1 nädal autoga Austria Alpides - kohasoovitusi?

Hei

Läheme kahekesi Austria Alpidesse juuli lõpus. Viinist võtame rendiauto ning kokku 7 päeva 7 ööd. Panime mingi plaani paika koos asukohtade ja teekonnaga ning kaarti näeb siit - https://trips.furkot.com/board/haerhN - kokku ca 2200km ja 33h sõiduaega (kaart on veel mustand ja mõni linn jääb tõenäoliselt välja).

Enamus asukohti sai googeldades otsitud, seega oleksime väga tänulikud, kui kellelgi on soovitusi, mida võtta, mida jätta. Huvideks on eelkõige loodus, head vaated, ilusad külad, matkarajad (max 15km), midagi lahedat/erilist..? Linnakultuur jääks veidi tahaplaanile.

Praegused asukohad, mis on märgitud (plaan läbida selles järjekorras):

- Schönbrunn in Vienna
- Krems an der Donau
- Linz
- Hallstatt - (2 öö, ööbimine olemas)
- Salzburg
- Saalbach-Hinterglemm
- Zell am See - (3 öö, ööbimine puudub veel)
- Grossglockner Alpine Road
- Kitzbühel
- Krimml waterfall
- Zillertal
- Alpbach
- Innsbruck - (4 öö, ööbimine puudub veel)
- St. Anton am Arlberg
- Bregenz Forest
- Äscher (Switzerland)
- Liechtenstein - (5 öö, ööbimine puudub veel)
- St. Moritz (Switzerland)
- Malles Venosta (Italy)
- Bressanone (Italy) -  (6 öö, ööbimine olemas)
- Grossglockner...
- Villach
- Lake Faak - (7 öö, ööbimine puudub veel)
- Hochosterwitz castle
- Graz

Tänud ette, kes on Austrias, Alpides käinud ja oskab midagi soovitada, täiendada :)

1
2

Innsbrucki lähistel soovitaksin võimalusel läbi astuda Swarovski kristallimuuseumist. http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/wattens/index.en.html Ja veel üks koht, mida võiksin soovitada: http://www.liechtensteinklamm.at/en/sommer/liechtensteinklamm.html

2
0

Peale Malles Venostat tagasi tulles mööda strada stadale SS40 pealt pööra paremale Spondingas külakeses ja sõida läbi 48 serpentiini tõustes Passo dello Stelviole mööda SS40. Kordumatu elamus!!!

1
0

Elan Brixenis (Bressanones), Itaalias. Kui Brixeni-Bressanone koha küsimusi on, proovin vastata.

St. Moriz-Brixen on ilma peatusteta sõites kuskil 3.5-4 tundi sõitu, suvel pigem 4 tundi.

Lisaks Malsile (Malles Venosta), põigake ka seal samas lähedal olevast Glurnsist (Glorenza) läbi, on veelgi ilusam.

Lihtsamaks matkamiseks soovitaks Brixeni lähedal olevat Villnössi orgu, kus oru lõpus olevalt parkimisplatsilt algavad mitmed matkarajad (pikkustega mõnest kilomeetrist kuni mõnekümneni). Seal olete Dolomiitidele nii lähedal, et tundub, et saab käega katsuda. http://www.villnoess.com/en/

1
0

Selles nimekirjas on teil umbes nelja-viie nädala jagu sihtkohti minuarust. Võtke endale aega ja keskenduge iga päev ühele (maksimaalselt kahele) asjale, mitte ärge üritage igalt poolt kiirelt läbi joosta/sõita. Mägede ilu ja võimsuse tajumiseks peab seal viibima -- kas veidi jala matkama või lihtsalt koha peal olema.
Autoga sõitmiseks on mägiteed tõeliselt lahedad kuid keskmine kiirus seal on midagi muud kui tavalisel maanteel (kiirteest rääkimata). Ning lisaks on vaja ka pidevalt peatusi teha, et ringi vaadata... ;-) Kui teil juba Innsbruck ja Zillertal nimekirjas on, siis soovitan minna Hintertuxi liustikule -- näete 3300 m kõrguselt Alpe ülaltpoolt. Samas on see vähemalt poole päevane ettevõtmine.

Aga need on vaid minu soovitused.

3
0

Täiesti nõus eelkirjutajaga.Sinu loetletud tripile kulub kindlalt rohkem, kui 10päeva.Olen ise autoga seigelnud sealkandis nii talvel,kui suvel.Aja kokkuhoiu mõttes jätaks välja linnad-Grazi,Linzi ka Villachi.Vaatasin logist,meil kulus Grossgl.tee läbimiseks st.pildistamist,vaateid,lõunatamist,laskumist liustikule ja tunnelite läbimist 6tundi.Aga see kõik on individuaalne.Vaata ka ilmateateid,sest ka juulikuus võib lund sadada,meil jäi paar aastat tagasi Grossil käimata,sest sadas lund,oli 27.juuli.Matkates mägedes peaks olema korralik matkajalats.Ja 1km mägedes matkamist on umbes 10km lauskmaal,kõik oleneb rajast.Ma igaks juhuks valiks caravan auto,ööbimise põhimõttel.sest mine tea.Ja auto võta ikka suurema mootoriga,kui 1,0.Alpid-Dolomiidid on vaatamist,nautlemist väärt.Bronnitud majutus seab ajalise piirangu,Sa ei saa võtta jooksvalt-emotsiooni põhiselt vaid majutuse põhiselt.Väikeste hotellide,zimmerite,penzionite puhul pead ette teatama,kui saabud hiljem,kui 21.00 ,ei pruugi kedagi kohal olla.Ja paak hoia täis,sest paljud külatanklad lõpetavad töö 8ajal ja laup-pühap on nad üldse kinni.Aga edu tripitamisel

2
0

Tänud kõigile! Hetkel oleme jah plaanid ümber teinud ja viimasena võtame Grossclockneri ja siis lõuna poolt tagasi. Sellega jääb meil pm 3 päeva Hallstatt ja Grossclockner vahelise ala uurimiseks ja need 3 päeva võtame rahulikumalt. Peame juba plaani järgmiseks tripiks, et siis võtta järgmine osa Alpidest, alates Innsbruckist, seega teie juba antud soovitused sellele piirkonnale kuluvad siiski ära ;)

0
0

Kui suure eelarvega taolise automatka puhul arvestama peaks? Pole kunagi niimoodi autoga matkanud, aga taoline marsruut huvitaks ka mind. Kaspar

1
0

No seda on küll väga raske niimoodi öelda. Oleneb ikka sellest, kes palju millele kulutab. Pane tee paika, liida kilomeetrid kokku ja lisa sinna veel peoga kohalikke sõite, arvesta välja küttele kuluv raha. Kui soovid kasutada maksulisi teid, siis rehkenda umbkaudne maksumus välja (abiks http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp). Kas võtad enamus toidu kaasa või eelistad väljas söömist, mis on kindlasti kallim. Uuri välja, milliseid vaatamisväärsusi kavatsed külastada, kas on tasulised ja millised on hinnad. Ja veel üks kulutus on ööbimised - seal ka variante palju ja seega ka summa erinevad. Edu!

2
0

Kapruni veehoidla jättis meile vägeva mulje. https://www.kaprunerhof.at/en/holidays-salzburger-land/kaprun-reservoirs

1
0

Tänan Karin! See tundub väga vinge ning kuna täpselt samas piirkonnas, siis panime plaani :)

To Kasparkas: Meie kulud tulevad umbes nii (2 inimest kokku):

  • 240 eurot lennupiletid
  • 220 eurot autorent
  • ca 500 eurot majutus kokku 7 ööd

Siia lisanduvad veel kütus, maanteemaksud, söök, jook, erinevad vaatamisväärsused, ootamatud lisakulud.

0
0

Ärge unustage kuulsat Eisriesenwelti jääkoobast Werfeni lähedal. http://www.eisriesenwelt.at/ Kõigepealt tuleb sõita autoga mööda järsku mägiteed üles ja leida parkimiskoht, siis osta külastuskeskusest pilet, siis matkata mäest üles, siis osa teekonnast cable car'iga, siis jälle ülespoole matkates, kuni jõuab koopasuuni. Koobas on ainult koos giidiga ja sees päris pikk treppidest ülesminek. Ometi tasub kogu teekond vaeva, koobas on suursugune ja kuna asub väga kõrgel, on erakordsed vaated kogu teekonna jooksul. Vaateid on mõnusam nautida alla tulles, siis ei ole vaja niipalju ähkida kui üles minnes. Muidugi kulub selleks kõigeks aega, ca poole päevaga tuleb arvestada. Salzburgis jättis sügava mulje Hellbrunni lossi aed oma "imepurskkaevudega", kordumatud selle aja insenerimõtted ja vahvad veeüllatused, aga see on samuti ainult koos giidiga.

1
0

Annaleenalt väga hea soovitus, kiidan ka seda kohta. Trepiastmeid on seal aga päris palju. Kui treppidega raskusi, siis tuleb enne mõelda... Ekskursioon on gruppidena giidi saatel. Mõnes kohas on võimalk raskuse korral tagasi pöörduda ja alla jalutada. Valgust seal pole ja teele antakse kaasa magneesiumlambid.

2
0

Eisriesenwelti jääkoopast vaid paari-kolmkümne km kaugusele jääb veel Berchtesgadeni Rahvuspargis Hitleri Kotkapesa. Parkimisplatsilt ülesse viivad bussid ja mõni tund tuleb sealkäiguks arvestada. Hommikul avamise ajal jääkoopasse minekul järjekorda ei olnud, tunniselt ekskursilt tagasitulles oli saba sinna pääsemiseks juba vägavägapikk. Päeva teise poole jätsime Kotkapesale.

2
0

Nii nagu doha soovitus, et Grossglöckneri kohta jälgi ilma prognoosi jälgi ka Passo dello Stelvio kohta ilma soovitust, kui otsustad sinna siiski autoga ronida. Eelmine nädal 13-14 juuli sadas õhtul korralik 10 cm lund maha ja suvekummidega oli seal kõhe tunne liigelda aga Stelvio kurus on operatiivne lumetõrje.Kui on selge sinine taevas siis lust sinna tõusta kõrvuti koos mootorratturite ja jalgratturitega...

2
0

ReneMe, ära unusta, et autorent bronnib sul kenakese summa kaardil ka ära, kui raha lugemiseks juba läks.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased