Argentiina - kogemused ja info?

Tere,

Kas keegi on viimase aasta jookul Argentiinas käinud? Kuidas on seal olukord (olen kuulnud et palju rahutust ja streike)?

Kuidas olete teinud rahavahetusega? Dollareid kaasa vahetanud? Kuidas on kaardiga maksmine?

Kas keegi liikus ringi ka Mendozast põhja poole mööda Ruta 40-t? Plaanis Mendozast kuni Tucumanini sõita ja siis tagasi Buenos Airesesse?

Kui keegi on veebruari lõpus - märtsi alguses samuti sinnakanti minemas võib ühendust võtta :)

Juba ette tänades, Leiu

1
2

Tervitused Argentiinast. Olukord riigis on tavapäraselt rahulik, inimesed toimetavad, bussid sõidavad ja lennukid lendavad. Ei midagi eriskummalist, mille pärast muret tundma peaks. Rahaga on nii, et riiklikud valuutaregulatsioonid on pannud musta turu õitsema. Soovitan kaasa võtta dollareid, neid saab Buenos Aireses (eelkõige Florida tänav) kauplemise peale vahetada kursiga 8 peesot ühe dollari eest. 7,5 peesot peaks igal juhul kätte saama. Mujal linnades nii head kurssi ei saa. Euro kurss on mustal turul põhimõtteliselt sama, mis dollari oma. Ametlik euro vahetuskurss on 6,8. Kaardimakseid põhimõtteliselt ei taheta, va supemarketid ja turistipoed. Buenos Aireses võib veel kaardimaksetega hakkama saada, mujal linnades on raskem (kaardiga makstes võivad hinnad kõrgemad olla). Sularaha maksab! Ruta 40 toimib kogu oma 5300 kilomeetri ulatuses.

0
0

Veidi teistsuguse vaatenurga jaoks loe proua Lust-Buchanani, Õhtulehe blogist näiteks.

0
0

Tere

Tulime just Argentiinast. Soovitan Eurosid kaasa võtta, sest nende kurss poodides on 8( La Bocas oli isegi 9), dollari kurss kõigub 5-7 vahel. Käisime kahjuks ainult lõuna Argentiinas. Kui, kellelgi on küsimusi, siis vastan meeleldi. Käisime Ushuaia, El Galafate, Perto Madryn(Peninsula), Mar del Plata, Buenos Aires. On kaarte ja muud infot. [email protected]

0
0

Kah just-just sealt tulnud... Pikemad peatused olid Puerto do Iguazus, Posadases ja Buenos Aireses. Ei olnud meil kuskil probleeme ei kaardiga maksmisel ega ka sularaha väljavõtmisel. ATM-e on piisavalt ja toimivad kenasti, seega - soovitan panustada kaartidele ja lihtsalt võtta hakatuseks vajalik summa välja. Kus saab, maksa kaardiga. Kaardimaksetega võib probleeme tekkida väiksemates poodides ja tõsi - hinnavahe on mõnes kohas olemas. Piirilinnades (meil siis Puerto do Iguazu ja Posadas) saab edukalt hakkama ka naaberriikide valuutaga. Ise veetsimegi näiteks Paraguais 4 päeva nii, et kohalikku sularaha ei kasutanudki - kaardimaksed ja naaberriikide valuuta toimis ka.

Seda meeletut "cambio"-inimeste massi BA-s Florida tn-l vaadates ei tekkinud endal küll hetkekski mõttepojakestki, et nendega peaks mingit äri ajama.... :)

0
0

Me käisime veebruar 2013 Argentiinas. Mina jällegi omalt poolt soovitan küll rahavahetuseks kasutada Florida tänava "Cambio" agente! Sealt saime parima kursi ( 1 eur-9,5 A-peesot, 1USD - 7,5 A-peesot ).Pangas vahetades oli see u. 1eur-6,2 A-peesot. Tuleb lihtsalt kaubelda. Head kurssi sai alates 200 eur korraga vahetuseks.

0
0

Olen praegu Argentinas, Saltas, ja kurss läheb järjest soodsamaks. EURi ametlik on 2014 jaanuaris 10,94. Tänaval saab 14,5.

Värsked kursid on siin http://www.dolarblue.net/

0
0

Ajupestud sotsialistid on täiesti pekki keeranud Argentiina majanduse ja seis läheb järjest hullemaks. Kohalik Savisaar (Kirchner) on võimul, mängib lolli ja varastab nii kuidas oskab:

http://www.nytimes.com/2014/01/25/world/americas/argentina-eases-currency-controls-but-citizens-are-not-reassured.html?_r=0

1
0

kas keegi soovib uusi peseetasi? mul jäi üle. Lennujaamas ei töötanud ATM ja rahavahetuses oli kurss 8. Väga hea on omada esimest taksoraha linna. võtke ühendust soovi korral

0
0

Buenos Aires 24.juuli–3.august 2014.Takso kesklinna Obelisci juurde ca.150 Newbery lennujaamast. Hotellist Gran H Oriental 140p, ja suurde lennujaama 250p (mul 35 min.kestis sõit). Linnasiseses lennujaamas saab vahetada 1E-10,7peesot. Florida ja Lavalle tänaval kurss 1:16. ATM tahab 10%. Ise käisin City Touril 230p. 3.5tundi. Väljuda võiks Boca linnaosas vaadata värvilisi maju, Jaapani aedade juures ja Recoleta kalmistu juures(läbi pargi minnes ka suure lille juures käia). Külastada tangoõhtut (26, 40E pilet). Kel huvi teatri Colon vastu, siis ballett Rodin oli parajasti 100p kuues rõdu. Üleriided kaasa. Piletid 20–500p. Reisibüroost reis Iguasu juurde 420E(võeti ka eurosid, lend edasi-tagasi+hotell 1 ööks+ ekskursioon Arg. poolel+ transfer). Kuna minu lennuk jõudis kohale kell 8 hommikul ja ekskursioon algab enne 8 ja tuppa saab keskpäeval,siis hotelli töötaja pakkus ära käia Brasiilia poolel. Mingi oma poiss 350p eest viis kohale 9.30-ks ja 12 tagasi. Pilet 16E. Arg. poolel maksin peesodega järgmine päev. Piiril tembeldati passi.

0
0

Kas kellelgi on infot bussiliikluse kohta Argentiinas.Kuidas on sõit "üleöö" bussidega?

0
0

Sõitsin "üleöö" bussiga Buenos Aires'est Mendoza'sse ja tagasi. Laiad, ööseks peaaegu horisontaali lastavad istmed, filmid telekast, söögikorrad. Soovitan. Sarnased bussid ka Peruus.

0
0

Minagi olen "üleöö" bussidega sõitnud nii Argentiinas kui ka Peruus. Tõesti - väga mugavad - tekk-padi, söök-jook, WC, paar jalasirutamispausi.

0
0

Minu andmetel (st Interneti andmetel on hetke peso kurss 10,4 pesot euro eest, aga lugesin kuskilt, et mustal turul on ca 16). Kas kellelgi on kogemusi mustal turul raha vahetamisega Puerto Iguazu-s? Saabun Argentiinasse üle maismaa piiri, ning vahetaks hea meelega soodsama kursiga raha :)

1
0

Puerto Iguazus parimad kursid saad söögikohtades, restodes.

1
0

Parim kurss mille leidsin oli 15 pesot euro eest, 14 dollari eest. Seda kurssi sai turul Ave. Brazil tänaval. Pole just päris õige aga kuuldavasti paremat Puerto Igazus ei saagi. Restoranides see-eest pakuti ülihalba kurssi (11-13 pesot dollari eest).

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased