8 päeva USA läänerannikul

Läheme kevadel abikaasaga kahekesi LA-sse. Kohapeal ringi uudistamiseks on 8 päeva, 9ndal lõuna ajal on tagasilend.

Kuidas oleks mõistlik oma 8-sat päeva jagada?

Hetkel on selline mõte: 3 päeva LA ja lähiümbrus, 2 päeva Santa Barbara ja veinid, 3 päeva Las Vegas.

Ringi liiguks autoga.

Või oleks mõttekam liikuda Santa Barbarast edasi San Fransiscosse ja olla 3 päeva Las Vegase asemel seal?

Või oleks hoopis teist moodi mõistlik oma puhkuse päevi jagada? Kõik räägivad, et USA-s on vahemaad hoomamatud, aga google maps annab ju tegelikult numbrid ette.

Kas oskab keegi soovitada, milliseid kohti/vaatasmisväärsusi peaks kindlasti nägema juhul, kui jagada oma reis 3+2+3?

Kas on ka ööbimiskohtade soovitusi, et natukenegi logistikale kuluvat aega kokku hoida?

Kas on soovitusi milliseid Santa Barbara regiooni veinimõisasi/istandusi võiks kindlasti külastada?

Ja lõpetuseks muidugi, kas keegi teab soovitada neid ostlemiskohti, mille pärast tasuks USAsse tühja kohvriga kohale minna, et pärast täiskohvriga tagasi sõita.

1
23

Kas mitte keegi ei oska ühelegi küsimusele mingit vastust/kommentaari anda?

0
1

Tere! Soovitaksin Las Vegase peale kulutada vaid 2 päeva. Ühel päeval jalutate mööda Stripi ühes suunas, teisel päeval teises suunas. Soovitan varakult broneerida piletid kuulsale vee-show'le. Las Vegasest pole ju Suur Kanjongi väga kaugel. Kopterilendu ma ei soovitaks kanjoni kohal, sest see raiskab aega. Ilma San Fransiscota pole te USA läänerannikust õiget mekki suhu saanud. Selle linna peale soovitan kulutada 3 päeva. Pidage meeles, et te ei piirduks vaid mõne linnaosaga. Seal on väga omanäolisi piirkondi erinevates linnaosades. Mina olen igatahes siiani kõrvuni armunud sellesse linna. Santa Barbarale pole mõtet üle ühe päeva kulutada. Kui te juba sealkandis olete, tasuks ehk nuusutada ka ehtsat kõrbemaastikku. Ütlen ausalt, et olin väga skeptiline kõrbe külastuse osas. Mida seal siis ikka nii väga vaadata on? Tegelikult olin tohutult üllatunud, millist vapustavat värvimängu nägin Mojave kõrbes. Soovitan soojalt käia Surmaorus (tingimata enne maikuu keskpaiku, sest siis muutub temperatuur väljakannatamatuks). Külastada tasuks Hearsti lossi. Mul vajus seal pidevalt suu ammuli. Kui te olete vähegi loodushuvilised, siis Zioni kanjon ja Antiloobi kanjon on ka imelised.

2
1

Muide, Los Angeles polnud eriti köitev. Minu arust on sel linnal vaid tugev rahalõhn küljes, nii et üks lihtne eestlane peaks sellest linnast eemale hoidma, kui ta ei taha alaväärsuskompleksi külge saada. Nii hull see küll polnud, aga üle kahe päeva ma sellele linnale ei pühendaks. Tasuks külastada mõne filmistuudio (Universal) teemaparki, kui teis on veel lapselikku mängulusti. Kindlasti pole mõtet koha peal tellida populaarset ekskursiooni staaride kodude juurde, sest sel ekskursioonil ei näe te tõenäoliselt muud kui rohelusse uppunud sissesõiduteid.

2
1

wow, siin on mitu lääneranniku teemat, kus kõik on korduvalt ja väga põhjalikult läbi arutatud, keegi ei viitsi samale küsimusele 10x sama teksti uuesti kirjutada. Kas töesti on nii raske sealt vastused leida?

4
1

Soovitaksin Los Angeles veeta vähe aega, minu jaoks ei olnud seal miskit lahedat, et seal kaua olla. Mis seal huvi pakkus? Vaadata Hollywoodi märki, sealt mäe otsast on linnale hea vaade. Jalutada veidi Hollywood Walk of Fame tänaval. Kui meeldivad muuseumid/näitused, käia Peterseni Automuuseumis http://petersen.org/. See võtabki ühe päeva, rahuliku tempoga. Uudistad, pildistad, söök-jook.

Kindlasti sõita mööda Highway 1-e San Franciscosse. Kuna minek alles kevadel jõuab enne endale ka tasuta Turisti-infot/kaarte Ameerikast tellida. http://www.visitcalifornia.com/visitors-guide-request Kui tänav, linn, indeks õigesti, siis tuleb kohale küll. Minule on küll tulnud, mingi 1 kuu võtab aega. Hea ju kui autos maakaart kah. Highway 1 mööda sõita on elamus, vaated on ilusad ja see tee midagi erilist. http://www.nxtbook.com/nxtbooks/time/california_roadtrips2016/#/6

Enne san Francisco´t on suured puud. :) http://www.parks.ca.gov/?page_id=540 Sellist metsa Eestis ei ole.

San Francisco on kihvt linnake. Imetleda eemalt Golden Gate Bridge´i, sõita trammiga. Kui viitsite käia muuseumis, siis California Academy of Sciences http://www.calacademy.org (maavärina simulaator!).

Las Vegases ja Hooveri tammil jõuate ilmselt ka käia.

Sealt võib liikuda läbi Death Valley SF-sse. Death Valley pakkus mulle huvi ainult Badwater Basin.

Esimene öö ja viimane öö võiks olla broneeritud (selle vastu tuntakse huvi juba ESTAt taodeldes ja tollis ka). Vahepealsete osas võiks enne reisi toimumist mingid variandid (kus kandis, kus linnas näiteks) valmis vaadata (kuna reis kestab ainult 8 päeva). Minu jaoks näiteks on kohapeal nutitelefonist/tahvlist kohtade väljavalimine tüütu (wifi olemasolu, oled väsinud ja majutuskohtade valimise asemele tahaks hoopis puhata). Seega soovitan teha reisiplaan: mis on marsruut, kus linnas ilmselt ööbite, kui vähegi suurem linn siis kevadel majutuskohtadega probleeme ei ole, saate lihtsalt sisse astuda ja ööbima jääda.

Erilisi ostlemiskohti ei mäleta, kui kuskil mingi suur pood on, sisse astuda ja vaadata mis pakutakse. :) Kõik vajalik sai sedasi ostetud.

Mina teeks 8 päevaga sellise reisi https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1tNe88sm3iQzbPKPLp-eeedev9NM

3
0

Minu tripp läänerannikul 11 päevaga.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1uqJwRPXCOZ_2u4hHpVasqfd5lMk

San Francisco Pacific Coast Highway L.A. (ainult kiirläbisõit ja kohustuslik peatus Hollywoodi sildi vaatamiseks) Needles Route 66 Grand Canyon Bryce Canyon Zion National Park Las Vegas Hoover Dam Death Valley Sequoia National Park Yosemite National Park San Francisco

2
0

pta marsuut on hea, lisaksin veel Joshua Tree, mulle seal pool päevakest küll meeldis, eriti kui oled USA filme sellest piirkonnast vaadaud, ka pargi nimelist. Kevadel tuleb arvestada, et Yosemite jne puhul vöib lumi olla, st ei tea kuidas ligipääsuga on, GC sai näiteks ligi ainult Flagstaffi poolsest küljest, Zion ja teised olid märtsis ok. Kuna aega on vähe, sis ma jätaks selle SF ja Yosemite jne ära kevadel.

0
0

Eelkõnelejad on juba palju vihjeid andnud, mida sealkandis teha. Aga riiete jms. shoppamiseks soovitan oma pere lemmikuid ROSS ("Ross for less") ja Marshalls, mille ketid müüvad brandikaupa väga soodsalt. Ja kui oled veinidest huvitatud ning jaksad San Fransiscosse sõita, siis sealt 1 tunni jagu ülespoole sõitmist on kuulsad Sonoma ja Napa Valley veinipiirkonnad, kus võimalik ilmselt sadu veinitootjaid külastada. Ise sai sel suvel seal ühe päevaga 5-6 maja läbi käidud. Chandoni, Mummi, Beringeri jt. kõrval jäi enim meelde Sterlingi veinimaja, mis vist maailmas ainuke, mille külastamiseks köisraudtee/tõstukid nagu mäesuusakeskustes. Ööbida on küll soodsam sealt veidi eemal, näiteks Fairfieldis, kus lisaks golfiväljakutele meeldisid nii Budweiseri õlletehase kui Jelly Belly kommitehase külastused.

1
0

Aitäh super soovituste eest!

Jah tõesti läänerannikust on juttu olnud palju, kuid meie reis saab olema vaid 8 päeva! See on asi, milles vajasin abi (ja ka sain, aitäh!), et kuidas oleks nii lühikese ajaga optimaalne kõike seda pakutavat vastu võtta. Mida võtta, mida jätta ja kuidas logistikat paika panna.

Tänu teie soovitustele plaanime kindlasti San Fransisconi välja sõita. Kui seal tekib tunne, et võiks Las Vegasest ka läbi hüpata, siis ilmselt juba lennukiga sinna ja sealt autoga LA-sse tagasi.

0
0

Kuna eelpool soovitati veinikohti, siis kinnitaksin ka, et Beringer Winery on üks väärt koht külastamiseks ja veinide maitsmiseks. https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g33000-d116936-Reviews-Beringer_Vineyards-St_Helena_Napa_Valley_California.html http://www.beringer.com/visit#tours

pta reisikaarti vaadates ei jää ka Flagstaff Meteor Crater kuigi eemale. Seal olen käinud ja jättis võimsa mulje. https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g31411-d109688-Reviews-Meteor_Crater-Winslow_Arizona.html

1
0

tänud@huvilised Väga huvitav meteoriidikraati link, ei teadnudki sellest. Kui veel GC kanti satub tulevikus, astub kindlasti läbi.

0
0

Varakevadel võivad Yosemites teatud teed olla küll paksu lume all. Mina käisin maikuus, siis pääses Yosemites igale poole. Tõsi, kõrgemates paikades oli tee kõrval üpris paks lumi veel maas.

Minu 11 päeva oli üsna kõva pedaali vajutamine. Aga aeg oli piiratud ja ma tahtsin võtta, mis võtta annab. Seda maad peaks rahulikult 3 nädalat võtma.

NB! Püüa sättida nii, mõne USA rahvuspüha ajal rahvusparki ei satu. Rahvamass on siis kordades suurem. Mina sattusin Grand Canyonisse memoriaalpäeval ja oli nn. pikk nädalavahetus. Liiklemine oli suht raskendatud.

0
0

ma pean alustama sellest, et olen absoluudselt eriarvamusel kasutaja Bussireisijaga. Las Vegas - meeletult lahe koht. Meie pidime olema 3 päeva (seal sees veel Hoover Dami ja Canyoni külastused), kuid pikendasime oma aega nädala peale. Mida seal teha - ringi jalutada. See on selline mõnus kitsh peopealinn. Külastasime restorane, ööklubisid, vaatasime showsid, olime poolpartyl, käisime shoppamas (kesklinnast väljas outlet väga heade hindadega), käisime all-linnas (näiteks Discoverylt tuntud pawn-shop ja Fremont street experience). Grand Canyon on tasuline aga oma hinda väärt. Isiklikult arvan, et oleks pidanud kopteriga minema, sest siis oleks veel vingema elamuse saanud. See maksis vist 400 dollarit (Las Vegasest) ja kohapeal pilet 100 kui ma õigesti mäletan. Death Valley oli väga lahe, ei osanud arvatagi, et nii palju erinevaid maastikke ja maalilisi pilte saab üks kõrb pakkuda. Meie käisime mai lõpus ja kraade oli umbes 40. Täitsa normaalne. Paak täis ja vesi kaasa- ärge mängige idioote, seega kõrbes võiks olla katus all, päike ikka hammustab korralikult. Neid peedipunaseid turiste oli seal oma cabriolettidega päris palju. Kui liigud Surmaorust Yosemiti poole, siis enne surmaoru lõppu tuleb linnake nimega Lone Pine. Kindlasti tasub peatumist. See linn oli nimelt kuulsaimate vesternide ja muude filmide tegemise ajal tavaliselt peatuspaik, kui filmiti surmaorus. Rohkem infot leiad googeldades. Yosemiti Park - väga mega kontrast kui oled eelmine päev surmaorus olnud. Kindlasti soojad riided kaasa. Vapustav park. Veiniistandused enne San Franciscot - kui mahti on, siis kindlasti külastage, meie kahjuks ei jõudnud. San Fransisco - USA kõige kallim linn. Külm (mai lõpus 11 kraadi) ja väga tuuline. Hea elamuse jättis Fisherman's Warf ja hiinalinn. Kõik muu - mitte nii väga. Üldiselt jagunevad SR puhul arvamused täpselt pooleks, kas väg ameeldis või absoluudselt mitte. Meie siis seal teises pooles. Highway 1 - meeletult ilus ookeaniäärne tee - googelda. Los Angeles - Santa Monica ja Hollywood väga meeldisid. Käisime vaatamas ka pesapalli ja streetfood cinemas - mis olid elamused. kui huvi on, registreeri end mõnda jutusaatesse publikuks, saab ka vahva kogemuse. meie reisi pikkus oli kolm nädalat. Ei tea, mis 8 päevaga jõuab aga ehk on ka minu vaatenurk abiks:) Head reisi!

1
0

Tere, kas oskate kommenteerida ilma jaanuari lõpus seal kandis? Google näitab erinevaid vastuseid +6 kuni +16

0
0

Natukene küsiks selle tripi kohta. Kuna ma teen pisikese 5 päevase tripi siis mis kohad peaks seal kindlasti läbi käima. Olen pigem looduse huviline ja ilusate vaadete nautija. ise panin sellise kaardi kokku.

https://goo.gl/maps/tcmKyoyw3UU2

Käia tahaks kindlasti grand canyonis, death valleyl ja antelope canyonis. Las vegasest põikaks ka läbi korra. Või oskab keegi midagi paremat soovitada? Kui death valley ära jätta? Oleks see väga suur kaotus? kuna kogu tripp tuleb hetkel 2300km pikk... Samas kui grand canyon ära jätta saab otse las vegasesse ja siis antelope canyon ja zion park läbi käia. Oskab keegi soovitada millist neist eelistada?

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased