Austria keelab mittevaktsineeritud turistidel karantiinita sisenemise ja ka ööbimised.
1
23

Kiidan

15
12

Põdemise tõend kehtib jätkuvalt. See on ka Snoopi lingil kirjas.

Lisaks on sarnane uudis olnud ka tripis alles esmaspäeval - https://trip.ee/uudised/austrias-on-taenasest-koikjal-noutav-vaktsineerimistoend

Ööbida ei saa testiga juba praegu. Selles samuti muudatust ei ole.

Kuna Snoopi lingil jagab infot inglane, siis temale ja tema peamisele sihtrühmale kehtivadki teised reeglid. ÜK-st Austriasse ainult testiga reisides peab juba praegu ja tõenäoliselt mitmeid kuid olema 10 päeva karantiinis, mida saab lühendada teise testiga viiendal päeval.

Kurb aga tõsi. Samasugune testiga inglane peab ka Eestisse tulles 10 päeva karantiinis olema.

Lühidalt. Enne suvalist mõttelendu tasub tutvuda viidatud allikatega ja kasutada loogilist mõtlemist.

4
1

Vatse, aga kas suurem probleem ei ole mitte see, et vaktsineerimistõend kehtib ainult 270 päeva? Seega mida siis need, kes märtsis said teise doosi, peavad tegema, kui tahavad minna veebruaris suusareisile? Inglaste lingi järgi 3 doos (veel) seda ei mõjuta?

1
0

Lauriandres, ma saan aru, et see 3. doosi probleem on UK-spetsiifiline, neil ei ole vaktsiiniäpis sellest märkigi (leiavad kuskilt oma perearsti visiitide alt).

0
0

See on jah jällegi inglaste mure, sest nad ei ela enam EL-is. EL-i tõendiga probleeme ei ole. Austerlaste vastavatel lehtedel on mainitud ka, et kolmas doos kehtib kohe alates tegemisest.

4
1

Eestis ka juba mõned hotellid küsivad Covid-19 vaktsineerimise tõendit ja testi ei arvestata. Ametlikult sellist nõuet ei ole kehtestatud. Siis tulevik on Airbnb. Ja midagi paremat ei paista ka kõrgelt vaktsineeritud riikidest.

2
9

Eestis hetkel 12-17 aastased võivad pääseda antigeeni testiga majutusasutusse, aga vanemad mitte. Hotelli toas on Covid-19 passita ööbimine lubatud. Aga probleem on selline kuna majutus ja meelelahutus ruum on tihti ühine ala, siis keegi täpselt ei tea kas peab või võib Covid-19 passi küsimise ära jätta.

0
0

 Registreerimise laud on kindlasti ühine ala. Toitlustada ka ei tohi. Enamasti ei ole hotellidel e-sissekirjutamist ja kes hakkab mässama nende toidupakkidega.

0
0

@uuuuuuuu, Airbnb pole alternatiiv, kuna nii Viinis kui ka nt Berliinis kehtib vaktsineerituse nõue ka Airbnb majutustele: https://reisetopia.de/news/brandenburg-fuehrt-2g-regel-ein-auch-in-hotels/. Seevastu vaktsineerimine on küll alternatiiv.

Aga analoogne olukord oli paarkümmend aastat tagasi, kui hotellitoa broneerimiseks hakati nõudma krediitkaarti. Totaalne liikumisvabaduse piirang!! Alternatiiv oli ka tollal olemas - võtta tuba tädikeselt bussijaama ees - aga ega seda alternatiivi pikalt ei jagunud.

10
4

Täna on üle maakera keskmiselt 20% riigi rahvaarvust kokku positiivsed testid, mis võib tähendada, et koos registreerimata juhtudega 30-40% on viiruse läbi põdenud. Seega ühiskonna avamise hästi õigustatud alternatiiv vaktsineerimisele oleks laiapõhjaline testimine ja läbipõdenu passide väljastamine.

4
1

Viinis hakkab peagi kehtima järgmine 2G+ süsteem kultuuriasutustes, kus on koos rohkem kui 25 külastajat (teatrid, kinod, konserdid jms), ning öisel toitlustamisel (misiganes sellega täpsemalt mõeldakse). 2G+ tähenab siis seda, et lisaks kehtivale vaktsineerimise või põdemise tõendile, peab olema ka alla 48 tunnine PCR-test.

https://www.wien.info/en/travel-info/corona-information/your-safe-stay-in-vienna-388282

Teste saab vist Austrias jätkuvalt ilma rahata teha.

2
0

Kogu Austria läheb lukku 22. novembril ja vähemalt kolmeks nädalaks. Aega võidakse pikendada jooksvalt. Turiste ei majutata ja muu elu on peaaegu täielikult suletud. Transiidiga tõenäoliselt probleeme ei ole.

Kuna veebruarist on plaanis kohustuslik vaktsineerimine, siis tõenäoliselt ainult testiga reisimist Austriasse pikalt enam toimuma ei hakka.

1
0

Loodan, et selle lukku panemisega päästavad nad mäehooaja. Ei tahaks küll veebruari lõpu reisist ilma jääda.

3
2

Vist kauem kui kolm nädalat lukku jah...

0
0

Kas keegi on hiljuti käinud Mayrhofenis suusatamas? Kus reaalselt toimub vaktsiinipassi kontrollimine kui autoga minna ja kas ainult gondlites on mask kohustuslik või ka ülejäänud tõstukitel?

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased