Vietnami viisa

Hei,

Küsiks natuke nõu. Hetkel tegemisel turistiviisa Vietnami saatkonnas Helsingis. Just hetk tagasi sain telefonikõne, et probleem viisa tasuga. Kodulehel on öeldud, et singe entry viisa on 25 USD. Ehk siis sellise summa saatsimegi koos passide ja piltide ja muu vajalikuga. Nüüd aga hlistab tädi saatkonnast, ja ütleb, et tegelikult on viisa maksumus 45 EURi, mitte 25 dollarit. Midagi ei saa aru. Küsin, et miks nii, et kui kodulehel on teine hind. Tema räägib mulle mingist permitist, mille olemasolul viisa odavam, aga kui nemad peavad permiti hankima, siis kallim. Mingist permitist ei ole kuskil nende kodulehel juttu ja põhimõtteliselt, ma ei saa üldse aru, mis toimub! Nüüd tädi ütleb, et saadab raha tagasi ja mina saatku talle see 45 EURi asemele. Meil aga nüüdseks juba päris kiire viisadega. Krt, ma ütlen.

Ma ei tea, tahtsin lihstalt ära rääkida ja jagada ja hoiatada. Ja küsida, kas keegi teab, mis toimub?

Terv. Mona

1
23
...
13

Aga kuhu lennupilet on? Kui Taisse, siis teha viisa äkki Bangkokis.

0
0

Tuleme maadmööda Laosest Kambodžasse ja sealt Veitnami. Ei taha ennast sellega kinni panna mingis linnas, et viisat oodata päevade/nädalate kaupa. Tahaks lasta siin ära teha. Ma lihstalt ei saa sellest summa muutusest aru. Kurjaks teeb....

0
0

Saatkonnaga ei vaielda, saada see 45 EUR-i neile ära ja asi korras. Saada kohe, mitte ära oota 25USD tagasi laekumist. Või sõida Helsingisse kohapeale. Minu viisa maksiski 45 EUR-i ja aega kulus umbes nädal.

0
0

Sääl peaks küll kiiresti saama ära teha.

0
0

hbert, kas 45 EUR on siis lühiajaline (kuni 1 kuu) ühekordse sisenemisega turismiviisa? Mona, loodan, et saate oma viisamurele lahenduse ja anna palun siin ja teada, kuidas siis lood tegelikult on.

Endal minek Vietnamisse veebruaris. Tore, et Trip olemas on - ise arvestasin küll seni saatkonna kodulehel oleva infoga, mis paistab siis päris vale olevat.

0
0
 • täiskasvanud ja laps oma passiga 45 EUR (ühekordne viisa, kehtib 1 kuu)
 • 90 EUR (mitmekordne viisa) Viisalõiv tuleb tasuda sularahas!
0
0

Homme lähen saatkonda kohale, nagunii Helsingisse asja. Plaan on passid ära tuua ja Phnom Penhis viisa teha. Sealse Vietnami saatkonna andmetel tehakse kuni 15-päevane viisa 1 tunni jooksul ja kuni 1 kuune viisa 24 tunni jooksul. Sobib paremini kui siin istuda ja loota, et ehk läheb Helsingis ajaliselt õnneks. Probleem mitte niivõrd rahas, vais selles, et saatkond ootas ei vähem ega rohkem kui kaks nädalat selle info edastamisega. Seetõttu on nüüd aega umbes nädal-poolteist ja ei riski ootama jääda, kas jõuavad tehtud ja kohale saadetud.

45 euri on info, mida mina kuskilt välja ei lugenud. saatsin saatkonda eelnevalt ka kirja, et küsida, mis pikkuses turistiviisat võimalik saada ja kuidas raha nendeni toimetada jne. ja mind suunati kodulehele, et kõik vajalik info olevat seal... ei sõnagi teisst hinnast kui kodulehe 25 usd. ahh, nevermind :)

0
0

Räägi parem kuidas plaanid Laosest Kambodšasse minna. Millise transpordiga, kust täpselt kuhu ja kui kalliks asi peaks eeldatavalt minema. Endal plaanis Laose Kambodša piir ületada järgmise aasta alguses millaski.

0
0

Don Khone/Don Deti saartelt paadiga piirile, sealt buss/minivan Stung Trengi ja sealt edasi bus kas Siem Reapi või Phnom Penhi. Rahaliselt ei oska midagi suurt pakkuda. suuri summasid kulutada ei plaani. Ilmselt paat saab kõige kallim olema (no ehk umbes 10-15$). Käin ära, tulen tagasi, eks siis võin kogemusi jagada. Novembri keskpaigaks tagasi. Kauaks minek ja mis plaanid konkreetsemalt?

0
0

Vietnami viisaregulatsioon on viimasel ajal pidevas muutumises ja tundub, et kohati ei tea täpselt keegi (sh saatkond), mis toimub. Ühel hetkel sai turistiviisa maksimaalselt kuuks ajaks, siis jälle kolmeks kuuks. Vahepeal pidi pikendamiseks maalt välja minema, siis jälle mitte. Kogu kammajaa hakkas pihta millagi suvel ja need, kes korda muutsid ei adunud ilmselt,kui palju jama sellest tuleb (valdav hulk expate pesitses siiani Vietnamis 1 aastaste viisadega).

Tegin internetis (visa-vietnam.org) taotluse kolmekuulise single entry pre approved visa (lendan detsembri alguses Hong Kongist Ho Chi Minhi) saamiseks. Sain kinnituse, et kõik on korras ja saan vajalikud dokumendid nädala jooksul. Seega hetkel siis näib olevat võimalik saada kolme kuuline turistiviisa. Dokumendid jõudsidki kenasti minuni - seal on kirjas, et "purpose of visit business". Ilselt ei ole siis tegu turistiviisaga.

Kõige kindlam on praegusel hetkel ilmselt vahetult enne taotluse tegemist saatkonnast üle küsida. Kui Helsingi saatkond infot ei anna, siis pöörduda mõnda suurema riigi saatkonda, kus ehk infot rohkem.

Igatahes, olgu jama Viisaga palju tahes Vietnam on vahva kant ja viisasekeldustega algavad seiklused lihtsalt juba varem pihta :-)

0
0

Don Detilt bussiga Phnom Penhi pilet 11-15$, olenevalt pakkujast. Muidugi alati ei tasu uskuda neid reklaame, et 24 kohaline köigi mugavustega buss.

0
0

Mäletan juba ammusest ajast, et Stockholmi saatkonnas läks asi kallimaks kui kohapeal (ja kuidagi ei meeldinud mulle ka see passide saatmine).

Kui sa sisened Vietnami maadmööda, siis saad 100% kindlalt viisa teha ka piiripunktis. Kindluse mõttes võid nn. küllakutse tellida interneti teel. See saadetakse sulle mailile. Trükid suvalises internetikohvikus Kambodias välja. NB! Küllakutse hind on ca 5 USD (no kui küsitakse 10 sii ka ok). Piiripeal viisa maksab ca 25USD. Saatkonnas on asi kallim. Head avastamist (ja see kohapeal ametnikega jauramine on ka omaette elamus).

0
0

Lähebki su viisa maksma. 25 pre-approved-letter ja 25 on viisa. yksõik kas teed saatkonnast või neti kaudu. Kambodzas , muide, on Sihanoukville´s asuv Vietnami saatkond tuntud oma kiire viisaprotseduuri tõttu. üks tsitaat ka veel varasematest postitustest

 1. Täidad taotluse internetis koos reisijate andmetega;
 2. Saad peaaegu kohe vastu meili taotluse kinnitamise kohta ja makse andmed;
 3. Teed makse 20$ viisa kohta www.Xoom.Com'is või välismakse otse mingile kontole (andmed e-mailis);
 4. Kui makse on laekunud, siis 12 tunni jooksul tuleb meilile kinnitus koos viisapaberitega;
 5. Prindi saadud dokument välja ja võta lisaks üks (meilis oli küll 2 aga tegelikult läks vaja ühte) dokumendifoto;
 6. Vietnami kohale jõudes otsi lennujaamast silti “Landing Visa”
 7. Lähed pistad sealsele onule meilist väljaprinditud paberi, foto ja oma passi kätte;
 8. Täidad taotlusvormi ja maksad veel 25$ per viisa (kindlasti võta USA dollareid kaasa);
 9. Saad oma uue läikiva viisa kätte, läbi immigratsioonitsooni ja oledki Vietnamis
0
0

Tauri, kust su info,selle kohta, et maad mööda minnes saab Vietmami viis piirilt pärineb?

Nn küllakutsega saab minu kogemuste põhjal viisa kolmest rahvusvahelisest lennujaamast (Noi Bai International Airport (Hanoi), Tan Son Nhat International Airport (Ho Chi Minh City) ja Danang Airport).

0
0

Phnom Penhis saab igas hotellis Vietn. viisat tellida.35 taala ja järgmise päeva õhtul kell 5 saad passi koos viisaga kätte.

0
0
1
23
...
13
Lennupakkumised
Reisikaaslased