetel tehakse kuni 15-päevane viisa 1 tunni jooksul ja kuni 1 kuune viisa 24 tunni jooksul. Sobib paremini kui siin istuda ja loota, et ehk läheb Helsingis ajaliselt õnneks.
Probleem mitte niivõrd rahas, vais selles, et saatkond ootas ei vähem ega rohkem kui kaks nädalat selle info edastamisega. Seetõttu on nüüd aega umbes nädal-poolteist ja ei riski ootama jääda, kas jõuavad tehtud ja kohale saadetud.

45 euri on info, mida mina kuskilt välja ei lugenud. saatsin saatkonda eelnevalt ka kirja, et küsida, mis pikkuses turistiviisat võimalik saada ja kuidas raha nendeni toimetada jne. ja mind suunati kodulehele, et kõik vajalik info olevat seal... ei sõnagi teisst hinnast kui kodulehe 25 usd. ahh, nevermind :)

Räägi parem kuidas plaanid Laosest Kambodšasse minna. Millise transpordiga, kust täpselt kuhu ja kui kalliks asi peaks eeldatavalt minema. Endal plaanis Laose Kambodša piir ületada järgmise aasta alguses millaski.

Don Khone/Don Deti saartelt paadiga piirile, sealt buss/minivan Stung Trengi ja sealt edasi bus kas Siem Reapi või Phnom Penhi. Rahaliselt ei oska midagi suurt pakkuda. suuri summasid kulutada ei plaani. Ilmselt paat saab kõige kallim olema (no ehk umbes 10-15$). Käin ära, tulen tagasi, eks siis võin kogemusi jagada. Novembri keskpaigaks tagasi.
Kauaks minek ja mis plaanid konkreetsemalt?

Vietnami viisaregulatsioon on viimasel ajal pidevas muutumises ja tundub, et kohati ei tea täpselt keegi (sh saatkond), mis toimub. Ühel hetkel sai turistiviisa maksimaalselt kuuks ajaks, siis jälle kolmeks kuuks. Vahepeal pidi pikendamiseks maalt välja minema, siis jälle mitte. Kogu kammajaa hakkas pihta millagi suvel ja need, kes korda muutsid ei adunud ilmselt,kui palju jama sellest tuleb (valdav hulk expate pesitses siiani Vietnamis 1 aastaste viisadega).

Tegin internetis (visa-vietnam.org) taotluse kolmekuulise single entry pre approved visa (lendan detsembri alguses Hong Kongist Ho Chi Minhi) saamiseks. Sain kinnituse, et kõik on korras ja saan vajalikud dokumendid nädala jooksul. Seega hetkel siis näib olevat võimalik saada kolme kuuline turistiviisa. Dokumendid jõudsidki kenasti minuni - seal on kirjas, et "purpose of visit business". Ilselt ei ole siis tegu turistiviisaga.

Kõige kindlam on praegusel hetkel ilmselt vahetult enne taotluse tegemist saatkonnast üle küsida. Kui Helsingi saatkond infot ei anna, siis pöörduda mõnda suurema riigi saatkonda, kus ehk infot rohkem.

Igatahes, olgu jama Viisaga palju tahes Vietnam on vahva kant ja viisasekeldustega algavad seiklused lihtsalt juba varem pihta :-)

Don Detilt bussiga Phnom Penhi pilet 11-15$, olenevalt pakkujast. Muidugi alati ei tasu uskuda neid reklaame, et 24 kohaline köigi mugavustega buss.

Mäletan juba ammusest ajast, et Stockholmi saatkonnas läks asi kallimaks kui kohapeal (ja kuidagi ei meeldinud mulle ka see passide saatmine).

Kui sa sisened Vietnami maadmööda, siis saad 100% kindlalt viisa teha ka piiripunktis. Kindluse mõttes võid nn. küllakutse tellida interneti teel. See saadetakse sulle mailile. Trükid suvalises internetikohvikus Kambodias välja. NB! Küllakutse hind on ca 5 USD (no kui küsitakse 10 sii ka ok). Piiripeal viisa maksab ca 25USD. Saatkonnas on asi kallim. Head avastamist (ja see kohapeal ametnikega jauramine on ka omaette elamus).

Lähebki su viisa maksma. 25 pre-approved-letter ja 25 on viisa. yksõik kas teed saatkonnast või neti kaudu.
Kambodzas , muide, on Sihanoukville´s asuv Vietnami saatkond tuntud oma kiire viisaprotseduuri tõttu.
üks tsitaat ka veel varasematest postitustest

 1. Täidad taotluse internetis koos reisijate andmetega;
 2. Saad peaaegu kohe vastu meili taotluse kinnitamise kohta ja makse andmed;
 3. Teed makse 20$ viisa kohta www.Xoom.Com'is või välismakse otse mingile kontole (andmed e-mailis);
 4. Kui makse on laekunud, siis 12 tunni jooksul tuleb meilile kinnitus koos viisapaberitega;
 5. Prindi saadud dokument välja ja võta lisaks üks (meilis oli küll 2 aga tegelikult läks vaja ühte) dokumendifoto;
 6. Vietnami kohale jõudes otsi lennujaamast silti “Landing Visa”
 7. Lähed pistad sealsele onule meilist väljaprinditud paberi, foto ja oma passi kätte;
 8. Täidad taotlusvormi ja maksad veel 25$ per viisa (kindlasti võta USA dollareid kaasa);
 9. Saad oma uue läikiva viisa kätte, läbi immigratsioonitsooni ja oledki Vietnamis

Tauri, kust su info,selle kohta, et maad mööda minnes saab Vietmami viis piirilt pärineb?

Nn küllakutsega saab minu kogemuste põhjal viisa kolmest rahvusvahelisest lennujaamast (Noi Bai International Airport (Hanoi), Tan Son Nhat International Airport (Ho Chi Minh City) ja Danang Airport).

Phnom Penhis saab igas hotellis Vietn. viisat tellida.35 taala ja järgmise päeva õhtul kell 5 saad passi koos viisaga kätte.

Küsimus viisat Helsingist taotlenutele:

 • mida te panite viisaankeedi p 11 alla Vietnami kontaktisikuks (name, address of your contact in Vietnam). Läheme omapäi ja vastuvõtjaid pole. Kas jätan tühjaks?
 • kuidas te olete passid jt saatnud? Pole ise seni kunagi passe saatkonda saatnud. Kas tuleks kasutada kullerteenust? Eesti Post soovitas, sest dokumente ei tohtivat niisama saata. Samas, raha ei tohtivat üldse postiga saata. Kas raha saatmisega võib kaasneda mingeid ebameeldivusi? Kas tagasi saadetakse passid samuti kulleri/reg. kirjaga?

Suured tänud

Mitme aasta tagustest postitustest just lugesin, et Hong-Kongis saab kohapeal vormistada turismibüroodes Vietnami viisat. Kas see ka tänasel päeval võimalik? Olen ise peatselt sinna poole teel ja nüüd ei tea, kas hakata siin rahmeldama või...
Tänud ette

On võimalik küll. Saab teha ka kohalikus Vietnami saatkonnas (aadress 15/F, Great Smart Tower, 230 Wan Chai Road, Wan Chai). Aega võtab keskmiselt 3-4 päeva.
Kuuajalise ühekordse sisenemisega viisa saab ka kiiresti (samal päeval) kätte natuke rohkem makstes.
A kui sa lennujaama kaudu riiki sisened, siis soovitan netis selle approval letteri ära teha ja lennukas viisa teha. Kogu protsess oli suht valutu.

Sa mõtled Vietnamisse sisenemist ikka ju :) lennujaama kaudu?

Jah, täpselt nii ma mõtlesin. Ja toimib see kolmes lennujaamas - Tan Son Nhat int’l airport (Ho Chi Minh City), Noi Bai int’l airport (Hanoi), Danang int’l airport (Danang city)

Interneti teel Vietnami viisa ettetellimine on üha populaarsem ja sellest tingituna aeg ajalt ülipikad (kuni 3 tundi) järjekorrad lennujaamas. Samas mõnikord järjekord pea olematu (eile ca 20 min) - sõltub palju sellest millised lennud parasjagu sisse tulevad ja kui agaralt viisaonud ja tädid liigutavad. Kui Vietnami saatkond teepeale jääb, siis võib mõistlikum olla viisa saatkonnas teha.
Approval letteriga võiks igaks juhuks võimaliku ajakuluga arvestada - eriti, kui vaja kiirelt kuskile edasi liikuda.

Et kui lennujaamast kuskile kiirelt vaja tormata ei ole, siis ei ole oluline ka miskit ette tellida? Ehk et kui aega on, sisi piisab ka sellest kui pildid ja raha kaasa ning lennujaamas maale jõudes saab kõik korda aetud? Või on see approval letter siiski selline asi, mis tuleb 100% enne ära teha ja kinnitus taha saada?
.
.
.
Kõik laused algavad suure algustähega! Trip.ee

Approval letter peab olema,täpselt nii.

Mankiki,
Vietnam ei paku viisa on arrival´it ja seega on viisa saamiseks kaks võimalust:

 1. tellida interneti teel approval letter ja selle abil saada viisa lennujaamast. See võimalus sobib ainult juhul, kui sisened Vietnamisse rahvusvahelise lennujaama kaudu.
 2. teha viisa mõnes saatkonnas (Eestile kõige lähemal asuv Vietnami saatkond on Soomes).

Ise tegin viisa Vietnami saatkonnas Helsinkis, sest sisenesime maismaad mööda Kambodžast. Panin passid, nõutud paberid ning raha ümbrikusse ja läkitasin saatkonda. Ca nädal aega hiljem andis postitädi mulle allkirja vastu ümbriku, mille sees viisaga passid.

Olin asjast ka niimoodi aru saanud, kuid igaksjuhuks täpsustasin kõik üle. Ja nagu aru saan siis rahalist vahet ka väga pole kumba variandi (kas visa tellimisega Soomest või siis approval letter ning lennujaamast templi võtmisega) kasuks otsustada, suurusjärgus tulevad mõlevad ühe kallid ning kui siseneda ja lahkuda Vietnamist läbi Tan Son Nhat International Airport`i siis on täiesti turvaline variant minna approval letteri ja piltide ning passiga ja visa Vietnamisse saabudes lennujaamast passi saada?

Ma rahalise poole pealt pole võrdluseid teinud, aga muus osas oled õieti aru saanud. Kui kiiret pole lennujaamast edasisaamisega, siis lihtsuse mõttes on kohapeal viisa vormistamine arukam valik - Eestis teed kõik kohapeal ära, prindid lehe välja ja HCMCs lihtsalt saad veel lõpliku viisa passi.
Kui on kartusi pikkade järjekordade pärast, siis võid ju vaadata õigel päeval, et mis lennud seal Tan Son Nhatis (http://www.hochiminhcityairport.com/flight-status-arrivals-departures) ka maanduvad sinu saabumise ajal. Kui on palju rahvusvahelisi, siis võib järjekord pikk olla. Ma ise olen proovinud sellistel juhtudel lihtsalt esimeste seas olla, kes lennukist maha saavad.

Loe ka seonduvat teemat http://www.trip.ee/node/43952

Sai tehtud paar paeva tagasi Kambodzas, Sihanouk Villes saatkonnas viisa ja seinal suur kiri alates 29.01.2010 viisa 45 dollarit (uks sisenemine ja kuni 30 paeva) protsetuur ise vottis aega koos taotluse taitmisega 7-8 minutit.

Oskab keegi jagada infot mitmekordse sisenemisega Vietnami viisa kohta? Stockholmi saatkonna kodulehelt leidsin sellise info: Visitors can apply for One/Single or Multiple entries Visa. Tourist visa is valid for up to one month and can be applied 6 months in advance.

Küsimus oleks - kas see "kehtib kuu aega" laieneb ka mitmekordse sisenemisega viisale? St võin siseneda riiki 2 korda, aga seda ainult 1 kuu jooksul? Või siiski kehtib viisa kuu aega igast sisenemisest arvates (single entry kehtib küll kuu aega)?
Kirjutan küll saatkonda, aga äkki väärt Tripi seltskonnast oskab keegi samuti kommenteerida :)

Peas siginemas plaan minna järgmisel aastal LOT-ga Tallinnast Hanoisse, rännata Vietnam-Laos-Birma ringi ja Hanoist tagasi koju. Aga kui viisat saab ainult kuuks ajaks, siis ei tundu idee enam eriti hea.

Tänud!

Sellelt leheküljelt saab piisava info. http://www.vietnam-visa.com
Turisti viisa saab kuni 3 kuuks.
Meie lendame veebruaris LOTiga Hanoisse teeme tuuri Vietnamis ja lõpetame Kambodzas ning tuleme Hanoist tagasi. Kuna me oleme kaheksakesi, siis tellisime näiteks selliselt firmalt nagu "Vietnam Today Travel" lennupiletid ja veel mõningad tuurid. Nad pakkusid meile "Visa Approval Letter" tasuta. See on ka nende leheküljel kirjas. Saatsime oma andmed nendele ja saime ka Viisa loa kätte. Multi viisa maksab piiril 50 USD. See nn.pitsati raha. Pitsat lüüakse Hanois passi.
Kontrollisin just loakirjalt ja seal on määratud periood sisenemiseks ja lahkumiseks.

Aitäh info eest. Seni on saatkonnast tulnud vastus, et neilt üle kuuajalist viisat ei saa. Vaatasin, et http://www.vietnam-visa.com/pricing.html maksab 3-kuuline mitme sisenemisega viisa kokku 90 USD (50 fee + 40 stamping). Iseenesest olen seni harjunud tegema viisad ise läbi saatkonna, aga tuleb tõesti seda lahendust kasutada.

Kuigi LOT pakkumine osutus meile lõpuks ebasobivaks - soodne hind on ainult siis, kui reisipikkuseks on kuni kuu aega.

Please check carefully and print out the letter for your visa upon arrival, see attached file, you are # 3 in the letter

After receiving pre-approved letter, you must print the letter out with 2 photos (passport-size photos) for boarding the airplane & collect your visa at Vietnam air ports in Hanoi capital city, Ho Chi Minh or Saigon city, and Da nang city. Without pre-approved letter you can not enter Vietnam for pick up visa.

Please prepare in cash USD for stamp fee or immigration fee at the airport - 25 USD/each for single entry visa or 50USD/each for multiple entries visa.
thatś it
Ise lähen Moskva -Beking -Ho CHi Minh ja pikemaks ajaks , nii kuu kaheks, väljumisega 19dets.
kui keegi veel sovib aasta lõpus minna. siis peks küll kiirusta´ma, sest lennuki piletid saavad varsti otsa ja päris kalliks on läinud.

so, have nice trip.
A.O
otensom@newyork.com

Tervitused! Kas keegi on Tallinna lennujaamas check-ini Hanoisse (Lot lennuliinide reis Varssavi kaudu)edukalt sooritanud Vietnami online viisa kinnitusega? Eelmine aasta Hong-Kongist Saigoni lennates online viisaga probleeme ei tekkinud, küll aga puudub Tallinna lennujaama check-inil vastav praktika. Iseenesest kinnitati mulle, et probleeme ei tohiks tulla, kuid tore oleks teada, et see tõepoolest nii ka on:-) Tänud!

On kellegil kogemusi Hiina poolt jala Vietnamisse üle piiri mineku kohta? Plaan oleks ShenZhenist lennata Nanningi ja sealt bussiga-rongiga Vietnami.

Kuule germinaator, sa peaksid selle kohta päris hästi teadma, Meelis ju käis sealtkaudu ja rääkis sulle;)

Meelis käis Guangzhou-st rongiga ja tal oli viisa eelnevalt juba kuskilt ära võetud. Ma pidasin silmas seda varianti, et netist teen taotluse ja siis kuskilt X piiripunktist saan viisa lõplikult kätte.

Ma võin küll eksida, aga minu teada ei paku Vietnam endiselt visa on ariival võimalust ja nn approval letter´iga saab viisa ainult kolme suurima rahvusvahelise lennujaama kaudu riiki sisenedes. Ise sisenesin Vietnami veebruaris 2010 maismaad mööda Kambodžast ja tol hetkel küll ilma juba passis ilutseva viisata riiki siseneda ei oleks saanud.

Liigume ka samas kandis veebruaris 2011, enamuse ajast Kambodzhas. Nami viisa online kaudu, http://www.visatovietnam.org. Kambo viisa teeme arvatavasti piiril. Kuna lendame poolakatega Hanoisse, siis vaja mitmekordne viisa. Vietnami saabudes tuleb täita selline vorm: http://www.myvietnamvisa.com/form-on-arrival.pdf

Mitmekordne, 1 kuu pikkune, viisa kehtib vast ikka kuu aega esimesest riiki sisenemise hetkest.

Ja veel selline küsimus-vastus:
my approval letter states that my enter and exit into Vietnam is from 10/10-10/11, but that is not the dates that I will be in Vietnam. Do I need to have the exact date printed on approval letter? or is this letter valid for the next month or so?


That means you are allowed to enter Vietnam anytime between 10 October and 10 November, though you do not need to enter Vietnam on exact 10 October, you will need to leave the country or use the letter of approval before the it runs expired on 10th November. hope it is now clear to you.

Jah, nii ka mina olen vastuseid saanud, et mitmekordset saab vähemalt nn tavakorras (kasutan alati saatkonna teenuseid ja teen viisa ise) ainult kuuks ajaks. Kui ma kaalusin seda Hanoi kaudu lendamise võimalust, takerduski kõik selle kuu aja taha. Meie plaanime minna ca 1,5 kuuks ja seega tõenäoliselt lendame BKK-sse.

Alipp - tee Kambodža e-viisa. Väga kiire ja mugav ning lennujaamas hopsti - ja oledki riigis.

P.S. Kas keegi saaks mulle selgitada, milles seisneb selle Vietnami viisa letter of approval eelis võrreldes tavapärase saatskonnas viisa tegemisega? Ise tegin eelmine kord Helsinki saatkonnas.

Eelis seisneb selles, et oma passi sa ei pea puhugi viima/saatma. Saadad taotluse ära, maksad raha, saad letter of approvali. Selle kirja ning passiga (+ viisaraha) lähed lennujaamas viisalauda ning saad viisa passi.

See Visa letter of approval on enamvähem nagu küllakutse, mille teeb sulle mõni kohalik reisibüroo raha eest ära.

Mina tegin septembris oma viisa kirja nende abiga :
www.hotels-in-vietnam.com

14USD + 3% krediitkaardi maksu oli hinnaks ning vähemalt siis oli soodsaim mis ma leidsin :).

Vietnami viisa

Tere!

Kas keegi oskab infi anda kas Saigoni lennujaamast viisat on võimalik osta. Lendan Bangkokist Saigoni ja viisat ei ole veel. Stardin 12. jaanuaril.
Tänud igasuguse info eest!

Lased enda kohta teha Visa on Arival kirja mõne turismibüroo abiga (mina kasutasin nende teenust http://www.hotels-in-vietnam.com/…am_visa.html).

Selle kirja prindid välja, täidad taotluse, 1pilt (kirjas, et 2 – mult võeti 1) ning 25USD. Selle hunnikuga lähed lennujaamas Visa on Arival lauda ning saad viisakleepsu endale passi. Ei pea kuhugi saatma midagi ning maksab kokku ~40USD.

Visa on Arival kirjaga saad viisa Hanoi, Saigoni ja Danangi lennujaamast.

Ärge väga selle visa letteriga venitage. Neid tehakse käsitsi st vormi submittid küll internetis, aga keegi sellest firmast läheb viib need andmed välisminni vms. ja sealt tuleb tagasi kenasti käsitsi vormistatud käskkiri. Ehk, lehed vist ütlevad kah, et läheb aega mingi 3 tööpäeva, kui tavaliselt on see mõttetu (n: austraalia puhul sain ma viisa hetkega, kuigi ka seal räägiti kahest päevast), siis Vietnami puhul on see täiesti adekvaatne soovitus.

jd@saabus.vietnamist.eelmisel.esmaspäeval

Erm, ma lendasin KL kaudu Vietnami, ning tegelt saab viisa teha ka siis kui maandud, Han Noi's oli kohe eraldi lett : Visa on arrival, oma reisi ajal kohtasin ka paari inimest kes tegid endale viisa kohale lennates. Me kyll tegime oma viisa enne, aga nagu näha pole vaja muretsed, ning viisa maksis 25 dollarit

Ei tea kuidas Phnom Penhis asjad on

jtgizmo ma ju just enne seletasin ära kuidas seda Visa on Arrivalit saab - selleks pead siiski mõne turismibüroo abiga tegema kinnituskirja.

Ilme selleta ei saa sa Vietnami lennujaamas mingit viisat (ma ei usu, et üldse lennukile saad kui pole kas seda kirja või viisat juba passis).

Phnom Phenis ei huvita kedagi su Vietnami viisa, kuna tegemist on Kambodžaga jtgizmo :).

Mult küsiti BKKs kenasti chek-inis näha viisa kinnituskirja, muidu ei oleks lennukile lastud.

Meie läheme veebruaris. Saime Vietnamist "Visa Approval letter" koos kirjaga,see välja trükkida, et näidata lennujaamas check inis enne lennukile minekut ja viisa saab Hanoi lennujaamas. Muidu ei lasta lennukile.
jd-le. Minul on küll see kiri trükitud allkirja ja pitsatiga, ei mingit käsitsi vormistatud käskkirja.

Plaan märtsis minna ja kuna tahame kohe Hanoist edasi Saigoni lennata siis teeks viisa Helsingis ära.
AGA - mis te sinna kohaliku kontakti reale olete kirjutanud? Kas olete ennem näiteks hotelli broneeringu teinud ja siis selle kontaktid pannud? Et siis nii ei saakski minna, et lendad kohale ja kohapeal vaatad öömaja?

http://www.vietnam-visa.com/

Mina tegin sellel aadressil viisa. Kui teil see Helsingi variant oluliselt kallimaks läheb, siis soovitan ka seda varianti. Saadavad Approval Letteri paari tööpäeva jooksul pärast tegemist. Endal ka märtsis minek ja viisa jaoks kirjad olemas. Selle samaga lähed lennujaama, maksad natuke veel ja viisa ongi olemas. Endal samuti plaan Hanoist kohe lõunasse edasi lennata.

PS! Sait on usaldusväärne, suutsin esialgu ühe vea teha ja siis saab meili teel kohe kontakti, ja nüüd kõik õnneks korras :)))

Minu viisa oli samuti vietnam-visa.com-i kaudu tehtud.

Ho Chi Minh, kes soovib abi linnas.
Nb! väga huvitav koht on Vung Tao. Soovitan läbi astuda.
A.o

Mina tellisin oma viisa approvali www.visatovietnam.org lehelt. Kõik toimis väga kiiresti ja korrektselt. Paari päeva pärast minek, eks siis näha ole, kas ka viisa sama lihtsalt väljastatakse lennujaamast.

EDIT: Nüüdseks tagasi ja lennujaamas toimis kõik probleemivabalt.

Scancsile, Meie läheme 21.veebruaril. Visa approval olemas.Äkki kirjeldaksid, kui lihtne oli viisa saamine lennujaamas

Lähed otsid üles Visa on Arival laua ning annad seal taotluse+passi+pildi+raha. Olenevalt sellest kui palju inimesi järjekorras ootad 10min+

mcneelson: Kust sa selle taotluse blanketi saad?

Kas keeg oskab nõu anda kuidas saada vietnamlasele shengeni viisa.

Marielle mulle saatis taotluse + õpetuse epostiga firma kelle kaudu oma e-viisa tegin.

Kasutasin nende teenust :

TUN TRAVEL
Head Office: 24-26 Bat Su str., Hoan Kiem dist. - Hanoi - Vietnam,
Tel: (84-4) 3923 0898/3923 2982 - Fax: (84-4) 3824 3886 / 3923 3280
http://www.hotels-in-vietnam.com or http://www.viet-tourism.com

Kiri mille käigus sain oma approval kirja ja viisa taotluse blanketi:

Regarding to your payment done, we would like to send you The Approval Letter for Vietnam Entry Visa on arrival at the airport in attached file.

Things have to do:

 • Please print out the pre-approved letter & bring 2 passport photos for boarding the airplane and pick up your visa at Vietnam airports when you arrive. You will see "Landing Visa" sign and please come to Landing Visa Counter for pick up your Visa.

 • Please print out the Application for Entry and Exit Visa form in attached file. You should fill in this form in advance and attach the latest photo, in 4 x 6 cm size, with a face straight forward. Submit this full-filled form to Customs officer upon your arrival at Vietnam airport to have it stamped.

 • Pay in cash for the stamp fee to Customs officer at the airport for collecting your visa: 25 USD/person for single entry visa.

Tere,

tellisin ka approval letteri selliselt lehelt: http://www.hotels-in-vietnam.com

Algul saadeti et kaheksale inimesele läheb maksma 12*8 USD, aga hiljem tuli selline kiri:

First of all, we are so sorry for not mentioning about the rate on making visa on arrival for some special nationalities such as: Estonia, Mexico, Israel...as on the Viet Nam Immigration' Regulation here.

In fact, in order to get Visa at the Airport with your special nationality, you will have to pay US$ 23.00/person, however, we are pleased to offer you the special discounted rate at US$ 20.00/person as one part of our mistake on it. Therefore, the total price will be: US$ 20.00/person x 08 persons = US$ 160.00. We are so sorry for this inconvenience and hope you understand.

Mida soovitate, kas maksan selle 20 USD inimese kohta ära, või on mõtekas nad pikalt saata ja mujalt võtta. Oskab keegi aidata?

No võta mõni teine suva pakkuja ja võrdle hindu (vaata nt. teemat http://www.trip.ee/node/43952).

Mina võtsin 8-le inimesele www.vietnam-immigration.org leheküljelt ja hinnaks tuli 15USD per nägu.

Seega mina isiklikult valiks mõne teise pakkuja või nagu sina ütled - saadaks pikalt :)

Tänan,

kirjutasin sinna hotels-in-vietnam kirja ja ytlesin, et mujal on odavam ja siis olid nõus tegema approval letteri kaheksale inimesele 12 USD/tk.
Vb on abiks kellegile, kui samamoodi kirjutatakse, et eestlastele on see kallim :D

No mulle tehti eelmise aasta septembris kohe 12USD eest seal hotels-in-vietnam lehel, kuid krediitkaardi eest lisandus vist 3% teenustasu.

Täname, et andsite mulle kasulikku teavet. Ma arvan, et ma vajan seda. Tänan teid

friv | friv 4

Vietnam - viisa

Tere,

olen küll lugenud siinseid postitusi, aga sooviks teada, kas hetkel (lähiminevikus) on keegi Vietnami piiril taotlenud viisat ?

Nimelt olen dilemma ees kas teha viisa Helsingis või piiril.
Millised on soovitused ? Kas piiril viisa saamisega on ka mingisuguseid probleeme ?

Suured tänud vastuste eest :)

Kui lendad Vietnami, siis on kindlasti mõtekas teha viisa piiril (selle viisa kinnituskirja pead tellima muidugi mõnelt kohalikult reisifirmalt). Lennujaamas lähed selle kirja, passipildi, passi ja rahaga Visa on arival lauda ja kiirelt saad viisa passi.

me tegime selle kaudu http://www.myvietnamvisa.com/?gclid=cozvsciw66wcfwnu4godakf-ka

Saatsid approval kirja ja piiril saime viisa. Seal info maksumuse kohta ka.
Olin Vietnamis ca 2 kuud tagasi, maandusin Hanois ja erilist järjekorda ei olnud.

Vietnami viisa jaoks kirja saab nüüd kõige odavamini tellida saidilt
www.smiletravelvietnam.com
Sain järgmine päev kätte ja hinnaks on 11 $

Kas on arrival viisa saab teha ka, siis kui oled maal rohkem kui 15 päeva, täpsemalt 17 ja palju see maksab?
Helsingi saatkonna kaudu on päris ulmehinnad.

Visa on arrival saab kuuks ajaks.

11USD on viisakiri turismifirmast ja 25USD maksad lennujaamas riigile.

Kas kellegil seal täpitähtedega on olnud probleeme, eriti huvitab Õ. Tuli vastus, et te olete vist vea teinud.

Tere! palun kas keegi oskab öelda, kas Ho Chi Minhi lennujaamas saab vormistada ka multi-entri viisat või ainult ühekordse kuuks ajaks?

Mitmekordse viisa hinnaks läbi reisibüroo Estravel öeldi 110 v 120 eur mis on nagu väga palju (ok, ma ei ostnud pileteid neilt ja selle eest +20 eur rohkem kuid siiski).

Vaata saiti www.smiletravelvietnam.com

to: Paco
Tönan väga- see oli ilus sõnum st link!
see on ju imelihtne - ja loodan ikka töötab ka :)?
Igal juhul tegin kohe taotluse ja selle järgi siis saan 21.12. juba application letter 3 kuuks - 21 USD +50 lennujaamas maksta.

Ei tohi palju tahta aga küsin, kas on ehk hea liin ka Kambodza ja Laose tarvis v on neid mõistlik teha Vietnamis kohapeal? tänan ette!

Vietnami-Kambodža piiril saad kergelt viisa piirilt (kui lased bussijuhil teha, siis väga kiire aga maksad 5usd teenustasu). Laose viisa sai vähemalt Tai-Laose piirilt väga kiirelt ja probleemideta (Kambodža ja Laose piiril PEAD maksma meelehead ametnikele 3-5usd...).

Tönan info eest,moneelson!tundub, et sujub kõik kohapeal normaalselt.
Küsin veel, kuidas on Laoses ööbimisega - otsin low-budget variante.
Internet neid eriti ei jaga,kui mõelda sellele mis räägitakse -ca 80usd
kuuks ajaks võimalik leida norm. elamine.

Raitsile- mina saatsin viisa on arrival taotluse koos täpitähtedega Ä ja Õ, vinguma ei hakanud keegi, kuid approval letter saabus ilma täppideta tähtedega. Eks 25.12 on näha, kas lastakse lennujaamast välja ka või mitte.

Viisa approval letter lehelt www.smiletravelvietnam.com -

Kas maksite kohe tellimisel või approval letter saabumisel?

Seal on 2 varianti tasumiseks: kohe v. hiljem-

Soovitaks www.vietnamvisapro.com - odav hind, kiire vastamine ja asjalikkus! Siiski võib juhtuda, et HCMC-s tubli tunnike viisasabas kulub. Takso linna, võttes taksoletist - 10 usd. Väga korrektne teenus.

Mina maksin approval letteri kohe tellimisel, tasumata nad poleks teinudki nagu ma aru sain ja lennujaamas tuleb siis viisa eest tasuda. Kasutasin Tuntraveli teenust ja maksin 12 USD inimene.

Ma sain ka korda tuli ilma täppideta, eks näis kas saab maale :)

head uut aastat ja tänan kõiki info ja soovituste eest. Approval letter taotluse puhul internetis ei ole tõesti mõtet hilisemat makseviisi valida-mingit maili ei saadetud,ehkki lubati. Õnneks oli aega.
Seega tegin siis uue taotluse Tuntraveli kaudu - väga väga meeldiv teenindus ja kiri tuli juba järgmisel päeval. Nüüd siis juba vähem kui nödala pärast reisile!

Siin väga pikk jutt viisa teemal. Küsimus- kas oleks ikka mõistlikum teha viisa Helsingis või kohapeal? Proua on selle kohapealse tegemise kohta väga skeptiline. Ise olen kõigeks valmis. Ootan spetside arvamust.

Ise tegin Helsinkis ja ei kahetse. Soovitan ette ära teha. Samas leidub kindlasti ka neid, kes soovitavad teha siin see approval letter ja siis kohapeal viisa teha.

Päris ilma koduste ettevalmistusteta Vietnami viisat ei saa.

Tulin 2nädalat tagasi Vietnamist ja meie tegime viisa läi interneti , saime kinnituse ja selle paberiga tegime viisa kohapeal st. Saigoni lennujaamas. Kohapeal maksis 25 USD

Meie tegime eelmisel aastal multi-entry viisa saabumisel. Kõik oli väga lihtne. Tellisime Approval letteri Vietnam Today Travelilt. Kuna tellisime ka lennukipiletid ja mõningad hotellid neilt, siis viisa kinnituskirja tegid nad tasuta. Saabumisel Hanoisse maksime 50 USD ja ja saime Multi-entry viisa passi. Kõik toimis. Ja järjekord oli suhteliselt lühike. Mingit probleemi ei olnud ka täpitähtedega. "Ä" asemel kirjutasid nad lihtsalt"A! ja oligi kõik. Siin all on aadress, kus rohkem infot.
https://www.vietnamtours.net/visa.html

Kas keegi om kursis maalt lahkumisega. kas tasu on 14$ ja kas maksta saab ka dongis.
kuulu järgi v6ib maalt välja viia 5000 dongi, ülejäänu konfiskeeritakse. ehk kui maksan 20$ ja saan tagasi dongi, kas see siis vōetakse lihtsalt ära?

ja see ka et netist tehtud viisa toimis ja 15 mindiga olime maal.

Meie ei maksnud küll mingit maalt lahkumise maksu, kuigi lahkusime kaks korda Vietnamist. Esialgu lendasime Saigonist Seam Reapi ja hiljem sealt Hanoisse ning Hanoist lendasime tagasi.Kambodzas oli küll maaltlahkumise maks. See oli 20 USD. Keegi ei kontrollinud, kas meil oli kaasas kohalikku raha või ei.

Just tulime Vietnamist ja Kambodzast, mitte kuskil ei võetud maalt lahkumise maksu, kaks korda ületasime piiri maad mööda ja üks kord lennujaamas.

Tegin just vietnamvisapro.com kaudu approval letteri. Kõik sujus nagu lubatud- kahe tööpäevaga oli kiri kohal. Maksma läks 9USD pluss Hanois saabumisel 25 USD. Siiski oluliselt odavam kui Helsingis saatkonnas teha 50EUR-i. Kogu asjaajamine netis- väga mugav. 08.03.12 siis minek. Eks ole näha kuidas kohapeal asi toimib.

Olge valmis, et Hanoisse maandudes peate lennujaamas veetma kuni 2 tundi, et lõplik viisa passi saada. Viisa passi löömine käib kontrollimatult ja loogilist järjekorda seal ei ole, kõik lihtsalt tunglevad kassaluugi taga. Vastavalt sellele planeerige ka järgmised lennud, kui plaanite kohe Hanoist edasi liikuda. Õnneks meil oli jätkulend piisava vahega, et suutsime viisa enne ikka kätte saada.

Kas sellist stsenaariumi nagu Marielle81 kirjeldas võib karta ka Saigonis? Saabume sinna sel laupäeval graafiku järgi 12:50 ja edasilend domestic termialist juba 15:25... sinna sisse peame mahutama viisa vormistamise ja terminali vahetuse...

Loodan, et aega ikka jagub :)

Just nii see käiski nagu Marielle81 kirjeldas. Meie jõudsime Saigoni varahommikul, siis oli lennujaam üsna tühi veel ja aega läks alla tunni. Päeval on kindlasti saabuvaid lende palju ja aega kulub rohkem.

jah, viisajärjekorrad Saigonis on tõesti hullemaks läinud. Kavalad Vietnami inimesed on seoses sellega leidnud veel ühe võimaluse väikese kopika teenimiseks. Mõned netiviisat tegevad firmad pakuvad nimelt ka nn ekspress viisa teenust, mille soetamisel peaks lennujaamas viisa kiiremini kätte saama. Tegelikult ei pruugi see nii minna - minuga sama lennuga saabunud sõpradel oli see teenus ostetud, aga mina sain viisa siiski enne kätte. Sisuliselt on see teenus poollegaalne vaheletrügimisteenus, kus vietnamalstest viisaagentuuri esindajad suht julmalt järjekorras ette trügivad ja nende poolt antud dokumente ka võimalusel eelisjärjekorras läbi vaadatakse.Ma soovitan viisablankett juba kodus ära täita ja pilt külge panna. Siis ei pea eraldi blanketi saamist ootama - teinekord võib ka see parasjagu palju aega võtta, sest kogu tegevus (blankettide väljastamine, passide vastuvõtmine, passide väljastamine, raha vastuvõtmine) toimub ühes suures elavas massis (järjekorraks on seda keeruline nimetada). Ja veel, mida kiiremini jalad sind lennukist viisaluugini viivad seda surem tõenäosus on viisa normaalse ajaga kätte saada.

Jormaxi jutt õige - täida enne avaldus ära, pane pilt külge ja saad viisa oluliselt kiiremini kätte (ilma igasuguse ekspressteenuseta).

Meil läks järjekorraga liitumisest passide tagasi saamiseni küll umbes tunnike, aga tegemist oli pärastlõunase ajaga (Ho Chi Minh'is) ja ootavate inimeste hulka arvestades ütleksin, et üsna kiiresti saime minema:)

Tere Vietnami huvilistele. Tulin just Vietnamist ja võin kõigile kinnitada, et approval letter toimib suurepäraselt. Reisibüroole 9USD ja Hanoi lennujaamas 25 USD per nase ja tempel passi ning anna minna. Kõik sujus lihtsalt suurepäraselt kui välja arvata minu mitte eriti adekvaatne olek Moskva lennult maabudes. Aga igaljuhul soovitan tellida ette viisa. Tuleb tunduvalt odavam ja ei pea mingi Soome saatkonnaga mässama.

Tere,

Meil saabub lend Dubaist Ho Chi Minhi kell 18.35 ja edasi tahaks lennada Hanoisse kella 21.20 lennuga. Kas sellest ajast peaks piisama, et vormistada ära approval letter ja istuda uuele lennule ümber? Läheks hilisema lennu peale kuid, see on kõige hilisem lend, mil Jetstar ja Air Mekong lendavad.

Alates 1. jaanuarist 2013 hakkab Vietnami viisa senise 25 USD asemel maksma 45 USD. Mitmekordse sisenemisega viisa hind tõuseb 65. dollarini, kui viisa pikkus on kuni 1 kuu, 95. dollarini perioodiks 1-6 kuud ja 135 dollarit, kui üle kuue kuu.

Allikas: http://news.gov.vn/Home/Fees-for-visas-temporary-residence-cards-to-increase-since-2013/201211/16245.vgp

Kas oskab keegi vastata küsimustele , kui palju aega ette saab teha turistiviisat Vietnami saatkonnas Helsingis? Palju maksab saatkonnas turistiviisa 1 kordse sisenemisega ja palju maksab 2 passi saatmine Eestisse tagasi?
Saatsin meili saatkonda nende küsimustega , kuid paluti saatkonda helistada.
Kahjuks ei oska ise nii hästi inglise keelt , et telefonis suhelda.

Vietnami viisa

Kas keegi annaks hüva nõu, kuidas toimida Vietnami viisa saamisel. Läheme läbi Singapuri

Endal sama plaan.
Kavatsen teha elektrooniliselt (märksõna: visa on arrival), maksad ca 30 dollarit ja su nimi pannakse kirja (juhul kui saabud Saigoni või Ho Chi Minhi kaudu). Kui googeldad siin või netis, tuleb palju vasteid

Kas kellelgi on kogemust Helsingi saatkonnaga? Kas nad vastavad e-kirjadele? Kahjkuks nende kodukalt ei leia single-entry viisa hinda? (mingi dokumendi koopia on seal, aga tempel katab selle numbri täielikult kinni).
Vaatasin ka Stokholmi saatkonna lehte aga seal on see sama visa fee dokument vietnamikeelne :).

E-kirjale vastasid detsembris väga lühidalt ja lihtsalt,palun helistage .Saigi siis helistatud ja siis ka kenasti kõikidele küsimustele vastused.Ühekordse sisenemisega viisa üheks kuuks maksab 50 eur inimene ja 10 eur passide tagasi saatmise eest.

Helsingi saatkonnast tuli just täna info, et 70 eurot per nägu on viisa üheks kuuks single entryga.

Kuulsin uudist, et alates jaanuarist on visa on arrival tasu lennujaamas 30 dollari asemel 45 dollarit inimese kohta. Maksta võib nii dongides kui dollarites.

http://www.smiletravelvietnam.com teenus approval letter'i saamiseks jätkuvalt sujuv ja soodne. viisatasud tõepoolest tõusnud ja 1x sisenemise 1kuulise viisa eest maksin 45USD. NB!muudes valuutades maksmine ka võimalik, aga kursid on röövellikud ja kui suurem kupüür, siis eriti altid nad raha tagasi andma ei ole. Muus osas olukord muutumatu - järjekord võib lõputult venida.

Tõsi on , 45 USD tuleb lennujaamas stampingu eest tasuda. www.myvietnamvisa.com kaudu approval letteri tegemine samuti sujuv (kinnitus saabus ca 24 tunniga nagu lubatud). Kui mitme inimese eest korraga ankeet täita, siis tuleb per inimene see teenus ka soodsam.

Kas kellelgi on kogemusi viimasel ajal Phnom Penhis viisa tegemisega? Vaatan, et viimased kogemused siin on aastast 2010. Lugesin, et ooteaeg on kuni 5 päeva Vietnami viisa saidilt.

Kas olen õigesti mõistnud, et kui siseneda Kambodžast - Vietnami Ha Tien'i kaudu, siis oleks mõistlik Vietn viisa teha ära Shinoukvilles (läheb aega paar päeva ja kõige odavam)? Kas oleks mõistlik ka eelnevalt täita blankett koos pildiga või lihtsalt pilt(d) võtta kaasa ?

Meie tegime viisa Phnom Penhis hotellis. Shinokvilles on samuti võimalik viisat teha. Maksad lõivu, täidad blanketi ja annad pildi. Nii lihtne see ongi. Piiriületus Ha Tienis sujus kiiresti. Läksime bussiga kuid, piirilt Ha Tien läks sõit motika tagaistmel.

Täna hommikul läks viisa tegemine maksma Sihanoukville's 60 $ (ise saatkonnas tehes), blanketi sai kohapeal ära täita ja viisa sai kätte umbes 10 minutiga. Pilt ja sularaha peab olema kaasas.

Tänud,
kas 60$ oli single või multi liikumine?

Kuidas ilm sealkandis on, plaanin ise sinna soita mais.

Viisa teenuseid www.myvietnam-visa.com, nii kiire ja odavam

Sul on kaks võimalust taotleda Vietnami viisa Eestis: Taotleda Vietnam viisa saabumisel koos http://www.vietnamvisa.org.vn või taotleda Vietnami viisat Vietnam saatkonnad / konsulaadid Eestis.

VOA maksis eile Hanoi lennujaamas 45 USD ning aega kulus ca 40 min. USD puudumisel kõlbas EUR ka. VOA taotlemiseks on vaja Vietnamist kutselaadset paberit, selle saadab sulle mõõduka tasu eest (alates 9 USD) iga reisibüroo või hotell.

Kui tahad Vietnamist mööda maad nt ära käia ka Kambodzas siis tuleb viisa ikkagi saatkonnas teha? Nt neti approval ja VOA kehtivad vaid lennujaamadest sisenedes riiki?

Küsimus seeriast "Tõenäoliselt asjatu paanikaosakond", aga kuna ükski osapool ei suuda mulle kindlat vastust anda, siis uurin võib-olla on mõnel trip.eelasel sarnane kogemus ja tahab seda jagada.

Ehk siis - ostetud piletid Tallinn-Amsterdam-AbuDhabi-HoChiMinh-tagasi ja oli soov teha endale kutse myvietnamvisa/vietnamvisa vms saidilt ja siis uljalt oma täidetud blankettide ja kahe passipildiga minna VOA järele Ho Chi Minhi lennujaamas. AGA. Vahepeatus on AbuDhabis ja sealt edasipääsemiseks on vähemalt mingite kirjade põhjal vajalik sihtriigi viisa. Ja kuigi Estraveli infoneiu arvas, et 99% tõenäosusega lastakse vist ikka läbi ja Etihadi infoneiu arvas ka, et kui lennujaamast välja ei minda ja jätkulend olemas, siis pigem vist ei peaks transiitviisat vaja olema, siis tahaks teada, et kas keegi on samamoodi mõne AUE vahemaandumisega oma Vietnami VOAle järgi läinud ja kas muretsemiseks on üldse põhjust?

Küsimuse põhjus on muidugi ka lihtne - internet + VOA on ca 40€ soodsam, kui viisa tegemine ja niisama ei viitsi ka nagu raha loopida.

Sa saad viisa-agentuurilt skaneeritud eeltaotluse-aktsepteeringu, pitsatitega ja puha. Selle prindid välja ja võtad kaasa ning vajadusel näitad, ka Finnairi lennul Helsinkist lennule minnes küsiti seda ning piisas.

tere

küsimus phnom penhist vietnami viisa taotlemisel (kuna kavatsen siseneda maa kaudu kamb-st). kas keegi täpsustaks, palju PP-s vietnami viisa saamine aega võtab? ma nagu senistest postitustes ei lugenud seda välja.

tänud!

Sihanoukville's võttis aega 10 minutit, vaevalt et PP-s eriti kauem võtab.

tänud. kas kellelgi on äsjast praktilist kogemust ka PP-s vietnami viisa taotlemisega? lihtsalt keegi rääkis mulle, et PP-st läks paar päeva ära viisaga (vs 10 mintsa Shnkville`s)

Shumë informata të dobishme jo vetëm për mua, por të gjithë ata që kanë nevojë për të mësuar atë. Faleminderit shumë.
http://kizi2new.com/
http://friv2new.com/

Meie ei maksnud küll mingit maalt lahkumise maksu, kuigi lahkusime kaks korda Vietnamist. Esialgu lendasime Saigonist Seam Reapi ja hiljem sealt Hanoisse ning Hanoist lendasime tagasi.Kambodzas oli küll maaltlahkumise maks. See oli 50 USD. Keegi ei kontrollinud, kas meil oli kaasas kohalikku raha või ei.
http://kizi2new.com/
http://friv2new.com/
http://yepi2new.com/

Kas neid VOA taotlusi peab ikka 2 olema või piisab ka ühest? Ma mõtlen blnakette kuhu ka pildi kleebid?

Tagantjärele tänud msandrile rahustava postituse eest - VOA taotlus töötas muretult (http://cheapvietnamvisa.net/ - 1 month/multiple entry.) ja tuli meili peale ca 1-2 päevaga. Ja kuna lend laekus vaiksel ajal, sain lennujaamas viisa kätte ca 10 minutiga.

Fivgirli "Kambodžas oli küll maaltlahkumise maks" on kahtlane. Võib-olla kehtib siis lennates? Sest 2013 novembri keskel bussiga Kratiest HCMCsse sõites piiripunktides lisaraha küll ei küsitud.

Tänud tänutundega vastu võetud :-)

VOA saab teatavasti vaid mõnedest lennujaamadest. Kas multiple entry viisaga saab ikka hiljem teistkordselt nt ka maa kaudu (Kambodžast) Vietnami siseneda?

Ei saa, vaid lennujaamade kaudu. Sel põhjusel lendasi Siem Reapist tagasi Saigoni

Alarster ajab vist segamini VOA viisa esmase tegemise ja hilisema taassisenemise.

2013 novembris sai netist eelostetud VOA multiple entry viisaga (mis oli esmalt "viisaks tehtud" paar nädalat varem HCMC lennujaamas) Kambodžast Vietnamisse maad mööda tagasi tulles ilusti ja muretult riiki tagasi. Liikusin bussiga otseliinil Kratie-HCMC.

Piiril, tõsi, 10 minutit minuga läks, kuna esmalt uuriti natuke passi. Siis viidi pass mõneks ajaks kuskile teise ruumi. Siis tuldi sellega tagasi ja küsiti korraks uuesti, et kust ma täpselt pärit olen. Ja siis kutsuti tagant ruumist üks härra veel juurde, kes siis oma nutitelefonis natuke asjatas ja mu passi lõpuks templi lasi lüüa. Silmanurgast nägin passi kättesaamisel, et nutitelefonis oli tüüp guugeldanud "Estonia". Other than that probleeme polnud ja mingeid lisarahasid ka ei küsitud. Isegi Vietnam-Kambodža piiril olnud 1$-ilist meditsiinilist kontrolli / temperatuurimõõtmist polnud.

Kas kellelgi on hiljutisi kogemusi viisaga helsingi saatkonnast? Täna tuttav helistas sinna ja öeldi, et eestlastele 15 päeva viisavaba ja kui viisat tahad siis hind 80 eurot + tagasi saatmisraha 15 eurot. Kardan et ta sattus mingi sekretäri otsa kes ei tea asjadest midagi.

Meil oleks vaja viisat alates 20ndast jaanuarist, kokku 30 päeva. Kuidas oleks kõige mõistlikum toimida? Kas tasub saatkonnaga jamada või pigem vormistada viisa internetis reisibüroo kaudu?

Esimesel korral tegime viisa Phnom Penh hotellis. Läks aega üks päev. Asi toimis ja piiril mingeid jamasid ei olnud. Teisel korral sisenesin riiki Hanoi lennujaamast ja siis omasin Vietnami viisa jaoks Visa letter of approvali.Letteri tegid minule Muines elavad Indrek ja Natali. Täpsemalt vaata: http://liveinmuine.com/…e-viisainfo/. Indreku meili aadress liveinmuine@gmail.com. Minul asi toimis väga kiirelt ja operatiivselt. Vahendustasu sain lihtsalt maksta swedpanga arvele.
Näitasin piiril letteri, maksin 40$ lõivu ja muid jamasid ei olnud kõik sujus.
Ei ole kuulnud et Vietnam oleks viisavaba, igaljuhul selle aasta jaanuaris veel ei olnud.

kuhugi siia Tripi Vietnami teemasse ma kopisin lingi, mille kaudu saab e-viisat taotleda. Aega võtab see paar päeva, kehtib 3 kuud. Viisa saad emailile. Otse see teema ülesse. Ühekordne oli 18, 2x 30(?) USD
Aga muidugi saab ka kohapeal piiril seda taotleda...

AndresR, ehk oli siiski tegemist Letter of Approvaliga, mille saad meili peale ning mille esitamisel viisa siiski ostad piirilt ?

Minu teada e-viisat Vietnamis siiski pole.

Viimane info siis selline:

Single entry 30 päeva viisa Helsingi saatkonnast ongi 80 EUR.
Küsisin ka põhjendust ,et miks nii ja sain sellise vastuse:

Visa application via internet/at border is normally less expensive. However, one faces high risk of access denied without pre-approval/official invitation letter from the partner in Viet Nam. Furthermore, one has to give full detail of the trip (which travel agency organizes the travel tour for you, detail description of your trip in Vietnam, inclusive of contact and organization receiving you in Viet Nam, flight tickets......etc) and as security check is tightened these days, normally one has to wait for 2-3 hours in queue for visa approval at the border and there are many cases of denial as well.

Küsisin ka huvipärast Stockholmi saatkonnast ja seal maksab single entry 30 päeva 600 SEK (~65 EUR) + 200 SEK tagasi saatmise eest.Kokkuvõttes suht sama hind.

Alati võib ju viisa ette teha. Aga Hanoi lennujaamas kulus ca 45 min ja ma küll ei näinud, et keegi viisata oleks jäänud.
Aga jah, Vietnamis aktsepteeritud agentuuri aproval letter peab küll olema.
Ja maksta sain ma ka eurodes, kuna olin unustanud dollarid kaasa vahetada.

Alates 23. novembrist on Vietnami viisa piirilt odavam. Ühekordne viisa 25 USD senise 45 USD asemel. Mitmekordne viisa 3 kuuks 50 USD senise 95 USD asemel.

Uudne veel see, et need, kes sõidavad Vietnamist edasi Laosesse või Kambodžasse ja tulevad hiljem Vietnamisse tagasi, et sealt koju lennata, saavad teisel korral Vietnamisse sisenedes viisa 5 USD eest.

http://tuoitrenews.vn/business/30987/vietnam-to-slash-visa-fees-in-november-to-boost-tourist-arrivals

Tere mul küsimus kas 23nov läks viisa odavamaks ka siis kui teha seda saatkonna kaudu helsingis

Kas nüüd on nii, et piiril piisab rahast ja passist? Või on vaja lisaks seda approval letterit, tagasilennu piletit vms? Ise olen hetkel Tais ja lendaksin siit kas Hanoisse või Ho Chi Min-i. Aitäh ette!

Kaari, vaja approval letterit. Ise olen 2x kasutanud cheapvietnamvisa.net. Viisa läks piiril tõepoolest odavamaks, single entry (nii 1 kui 3 kuu omad) on 25USD, multiple entry 45USD. Minul läks detsembris kolme kuu single entry visa kõik kokku 21+25=46USD maksma.
Soovitav on viisa vorm eelnevalt välja printida, ära täita ja koos ühe passifotoga valmis panna, läheb kiiremini.

Tere. Tulin just Vietnamist.

Meie tellisime allpoololevalt saidilt "approval letter", mille alusel saad piiril vormistada single visa. Approval letter maksis meie perele ( 3 in ) (vastus tuleb 1 päevaga ) 33 euri ja piiril läks ka midagi 25 dollarit/nägu

Vietnam Visa
Address: No. 75 - Doc Ngu - Ba Dinh - City: Hanoi, VIETNAM
Sales: (+84 988 580 614)
Fax: (+844 3 555 8311)
24/7 Mobile Services: (+84 988 580 614)
Email: sales@vietnamvisa.org

Kas sellel formil sinna family lahtrisse tuleks midagi kirjutada siis, kui oled koos perega tulnud? kui üksi minna, siis võib tühjaks jätta kõik?

See viisa asi käib küll neil kähku- unustasime ka ise viisateema üldse ära ja üleeile alles tuli meelde. Kogu keha läks üleni kuumaks, et mis nüüd saab. Eilseks olid aga kõik asjad juba meilil- väga positiivne kogemus üle pika aja jälle!

The Ministry of Finance recently issued Circular No 157/2015 / TT-BTC replaces Circular No. 66/2009 / TT-BTC providing the regime of collection, remittance and use management of fee for issuance of passports, visas and papers sheet on entry, exit, transit and residence in Vietnam for two objects: Citizens Vietnam and foreigners; Vietnam persons residing abroad takes effect from November 23, 2015
According to the Circular, the standard visa fee will cut down from US$45 to $25 for visitors, applied for single entry Visa.
For a multi-entry visa valid for three months, the fee will be $50, down from the current $95.
Fees for visas with longer terms will range from $95 to $155 for validity of up to five years.

Sisenemiskirja saamiseks on palju odavamaid saite,
näiteks vietnamvisapro.com,seal on hind 10 $,miks
maksta rohkem ?
Viisa saamiseks on vaja lennujaamas vastavat kirja,
passi,kahte pilti ja 25 $ sularaha.
visaforvietnam.vn saab sisenemiskirja hinnaga 12 $

cheapvietnamvisa.net maksab Approval Letter, kuni kuus inimest 8 usd in, üle kuue 7 usd. Lennujaamas ikka 25 usd. Tegu siis ühekuulise, ühekordse, sisenemisega Vietnami. Kaasa ikka fotod, 4x6 ,2tk.
Approval Letter oli samal päeval postkastis.

Soome saatkonnast 45 Euro/1 month single entry; 70 Euro/1 month multiple entry.
Viisa Helsingist tuleb 45 euri+ passide tagasi saatmise postikulu 5 euri, kokku seega 50.
Approval Letter ca 10 euri+ 25 euri visa lennujaamast, kokku 35 euri. Teisaldatud 1usd= 1eur. Nii et lennujaamas sabatamise hind on ca 15 eurot.

Kas lisaks sellele kinnituskirjale peab veel mingi ankeet olema või piisab sellest,kuhu see passipilt kleepida ?

Kui sulle saadetakse Aproval Letter, siis saad kaks erinevat dokumenti.
Aproval Letter ja ankeet (kahel lehel), see ankeet tuleb täita ja sinna lähevad ka 4x6 pildid.

cheapvietnamvisaonline.com
Sellel lehel on praegu kõige odavam tellida kinnituskiri,
tuleb juba mailile järgmine päev.
Saidil on ka application form,mille saate sealt välja printida
ja kodus juba ära täita.Kohapeal on ka olemas need vormid,
mida saate täita ka kohapeal.
Viisa saamiseks nõutakse approval letter,application form,
2 pilti 4x6, 25 $.Kindlasti saab maksta ka €

Palun kommentaare, kas ja kus nõutakse check-inni tehes või boardingul viisat näha ja kas ainult approval letterist piisab?
Alustame pikka reisi Stocholmist ja vahemaandumised on Saksamaal ja Abu Dhabis. Üks pilet kuni Ho Chi Minnini.

Viisa saad alles Ho Chi Minch-is, Approval letteri alusel. Lennujaamas võidakse küll küsida Vietnami sisenemis luba (approval letterit).

Tulime just Saigonist ja passi kontrollis küsiti Approval letterit näha ja seda teist ankeeti mis saadetakse koos Approval letteriga .Kui see ära näidatud siis jooksed ruttu selle akna juurde kus siis annad ära oma passi ja kõik muu sinna juurde kuuluva.Meil piisas ühest pildist mis oli juba selle tähtsa paberi peale kleebitud.Kui pilti pole tegid ametnikud ise pilti.Ei tea palju see maksis.No ja siis algab hullumaja ootad ja ootad ja ootad elav järjekord on ,siis pead tähelepanelikult kuulama millal sinu nime hüütakse ja siis tormama,et ametnik su passi käest ära ei paneks ja maksad 25 USD eurosid nad vastu ei võetud.Suur rahvamass seisab selle akna eest kust hõigatakse nime järgi järgmine õnnelik viisa saaja.Meie ootasime 2 h,kuulsin kuidas inimesed ootasi 4h oma viisat.Soovin kannatlikust!

Paar nädalat tagasi check in-s Tallinnas juba küsiti approval letterit. Vahemaandumine oli Pariisis, seal hõigati me nimed väljuhääldist maha ja paluti oma väravasse minna, jällegi sooviti approval letterit näha (lend oli Tallinn-Pariis-Abu Dhabi-Saigon). Saigonis approval letteri ja ankeedi alusel viisa saamiseks kulus ehk tunnike. Aga jah, tähelepanelikult peab kuulama kui nad neid nimesid hõiguvad

5 päeva tagasi sisesin läbi saigoni lennujaama vietnami, eelnevalt telliud netist approval letter mitmekordseks sisenemiseks. Seda paluti näha ka tlna lennujaamas, moskvas (miskaudu tulime) enam mitte. Passi, kinnituskirja passipildiga ja tädetud ankeedi annad landing visa luugis ära ning jääd ootama kuniks su nime hüütakse, mingit loogikat sellel järjekorral ple, meil õnneks võttis ca pool tundi aega. Nime kuuled, sibad maksmise luugi juurde, tasud ja saad passi ning kogu lugu.

Tere. Eelnevad postitused läbi loetud, aga uuriks värskemat infot. Kumba varjanti ikkagi valida. Kas teha see neti approval letter ja lennujaamas hakata järjekorras ootama või lasta ikkagi soomes saatkonnas see viisa valmis teha? Ja mis nende kahe hinnavahe tulla võib? Asi ka selles, et seltskonnas 12+ inimest. Eelnevast postitusest lugesin, et lennujaamas ootamise rahaline võit on umbes 15€ ?

Tere,
Helsingis Saatkonnas tehes maksab ühekordse sisenemisega viisa 45€ juhul kui lähed ise Saatkonda passe viima ja ka järele neile. Eesti reisibürood pakuvad ka viisateenust, hinnad kusagil 65-75€ vahel ühekordse sisenemisega viisa eest. Lennujaamas 25 USD pluss siis lisandub pre-approval letteri tasu (erinevatel saitidel erinev hind).
Kindlasti on mugavam nii, et on viisa enne valmis tehtud.
Ise oleme minemas niimoodi, et teeme viisa kohapeal HCMC lennujaamas.

Käisime märtsis, tegime netis approval letteri ja lennujaamas seisime jârtsis. Ei seisnud üldse kaua, ei kaotanud üldse aega, tasub igatahes rohkem ära, eriti kui nii suure seltskonnaga, siis kokkuhoid päris suur

to milord: millisel saidil netis tegite pre-approval letteri? Kui palju maksis?

http://cheapvietnamvisaonline.com/
6 dollarit nägu
maksmine reeglina paari tunni jooksul,
kiri tuleb järgmine päev

Kasutasin septembris antud ettevõtte teenust: http://vietnamvisacentral.com

8usd in kohta, VOA approval kiri tuli 48tunniga, lennujaamas saime viisa kätte u. 15minutiga.

Varsti Aasia trip ja ees ootab piiri ületamine Sianukville-s Phu Quoci suunas.
Ehk keegi viitsib jagada muljed kuidas see toimib ja milleks olla valmis, mis eeltöö tuleks kodus ara teha
Tänud ette!:)

Olen alates aastast 2013 reisinud paljudesse töölähetustesse Vietnamis ja ma küsin alati Hamilt ja tema meeskonnalt viisa eelnevalt : http://www.vietnameseprivatetours.com/vietnamese-visa-approval-voucher

loodan, et see aitab

Kuskilt kuulsin juttu, et peab olema edasi-tagasi lennupilet ka ette näidata. Peab see tõesti edasi-tagasi olema või lihtsalt Vietnamist äramineku oma võib ka ikka olla?

Küsiks veel kord, kellel on värske kogemus piiri ületamisel Sihanoukville-s Vietnamisse müüda maad, Ha Tien kaudu?
Kus Sihanoukville saab teha Vietnami viisa, mis maksis?
Tänud!