Viimased kommentaarid

Jaapan on väga eriline ja mind kisub ka sinna hirmsasti tagasi, kuigi olen juba mitu korda varem seal käinud. Seega kindlasti tasub Jaapanit ka teist korda külastada, sest esimese 12 päevaga said ju vaid väikse killukese Jaapanit ära näha.

Mul on praegu õde Mexico City's ja juba mitmendat päeva üritan teda aidata, et ta saaks tagasi, aga piletite hinnad on taevas, sest paljud turistid tahavad riigist võimalikult ruttu tulema saada. British Airways võib öelda küll, et nad on nõus pileteid vahetama, aga nad teevad seda vaid vabade kohtade olemasolul ning kuna kohti ei olen enam mujal kui äriklassis, siis reaalselt tuleb ikkagi uus pilet osta. Mina isiklikult (ja see on ainult minu arvamus) hetkel küll ei soovita Mexico City'sse sõita - ühest küljest gripiviirus ise (mitte ise nakatuda, aga ka mõelda selle peale, et kui nakatute, siis toote viiruse ju ka teistele koju!) ja teisest küljest on kohapeal paras paanika/segadus. Pea kõik kohad on kinni, näiteks tänasest on Mexico City's keelatud ka kõikidel restoranidel ja kohvikutel toitu serveerida (ainult take-away on lubatud). Koolid, mitmed vaatamisväärsused ja paljud teised kohad on juba mitmendat päeva kinni. Suured uudistekanalid värskendavad oma teavet pidevalt, seega lähiajal Mexico City'sse sõitjatel soovitan jooksvalt uudiseid jälgida (nt. http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/8023820.stm). Kuna gripiviirus on levinud ka teistesse Mehhiko osadesse, siis on kuulda, et ka seal on juba turiste vähem, rahvarohkeid kohti pannakse kinni, jne. Samas täpsemat infot hetkel ei ole, kuna saan seda ise ka vaid läbi uudisekanalite või siis Mexico City kontaktide.

Meie ööbisime Nusa Duas ja jäime väga rahule. Kuna saar on väike, siis erinevate kohtade vahel on igati lihtne ringi liikuda. Kuta oli küll tore mõneks tunniks, aga jubedalt ülerahvastatud. Seega oli tore päeval mööda saart käia ja õhtul rahulikult jälle Nusa Duas puhata. Samuti olid Nusa Dua rannad väga ilusad ja rahulikud (mitte ülerahvastatud nagu paljudes teistes kohtades nägime). Arvan, et lähtuda tuleb sellest, millised on Balile minnes ootused - kui rohkem ööelu, peod ja kus rahvast palju, siis kindlasti on Kuta kant sobilikum. Kui pigem otsida rahulikumat puhkust (aga see ei välista igapäevaseid väljasõite), siis Nusa Dua on väga mõnus. Sanuri rannas käisime korraks ja tulime sealt suht ruttu tulema, kuna meie maitse jaoks oli liiga ülerahvastatud. Kahjuks küsitud hotellide kohta ei oska midagi soovitada.