Austria

Plaanis on suvel sõita läbi Austria Sloveeniasse. Milliseid ilusaid/põnevaid kohti võiks külastada Austrias lisaks Viinile? Marsruudile võiks jääda näiteks Graz-Klagenfurt-Villach või hoopis väiksemad linnad pisut põhja pool.

1
2

Kas tõesti on nii raske kirja panna, palju Austrias aega on, mis huvid on, veidi täpsem marsruut ja panna oma küsimusele vähegi informatiivsem pealkiri?

10
1

Kas tõesti on raske pisut viisakamalt vastata? Ei pea ju kommenteerima, kui nõu anda ei soovi. Marsruudi läbi Austria valingi selle järgi, kust mõne põneva koha leian. Kui kaarti vaadata, siis on tekstis ju põhilised variandid mainitud. Näiteks eelmisel aastal leidsin Tsehhist täiesti juhuslikult armsa linnakese Olomouci, kuhu ma poleks sattunud, kui minu marsruut oleks olnud jäässe tambitud. Suurtele pealinnadele ma reeglina eelistangi väiksemaid linnakesi, mis võivad osutuda pärliteks.

1
12

Ainuüksi Viinis on  vaatamist aastaajagu, küsimus mida Austrias ja Sloveenias vaadata,  oleks pisut nagu "lähen suvel Euroopasse, mida seal vaadata oleks?".

11
0

Võib-olla tõesti, aga kuna olen reisinud juba päris palju, siis suur osa vastuseid on mul peas juba olemas. :) 

Läbi Austria ma ei ole varem sõitnud ja Sloveenia kohta ei küsinud ma midagi..

Viini ei lähe, aga prox-i postitatud lingilt leidsin mitu kohta, mida oleks antud teekonnal võimalik külastada. Aitäh selle lingi eest!

1
4

to Angela 

Kahjuks teised tripikad ei tea, mis kellegi  peas on või mida seal ei ole. Seetõttu on ka  Veigo ja Ve1ks ka küsimused  õigustatud ja midagi ebaviisakat nendes küsimustes, kommentaarides ei ole. Pole põhjust solvuda! :)

8
0

Ma jään siiski oma arvamuse juurde, et mõtlesin just seda, mida küsisin. :) Ehk siis ilusaid kohti Austrias teel Sloveeniasse. Kui kaarti vaadata, siis mainisin ka kahte võimalikku marsruuti. Muide, suhteliselt suurte autoreisikogemuste tõttu häirivad mind ka siin mitmed küsimused, aga ma ei hakka selle pärast inimestele ninna kargama. :)

0
8

Olen sõitnud läbi Austria Sloveeniasse (ja sealt edasi Horvaatiasse) aga veidi teisest suunast, st Salzburgist Bledi. Salzburg ja sealne kindlus iseenesest kenad, kuid kui keskmisest enam  reisinud oled, siis ülemäära suurt elamust siiski ei paku ehkki huvitav ikka näha. Samas Salzburgi lähedal asunud vana soolakaevanduse külastus jäi enam meelde. Edasiselt teekonnalt Sloveeniasse peale alpivaadete midagi väga nagu meelde ei jäänudki. Aga eks siht oli ka mujal ning edasised muljed Sloveeniast ja eriti Horvaatiast olid üksjagu meeldejäävamad. Nii et kui vein väljaarvata, siis Austria see nurk jäi veidi Sloveenia ja Horvaatia varju. Aga nagu öeldud  - Alpid kenad ja Austria valged veinid maitsevad ka väga hästi

1
0

Ma olen oma google maps´i terve Austria tärnikesi-külastamisväärt kohti täis pannud. Nii on tõesti küsimusele keeruline vastata.
Avastanud olen neid nii lugedes, mida teised on reisisaitidel soovitanud aga väga palju ka lihtsalt kaarti googeldades-suumides.
Loodust ja ilu - suur vahe , kas mainstream´i või muud. Kui juba Viini ei soovi külastada, siis jääb ausalt öeldes suu lahti. Ega seal pea päevi veetma aga Viini vanalinn ja Schönbrunni loss+aed on ikka väga ägedad ja vaatamist väärt. Kui pikemalt , siis on seal kuulsad Viini metsad, kus saab chillida ja Viinile ülevalt poolt kaugemalt pilku heita.
Muuseas , ka Viini loomaaed on väärt külastamist. Maailma vanim ja järjepidevalt töötav alates 1752.a. Asub samas Schönbrunni pargis.

Doonau kallastel olevad väikelinnad - loomulikult kui aega on, aga kui loodusilu kutsub , siis tuleb ikka mägede poole vaadata ehk.

Aga kui Austrias pole käinud, siis tuleks tingimata üks linn, kas Viin või Salzburg valida ja ikkagi kulutada see aeg.

Endale meeldib väga Salzkammergut´i piirkond, mäed , järved , väikelinnad atraktsioonid. On mitmeid huvipakkuvaid asju silma jäänud, mõnda kohta ka külastatud aga palju ei jõua korraga. 
Praeguse enda marsruudi teeks läbi Salzburgi piikonna (nimelt ka piirkonna !)
Ning vaataks üle nt Krimml´i kose , mis on küll eemal ja sõidaks lõuna poole üle kõrg-Alpi tee ning siis Sloveenia poole. Aga see on suht suur ring ning oluline on ikkagi teada kuipalju aega (päevi) on soovi Austrias veeta. 

Kui Te olete palju reisinud, siis peaks ju teadma, et välismaal keera kasvõi hetkeks peateelt kõrvale ja muinasjutt algab. Seega tuleks ikkagi teada, mis kaudu sõita. Ja soovitan ikkagi gmaps´i suumida ja vaadata-uurida tingmärke jne.

See "avaldus" väga ei veena, et olete palju autoga sõitnud, või siis tõesti suurt osa ainult mööda betooni sihtkohta.

2
0

Ka minu reisi lõppsiht on Horvaatia, kuhu sõidan läbi Bledi. Peale esimese Horvaatiareisi kohale tormamise olen edaspidi püüdnud sättida nii, et ka teekond oleks nauditav. Seetõttu olen vältinud läbi betooni sihtpunkti kiirustamist. Viinis olen juba käinud paaril korral varasemal ajal ja siis sealt edasi ei sõitnud. Igiammu olen sõitnud ka läbi Austria Šveitsi, aga sellest ajast on meeles valdavalt tunnel-sild-tunnel-sild. 

Pean tunnistama, et Salzburg (ja selle piirkond) on hingel küll, aga olude sunnil otsustan viimasel hetkel, kui palju päevi Austrias saan veeta.

Õnnetuseks on reis planeeritud juunisse ja siis on piiranguid kindlasti rohkem, kui juulis-augustis. 

Tavaliselt teen Ungaris paaripäevase termipeatuse, aga praeguse seisuga näiteks sinna üldse ei saa. Kui selles osas midagi ei muutu, olen Austrias kauem.

Kuna eelmisel aastal isolatsioonikohustuse tõttu Horvaatiasse minna ei saanud, siis Ungarit põhjalikumalt avastades tegin Sopronist väikese kõrvalpõike Austriasse ja mind võlusid nende imelised värvilised korrapärased põllud. :) Sellest tekkis ka mõte sel aastal Austriat pisut rohkem vaadata.

2
0

Mul sel aastal autotripil nt  Alpides mägikelgutamine plaanis, olen küll kordi Austrias käinud/läbi sõitnud, aga toboggan on tegemata. Jääb Viin-Graz kiirtee lähedusse (u 10 km kiirteelt) https://www.erlebnisarena.at/sommerrodelbahn?fbclid=IwAR0vQZA6kkTzCrlKrE7RX25rvKf6ih2MP030s2Y6kqHeUqxLa94855ZkHvA

1
0

Need rullkelgurajad on tõesti ägedad aga tasub vaadata ka nende pikkust. Mõni on minu meelest liialt lühike, et täit elamust saada.
Kuskil nägin ka muuseas neid "kelguradasid" koondavat saiti aga hetkel ei leia üles. Oli antud kõik asukohad ja rajapikkused.
Kui aeg Austrias on ikkagi vaid 2 päeva, siis väga palju ei jõua aga midagi ikka. 
Südbahni lähistel liikudes on minu enda valik külastada:

  1. Semmering https://goo.gl/maps/8JNx7Mmc6ahqfcaD8

  2. Miniaturpark-modelpark https://goo.gl/maps/juYqD7YvdX9jBX6x9

  3. Stübing´i vabaõhumuuseum Grazi lähedal https://goo.gl/maps/JutPnJMbh6WJyYBw9

  4. Hochsterwitz´i kindlus https://goo.gl/maps/BGiBMM4hJqWcMdpR7

  5. Nockberg´i kaitseala https://goo.gl/maps/Qs9SEgJwDkpYmneW8

  6. Ossiach´i järve ümbrus ja sealsed mäed https://goo.gl/maps/Qw9msnN95HSymbwH8

See on põgus valik lõuna suunal.

Kui Salzburgi kaudu, siis neid ei jõu siia kirjutada, pean terve kaardi panema :)

0
0

Hetkel kisub mõte selles suunas, et teha Salzburg-Salzkammergut-Hallstatt ringi ja siis sõita läbi Grossglockneri Bledi.

0
0

Kohe Grossglocneri kõrval on maaliline Mooserbodeni veehoidla, mis minu arust tasuks läbipõikamist. Üles viivad bussid. Samale teele jääb ka Kitzsteinhorn, kust saab köisraudteega 3000m peale üles sõita, seda tasub teha küll selge ilmaga. Mõlemasse viib tee läbi Kapruni.

2 aastat tagasi soovisime kah Hallstatti minna, aga tee oli varisenud ja see kena linnake muust maailmast ära lõigatud. Otse Angela teele jääb veel Eisriesenwelt, maailma suurim jääkoobas ja pisut enne seda Gollingeri juga, mis pole mitte just kõrgeim, aga päris kena vaatepilt.

1
0

Sealkandis asub ka Hitleri Kotkapesa maaliliste vaadetega. Grossglocnerile tasub minna selge ilmaga.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased