Aafrika 4x4 Marokos, 1 vaba koht

Aafrika 4x4 seikleb aprillis-mais Marokos ja meil on ühes autos vaba koht 6.05-25.05. 2023 (juhi kõrval, autos ongi kokku kaks kohta). Peaks lendama Marrakechi ja tagasi saab lennata Malagast ca 25.05 paiku. Viimane kuupäev on mõnevõrra muudetav, vastavalt vajadusele (ntx sobiv lennukuupäev on paar päeva varasem vms). Marrakechi võib muidugi ka varem kohale lennata aga lahkume sealt 07.05 suunaga mägedesse.

Huviline võiks võtta ühendust aadressil [email protected]. Sellelt aadressilt saab täpsema info reisi kohta.

1
2

Hetkel tundub et mai alguses on lennupiletid Tallinnast Marrakechi on päris soodsad, suurusjärgus 60€/üks suund.

0
0

Mis Aafrika see Maroco ikka on.. Portugalist laevaga tunnike sõita. Geograafiliselt on Tenerife isegi rohkem Aafrika :)

2
14

@VäikeLotti, lühim vahemaa Portugali ja Maroko sadamate vahel on üle 200 km. Müts maha sellise laevafirma ees, kes selle tunni ajaga läbib! Ning selle riigi nimetusena on kuuldud nii Maroko, Morocco kui ka Maroc, seega taas, müts maha, võimsalt novaatorlik keeleuuendus!

7
1

Täpsustan, lühim vahemaa, mis kaht mandrit teineteisest eraldab, on Gibraltari väina kitsaimast kohast 14,4km, sealt on võimalik ka üle ujuda, maksma läheb see lõbu kusagil 2000€ kanti, sest omapäi seda teha ei lubata, iga ujujat julgestab 2 saatepaati, kes aga küll kalade tegemistesse ei sekku, ujuja peab nendega ise hakkama saama või kui hai juba liiga palju kehaosi küljest näksanud, katkestama. Seal ongi vaid 2 varianti, ujud edasi või katkestad:)

Lühim praamiliin on Tarifa-Tanger pikkusega 30km ja umbes sama pikk sõit on Algericas-Ceuta vahel, mõlemad läbitakse tunniga ja mõlemad alguspunktid on Hispaanias.

Kui sest nüüd abi on, sest laeva algpunkti ja sealt edasi on vaja kah kuidagi jõuda, sihtkoht oli nagu Marrakech. Eks ta rohkem teoreetiline targutus ole:)

4
0

Viktor, jutt oli Portugali ja Maroko lühimast vahemaast.

3
0

to karvanejakole: kuigi algne teema oli "Aafrika 4 x 4 Marokos, 1 vaba koht" ning minek Marrakechi / tagasi Hispaania Malaga kaudu, siis nende VäikeLotti ja Buldooza kommentaaride juures on minu arust Viktori jutt igati asjakohane. "Keskmisel rännumehel" on ju olulisemad mitte niipalju Portugalist, kui pigem Hispaania mandriosast Maroko poole laevasõidu ja vee ületusega seotud faktid.

5
0

Väike Lotti hiilgab siin jälle oma teadmistega. Lühim vahemaa Portugali ja Maroko vahel on 200 km. Tunniga? Pole vist laevaga sõitnud. Kui kunagi Soome peaksid minema, siis sinna 80 km ja võtab aega 2 tundi.

Ole natuke hoolikam ja uuri kaarte paremini.

1
4

Piinlik lugu, Bludooza ja tohoh, aga Viktor 54 tegi tegi teile ehk asja selgeks?

Karvane ja Kole: Portugali ja Maroco lühim vahemaa ongi 34 km. Üks tund praamisõitu.

Piinlik lugu.

Miinuste lisajatest ma ei räägigi, need on niikuinii mingid suvalised trollid ja need ei jaga maailma kaartidest ega reisimisvõimalustest midagi. .

1
12

@Aivart

Jah, juuliks peaks olema teekond läbi ja saadan sulle esimesena blogi.

P.S. Kas piinlik ei ole enda postitusele kohe plussi lisada? Muidu ehk keegi arvab, et sa ei olegi täisväärtuslik kommentaator? Püüad olla populaarne?

1
8

Ainuke troll siin on VäikeLotti ja kirjuta Maroko eesti keeles, korra juba juhiti su tähelepanu sellele, aga paned ikka tuimalt edasi, kohe näha, et tegu on täieliku pooletoobisega.

4
3

Tõesti piinlik lugu, lugupeetud Lotti. Mina tunnistan oma lollust ja maailma kaartidest mitte midagi jagamist, sest mina ei leia, kus kohas on Portugali ja Maroko vahemaa 34km. Kas lugupeetud VäikeLotti lisaks siia Google Mapsi lingi, palun?

6
0

Äkki VäikeLotti täpsustab, mis punktide vahel selline vahemaa mõõdetud sai.

4
0

Iga vähegi intelligente inimene saab aru, et ma mõtlesin Hispaaniat. Kui intelligentsust ja empaatiat ei jagu, siis lihtsalt norimine käib küll. Aga kibestubnud kommentaatoreid on siin küll ja veel. Kas meeleolu on hea? Pere õnnelik?

Ainuke, kellel intelligentsust ja empaatiat jagus, oli Viktor 54. T'änud.

Hispaania ja Maroko vahe on isegi veel veel väiksem, ma alguses eksisin. See on 15 km.

Ja kui keegi arvab, et Tenerife on vähem Aafrika kui Maroko, sis ta eksib veel rohkem kui mina.

1
19

VäikeLotti -- intelligentsed inimesed saavad aru kuna juhtuda võib ka neil. Sa ei ole esimene, kes Hispaania ja Portugali segamini ajab -- Jules Verne surematus romaanis (mis on kahtlemata ka väga hea reisiraamat) Kapten Granti lapsed õppis hajameelne Prantsuse geograafiaühingu sekretär Jacques Paganel teekonnal Lõuna-Ameerikasse omast arust ära hispaania keele kuid kohale jõudes selgus, et ta oli õppinud hoopiski portugali keelt. Nii et Sul läks veel hästi, kui vaid maakaardil kaks naaberriiki segamini ajasid.

Erinevalt Sinust oli Paganeli elu muidugi palju kordi lihtsam -- teda ümbritsesid valdavalt aristokraadid ja ta ei pidanud meiesuguste kibestunud ja norivate kommentaatorite keskel elama. Ainus, kes tema kallal vahest sõbralikult võttis oli major McNabbs. Ja tegelikult Paganel nautis seda tähelepanu ja oma äpardusi -- nii nagu Sinagi neid kibestunud kommentaare...

12
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased