Zanzibar

Palun jagage kogemusi-milline on kõige taskukohasem viis sinna lendamiseks/laevatamiseks. Soov veeta seal mõni nädal oktoobris. Ethiopian Airlinesi, KLM, nende marsruudid on teada.

Millist hotelli või ööbimispaika eelistada? Sobib ka bungalow tüüpi majake, ei pea olema 4 tärni hotell.

Eesmärk oleks saar risti-põiki läbi rännata, snorgeldada ja elust mõnu tunda.

1
2

hei, sama soov minna zanzibari novembris-detsmbris. jäta palun oma mail'i, suhtleme siis. minu oma on jura111(at)bk.ru

0
0

Oleme ka oktoobri lõpu poole kolmeks nädalaks Tansaaniasse/Sansibarile minemas

0
0

tere, kas nüüd Zanzibaril ja mujal käidud?

0
0

Tere,

Mind just huvitab, kuidas Zanzibaril Novembris ilmaga on? justkui short-rain periood algab. kas keegi oskab kommenteerida? 

Tänud vastamast ja ilusat päeva, Maria

0
0

Tere. Kas Sansibaril saab ka eurodes hakkama või sobivad ainult shillingud ? Kas on mõtekas teha e viisa või osta kohapeal ?Tänan

0
0

Eurosid väga ei taheta, nendega pole seal suurt midagi teha. Enamasti ikka šilling. Läbi häda ka USA dollar, aga kõik arvestused on sinu kahjuks siis.

1
0

To Mia : Tänan. Aga kas kohapeal ikka eurosid vahetada saab? Või peavad kaasas olema dollarid?

0
0

Kohe lennujaamas saab juba vahetada. Üllatuslikult oli seal ka päris normaalne kurss. Aga mõttekam on automaadist kaardiga šillingeid välja võtta. Kui midagi suuremat on vaja maksta, a la safari, siis saab saata netist Western Unioniga.

1
0

Me võtsime dollarid kaasa (sest ei käinud ainult Tansaanias) ja vahetasime pangas mingi osa šillinguteks. Enamus hotellides jms kohtades peab ikka dollarites maksma.

1
0

Hotellides sai maksta ka eurodes.

1
0

Ma olin 2 nädalat Tansaanias ja arveldasin ainult dollaris, viimasel päeval tahtsin osta Dar Es Salamist sokke ja sobivaid müüdi ainult poes, kus taheti ainult kohalikku sillingut, seega olin sunnitud 10 dollarit kohalikuks vahetama. Mingit rahalist võitu ma kohaliku raha tarvitamiseks küll ei näinud.

Reisisin Dar Es Salam-Arusha-Serengeti-Sansibar-Dar-Es Salam.

2
0

Istume just lennujaamas et tagasi sõita ja hinnad värsked. Raha võtsime automaadist ja alati suurima võimaliku summa ehk 400 tuhat kohalikku ja eurodes tegi see 148-154 eurot. Panga kursid tsipa erinesid. Kaardiga makstes tuleb alati juurde mingi 5-6%. Vahetada saad nii eurosi kui dollareid. Kohapeal siiski kõige tähtsamad dollar ja kohalik. Lennujaamast eurosi vahetades on kurss 2750 kohalikku ühe Euroopa raha eest.

1
0

To jokker : Tänud sulle värske info eest.

0
0

Tulin ka hiljuti Sansibarilt. Lennujaamas tasub raha ära vahetada, sest automaadis ei pruugi alati raha olla ja summa limiteeritud. Kaardimakse ei ole väga levinud ja nagu sularaha välja võtmisel, on ka seal parajalt rasvane teenustasu. Korraga suurem summa vahetades tuleb lihtsalt arvestada sellega, et see rahapakk ei pruugi ära mahtuda, näiteks 400 euro eest sai seal maal miljonäriks :)

Uus Maailma Kord ei ole seal veel suuri võite sularahast lahti saamiseks teinud, seega cash is the king. Maksta tasub kohalikus, sest hinnad üldiselt nii odavad. Näiteks kui restoranis on hinnad dollarites, võid kindel olla, et kallis turistikas. Samuti kui küsid mingi ekskursiooni kohta ja ütleb hinna dollarites, siis tasub kaubeldes pakkuda summat kohalikus - arvutusoskus ning valuutakurssidega kursis olemine ei pruugi kõige parem olla ja saad hinna odavamalt.

Ise maksime dollarites/eurodes vaid nn turistimaksu hotellis ja siis reisifirma kaudu võetud autojuhile. Seega dollarite ja eurode kaasa võtmine pole üldse paha mõte.

1
0

To Daniel85. Suured tänud info eest. Kas pankades saab ka raha vahetada nii dollareid kui ka eurosid ja kas neid ( pankasid rahavahetus kohti ) ikka on peale automaatide ? Tänan.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased