trip-krainetrip-ukraine-dark
Asja juurde tagasi, reisifirmade ”kommenteerimine"

”Selle üleskutsega ei taha ma mingil juhul asuda negatiivselt käitunud reisibüroode / reisikorraldajate poolele.” Tervitades Toomas, Trip.ee. 21. nov 2008 . Kahjuks pidin jälle oma aega raiskama ja asja juurde tagasi pöörduma, kuna eelmine diskussioon väljus rööbastelt. Toomas Tootsil / Tomil - (”siin-seal tegev sisu arendamises”/Mis on Trip?) on minu arusaamise järgi täielik ülevaade negatiivselt käitunud reisibüroode / reisikorraldajate kohta ja annab õiguse Tripi keskkonnas niinimetatud asjatundjatel halvasti käitunuid reisifirmasid kommenteerida. Huvitav oleks teada, kui mitmel Tripi töötajatest on reisialane koolitus? Mulle on jäänud ebaselgeks, kas te olete (Veigo Kell / Veigo, Kristjan Jansen / kika, Toomas Tots / Tom) selle foorumi adminnid, kes korda valvavad või hoopis reisi konsultandid. Tavaliselt foorumi adminnid ei kommenteeri ja ahvatle külastajaid eba-asjalikule keskustelule ning selleks, et olla konsultant, ei piisa, et oled ära käinud Jugoslaavias või Portugalis. . Silma torkas veel üks tähtis moment. Trip nimetab ennast ”reisibürooks”. Nimelt neti punkt ee:es olete ennast sisse seadnud esimeste hulka leheküljel Äri/Turism/Reisibürood. Tripil / I-Süsteemid OÜ:l puudub litsents reisialaseks tegevuseks. Järelikult eksitate teadlikult kliente vale infoga neti punkt ee:es ja sellele lisaks tekitate vastutustundetult kahju väiksematele reisfirmadele. Nii mõnigi reisikorraldaja sooviks olla nimekirjas eespool, et paremini silma paista. (Firmad on paigutatud web lehele tasuta tähestikulises järjekorras.) Millegipärast Trip ei soovi olla temale ettenähtud kohas - ”Foorumid” pealkirja all! . Tean, et selline kriitika Teile eriti ei meeldi aga parem rääkida sellest siin kui kusagil mujal. . Viited http://www.neti.ee/cgi-bin/teema/ARI/Turism/Reisibyrood/ http://trip.ee/misontripee

Tean, et selline küsimus Teile ei meeldi, aga mille krdi pärast peab see teema olema alapealkirja Ostureis all?

Viited http://www.trip.ee/taxonomy/term/3828

Ma arvan, et see neti.ee asi on lihtsalt juhus, vaevalt et trip.ee tahab ennast reisibürooks nimetada.

Ma olen alati mõelnud, et miks dedektiivibürood peavad olema litsentsiga. Nüüd ma sain aru küll. Kui panna erinevad asjad kokku, siis võib tulemuseks olla tõeline puder ja kapsad.

Ee...mida sa nüüd öelda tahtsidki, Karvane?

Ma ausalt ei ironiseeri - lihtsalt ei saa hästi aru.

aga mulle tõesti meeldib see küsimus:

Huvitav oleks teada, kui mitmel Tripi töötajatest on reisialane koolitus?

Lõpuks ometi on suutnud keegi täiesti korraliku trollpostituse teha. Kui minu isiku vastu juba huvi tunti, siis saan öelda, et olen Jugoslaavias (ja Tšehhoslovakkias) täiesti käinud. Päris huvitav oleks teada, paljud reisikonsultandid saavad samaga vastata? Mujale pole veel sattunud, kuigi unistan.

Tegelikult võiks trip.ee tõhusal kaasabil kõik reisifirmad Eestis pankrotti ajada. Teha üks korralik trotskistlik puhastus. :D Siis tekivad puhastustulest uued ja õilsamad reisikompaniid! Näiteks usaldusühing Trip.ee, kus usaldusosanikuks on Karvane? ;)

Mina olen ammu kahtlustanud, et Trip.ee pole midagi muud kui lihtlabane riiulifirma. Nüüd on see minu tagasihoidlik uitmõte viimaks kõikvõimsa otsingumootori neti.ee kaudu kinnitust saanud. Suure saladuskatte all ütlen Sulle veel: rahvasuu räägib, et Sinu poolt nimetatud härradel ei ole kellelgi reisialast koolitust. Üks neist on lõpetanud mehhanisaator-torpedeerija eriala, teine töötab elektrijaamades kasutatavate otsevoolu-toruturbiinide kokkupanija ja parandajana, kolmandal aga olevat lõpetamata keskharidus (sic!). Ja see, et foorumi-adminnid ahvatlevad kasutajaid ebaasjalikele keskusteludele, on alles algus, hullem on alles ees. Aga sellest ma arusaadavatel põhjustel siin rääkida ei saa. Ütlen vaid üht – mõistlikum on oma konto deaktiveerida, sest mine tea, mis juhtuma hakkab... Organisatsioonist, mis vastutustundetult väiksematele reisifirmadele kahju tekitab, võib kõike (ja rohkemgi veel) oodata. Pea seda meeles!

Oih, päris mõnus vahepala oli. Eriti pärast seda, kui oled läbi lugenud 20-30 asjalikku postitust. Tegelikult ei saa ma aru, miks see teema veel autahvlil pole? Saaks teised ka nalja. Ostuteema alt ei oskaks kohe kuidagi otsida.

Giidide ühing ja turismifirmade liit pole ka reisibürood, neile ka ikka saatsite protestikirja?