Viimased kommentaarid

Täna tuli kiri MyTripist et mu refund on käsitletud ja laekub krediitkaardile 3-5 tööpäeva jooksul. Tegemist oli 18.5 toimuva pidanud Kyprose lennuga Airbalticuga. Ei torkinud neid kordagi peale avalduse esitamist. Loomulikult olid nn byrookulud maha arvestatud, yritan saada krediitkaardi reisikindlustuselt vaheraha  (aastaid tagasi önnestus).

Käidud 9-16.märts, Tjärebori reisiga. 

Piiriyletus kiire ja valutu, lennukis oli õnneks antud Immigration kaardid, muidu oleks nende leidmisele ja täitmisele lennujaamas oma aeg läinud.
Köik andsid oma passid koos kollase vaktsiinipassiga, kas seda oleks eraldi kysitud, ei tea.
Eesti passi löödi 28 days visa ja oligi köik.
Enne Senegali minekut rääkisin giidile, et kas ikka riiki tagasi saan ja ta ytles et muretseda pole vaja. Igatahes Gambia piiri yletamisel Senegali ja tagasi me ise piiripunktis ei käinud, giid vöttis passid ja käis ise putkas. Juurde ei maksnud midagi.
Senegali piiril käisime ise luugi juures minnes ja tulles, uus systeem on nyyd sörmejälgede andmine.

Peatusime Bakotus ja see eelnev jutt oli väga täpne.
Wifi töötas nagu kulda :) vähemalt respa oma. 
Kui algul ehmatas, et pole ei konditsioneeri ega ventikat, siis kas olenes see toa asukohast (N12) aga ega ei tundnud puudust ka. Tuba ventileeris end hästi ja sääski nägime ehk 1-2.
Hommikusöök tundus algul niru aga kuna seal kolme erinevat varianti, sai köike proovitud ja täitsa rahul.
Olime vötnud ka öhtusöögid juurde, mis oli muidugi täiesti liiast. Esiteks röövis Tjäre selle eest 200€, kohapealt ostes oleks need läinud maksma ca 100-110. Nimelt oli hinnas kolmekäiguline öhtusöök ja vaid esimesel öhtul suutsime need kolm käiku ka syya. Nii olime ka oma hotelli orjad ehkki körval oli suurepärane jamaica grillbaar Mosaiah’ ja ilmselt oleks leidnud muidki suurepäraseid söögikohti aga lihtsalt ei suutnud nii palju syya! Oma hotellis oli veel 2 restorani, mis avatud ka tänavalt tulijale. Kui vötsid hotelli öhturestoranist kupongi vöisid korra nädalas nendes syya.
Nädala keskel viidi meid yle apartmenti, mis oli jah ruumikam, köögiga ja isegi kylmkapiga, kuid samas oli basseinialale minek nyyd läbi tänava ehk päris rannariietes ei saanud minna :)
Rand oli lähedal, kuid möttekam ja tunduvalt valutum oli minna körvalt kui otse, just selle väikese turu pärast.
Ekskursioonideks kasutasime hotelli eest leiduvat Kamas Toursi, soovitaks ka Bamba Taxi teenuseid. Vähemalt auto oli tehniliselt korras ilma kolksudeta! Ja puhas.

Fathalas tegime ka Lion Walki. Kui algul oli mingi kuri kartus, et näidatakse uimastatud loomi, siis önneks see nii ei olnud.
Meie suurepärane hiiglasest giid on lövisid kasvatanud kutsikast peale ja loomad on hästi toidetud.
Tol päeval oli yle +40 sisemaal, walk ise on lyhike, kuid nede seltsis olime yle poole tunni kyll. 
Lövidel on peale igat tööotsa 4 tundi puhkust, töötab kaks lövipaari. 
Ja muidugi suurepärane safari! Köik sai nähtud suurtest loomadest.
Soovitan minna!