Autoga Norrasse.

Millised tingimused hetkel Norrasse minekuga on. Kas lastakse turistina ja kas karantiin kohustuslik?

1
2

https://www.lifeinnorway.net/coronavirus-timetable/

Ei lasta, hetkeseisuga kuni 20. august mitte.

0
1

Tegelikult peab siin kaks küsimust olema.

Kas lastakse Norrasse?

Kuidas sinna autoga üldse jõuda?

0
1

Soome saab, põhjast saab üle. Oleks isegi ehk Nordkappi planerinud midagi, aga kui Lapimaalt kaugemale ei saa...

0
1

Tavaturismile ju Soome suletud. Nii nagu ka Soome-Norra piir praegu.

2
1

Kas Norra osas on situatsioon muutunud/ millal muutub? Kas keegi oskab kommenteerida?

0
0

Kui pole tegemist tööga, siis uus piiride avanemine toimub 15. juulil. 10. juulil antakse tead, mis riikidega avanemine tuleb.

https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/travel-advice-COVID19/

Transiiti läbi Rootsi autoturistidele tõenäoliselt ei tule. Seega saab autoga läbi Soome.

0
0

Põhjamaade piirid (välja arvatud Rootsi) avatud juba 15. juuni. Seega kui ma tulen Soomest, siis peaks olema karantiinivaba? St rahvuse põhjal ju ei tohiks diskrimineerida?  Piiriületus oleks Põhja-Soomest. Kui töökoht Soomes, kas peaks töökohast selle kohta tõendi võtma? Elukoht ka Soomes olemas aga Soome ei nõua Eesti kodanikelt elamisluba, st see niisamagi lubatud.

0
0

Kui elad Soomes, siis pole tõenäoliselt probleemi. Kui lähed Eestist Soome ja edasi, siis on karantiin ikkagi kohustuslik.

Kas Eesti autoga Norras sõites kuskil keegi midagi kontrollib, seda ei oska arvata.

0
0

Ise ka tahaks teada, kas norrakad kontrollivad liikleijaid näiteks Kilpisjärve piiril, või kas Põhjala mulli väliseid reisijaid on nii vähe, et ei peeta oluliseks. (Ja kuidas on lood jalgsimatkaga Halti või 3 Riigi Kivi suunas, mis saab kui kõndida Kautokeinoni välja)

Kas Soome lubab Eesti numbriga autosid üle piiri Rootsist? Tegelikult on teisigi küsimusi palju ja infot vähe.

0
0

Tere!

Tulime just Norrast. Sisenesime Soomest Näätämöst,  korra käisime Utsjoel tankimas ja tagasi Norra ning Kilpisjärvi kaudu tagasi Soome. Piiril polnud kedagi, sõida ainult läbi. Läksime 22 juuni ja tagasi Soome 24 juuni.

1
0

Huvitav, kas kannataks ka autot rentida soomest. Mõte on minna rongiga põhja-soome ja siis Norrkappi jõudmiseks rentida. Eriti ei viitsi enam nii palju sõita :) plaan on hetkel oktoobris, loodame, et siis on piirid lahti veel/jälle

0
0

Täna kl 9 ei saanud enam Kilpisjärvest üle piiri, kõik autod peatatakse ja küsitakse dokumenti. Soome kodanikud lastakse, eestlased mitte.

0
0

Mis dokumente täpsemalt küsiti? St see ei tohiks ju rahvuse põhine olla? Mul kõik dokumendid valmis, loodan, et see nüüd puhtalt rahvuse põhine pole.

Kas kontrollis Norra või Soome pool?

0
2

Kui raske on aru saada, et Norra on hetkel eestlastele suletud? Juhul kui oled turist. 15.juuli asi muutub, aga karantiin võib siiski rakenduda.

1
1

Piirangud ei ole rahvusega seotud, vaid sellega, millise riigi pass / ID-kaart sul on. 10. juulil peaks avaldatama info, millistest riikidest on võimalik Norrasse siseneda alates 15. juulist (ilma karantiini jäämise nõudeta): https://www.visitnorway.com/plan-your-trip/coronavirus-and-travelling-to-norway/

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased