2 väikelapsega Egiptusesse

Tere

mõtlen minna esimesele reisile lastega, üks on 3 kuune ja teine 3 aastane. Mis Te arvate, kas on okei pisikestega sinna minna nädalaks? Olen ise varem seal käinud ja tundub, et saaks hakkama. Ja äkki on soovitada mõnda head lapsesõbraliku hotelli?

1
23

Kui nii viisakalt minu arvamust küsitakse tuleb vastata- ei ole okei.

Nii väike ei hoia ise peadki. Las isa veel ootab pisut.

16
1

No kindlasti saad hakkama, aga kas see on puhkus? Või kui juhtub keegi teist saama näiteks kõhutõve? Tavaline asi siin. Mis siis teed? Ma olen sama meelt, et ei ole okei.

11
1

Kui poja oli 1,5 aastane - käisime Egiptuses (meie siis esimene reis lapsega). Lisaks sellele, et tassisin kohale oma veekeetjat jne (eraldi kohver oli kodust kraami täis), ikkagi kõhuga tekkis mingi jama. Tulime tagasi siis läksime arsti juurde jne (midagi hullu ei olnud, aga eks põed ikka). Meie vanuses laps tahtis iagl pool käia - see oli väga väsitav. Ta ei ´´osanud´´ veel omaette mängida ja koguaeg aeg tahtis tähelepanu. Teisel paaril oli 6 kuune laps - see sõi ja magas - nemad (mees ja naine) said vähemalt omavahel kuidagi olla (meie kogu aeg jagasime, kes nüüd läheb, teine saab siis pikutada vms).

Meil tore oli see, et laps lennukis koguaeg magas ja lend ei olnud ´´traumeeritav´´ vanemate jaoks (nüüd laps on 16 ja ka alati lennukis magab, autos magab ka :)). Samas lapsed on nii erinevad - kui reisikogemust ei ole siis ei saagi teada.

Eks kunagi ikkagi tuleb teha oma esimene reis lastega ja siis saadki aru, kuidas ja mis. Kuidas taluvad lendu (kas kõrvad lähevad lukku, kuidas talub seda valu , aga vb ei valuta üldse), mida 3a teeb? Mängib tahvlit ilma kõrvklappideta ja siis kõrvalistujad hakkavad sõimama sest see tahvli müra on välja kannatamatu teiste jaoks (mina ei sõima, mina tegin investeeringu ja ostsin endale korralikud kõrvaklapid just ´´selliste´´ olukordade jaoks). Aga tõesti see on häiriv, kui lastele antakse mingi vidin ette ja muusika/hääled on täis tuuridel, peaasi et vanem saaks oma vidinas sees olla. Aga noh mis lastele... vaatan ringi ja ka täiskasvanute jaoks see on OK oma jura vaadata täis häälega (kui ta vaataks midagi asjalikku siis oleks ka ise asjalik ja ilmselt mõtleks ka teistele ehk kasutaks kõrvakklappe või siis volume keeraks maha.

Nii et kui sellised ajad on läbimõeldud ja suudad säilitada külma närvi siis reis võib vägagi lahe olla :)

Kui lähme reisile siis ma ei mõtle hädade peale, mis kõik võib juhtuda. Siis kodust lahkumine võib ka ohtlikuks kujuneda... Pigem küsimus selles, kuidas sa ise suudad tekkinud olukorras käituda?

Nii et mina soovin head reisi ja toredaid elamusi ))

3
5

3-kuusel puudub igasugune puhver kasvõi vedeliku osas. Ta on liiga väike. Kui arstiabiga jääd mõned tunnid hiljaks on minek. Kui seal oksendada on kohe vaja juba lapsele tilgutit. Kohe! Sest magu ei võta vett vastu ja joomine lõppeb uue oksendamisega.

Olen käinud lasteaialastega. Need oskavad juba kurta ja öelda.

Viimane lend kestis 5 ja pool tundi. Lennati pikalt eelnevalt läände üle niiluse ja siis Eesti suunas. See tähendab et oksendava lapsega mitte lennukisse enam siseneda. Kui ise oksendad kaob koheselt rinnapiim. Nii et segud kaasa ja oma veekeetja. Hotelli veekeetjates keedetakse pestakse sokke.

Loomulikult on ka vōimalus et kōik läheb hästi.

8
0

Siin küsimuses on üks selgitus puudu. Kas tahetakse minna üksi koos lastega või on keegi veel kaasas. Ma ei kujuta ette kui minnakse üksi, mis puhkus see on. Esiteks juba põhiline - kuidas Sa lähed ujuma? Jätad lapsed üksinda? Kaks korraga kaasas?( See pole ujumine).

4
0

Ikka terve perega.

Aga me pigem vist ikka lähme. Proovime ja katsetame. :) aitäh kõigile soovituste eest

2
9

Äkki endiselt ei kommenteeriks, kellel endal puudub kogemus? Näiteks küsiks, et mitu korda @Pets on käinud üksi kahe lapsega reisimas, et ta oskab öelda, et see pole mingi puhkus?

Mina olen käinud üksinda kahe lapsega puhkamas ja reisimas, seetõttu saan öelda, et väga mõnusasti saab ujuda ja nautida, lastel peab olema õige ujumisvarustus. Samuti kui beebi on kärusõber, siis on ju chill, magab viludas kärus basseini kõrval, mis turvalises suletud kompleksis on kindlasti ok.

Kolme kuu vanune laps ei rooma ringi ja sööb rinnapiima, sellisel beebil on kindlasti väiksem võimalus saada kõhuviirus kui näiteks tavatoitu sööval 1.5-aastasel, kes kõike näpib.

Kuigi Egiptus pole minu esimene valik, siis on seal väga korralikke premium taseme hotelle, kus hügieeniga ilmselt parem kui Euroopa odavama kategooria omades.

Alla 6k ainus keeruline aspekt on see, et vaja kookoni osa kaasa võtta, ehk ilmselt eraldi juurde kergkärule, kui soov võtta käsipagasina lennuki salongi.

4
7

Isiklikult arvan, et selle teema puhul kehtib kõige igavam ja ümmargusem vastus ehk "sõltub inimestest ja asjaoludest".

Põhjaliku ettevalmistuse ja sobiva meelelaadi korral peaks saama beebiga nauditavalt reisitud või puhatud paljudes riikides üle terve maailma.

Aga see pole kindlasti kõigile. Ühe vanema kehv või suurepärane kogemus ei pruugi absoluutselt ennustada teise perekonna kogemust, vahet pole, kas reis on Egiptusesse või Portugali.

Kui ikkagi on huvi minna, siis tasuks ise ära käia, aga teha põhjalik ettevalmistus ja mõelda erinevad olukorrad ette läbi.

5
5

Ja kuidas oleks selle lennuga...5 tundi röökimist ja kisamist ,pardal 180 inimest ? Ei hakka kysima isegi,kuidas laps piinleb,kui tal korvad valutama hakkavad,kui lennuk touseb ja laskub,kui endalgi korvadesse valu lööb ? Ei usu,et te sadist olete oma imiku suhtes.

11
9

Kuidas oleks lennuga, kus 5 tundi möödub rinnaga imetades, natuke vahekäigus kussutades, erinevaid asju näidates ja... magades?

"Piinleb... 180 inimest pardal... ei usu, et sadist.... ei hakka küsima isegi..." - ma loodan, et sa näed isegi, et sul on kindel agenda ja valid kõige teravama ning retoorilisemaid võtteid kasutavama väljendusviisi.

Aga lend ei pruugi olla taoline õudusunenägu.

Ja teisest küljest, kui isegi kellelgi on röökiv beebi pardal, siis vast tasuks pisut empaatiat kasutada ja mitte maalida perest koletisliku pildi.

Ka nemad ei naudi seda ja kui nad on vähegi mõistlikud inimesed, siis nad tegutsevad aktiivselt selle nimel, et beebi magama/rahunema saaks.

Sinu kommentaarid, altkulmu pilgud ega pahameel seda protsessi ei kiirenda.

Lisaks. Kui tegu pole tšarterlennuga, siis ei saa tingimata eeldada "puhkusereisi". Lennukit kui ühistransporti kasutatakse paljudes elulistes situatsioonides alates kolimisest ja meditsiiniprotseduuridest välismaal kuni lähedaste matuste külastamiseni välja. Inimeste elud on erinevad ja vahel tuleb beebi kaasa võtta.

10
9

minu arust kui laps ei oska veel lennatas öelda et tal kõrvad valutavad ja ei oska midagi ise sellega võta on äärmiselt halb sellisega lennata.

Olen 3 aastastega lennanud ja ikkagi neil kõrvad lähevad lukku tõusu ja maandumise ajal.

7
1

Hr. Avien

Bosser on lennanud oi,oi kui palju ja näinud,kuidas need imikud röögivad ja nutavad ja muidugi need vaesed emmed-....sellepärast kirjutangi , et oleks parem nendega mitte lennata ja mitte piinata koige kallimat emme-issi olevust.

9
1

Ja kuidas oleks selle lennuga...5 tundi röökimist ja kisamist ,pardal 180 inimest

Minu isiklik kogemus näitab, et enamasti kõik 180 inimest ei röögi ja kisa, maksimaalselt pooled ehk.

Beebi nutt võib kosta ja võib ka muu taustamüra sisse ära kaduda. Ja beebi võib ka üldse mitte nutta.

Aga kui viietunnisel lennul nuttev beebi suudab kellelgi terve nädala või paarise puhkuse ära rikkuda, siis tollel kodanikul on ilmselt suuremaid probleeme.

11
7

On teatud asju, mida alakasutatakse ja mille propagerimine näib igati ok. Näiteks EU piires ID kaardiga liikumine. Siinkohal on igati paslik julgustada ID kaarti kasutama ja selgitada, et pass ei ole vajalik. Hea oleks mainida ka ohtude kohta - näiteks võib su lennuplaan muutuda, suurimate ühendustega sõlmjaam meie piirkonnas on London ja sealtkaudu lendamiseks on pass vajalik.

On ka teatud asju, mida küll praktiseeritakse, aga mille propageerimist ma õigeks ei pea. Näiteks malaariaohtlikus piirkonnas ravimite vältimine ja üldise ohutuse eiramine.

Kui ma mõtlen imikutega reisimisele, siis ma leian, et see ei ole asi, mida ilmtingimata julgustama peaks. Ei kujutaks ette perekooli loengut, kus ämmaemand naerulsui soovitaks kõigil kindlasti oma 3-kuuste lastega Egiptusse sooja lennata. Jah, teine teema on vajadus. Olgu selleks töö, perekondlikud sündmused vms. Ma täitsa usun, et hääletaja tuleb sellega suurepäraselt toime, kuna tal endal on suur kogemus ja ilmselgelt on ta väga hästi ette valmistunud - vabandan, kui minu sõnavõtud on kuidagi isiklikult mõjunud. Aga ÜLDISEMALT, ma ei poolda nii väikeste lastega ilma vajaduseta lendamist. Eriti kui küsimus algab fraasiga "Minna? Või mitte minna?"

Mis puutub aga lausesse: "Äkki endiselt ei kommenteeriks, kellel endal puudub kogemus?"
Mul puudub näiteks kogemus kolmandatest riikidest kellegi võõra tundmatu sisuga pakke Eestisse tuua. Ometigi võtan ma alati raevukalt sõna ja soovitan kõigil seda mitte teha. Kõike ei pea olema järgi proovinud, mõistmaks, et see ei ole mõistlik tegevus.

17
0

Meie läksime kuuajase beebi ning 2- ja 4-aastasega Egiptusesse ning laste mõttes oli kõik priima. Majutus oli Picalbatros White Beach hotellis - asub kohe lennujaama juures, lastele mitu basseini, mänguväljak ning minigolf. Ilm juhtus jahedavõitu olema, seega kindlasti õhtuks paksemaid ja tuulekindlamaid riideid rohkem kaasa võtta, meil jäi neid pigem puudu ja pesime vahepeal käsitsi.

1
1
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased