Abi suvise reisi korraldamisel

Mõtlesime minna neljakesi 14 juuli paiku reisima, aga sihtkoha valik on väga raske.

Äkki oskab keegi oma kogemusi jagada ning anda nõu, milline sihtkoht oleks hea, odav ja pakuks palju tegevust.

Sihtkohaks võiks olla mõni koht, mis võib-olla ei ole turistide seas veel väga atraktiivseks muutunud, seega on hinnad odavad ning lennupileteid on ka võimalik soodsalt hankida.

Ettetänades :)

Täpsusta oma soove täpsemalt! Küsimused väga kõike haaravad! Mis on teie rahalised võimalused? Mis tüüpi puhkust otsite? Kui pikalt?

Kui suvel kuhugi odavamalt lennata, siis tuleb teha valik Ryanairi sihtkohtadest. Kahtlen, et kusagil hinnad odavad on praegu.

Või minna rongiga nt. Karjalasse Kiži puukirikuid vaatama http://culture.karelia.ru/?lang=eng

http://en.wikipedia.org/wiki/Kizhi_Pogost

  1. juuli on õnneks soe ka suht lähedal, mis teeb valiku lihtsamaks.

Tbilisi ja muu Gruusia Ukraina - Kiiev, Musta mere rannik Kesk-Aasia "endised liiduvabariigid" Istanbul ja ülejäänud mitte-turisti-Türgi, kui kuuma ei karda

Ma kardan, et ühessegi Trippi soovitatud sihtkohta küll enam odavaid pileteid pole. Kõige lihtsam, Ryanairiga mõni Saksa sihtkoht, näiteks Weeze ja sealt mõnusasse Hollandisse. Nagu näha, teemaalgatajal erilist eksootikasoovi pole, milleks neid 3. maailma riikidesse ajada :)

Snoop, mähh? Teemaalgataja küsib "odav" ja "pole atraktiivne", see kõlab mulle täpselt nagu "kolmas maailm". Ja mu soovitused on nii lähedal, et on ka tava-lennupilet mõttes odavad.

Aga sinu ja minu reisiviisid on vist nagu öö ja päev, see ju ongi hea - saada eri ideid, eks? Kui kõik ütleks "Türgi", viis võiks trip.ee olemata olla.

Poisid ei lähe riidu :P

Mina soovitan Türgit.

Saksamaa on odav, saab kohale odavalt (Ryanair) ja turiste pole. Tegevuse osas ei oska spetsiifilist nõu anda, minu meelest on hea kaaslasega linnast linna ja külast külla kulgemine juba ise päris tore ja rohkem polegi midagi vaja...

Rahalistele võimalustele selles mõttes piire pole pandud, et mida odavam seda parem. Türgi langeb selles mõttes ära, et kuna see suvi on meeletu tung nö soojade maade külastusele, siis on piletid suhteliselt kallid.

Eelmine aasta sai reisitud näiteks mööda Sloveeniat-Austriat-Ungarit jne Montenegrosse. Majutus suhteliselt odav(20 eurot öö mereäärses nö korteris), hinnad ka taskukohased (va joogid). Seda kõike sellepärast, et turistid pole veel Montenegrot väga oma sihtkohaks võtnud (va venelased, kes külastavad seda kanti üsna aktiivselt).

See aasta mõtlesime minna kuskile..aga ei teagi kuhu. Kuskile kus on normaalsed ilmad, hinnad ja kus oleks midagi vaadata. Ühesõnaga võiks olla selline mõnus säästureis kuskile, kuhu saaks hea hinnaga lennupiletid.

Saksamaa on hea variant, kuigi natuke on sealgi ringi reisitud juba.

Ootan ühesõnaga veel põnevaid ideid. Need kes juba on vaevunud vastama, neile aitähh ;)

Ryanair läheb ka Geronasse, Costa Bravas. Võib Hisdpaanias ringi liikuda.

Palju tegevust ja vähe turiste on vist iga turisti unelm :) Aga eks päriselus kipuvad tegevuse pakkujad kogunema sinna, kus on palju neid, kellele seda tegevust pakkuda. Balkaniriigid on üks varant suhteliselt turistivabalt ringikolamiseks. Tegevust ja vaatamist seal kindlasti jätkub, ilm vast ka soojem kui käimasolev Eestimaa suvi.

Valigi sihtkoht selle järgi, kuhu saab odavalt lennata. Skaneerige lennupakkumsi ja hindasid. Soovitud väljalennu alguseni on jäänud ~16 päeva. Pigem on see juhus, kui praegu millelegi odava peale satute. Me siin võime soovitada sihtkohti küll, aga selles vähe kasu kui odavalt (teile taskukohaselt) kohale ei saa.

Ma soovitaks veel Assoori saari. Näiteks: Lend Helsingi-Ponta Delgada-Helsingi 17.-28.06, 658 EUR + TLL-HEL-TLL ots. On see hinnatase taskuohane?

Naabrimees - Kahjuks ei ole see väga taskukohane, sest selle raha eest saaks juba kõik hinnas puhkusereisi.

Aga www.skyscanner.net aitab ja me otsime ja vaatame, kus mis hinnaga saaks. Leidsin hetkel näiteks Madridi ~230 euriga piletid, seega kui väga tahta, siis vist ikka leiab.

Ja kui see aasta ei leia midagi head, siis proovime teada saada puhkuse ajad juba varem ning alustame otsinguid aegsasti. Sellest hoolimata ootan veel igasuguseid veel avastamata kohti, mida kunagi külastada :)

Helenike, vaata nüüd, selleks läks vaja 12 postitust, et vastajad saaksid teada, mis hinnatasemel lennureis on teile ok.

Suvel lastega reisile, kuhu?

Plaan minna lastega suvel väikesele reisile. Algselt oli plaan minna Taani Legolandi, teepeal oleks käinud siis Kolmardenis, tutvunud Kopenhageniga, uudistanud kommitehast jne. Aga natuke hirmutab meid see meeletult kallis maa Taani. Kuna hotelli ei tahaks võtta sest , olgem ausad hinnad algavad 350.- 2 ööd, see on ju jube. Muidugi võiks olla telgis, aga vaadates mis ilmad on siis natuke kahtlen.Olen uurinud ka matkaauto varianti, see oleks saadaval augustis. Lapsed siis poisid ja 11, 6, 6 aastased. Käinud oleme Soomes Muumimaal, Väski saarel, Särkaniemis. Lätis Livu veepargis,Lidos, Palangas ja Nidal suvitanud…Seega läheks nüüd mujale. Kuhu võiks veel minna ja kus oleks ka lastel midagi huvitavat vaadata/teha. Jagage muljeid kus ise olete käinud ja kuhu julgeksite soovitada teistelgi minna :)

Hei, soovitaks Tallinn-Bremen Ryanairiga, vaatasin, et 14.-19. juuli nt kahele inimesele 115 eurot kokku, päris hea hind. Bremenist on siin enne ka kirjutatud, lennujaam asub linnas peaaegu ja linn ise on võluv, aga lisaks vaid nii tunniajase sõidu kaugusel on mitmeks päevaks tegevust pakkuv Hamburg, ja Hamburgist omakorda 40 minutit Lübeckisse, kus ka päeva võib veeta, või isegi sõita Travemünde randa, Hamburgist nii 1 tund kokku. Deutsche Bahnist tasub uurida: Länder-Tickets ja Schönes-Wohenende Tickets võimalusi (sellega saab nädalavahetusel läbi mitme liidumaa kohalike rongidega sõita.) Sain aru, et Saksamaal küll käidud, aga kui seal kandis veel mitte, siis odav on (hosteleid on neil ka palju ja ok tasemel) ja lihtne otselennuga minna ja Hamburg-Bremen tõesti tasuvad külastamist.

Lastega võiks samuti Hamburgi peale mõelda, kui hea hinnaga Bremeni pileteid leiab, Hamburgis on palju lasteatraktsioone, mulle meeldis (täiskasvanuna) Miniatur Wunderland näiteks väga, seal võib pool päeva veeta, ja Hagenbecki loomaaed on ka väga armas. Hostelis on Saksamaal vist võimalik ka lastega ööbida peretubades, aga kindlalt ei tea, ehk kellelgi on kogemusi selles suhtes?

Teoreetiliselt peaks Kreekas see hooaeg olema odavam või vähemalt kauplemisruumi hindade üle rohkem.

Näiteks sky24.ee kaudu: Lend Tallinn-Ateena-Tallinn 17.-30.06, 228 EUR. Lend Air Balticuga. Miinus pikk ümberistumisaeg.

Kui on auto, siis soovitaks Rumeeniat. Meil kolmekesi 06.07 start Eestist. See siis juba viies Rumeenia külastus mulle:)

Kui minna Saksamaale, siis mina väga soovitan minna Lõuna-Saksamaale. Teekond autoga Würzburg - Füssen (Romantiche Strasse)on nagu muinasjutu illustratsioon. Väga soe on seal ka. Kindlasti kallim kui põhjapoolsed liidumaad, muidugi.

https://www.romantischestrasse.de/

Pitiuuside saarestikus (lääne-Baleaarid) Formentera saar. Vähemalt suht vaikne, eriti, kui võrrelda lähedal oleva Ibiza'ga.

Sõidame autoga Ukrainasse 13 juuli kaheks nädalaks. Üks paarike hüppas alt ära ning seetõttu otsime reisikaaslasi. Minek kahe autoga aga teisele autole oleks vaja veel ühte inimest kellel on juhiload sest 1 inimene jutti ei sõida nii pikalt. Käime seal iga aasta ja meile väga meeldib. Helen, kas Ukraina huvitab?