Viimased kommentaarid
Sandero, kas see oli seesama reis, millest siin eespool kirjutati?
FRSi päevakruiis Tarifast,  giidi, lõunasöögi ja ekskursiooniga.

Meil on ka plaan minna sellele kruiisile, aga oleme natuke kahevahel ning  mõtlesime, et küsime, äkki kellelgi on veel kogemust, kas tasub või mitte. Tripadvisoris on neid, kes kiidavad, aga on ka neid, kes maha teevad seda.

Aitäh vastuste eest!
Raha kurssi meie arvestasime, et 1€- 40ARS, nii oli lihtsam arvutada.

Tegelikkuses on vist 1€- 42ARS. Lennujaamas raha ei tasu vahetada rohkem kui takso jaoks. Uber on oluliselt usaldusväärsem, kui kohalikud taksod. Kaardiga saab enamikes kohtades maksta, aga mitte igal pool ning pangaautomaadist raha väljavõtmine ei olnud odav. Seetõttu tasub ikkagi koha peal vahetada.

Ma viie aasta taguseid hindu enam ei mäleta, aga seekord mulle tundus hinnatase suhteliselt sama, mis Eestis.  Näiteks, kui väljas süüa, siis tundusid hinnad suhteliselt samad, mis siin.  Hotellid olid odavamad, kui mujal, kus ma olen käinud, aga samas tuleb hoolega lugeda Google´ arvustusi, kui seal on kirjas, et on ikka kehvas seisus ööbimiskoht, siis seda ta üldiselt on ka, mujal maailmas ma ei ole seda nii tugevalt tunnetanud.  BA-s tuleb hoolega arvestada ka seda, et ei satuks kuskile ohtlikku piirkonda. Meil oli lennufirma streigi tõttu vaja leida endale kiiresti samaks õhtuks hotell. See hotell, mis veel Booking.com-s mõistliku hinnaga saadaval oli, oli iseenesest ok, aga taksojuht soovitas selles kandis õhtul mitte jalutada ja sama ütles ka hotelli administraator.

Mulle iseenesest Santiago meeldis, aga samas ma olin seal nii vähe aega, et ei julge väga täpselt öelda.  minule tundus ta rohkem Euroopa pealinnade moodi ja turvalisem, erinevalt näiteks BA-st või Limast. Samas vaatamisväärset tundus seal väga palju, nii et kunagi lähen veel tagasi, tookord jäi see käik natuke lühikeseks.

Mendoza ja Peninsula Valdez olid küll erinevad, aga mõlemad minu jaoks väga põnevad, ma hetkel vist eelistaksin neid Santiagole, kui suurlinna asemel pakuvad rohkem huvi mäed ja erinevad mereloomad, keda Eestis ei kohta. Gordobas ja Saltas pole käinud, siis nende kohta ei oska midagi öelda.  Ushuaial, El Calafatel ja Valdezel olid erinevad vaatamisväärsused.

El Calafatest mindigi põhiliselt liustikku vaatama - see on väga uhke vaatamisväärsus ka siis, kui jää ei tundu eelnevalt midagi väga huvitavat. Selleks tuleks rahulikult planeerida terve päev. Meie võtsime tuuri, aga sinna saab minna ka iseseisvalt. Väga tore oli ka paarikilomeetrine ring ümber El Calafate kohaliku järve, kus näeb flamingosid.  Nad on küll kaugel, aga täitsa olemas ja looduses neid väga vist ei kohta.

Ushuaia turundusnipp on maailma otsa või ääre müümine. Seal on väga huvitav vanglamuuseum, maailmalõpu rong, millega veeti vanasti vange sunnitööle. Ushuaia asub Beagle´i kanali ääres, kus on maailma kõige lõunapoolsem asustatud punkt ja saavad kokku Atlandi ja Vaikne ookean ning on tuletorn. Soovitan Beagle´i kanalit kindlasti vaatama minna. Ushuaiast minnakse ka Antarktikasse või pingviine vaatama. Pingviinivaatlus toimub Isla de Martilla-nimelisel saarel, kus on tehtud rajad ja saab pingviinide vahel jalutada. Seda jalutuskäiku pakub Piratouri-nimeline firma, teised sõidavad ka sinna saareni, aga jalutuskäiku saarel nad ei tee, sest Piratouril on ainuõigus seal saarel jalutada.  Samas nad kasseerivad tuuri eest ka päris kõvasti raha.

Peninsula Valdez oli kliima poolest tibake soojem. Ushuaias ja El Calafates oli väga tuuline, nii  et tasub tuulekindlad ja soojad riided igaks juhuks kaasa võtta. Merel on nagunii jahe.   Puerto Piramides on väga pisike linn, mis  asub väikese lahesopi ääres, kus näeb hea ilma ja õnne korral kalda pealt juba eemalt vaalu. Sealsed vaalavaatlusretked olid väga lahedad, sest kaugele sõitma ei pidanud ja vaalu oli näha väga-väga lähedalt. Tuur on korraldatud nii, et kõik, kes tuuril osalevad näevad vaal ja merilõvisid.  Peninsula Valdezes ringi sõites näeb ka guanaakosid, neid on väga palju tee ääres ja hea õnne korral ka maarasid ja peludot.  Tee ääres on paar peatuskohta, kus ühes näeb samuti pingviine väga tee ääres, neil koorusid just sellel ajal pojad, lonthülgeid ja merilõvisid on samuti kaldaäär täis. Kahjuks neile mujalt väga ligi uudistama ei saa, kui Punta Delgadas, kus on farm ja söögikoht ning tehakse tuure koos giidiga rannale, tuur oli tasuta nendele, kes sõid farmis lõunat. Giidid olid seal hispaaniakeelsed, aga kui keelt ei mõista, siis loomi näeb ikkagi lähedalt. 

Meie käisime veel Trelewis, mis on ka seal Puerto Madrini lähedal, delfiinivaatlusel ka, kus neid nägi päris hästi, aga nende tuuride kellaaegu tuleb eelnevalt järgi uurida ja meie panime aja eelnevalt kinni.

Põhja kohta ei oska kahjuks midagi öelda. Iguazusse lähen tulevikus.  Kuna Argentiina vahemaad on niivõrd suured, siis kõikjale korraga on raske jõuda. Põhiline on see, et kui te plaanite Aerolineas Argentinasega sõita, siis see ei pruugi väljuda sellel ajal ja päeval, kui on plaanis kirjas, seetõttu tuleb planeerida rohkelt puhveraega.  Argentiina on ilus riik, aga sellele, et kõik toimub ja väljub õigeaegselt ei tasu lootma jääda.

Käisin Argentiinas 3 nädalat tagasi ja viibisin ka 3 nädalat.

Kindlasti soovitan isiklikest kogemustest seda, et kui soovite teha siselende Aerolineas Argentinas firmaga, siis varuge iga sihtkoha jaoks üks lisapäev, kus te midagi ei plaani (ekskursiooni vm), sest et tegu ei ole üldse sellise firmaga, mis väga lennugraafikust kinni peab, meie näiteks jõudsime El Calafatesse streigi tõttu 2,5 päeva hiljem, kui olime planeerinud ja siis ka mitte El Calafatesse, vaid Rio Gallegosesse, kust tuli veel bussiga edasi sõita, õnneks meil oli aega varutud.

Kui valite Latam firma, siis vist on olukord parem, aga seal on piletite hinnad tunduvalt krõbedamad ja sihtkohtade valik väiksem, aga kindlam on, et jõuate õigel päeval kohale.

Ööbussidega tasub liigelda, kui võtta vähemalt semi cama klass, need on väga mugavad.

Ushuaia jaoks planeerige paar päeva vähemalt, sest et seal on vaadata küll ja rohkem.  Üks päev pingviinivaatlus Isla de Martillol, üks päev rahvuspargis jne.

El Calafate on väga ilus turistilinn, kus samuti tasub olla rohkem kui ühe päeva. Näiteks on seal järve ümber matkarada, kus näeb flamingosid ja igasugu muid linde. Perrito Moreno vaatamine on ka terve päeva ettevõtmine. Meie võtsime sellise tuuri, kus kõigepealt sõideti laevaga sellele lähedale ja hiljem siis sai käia vaateplatvormidel liustikku vaatamas - väga äge elamus.

Kui Puerto Madryni lähete, siis vaalavaatlus toimub tegelikult Puerto Piramideses, mis on sealt veel tunnike-poolteist sõitu edasi, teele jäävad kohad, kus on hea õnne korral võimalik vaala kaldal näha.  Seal lähedal on veel linn Trelew, kus saab delfiine vaadelda. Puerto Madrynil on väga äge mereäärne muul, kus on võimalik merilõvisid vaadata.

Peninsula Valdezes on kõik teed kruusakad, mistõttu võtab samuti terve päeva, et seal üldse kuskile jõuda ja midagi näha. Meie tegime nii, et esimesel päeval võtsime ekskursiooni, et näha, mis seal on ja teisel päeval sõitsime juba ise oma rendiautoga nendesse kohtadesse, kuhu meie tuur ei viinud ja nendesse kohtadesse, mis meile eelmisel päeval põnevad tundusid. Näiteks on tee ääres võimalik pingviine vaadelda. Punta Delgada on ainuke koht, kus tehakse retki alla randa ja sealt näeb lonthülgeid paremini ja lähedamalt. Mujal näeb neid väga kõrgelt ja pisikesel.

Uruguaysse on Buenos Airesest väga mugav minna.  Praam viib Colonia del Sacramento-nimelisse  linna, mis on pisike ja väga ilus linn. Sinna tehakse ka päevakruiise, aga meie olime ühe öö ka seal, et jõuaks kõike rahulikult vaadata.  Me Montevideosse ei läinud, sest et Coloniat soovitati rohkem ja aega ka niipalju ei olnud.

Igauzu piirkonna kohta ei oska veel midagi öelda. Selle külastamine jääb tulevikku mu elu kolmanda Argentiina reisi jaoks, mida ma kindlasti plaanin tulevikus teha. Esimene kord käisime BA-s Mendoza, Santiago de Chile ja sellel korral siis BA, Colonia del Sacramento, El Calafate, Ushuaia ja Peninsula Valdez. Üldiselt soovitan ma teha pigem vähem asju ja jätta rahulikult varuaega, 3 nädalat tundub pikk aeg, aga tegelikult on suhteliselt lühike ja mingil hetkel on vaja natukene puhkeaega ka, et jaksaks kõike nautida. 

Ilusat reisi, Argentiina on väga äge!

Minul on 2 kogemust LOT-iga. Ühel korral oli ülebroneering, meil oli vaja Šveitsi lennata ja teisel korral jäeti lend New Yorgist ära. Ülebroneeringuga oli väga lihtne, kuna asenduslend oli tunni aja pärast, siis meile see sobis ja olime vabatahtlikud ning hiljem taotlesime kompensatsiooni ja saime kahepeale 400 eurot "ebamugavuste" eest.

New Yorgis öeldi meile, et nad pakuvad vouchereid (hotelli ja toidu jaoks) ja asenduslend on järgmisel päeval, aga me mõtlesime, et naudime pigem ühe lisapäeva jagu New Yorki ja LOT-i lauda, kust vouchereid oleks saanud, lennujaama otsima ei läinud. Eestisse jõudes mõtlesime, et prooviks kompensatsiooni taotleda ja umbes kuu aja jooksul saime kahepeale kokku päris korraliku kompensatsiooni.

Meie kogemus ütleb, et kui vähetegi inglise keelt oskad ja tegeleda viitsid, siis kirjuta ise kompensatsiooni saamiseks kiri ja jäta firma mängust välja.

Aitäh vastuse eest! Seda, millised kohad suletud on, oleme me internetist ka iseseisvalt uurinud ja sellega probleeme ei teki.

Meie mure puudutab just autorenti, iseendi turvalisuse tagasmiseks oleme üritanud otsida autorendifirma ettevõtet, mis pakuks talvekummidega auto rendivõimalust, aga hetkel me sellidst ettevõtet leidnud ei ole. Sellega seoses mõtlesime, et küsimegi siit, kas äkki on kellelgi siinsetest veel kogemus, kes oskaks selles vallas nõu anda või mõnda kohta soovitada.

Aitäh!