Autoga Lõuna-Norrasse e.Tallinn - Stavanger

Küsimus palju maksavad Norras teemaksud ja bensiin siis saaksin teha mingi arvestuse autokuludele. Sõita on palju, nii umbes edasi-tagasi 2200km.Autos 4 inimest sellest 2juhti. Ja veel kas sõita Läbi Tallinna või minna läbi Paldiski.Oskab keegi öelda palju maksavad piletid Paldiski- Kapellskäri liinil. Tänan juba ette ära!

1
23

Norras ei ole väga palju teemakse. Kui sa lähed Norras esimesse campingusse siis saad tasuta võtta norra campingcardi ja seal on tavaliselt kaardi peal märgitud kui palju mingi teemaks on. Alati saab ka ringi sõita aga see ei ole tavaliselt odavam. Paldiski-Kapellskäri ei saa minu teada enam reisijatena minna. aastal 2006 sai aga 2007 tahtsin minna aga saanud enam. Diisli hind norras on kuskil 12,67 nok= 1,59 euriga=24,90 eeki.

0
0

tee peale jäävad vaid mõned maksulised kohad, Oslo regioonis peamiselt. Ei midagi hirmsat, need jäävad ca 20-40.-nok vahele. soovitan vaadata lehte: http://www.norvegfinans.com/cgi-bin/WebObjects.exe/norveg.woa/wa/selectDAMainpage?mainpageID=2&langID=1 ning http://www.den-norske-turguiden.com/Bompenger.htm ning http://www.vegvesen.no/cs/Satellite?cid=1046077049608&pagename=vegvesen%2FPage%2FSVVsubSideInnholdMal&c=Page sellelt viimaselt lingil vaat alehe keskele, kus tekst Vedlegg: * Bompengetakster 2008 - avaneb eraldi aknas, pdf fail.

0
0

Tere Sain nüüd lehekülje kus nordkapi tunneli maks kirjas aga see leht ainult norra keelne ja seega paluks abi, kes oskab ära tõlkida. Infot leidsin sellelt leheküljelt: www.nordkappbompengeselskap.no/index_ie.htm Oma pisikese aruga arvan, et see esimene rida on sõiduauto kohta aga kui autol haagis taga mis siis hinnaks võiks kujuneda ja mida tähendavad need protsendid seal tabeli all osas. Teadjamad aidake.

0
0

Õnneks on olemas Google Translate, mis nüüd tõlgib ka Skandinaavia keeled ingilise keelde. http://translate.google.com/translate_t Ja see esimene rida on tõesti autodel kohta kuni 6 meetrit.

0
0

Nii palju veel, et Stavangerisse suht raske aind maismaad pidi saada. Oslo kaudu minna, siis oli vist 2x vaja praamiga ka sõita - pileti hind oli 3 suve tagasi 70 NOKi nägu. Aga see tee seal mägede ja fjordide vahel on võrratu :)

0
0

Ja Paldiski kaudu lähed, siis laeva peal küll pole mitte essugi teha, võibolla nüüd asi muutunud muidugi. Aga soovitaks ikka Tallinn - Stockholm laevaga minna. Kuna minek on muidu? Ise lähen 22 juuni ja tulen tagasi 30. Aga see kord lennukiga :)

0
0

Mul on segadus nüüd...turismifirma ütleb , et Norrasse võib nagu euroopa liidu riiki suitsu, alkoholi ja toiduaineid kaasa võtta aga osad inimesed väidavat, et plokk suitsu ja liiter viina ja 10 kg toiduaineid ja et suitsuvorsti ja juustu ei või üldse...mida ma nüüd siis usun ? On kellelgi kogemust ? Meil minek autoga kuuks ajaks 4 kesi.

0
0

Eelmise aasta kogemusest ütlen, et meid ei kontrollinud küll keegi kuskil. Rootsis laevalt maabudes oli ainult dok.-i kontroll ja puhumine. Rootsi-Norra piiril polnud piiripunktigi.

0
0

Eelmisel aastal käisin Paldiski kaudu ja jäin väga rahule. Laeval jah meelelahutust ei organiseerita aga muidu hästi lahe seltskond oli nii sinna- kui tagasisõidul. Kappelskärist on hea edasi sõita - oled kohe E18 - l. Tallinkiga võrreldes võitsin hinnas tublisti - kahekesi + kuni 5m auto - edasi - tagasi - 4800EEK . Edasi - tagasi sain broneerida 2 nädalat enne minekut. Broneerisin telefoni teel, 2 tundi enne väljumist sõitsin sadamasse, vormistasin check- in -is sõidu ära ja sealsamas maksin ka ja olingi valmis laevale sõitma. Kuidas seis tänavu on, vaata BSL kodulehelt www.bsl.ee - sealt saad ka Paldiski infotelefoni, mina sain sealt veel julgustavama info kui kodulehelt, just broneerimise osas. Edu Sulle!

0
0

Siin on teemades juttu olnud, mida tohib üle viia ja mida mitte. Näiteks ei tohi kartulit sisse vedada. Ma otsin lingi.

Mina ei riskiks, trahvid on sealmaal vinged.

0
0

Siin on ka laevaliinidest:

http://www.trip.ee/node/23022

0
0

Eile kirjutasin teise teema alla palju alkot ja sigarette võib Norra kaasa võtta. Andmed võtsin norrakeelselt tollilehelt, seega peaks õiged olema! Toidu kohta niipalju, et see 10kg ongi piima- ja lihatooted, ka juust. Väljastpoolt EU-d ei tohi neid üldse Norra viia, aga Eesti kuulub teadupoolest ju sinna. Mis puutub piiri puudumisse Norra ja Rootsi vahel, arvasin ka sama, kuni maksin nii et "p... tolmas taga". Siis sain ka tollitöötajate käest teada, et NORRA EI ASU EU-s. Üleliigse õlle eest maksin tuhandeid NOK-e. Nad võivad auto kinni pidada ka siis, kui oled juba Norras ja arvad, et oled "pääsenud". Nii juhtus mu tuttavatega. Väga suure alko ülekoguse korral (võin eksida, aga vist oli 15l õlut näkku), võivad kinni ka panna. Kõik on vedamise värk!

0
0

See suvalises kohas kontrollimine võib tõsi olla. Saksas ka väidetavalt astub toll 300 km piirist eemal ligi ja uurib ja puurib. Ise pole kogenud ja ükski tuttav ka mitte.

0
0

Mõte oli minna juuni 28-ndal autoga

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased