Viimased kommentaarid

Jah see väga hea trip. Ma ise tegin suht samalaadse läbi äsja, ainult ööbisin Rumeenias Oradeas hotellis Transit. Hinna ja kvaliteedi suhe ok, hotell oli puhas ja vaikne, tubades kõik vajalik olemas ka konditsioneer. Sealt edasi läksin Constantasse, see päris huvitav linnake Musta mere kaldal. Ööbisin seal 3 ööd hotellis IBIS, julgen sama hotelli soovitada kõigile... 1-ne tuba nädalavahetuseks maksab 59 euri ja kahene 69 euri. Hommikusöök väga rikkalik ja hotell ise rannast ca 150 meetri kaugusel. Hotell puhas ja vaikne, kusjuures üsna suured toad on. Sealt edasi sõitsin Bulgaaria kuurorti Albena (www.albena.bg) kus olin 10 päeva. See on täiesti ok kuurort nn. "riik riigis" kohapeal on kõik olemas alates politseijaoskonnast ja lõpetades meditsiinikeskusega. Hotellide valik on äärmusest äärmusesse olemas nii kämpingud kui luxhotellid. Olin ise hotellis Com, väga mõnusad suured konditsioneeriga toad. Hotell maksis 17 eur tuba. Hommikusöök on väga ok valikuga igale maitsele. saab tellida ka lõuna ja õhtusöögi. Mina lõunat ei söönud kuna hommikusöögist jätkus õhtuni. õhtusöök maksab 17 kohalikku raha ja selle eest söö mida tahad ja palju tahad hotelli restoranis, valik väga hea, liha, kala, supid, puuviljad jne jne. Müüaksse ka käepaelu mis maksavad 52 kohalikku raha ja selle eest saab päev otsa kogu territooriumil süüa, juua palju tahad. samuti on sellega sisene transport tasuta (bussid, minirongid, hobukalessid) Lastele on palju atraktsioone, et kuu ajaga ka vist ei jõua läbi käia, iga hotelli juures on oma basseinid jne. Minu hotellist mereni ca 300 meetrit. Kohalik ühistransport on odav ja käib ca iga poole tunni tagant. Nt siit Varnasse on 30km ja pilet maksab 5 kohalikku raha. Baltsikusse maksab pilet 2 kohalikku raha jne. Bulgaaria kuulsad "kuldsed liivad" on siit 10 km kaugusel mööda teed. lonkisin ise mööda mereäärt sinnani, tundus vähem maad olema, mere ääres on korralik promenaad mõlemile poole asulateni välja. Saab rentida jalgratast, autot, skuutrit, jahti, kaatrit, vesiratast jne. Tehakse isegi safarit vanade vene UAZ-ikutega. Ühesõnaga lahe koht puhkamiseks. Isegi 6D kino on olemas.... Lisaksin ehk juurde seda, et inimesed ärge kasutage TOMTOM ega Garmin GPS nagu elu ja oma kogemus näitab siis nende jaoks ei ole olemas korralikke kaarte mitte kusagil. Kuna ise reisin väga palju ja just sellistes endistes sots jne maades siis kasutan 50 eurist odavat hiina GPS mis töötab Windows CE peal. sellele on saada igasugu kaarte netist täiesti tasuta. Näites Bulgaari kaart on mul nüüd katsetatud ja näitab kõiki isegi pisikesi külateid jne. Lausa lust on kasutada sellist asja.

Tere

Ega Minskis midagi erilist vaadata pole, vanalinn suht olematu, ilus puhas linn, palju kõikvõimalikke pronkskujukesi. Omaette vaatamisväärsus on muidugi rahvusraamatukogu tuledemäng videvikus, kui seda näinud pole siis pole ka Minskis käinud;)). Päeval saab ka liftiga raamatukogu katusele sõita, vaade on muljetavaldav. Pilet selleks tuleb osta raamatukogust, muidu üles ei saa. Minskist ca 30 km välja sõita on nn "Salinskaja Linija" militaarhuvilisele on see vägev elamus ja 4-5 tundi läheb seal lennates. Seal on sõjatehnika alates II maailmasõjast kuni tänapäevani. Teisele poole välja sõites on kurgaan, sealt on ka vaade päris hea. Samas mina soovitaks Bresti külastada. Seal kuulus Bresti kindlus ja selle vastas üle tee kohe raudteemuuseum mis on endise NL kõige suurem ja kõik eksponaadid on töötavad. Piletid sinna on muidugi turistile kirved aga kui piisavalt puhas vene keel siis räägib ka kohaliku pileti välja. Kui asja vastu huvi siis miskit aimu saab minu reisipiltidest Delfi portaalis, kasutaja inspector kaustadest;)

Tere

Olen kasutanud nt Tulika rent autot väljaspool EU reisimiseks polnud mingit probleemi rentimisel Rendile tuleb otsa vaid väike lisakindlustus muud ei midagi