3 päeva Norras

Norra on hetkel rohelises ja pole kunagi käinud. Tekkis eksprompt mõte 3-6 sept korra minna sinna. 

Mida põnevat looduse mõttes Oslo ligidal näha oleks? Ei pelga ära ka 3-5h sõitmist. Saan aru et neid “päris” fjorde sellises raadiuses vist pole. Aga miskit muud ilusat.

Rendiauto plaanis ja ööbimine valida kohapeal samal päeval.

Lennates jah. Norwegian näitab lende järgmine nädal.

Norra näitaja on hetkel OK ja lennud sinna toimivad kenasti. Kuni järgmise nädala lõpuni saab rahulikult olla (lennud keelatakse kui näitaja üle 25, hetkel on 13): https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

Ja Norra hetkel ei ole kehtestanud Eestist tulijatele karantiinikohustust. Seda teaveet saab järgida siin: https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/travel-advice-COVID19/ (nad peaksid täna vist seda ka uuendama, aga hetkel uuemat teavet ei ole). 

Käisime ise Norras augusti alguses, olime päeva Oslos ja ülejäänud aja Svalbardil (ja päeva saime ka Tromsos olla, lennugraafiku tõttu). Paraku soovitusi Oslo jaoks jagada ei oska, ise olime ainult linnas ühe päeva.

@Tip

Räägi sellest Svalbardist natukene lähemalt. Kus peatusite, mida tegite, mida pakuti? Tegite ka mõne safari või merereisi, jääkarusid liikus? 

Turiste oli palju? 

Kuna kõik on kinni peale Läti ja Soome, kus on kolm miljonit korda juba käidud, siis vist ongi veel ainult Teravmäed hetkel "kaugeim" sihtkoht, kuhu eestlane piiranguteta minna ja tulla saab.

@VäikeLotti

Võtan ennast täna kokku ja panen õhtul veidi hiljem kirja oma muljed ja soovitused. Ammu oli plaanis, aga kuidagi venis :)

Oslo ümbruses võtaks ma ühel päeval näiteks ette pisikese ringi ümber Drammenfjordi ja Oslofjordi, kasutades just kaldaäärsemaid teid. Need ei ole mingid kitserajad, kohati ehk kitsad, aga korraliku asfaldiga tavaautoga kenasti sõidetavad, igal sammul lummavad vaated. Kindlasti keerutaks Drammeni spiraaltunnelit pidi mäe seest tippu, siis Drammenfjordi läänekallast pidi alla, Svelvikist praamiga üle, siis mere alt läbi Oslofjordi tunneli, sealt juba jälle kaldaäärset rada pidi Oslo poole üles tagasi. Kogu ring umbes 150km, puhas sõiduaeg ca 3 tundi, aga koos peatustega võib kena päevaga arvestada. Kui ka Nesoddeni poolsaarele tiir peale teha, lisandub veel 50km. Poolsaare tipust võib Oslo panoraami imetleda, aga autoga sealt praamiga üle minu arust ei saanud, ainult väike laevuke.

Oslos kindlasti Holmenkolleni suusakeskus ja neid loodusradu on Oslo vahetus ümbruses matkamiseks hulgim.

Omale sobivaid teepealseid ja linnasiseseid huvipunkte on hea otsida sellelt kaardilt www.visitnorway.com/maps/

Teravmägedel aktiveerusid jälle jääkarud üle hulga aja ja surmasid seal ühe turisti või polnud see turist?

Tuleb jääkarud karantiini panna!!!

@ Väike Lotti - lisasin siia https://trip.ee/foorum/uldfoorum/svalbardi-reis?page=1#comment-434246 oma kogemused ja muljed Svalbardi külastusest selle aasta augustis.

Kõrvalmärkusena, Eesti allkirjastas 1930 Teravmägede lepingu umbes 40 riigi seas ja üldjuhul (ilma koroonata) saame sinna kergemini minna kui paljud teised, kasvõi kivisütt kaevandada, mis ei kujunenuks küll kasumlikuks.

Oslos käisin Norra reisi käigus ühe päeva 2005.a. ja külastasin Akerhus´i kindlust, oli üsna huvitav. Päevaga palju ei jõudnud, lisaks veel: Holmenkollen ja skulptuuride park ning promeneerimine sadama-alas.
Palju põnevaid ja huvitavaid kohti aga pole rohkem sinna maale jõudnud.

@Tip

Väga, väga hea reisikirjeldus. Võiks vabalt selle blogiks teha, Pildid juurde jms. Teravmäed on hetkel ilmselt kõige "populaarsem" sihtkoht üldse, sest piiridest ongi vist veel ainult lahti Läti, Soome, Norra ja veel paar riiki. Ja kauaks needki lahti on.. Septembri keskpaigani..